İtalya & Güney Fransa Turu 1
449 Euro
Pegasus ile İzmir' den Direk Uçuş! Roma(2) - Siena - Floransa(1) - Pisa - Nice(2) - Cenova - Milano(1) - Sirmione - Venedik(1)

İtalya & Güney Fransa Turu 1

Roma (2) – Siena – Floransa (1) – Pisa – Nice (2)

Cenova – Milano (1) – Sirmione – Venedik (1)

Pegasus Hava Yolları Özel Seferi ile

İzmir’den Direk Uçuş İle...

10, 24 Haziran & 08, 22 Temmuz & 05, 19 Ağustos &

02 Eylül 2018 Hareket..7 Gece

YOL ÜZERİ EKSTRA TUR BULUNMAMAKTADIR !

Pazar               İZMİR –  ROMA

Adnan Menderes Havalimanı Dış Hatlar Terminali Pegasus kontuarı önünde saat 21.00’da hazır bulunulması. Bagaj ve bilet işlemlerinin ardından Pegasus Hava Yolları’nın PC 6503 sefer sayılı uçuşu ile saat 23.25’de Roma’ya hareket , yerel saat ile 00.35’de varış ve otele transfer.

Pazartesi        ROMA  – ( ROMA İKONLARI ve VATİKAN ) – (ROMA GECE TURU)

Kahvaltının ardından  serbest zaman. Arzu eden misafirlerimizle ekstra olarak düzenlenecek olan Roma ikonları ve Vatikan turu (55 Euro). “Dünyanın merkezindeki kent” olarak adlandırılan Roma; sanat ,tarih, müzik, alışveriş, güneş ve yemekleri ile karşınıza çıkıyor. Antik dönemden Rönesans’a uzanan farklı stillerdeki binalarıyla sizi tarihte bir yolculuğa çıkarıyor. Mimarların birbiriyle yarışarak ortaya koyduğu eserler her mevsim binlerce turisti şehre çekerken, Roma tüm güzelliği ve ince tasarımıyla bu kalabalıkları bile insanı boğmadan taşıyabiliyor. Avrupa Medeniyeti’ne şekil vermiş, 23 asırlık tarihe tanıklık eden imparatorluk şehri Roma’da; önce şehrin sembolü haline gelen ve Roma İmparatorluğu boyunca gladyatör dövüşlerine ev sahipliği yapmış antik tiyatro Colosseum, imparatorluk zamanında şehrin tören merkezi olan Roma Forumu, efsaneye göre içine para atanın tekrar Roma’ya geleceğine inanılan Aşk Çeşmesi, sokak sanatçılarıyla meşhur İspanyol Merdivenleri, Vatikan (San Pietro), görülecek yerler arasındadır. Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek Roma’nın en önemli ikonlarını gece ışıklarıyla görme şansını yakalayacağımız Roma Gece turuna katılabilirler (35 Euro). Tur sonrası otelimize transfer.

Salı                  ROMA – SİENA – FLORANSA

Kahvaltının ardından   Siena’ya hareket ve panoramik şehir turu. Siena; ortaçağ’dan kalma dar sokakları, ufak caddeleri ve Avrupa’nın en büyük meydanı olarak kabul edilen Campo Meydanı ile ünlüdür. İtalya’nın lezzetli yemeklerini tatma imkanına sahip olacağınız Siena, Toscana Bölgesi’nin görülmeye değer şehirlerinden bir tanesidir. Ardından panoramik Floransa şehir turu için hareket ediyoruz. Rönesans’ın başkenti ve Pinokyo’nun memleketi Floransa’da, önce portakal rengi kubbesiyle hemen dikkat çeken ve Avrupa’nın 4. büyük kilisesi olan Santa Maria Del Fiore Katedrali’ni dışardan görüyoruz. Katedralin en dikkat çeken özelliklerinden biri,  İncil’in eski ahit bölümünde anlatılan ve bazıları Kur’an-ı Kerim’de de zikredilen peygamber kıssalarının temsili olarak canlandırıldığı  bronz kapıdır (vaftizhne kapısı- cennet kapısı). Daha sonra bir zamanlar halkı parlamentoya davet etmek için kullanılan Giotto’ nun Çan Kulesi, yüzyıllar boyunca Floransa’nın politik ve sosyal merkezi olan ve Michelangelo’nun ünlü Davut Heykeli’nin de bulunduğu Senyörler Meydanı ile antika ve kuyumcu dükkânlarıyla meşhur Eski Köprü (Ponte Vecchio) görülecek yerler arasındadır. Tur sonrası otelimize transfer.

Çarşamba       FLORANSA – PİSA – CENOVA  – NİCE    ( PORTOFİNO  )

Kahvaltının ardından Floransa’dan ayrılıyor ve Nice’e geçiyoruz. Yolumuz üzerindeki  ilk durağımız, eğik kulesi tüm dünyada tanınan  Pisa’da,  Pisa Kulesi, katedral, vaftizhane ile Miracoli Meydanı panoramik gezilecek yerler arasında olup, dileyen misafirlerimiz bu tarihi şehirde gönüllerince fotoğraf çekebilirler.  Pisa turumuzun ardından panoramik Cenova şehir turu. Cenova Antik liman bölgesi, Ferrari Meydanı, San Lorenzo Katedrali, Dükler Sarayı,Carlo Felice Opera Binası, Antik Fener Kulesi’ni görüyoruz. Arzu eden misafirlerimiz için ekstra olarak düzenlenecek olan; rengarenk evlerin çevrelediği, tüm güzelliği ile şarkılara ilham kaynağı olmuş olan Portofino turu. (50 Euro).  Tur sonrası otelimize transfer.

Perşembe       NİCE – ( CANNES & St. TROPEZ & MONACO & MONTE CARLO )

Kahvaltının ardından  arzu eden misafirlerimiz için ekstra olarak düzenlenecek olan  Cannes & St.Tropez & Monaco & Monte Carlo turu. (80 Euro). Fransız Rivierası diye bilinen ünlü sahilde dünya jet sosyetesinin gözde beldesi ve film festivali ile ünlü Cannes şehir turu sonrası,Cote d’Azur bölgesinin, ünlü ve varlıklı yaz misafirleriyle tanınan St. Tropez şehrini geziyoruz. Ardından muhteşem koyların ve yamaçların eşsiz manzaralarıyla süslenmiş yolumuz Monaco prensliğine varıyor, burada saray ve çevresini gezdikten sonra lüks ve ihtişamın odak noktası Monte Carlo’ya geçiyoruz. Tur sonunda otelimize transfer.

Cuma               NİCE – MİLANO –  ( COMO )

Kahvaltının ardından panoramik Nice şehir turu için hareket ediyoruz. Turumuzda ünlü sahil şeridi Promenade des Anglais, eski Nice bölgesi, Massena Meydanı, Antika Pazarı görülecek yerler arasındadır. Tur sonrası Milano’ya hareket ve panoramik Milano şehir turu. Avrupa’nın moda başkentlerinden biri olan Milano, bunun yanı sıra mutfağı, operası, kiliseleri ve tarihi eserleriyle de öne çıkıyor. İtalya’nın iş ve finans başkenti olsa da alışveriş, gece hayatı ve yeme içme deneyimi için de doğru adres olan Milano’da ünlü opera binası La Scala, Duomo Meydanı ve Katedrali, birçok ünlü markanın bulunduğu keyifle alışveriş yapabileceğiniz La Galeria, Porta Romano görülecektir.  Ardından arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Como turuna katılabilirler (50 Euro). Como, dünya jet sosyetesinin odak yeri olmanın yanında, ünlü Hollywood yıldızlarının yazlık evlerine de ev sahipliği yapıyor. Yeşilin ve mavinin muhteşem tonlarıyla süslü Como’da, unutulmaz manzaralarla bezenmiş turumuzun ardından otelimize transfer.

Cumartesi       MİLANO – SİRMİONE – VENEDİK  –   ( VERONA )

Kahvaltının ardından  panoramik Milano şehir turu için hareket ediyoruz. Avrupa’nın moda başkentlerinden biri olan Milano, bunun yanı sıra mutfağı, operası, kiliseleri sanat eserleriyle öne cıkıyor . İtalya’nın iş ve finans başkenti olsa da alışveriş, gece hayatı ve yeme içme deneyimi için de doğru adres olan Milano’da ünlü opera binası La Scala, Duomo Meydanı ve Katedrali, birçok ünlü markanın bulunduğu keyifle alışveriş yapabileceğiniz La Galeria, Porta Romano görülecektir.  Tur sonrası panoramik şehir turu için Sirmione’ye hareket ediyoruz. İtalya' nın en büyük gölü olan Garda Gölünün incisi Sirmione kasabasının girişinde sizi, tarihi 13. yy’a dayanan Scaligero Kalesi karşılıyor. Begonvil çiçekleriyle kaplı binaları ve tarihi dokusu korunmuş sokakları ile sakin bir Ortaçağ kasabası olan Sirmione, masal diyarını andırıyor. Tur sonrası arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan  Verona turuna katılabilirler (50 Euro). İngiliz edebiyatçı Shakespeare'in eserine konu olmuş tarihteki en büyük aşk hikayesinin kahramanları Romeo ve Juliet'in evinin de bulunduğu, Roma amfitiyatrosundan (Coloseum) sonra İtalya’daki ikinci en büyük amfitiyatroya (Arena di Verona) ev sahipliği yapan, UNESCO Dünya Kültürel Mirası Listesi'ndeki Kuzey İtalya’nın romantik şehri Verona gezimiz sonrasında Venedik' e hareket ve otelinize transfer.

Pazar / Pazartesi    VENEDİK – İZMİR –  ( VENEDİK - GONDOL)

Kahvaltının ardından rehberimizin bildireceği transfer saatine kadar tam gün serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenen  Venedik Kombi– Gondol turuna katılabilirler (65 Euro). İlk durağımız, özel tekne ile ile yaklaşık 4 km uzunluğundaki büyük kanaldan geçerek ulaştığımız San Marco Meydanı.  İstanbul’dan getirilen granit sütunların da bulunduğu bu meydan yüzyıllar boyunca dünya ticaretinde söz sahibi olmuş Venedikli tüccarların buluştukları ve açık denizlere yelken açtıkları önemli bir merkez. Devamında şehrin en önemli anıt binalarından biri olan Dükler Sarayı, Rialto Köprüsü, mahkûmların idam edilmeden önce son kez şehri izledikleri “Son Bakış” Köprüsü ve saat kulesi görülecektir.  Daha sonra su ile hemhal olmuş bu şehrin meşhur kanallarında gondol gezisi. Gondol gezisi esnasında Cem Sultan’ın Venediklilerin elinde tutulduğu süre içinde bir süre kaldığı Salute Kilisesi’nin görülecektir. Tur sonrası arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Murano & Burano turuna katılabilirler (35 Euro). Tur sonrası rehberimizin bildireceği  saatte havalimanına transfer. Pegasus Havayolları’nın PC 6504 sefer sayılı uçuşu ile saat 01:35’de İzmir’e hareket. Yerel  saat ile  04:40’ta İzmir’e varış ve turumuzun sonu.

 

 3*/4* Oteller

( İzmir Hareket )

2 ve 3 Kişilik

Oda / Kişi başı

Tek Kişilik

Oda Farkı

3 – 12 Yaş

Çocuk

0 – 2 Yaş

Çocuk

24 Haziran 2018

449 Euro

210 Euro

429 Euro

150 Euro

08, 22 Temmuz & 02 Eylül 2018

479 Euro

240 Euro

459 Euro

150 Euro

10 Haziran & 05 Ağustos 2018

499 Euro

280 Euro

449 Euro

150 Euro

19 Ağustos 2018

549 Euro

280 Euro

499 Euro

150 Euro

 

 OTEL İSİMLERİ (Ve Benzeri )

Roma

( Şehir Dışı )

3*Hotel Tivoli

3*Hotel Roma Sud

4*Euro Hotel RomaNord

Floransa

(****)

3*Hotel Golf Corallo

3*Hotel Marrani

4* Boston Hotel

Nice

( Şehir Dışı )

3*Appart'City Nice Antibes

4*Hi Park Residence Nice 

3*IbisBudget Antibes Sophia

Milano

(Şehir Dışı)

4*Hotel Jus Lomazzo 

4*Della Rotonda-Saronno 

3* B&B Hotel Monza

Venedik

(***)

3*Tulip Inn Hotel Padova

3*HotelRaffaello- Mestre

4* Roy Hotel –Treviso

 

**** Floransa konaklaması Montecatini, Prato, Mugello bölgelerinden birinde sunulmaktadır.
***Venedik konaklamaları Padova, Mestre, Mira,  Noventa Di Piave ve Treviso bölgelerinden birinde sunulmaktadır.
** Italya otel standartları T.C. otel standartlarının altındadır.

 

Avantajlı Gezi Paketi

Roma ikonları ve Vatikan turu (55 Euro) + Roma Gece turu (35 Euro) + Portofino (50 Euro)

 Verona turu (50 Euro) + Venedik Kombi - Gondol turu (65 Euro)  + Como turu (50 Euro)

Avantajlı ekstra geziler: 305 euro yerine, 250 EURO!!

(Tur esnasında lokal acente yetkilisine ödenir)

*** 0-2 yaş ücretsiz ,2-12 yaş %50 indirimlidir.

 

 

FİYATLARIMIZA DAHİL OLAN SERVİSLERİMİZ

- Pegasus Havayolları Özel Seferi ile İzmir (ADB) – Roma (FCO) / Venedik (VCE) – İzmir (ADB) gidiş dönüş uçak bileti,

- Belirtilen otellerde 7 gece oda+kahvaltı konaklamalar,

- Otel vergileri & Turist şehir vergileri,

- Havalimanı vergileri ve servisleri bedeli,

- Panoramik Siena, Floransa,Pisa, Nice, Cenova, Milano, Sirmione şehir turları,

- Profesyonel rehberlik hizmetleri

- TURSAB zorunlu mesleki sorumluluk sigortası

 

FİYATLARIMIZA DAHİL OLMAYAN SERVİSLERİMİZ

- Vize ücreti ve servis bedeli (120 Euro )

- İsteğe bağlı seyahat sigortası (10 Euro) 

- Ekstra turlar ve kişisel harcamalar.

- Müze ve ören yerleri giriş ücretleri,

- Yurtdışı çıkış vergisi, 15 TL

- İsteğe bağlı şoför bahşişleri (kişi başı 5 Euro)