Klasik İtalya Turu 1
399 Euro
Pegasus ile İzmir' den Direk Uçuş! Roma(3) - Nemi - Floransa(2) - Ferrara - Venedik(2)

Klasik İtalya Turu 1

Roma (3) – Nemi – Floransa (2) – Ferrara – Venedik (2)

Pegasus Hava Yolları Özel Seferi ile

İzmir’den Direk Uçuş İle...

10, 24 Haziran & 08, 22 Temmuz & 05, 19 Ağustos &

02 Eylül 2018 Hareket..7 Gece

YOL ÜZERİ EKSTRA TUR BULUNMAMAKTADIR !

Pazar               İZMİR –  ROMA

Adnan Menderes Havalimanı Dış Hatlar Terminali Pegasus kontuarı önünde saat 21.00’da hazır bulunulması. Bagaj ve bilet işlemlerinin ardından Pegasus Hava Yolları’nın PC 6503 sefer sayılı uçuşu ile saat 23.25’de Roma’ya hareket , yerel saat ile 00.35’de varış ve otele transfer.

Pazartesi          ROMA  – ( ROMA İKONLARI ve VATİKAN ) – (ROMA GECE TURU)

Kahvaltı sonrası serbest zaman. arzu eden misafirlerimiz için ekstra olarak düzenlenecek olan Roma ikonları ve Vatikan turu (55 Euro). “Dünyanın merkezindeki kent” olarak adlandırılan Roma; sanat ,tarih, müzik, alışveriş, güneş ve yemekleri ile karşınıza çıkıyor. Antik dönemden Rönesans’a uzanan farklı stillerdeki binalarıyla sizi tarihte bir yolculuğa çıkarıyor. Mimarların birbiriyle yarışarak ortaya koyduğu eserler her mevsim binlerce turisti şehre çekerken, Roma tüm güzelliği ve ince tasarımıyla bu kalabalıkları bile insanı boğmadan taşıyabiliyor. Avrupa Medeniyeti’ne şekil vermiş, 23 asırlık tarihe tanıklık eden imparatorluk şehri Roma’da önce şehrin sembolü haline gelen ve Roma İmparatorluğu boyunca gladyatör dövüşlerine ev sahipliği yapmış antik tiyatro Colosseum, imparatorluk zamanında şehrin tören merkezi olan Roma Forumu, efsaneye göre içine para atanın tekrar Roma’ya geleceğine inanılan Aşk Çeşmesi, sokak sanatçılarıyla meşhur İspanyol Merdivenleri, Vatikan (San Pietro), görülecek yerler arasındadır. Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek Roma’nın en önemli ikonlarını gece ışıklarıyla görme şansını yakalayacağımız Roma Gece turuna katılabilirler. (35 Euro). Tur sonrası otelimize transfer.

Salı                  ROMA  –  ( NAPOLİ & POMPEİ )

Kahvaltının ardından sonrası serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz için ekstra olarak düzenlenecek olan Napoli & Pompei turu (85 Euro). . Margarita pizzasının anavatanı olduğu söylenen , İtalya’nın  3. büyük şehri  Napoli’de Garibaldi meydanı, Via Toledo ve bu ikisinin arasında kalan kısım; Centro Storico diye adlandırılan şehrin en eski denebilecek semti şehir turunda göreceğimiz yerler arasındadır. Tur sonrası Pompei’ye hareket.  Pompei M.S. 79’da patlayan ve şehri yok eden Vezüv Yanardağı'nın eteklerinde uzanmaktadır. Arkeologların 1748 yılından beri  süren kazıları sonucu, şehir tüm canlılığıyla ortaya çıkarılmıştır. Görülecek yerler arasında Bazilika, Forum, fauna evi, restoranlar, hamamlar, ekmek fırınları yer almaktadır.Pompei günümüzde yüksek turizm potansiyeli ve bilimsel yönüyle, dünyanın en önemli arkeolojik alanlarından biridir . Tur sonrası otelimize transfer.

Çarşamba        ROMA –NEMİ– FLORANSA 

Kahvaltının ardından Albano Gölü & Nemi Gölü & Castel Gondolfo turu . Nemi Köyü, bilinen adı ile çilek köyü pencerelerinde çiçeklerle sizi karşılayan rengarenk evleriyle, taş sokaklarıyla, meşhur doğal çileklerinin satıldığı, sergilendiği, birbirinden sevimli dükkanlarıyla ve sonunda muhteşem göl manzaralarıyla kendinizi masaldaymış gibi hissettiren eşsiz bir doğaya sahip. Albano gölü kıyısına kurulu Castel Gondolfo ise Papa’nın yazlık saraına ev sahipliği yapmakla beraber tarihte pekçok roma imparatorunun yazlığına da ev sahipliği yapmış eşşiz bir kasaba. Tur sonrası Floransa’ya hareket otelimize transfer.

Perşembe        FLORANSA – ( PİSA & SAN GİMİGNANO & SİENA  )

Kahvaltının  ardından serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ile ekstra olarak düzenlenecek olan Mega Toscana turu(95 Euro). San Gimignano, Siena ve Pisa olmak üzere üç farklı geziden oluşan, tam günlük Toscana turumuz boyunca unutulmaz manzaralar ve görkemli yapılar sizi bekliyor. San Gimignano :Çevresinde Dünyanın en kaliteli ve çeşitli üzüm bağlarının ve en iyi dondurmacısının bulunduğu ,porcini ve türüf mantarlı peynirleri ile ünlü,14.yy’dan kalma ve etrafı surlarla çevrilmiş Toskana’nın Orta Çağ şehrini geziyoruz. Siena :Orta Çağ’dan kalma dar sokakları, ufak caddeleri ve Avrupa’nın en büyük meydanı olarak kabul edilen Campo Meydanı ile ünlüdür. İtalya’nın keyifli yemeklerini tatma imkanına sahip olacağınız Siena, Toscana Bölgesi’nin görülmeye değer şehirlerinden bir tanesidir. Pisa; ünyaca tanınan eik kulesiyle meşhur kentte Pisa Kulesi, katedral, vaftizhane ile Miracoli Meydanı gezilecek yer arasında olup, dileyen misafirlerimiz bu tarihi şehirde gönüllerince fotoğraf çektirebilirler. Tur sonrası otelimize transfer.

Cuma               FLORANSA – FERRARA- VENEDİK

Kahvaltının ardından panoramik Floransa şehir turu için hareket ediyoruz. . Rönesans’ın başkenti ve Pinkyo’nun memleketi Floransa’da, önce portakal rengi kubbesiyle hemen dikkat çeken ve Avrupa’nın 4. büyük kilisesi olan Santa Maria Del Fiore Katedrali’n dışarıdan görüyoruz. Katedralin en dikkat çeken detaylarından biri İncil’in eski ahit bölümünde anlatlan ve bazıları Kur’an-ı Kerim’de de zikredilen peygamber kıssalarının temsili olarak canlandırıldığı  bronz kapıdır.(Vaftizhane girişindeki Cennet Kapısı) Daha sonra bir zamanlar halkı parlamentoya davet etmek için kullanılan Giotto’ nun Çan Kulesi, yüzyıllar boyunca Floransa’nın politik ve sosyal merkezi olan ve Michelangelo’nun ünlü Davut Heykeli’nin de bulunduğu Senyörler Meydanı ile antika ve kuyumcu dükkânlarıyla meşhur Eski Köprü (Ponte Vecchio) görülecek yerler arasındadır. Tur sonrası UNESCO Dünya Kültürel Mirası Listesi'nde yer alan ve bölgenin surlar içindeki en büyük, Ortaçağ – Rönesans şehri Ferrara’ya transfer ve panoramik şehir turu. Tur sonrası otelimize transfer.

Cumartesi        VENEDİK  –  ( MİLANO & SİRMİONE & VERONA )

Kahvaltının ardından  serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan  Milano & Sirmione & Verona turu (90 Euro). Turumuz esnasında Duomo Katedrali, Vittorio Emmanuel Pasajı ve La Scala Meydanı görülecek yerler arasındadır. Milano şehir turunun ardından Sirmione’ye hareket. İtalya' nın en büyük gölü olan Garda Gölünün incisi Sirmione kasabasının girişinde sizi, tarihi 13. yy’a dayanan Scaligero Kalesi karşılıyor. Begonvil çiçekleriyle kaplı binaları ve tarihi dokusu korunmuş sokakları ile sakin bir Ortaçağ kasabası olan Sirmione, masal diyarını andırıyor. Sirmione turumuz sonrasında Verona' ya hareket.  Ünlü İngiliz edebiyatçı Shakespeare'in eserine konu olmuş tarihteki en büyük aşk hikayesinin kahramanları Romeo ve Juliet'in evinin de bulunduğu, Roma amfitiyatrosundan (Coloseum) sonra İtalya’daki ikinci en büyük amfitiyatroya (Arena di Verona) ev sahipliği yapan UNESCO Dünya Kültürel Mirası Listesi'ndeki Kuzey İtalya’nın romantik şehri Verona gezimiz sonrasında otele transfer. Geceleme Venedik otelimizde.

Pazar / Pazartesi    VENEDİK –  IZMIR  (VENEDİK KOMBİ - GONDOL)

Kahvaltının ardından  rehberimizin belirleyeceği transfer saatine kadar serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan  Venedik Kombi– Gondol turuna katılabilirler (65 Euro). İlk durağımız, özel tekne ile ile yaklaşık 4 km uzunluğundaki büyük kanaldan geçerek ulaştığımız San Marco Meydanı.  İstanbul’dan getirilen granit sütunların da bulunduğu bu meydan yüzyıllar boyunca dünya ticaretinde söz sahibi olmuş Venedikli tüccarların buluştukları ve açık denizlere yelken açtıkları önemli bir merkez. Devamında şehrin en önemli anıt binalarından biri olan Dükler Sarayı, Rialto Köprüsü, mahkûmların idam edilmeden evvel son kez şehri izledikleri “Son Bakış” Köprüsü ve saat kulesi görülecektir.  Daha sonra su ile hemhal olmuş bu şehrin meşhur kanallarında gondol gezisi. Gondol gezisi esnasında Cem Sultan’ın Venediklilerin elinde tutulduğu süre içinde bir süre kaldığı Salute Kilisesi’nin görülecektir. Tur sonrası arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Murano & Burano turuna katılabilirler (35 Euro).  Turumuz bitiminde Venedik havalimanına transfer. Pegasus Havayolları’nın PC 6504 sefer sayılı uçuşu ile saat 01:25’de İzmir’e hareket. Yerel  saat ile  04:40’te İzmir’e varış ve turumuzun sonu.

 

3* /4* Oteller

( İzmir Hareket )

2 ve 3 Kişilik

Oda / Kişi başı

Tek Kişilik

Oda Farkı

3 – 12 Yaş

Çocuk

0 – 2 Yaş

Çocuk

10 Haziran 2018

399 Euro

210 Euro

379 Euro

150 Euro

10 Haziran 2018 (2* oteller) 299 Euro 210 Euro 299 Euro 150 Euro

08, 22 Temmuz & 02 Eylül 2018

429 Euro

210 Euro

399 Euro

150 Euro

24 Haziran, 05 Ağustos 2018

449 Euro

240 Euro

429 Euro

150 Euro

19 Ağustos 2018

499 Euro

280 Euro

449 Euro

150 Euro

 

OTEL İSİMLERİ (Ve Benzeri)

Roma

(Şehir Dışı)

Floransa

(****)

Venedik

(***)

3* Hotel Tivoli

3* Hotel Marrani

3* Tulip Inn Hotel – Padova

3* Hotel Roma Sud

3* Hotel Massimo

3* Hotel Raffaello- Mestre

4* Euro Hotel Roma Nord

4* Boston Hotel

4* Roy Hotel – Treviso

 
*  Venedik Kombi turu tren, özel tekne ve gondol ile gerçekleştirilmektedir.
**** Floransa konaklaması Montecatini, Prato, Mugello bölgelerinden birinde sunulmaktadır.
***Venedik konaklamaları Padova, Mestre, Mira,  Noventa Di Piave ve Treviso bölgelerinden birinde sunulmaktadır.
** Italya otel standartları T.C. otel standartlarının altındadır.

 

Avantajlı Gezi Paketi:

Roma ikonları ve Vatikan turu (55 Euro) + Roma Gece turu (35 Euro) +

 Pisa & Siena & San Gimignano (90 Euro)

Venedik Kombi - Gondol turu (65 Euro) + Milano & Sirmione & Verona turu (90 Euro)

Avantajlı ekstra geziler: 335 euro yerine, 250 EURO!!

 

(Tur esnasında lokal acente yetkilisine ödenir)

*** 0-2 yaş ücretsiz ,2-12 yaş %50 indirimlidir.

FİYATLARIMIZA DAHİL OLAN SERVİSLERİMİZ

- Pegasus Havayolları Özel Seferi ile İzmir (ADB) – Roma / Venedik - İzmir (ADB) gidiş dönüş uçak bileti,

- Belirtilen otellerde 7 gece oda+kahvaltı konaklamalar,  

- Nemi, Floransa, Ferrara panoramik şehir turları,

- Havalimanı – otel – şehirler arası transferler

- Otel vergileri & Turist şehir vergileri,

- Havalimanı vergileri ve servisleri bedeli,

- Profesyonel rehberlik hizmetleri

- TURSAB zorunlu mesleki sorumluluk sigortası

 

FİYATLARIMIZA DAHİL OLMAYAN SERVİSLERİMİZ

- Vize ücreti ve servis bedeli (120 Euro )

- İsteğe bağlı seyahat sigortası (10 Euro) 

- Ekstra turlar ve kişisel harcamalar.

- Müze ve ören yerleri giriş ücretleri,

- Yurtdışı çıkış vergisi, 15 TL

- İsteğe bağlı şoför bahşişleri (kişi başı 5 Euro ).