Klasik ve Güney İtalya Turu 1
449 Euro
Pegasus ile İzmir' den Direk Uçuş! Roma(2) - Pompei - Napoli(2) - Nemi - Floransa(2) - Ferrara - Venedik(1)

Klasik ve Güney İtalya Turu 1

Roma (2) – Pompei – Napoli (2) – Nemi – Floransa (2)

Ferrara  –  Venedik (1)

Pegasus Hava Yolları Özel Seferi ile

İzmir’den Direk Uçuş İle...

10, 24 Haziran & 08, 22 Temmuz & 05, 19 Ağustos &

02 Eylül 2018 Hareket..7 Gece

YOL ÜZERİ EKSTRA TUR BULUNMAMAKTADIR !

Pazar         İZMİR – ROMA

Adnan Menderes Havalimanı Dış Hatlar Terminali Pegasus kontuarı önünde saat 21.00’da hazır bulunulması. Bagaj ve bilet işlemlerinin ardından Pegasus Hava Yolları’nın PC 6503 sefer sayılı uçuşu ile saat 23.25’te Roma’ya hareket;  yerel saat ile 00.35’de varış ve otele transfer.

Pazartesi   ROMA  – (ROMA İKONLARI ve VATİKAN) – (ROMA GECE TURU)

Kahvaltının ardından serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz için ekstra olarak düzenlenecek olan   Roma ikonları ve Vatikan turu (55 Euro). “Dünyanın merkezindeki kent” olarak adlandırılan Roma; sanat ,tarih, müzik, alışveriş, güneş ve yemekleri ile karşınıza çıkıyor. Antik dönemden Rönesans’a uzanan farklı stillerdeki binalarıyla sizi tarihte bir yolculuğa çıkaran kentte, mimarların birbiriyle yarışarak ortaya koyduğu eserler her mevsim binlerce turisti şehre çekerken, Roma tüm güzelliği ve ince tasarımıyla bu kalabalıkları bile insanı boğmadan taşıyabiliyor. Avrupa Medeniyeti’ne şekil vermiş, 23 asırlık tarihe tanıklık eden imparatorluk şehri Roma’da önce şehrin sembolü haline gelen ve Roma İmparatorluğu boyunca gladyatör dövüşlerine ev sahipliği yapmış antik tiyatro Colosseum, imparatorluk zamanında şehrin tören merkezi olan Roma Forumu, efsaneye göre içine para atanın tekrar Roma’ya geleceğine inanılan Aşk Çeşmesi, sokak sanatçılarıyla meşhur İspanyol Merdivenleri, Vatikan (San Pietro), görülecek yerler arasında Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek Roma’nın en önemli ikonlarını gece ışıklarıyla görme şansını yakalayacağımız Roma Gece turuna katılabilirler (35 Euro). Tur bitimi otelimize transfer.

Salı             ROMA  – NAPOLİ  – (CAPRİ)

Kahvaltının ardından panoramik şehir turu için Napoli’ye hareket ediyoruz. Margarita pizzasının anavatanı olduğu söylenen ve İtalya’nın en büyük 3. Şehri olan Napoli’de Garibaldi meydanı, Via Toledo ve bu ikisinin arasında kalan kısmı olan Centro Storico diye adlandırılan şehrin en eski denebilecek semti şehir turunda göreceğimiz yerler arasındadır. Panoramik  turun ardından alışveriş için akşama kadar serbest zaman . Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Capri Turuna katılabilirler (85 Euro). Uçsuz bucaksız maviliğin ortasındaki Capri Adası zarif dükkanları ve hoş mekanlarıyla bizleri karşılıyor. Napoli Körfezi’ndeki Sorrento yarımadasının beş kilometre kadar uzağında yer alan ada; dünya jet sosyetesinin uğrak yerlerindendir. Adada yapacağımız keyifli turun ardından otelimize transfer.

Çarşamba   NAPOLİ – (AMALFİ KIYILARI ve SORRENTO)

Kahvaltının ardından  serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Amalfi Kıyıları ve Sorrento turuna katılabilirler (90 Euro).  Denizin ve güneşin birbirini kucakladığı Amalfi Kıyıları turumuzda mavinin her tonuna şahitlik ediyoruz. Kıyı boyunca uzanan sarp kayalıklar ve kayalıklara adeta oyulmuş rengarenk evler eşliğinde yapacağımız turumuzda; limonları ile ünlü Sorrento’yu da ziyaret ediyoruz. Limon ağaçlarının her yeri kapladığı, çiçek saksılarının balkonları süslediği, pastel renklerde evleri ve labirent gibi uzayan sokakları ile kartpostalları süsleyecek kadar romantik olan bu güzel yerde fotograf çekmek için serbest zamanımız oluyor. Tur sonrası Positano'ya geçiyoruz. Positano tepelerinden muhteşem manzarayı panoramik olarak seyrederek Positano'nun muhteşem yollarından Amalfi'ye ulaşıyoruz. Arzu eden misafirlerimiz Amalfi Katedrali’ni görebilirken, arzu eden misafirlerimiz ise serbest zamanını Amalfi’nin güzel sokaklarında alışveriş yapıp öğle yemeğini alabilirler. Sonraki rotamız muhteşem deniz manzarasına hakim bir tepede yer alan Ravello. Ravello'dan sonra turumuz sona eriyor. Tur bitimi otelimize transfer.

Perşembe    NAPOLİ -POMPEİ- NEMİ -FLORANSA

Kahvaltının ardından Pompei’ye hareket. Pompei M.S. 79’da patlayan ve şehri yok eden Vezüv Yanardağı'nın eteklerinde uzanmaktadır. Arkeologların 1748 yılından beri süren  kazıları sonucu, şehir tüm canlılığıyla ortaya çıkarılmıştır. Görülecek yerler arasında Bazilika, Forum, fauna evi, restoranlar, hamamlar, ekmek fırınları yer almaktadır. Ardından  Nemi Köyü;  bilinen adı ile çilek köyü pencerelerinde çiçeklerle sizi karşılayan rengarenk evleriyle, taş sokaklarıyla, meşhur doğal çileklerinin satıldığı, sergilendiği, birbirinden sevimli dükkanlarıyla ve sonunda muhteşem göl manzaralarıyla kendinizi masaldaymış gibi hissettiren eşsiz bir doğaya sahip.. Tur sonrası otelimize transfer.

Cuma           FLORANSA – (PİSA & SAN GİMİGNANO & SİENA)

Kahvaltının  ardından serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ile ekstra olarak düzenlenecek olan Mega Toscana turu(95 Euro). San Gimignano, Siena ve Pisa olmak üzere üç farklı geziden oluşan, tam günlük Toscana turumuz boyunca unutulmaz manzaralar ve görkemli yapılar sizi bekliyor. San Gimignano :Çevresinde Dünyanın en kaliteli ve çeşitli üzüm bağlarının ve en iyi dondurmacısının bulunduğu ,porcini ve türüf mantarlı peynirleri ile ünlü,14.yy’dan kalma ve etrafı surlarla çevrilmiş Toskana’nın Orta Çağ şehrini geziyoruz. Siena :Orta Çağ’dan kalma dar sokakları, ufak caddeleri ve Avrupa’nın en büyük meydanı olarak kabul edilen Campo Meydanı ile ünlüdür. İtalya’nın keyifli yemeklerini tatma imkanına sahip olacağınız Siena, Toscana Bölgesi’nin görülmeye değer şehirlerinden bir tanesidir. Pisa; dünyaca bilinen eğik kulesiyle meşhur kentte, Pisa Kulesi, katedral, vaftizhane ile Miracoli Meydanı gezilecek yer arasında olup, dileyen misafirlerimiz bu tarihi şehirde gönüllerince fotoğraf çektirebilirler. Tur sonrası otelimize transfer.

Cumartesi        FLORANSA – FERRARA– VENEDİK

Kahvaltının ardından panoramik Floransa turu için hareket . Rönesans’ın başkenti ve Pinokyo’nun memleketi Floransa’da, önce portakal rengi kubbesiyle hemen dikkat çeken ve Avrupa’nın 4. büyük kilisesi olan Santa Maria Del Fiore Katedrali’ni dışardan görüyoruz. Katedralin en dikkat çeken özelliklerinden biri,  İncil’in eski ahit bölümünde anlatılan ve bazıları Kur’an-ı Kerim’de de zikredilen peygamber kıssalarının temsili olarak canlandırıldığı  bronz kapıdır (vaftizhne kapısı- cennet kapısı). Daha sonra bir zamanlar halkı parlamentoya davet etmek için kullanılan Giotto’ nun Çan Kulesi, yüzyıllar boyunca Floransa’nın politik ve sosyal merkezi olan ve Michelangelo’nun ünlü Davut Heykeli’nin de bulunduğu Senyörler Meydanı ile antika ve kuyumcu dükkânlarıyla meşhur Eski Köprü (Ponte Vecchio) görülecek yerler arasındadır Tur sonrası  UNESCO Dünya Kültürel Mirası Listesi'ndeki, ve bölgenin surlar içindeki en büyük, Ortaçağ – Rönesans şehri Ferrara’ya transfer ve panoramik şehir turu. Via Mazzini, Teatro Comunale di Ferrara, Opera binası ve 18. yy dan kalma Ferrara kalesi görülecek yer arasındadır. Turumuzun sonunda Venedik otelimize transfer.

Pazar / Pazartesi  VENEDİK (VENEDİK KOMBİ - GONDOL)

Kahvaltının ardından  rehberimizin belirleyeceği transfer saatine kadar serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan  Venedik Kombi– Gondol turuna katılabilirler (65 Euro). İlk durağımız, özel Tekne ile ile yaklaşık 4 km uzunluğundaki büyük kanaldan geçerek ulaştığımız San Marco Meydanı.  İstanbul’dan getirilen granit sütunların da bulunduğu bu meydan yüzyıllar boyunca dünya ticaretinde söz sahibi olmuş Venedikli tüccarların buluştukları ve açık denizlere yelken açtıkları önemli bir merkez. Devamında şehrin en önemli anıt binalarından biri olan Dükler Sarayı, Rialto Köprüsü, mahkûmların idam edilmeden evvel son kez şehri izledikleri “Son Bakış” Köprüsü ve saat kulesi görülecektir.  Daha sonra su ile hemhal olmuş bu şehrin meşhur kanallarında gondol gezisi. Gondol gezisi esnasında Cem Sultan’ın Venediklilerin elinde tutulduğu süre içinde bir süre kaldığı Salute Kilisesi’nin görülecektir. Tur sonrası arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Murano & Burano turuna katılabilirler (35 Euro). Tur sonrası rehberimizin belirleyeceği saatte havalimanına transfer. Pegasus Havayolları’nın PC 6504 sefer sayılı uçuşu ile saat 01:35’de İzmir’e hareket. Yerel  saat ile  04:40’ta İzmir’e varış ve turumuzun sonu. 

                                      

3* /4*  Oteller

( İzmir Hareket )

2 ve 3 Kişilik

Oda / Kişi başı

Tek Kişilik

Oda Farkı

3 – 12 Yaş

Çocuk

0 – 2 Yaş

Çocuk

24 Haziran 2018

449 Euro

210 Euro

429 Euro

150 Euro

08, 22 Temmuz & 02 Eylül 2018

479 Euro

240 Euro

459 Euro

150 Euro

10 Haziran & 05 Ağustos 2018

499 Euro

280 Euro

449 Euro

150 Euro

19 Ağustos 2018

549 Euro

280 Euro

499 Euro

150 Euro

 

OTEL İSİMLERİ (Ve Benzeri )

Roma

( Şehir Dışı )

Napoli

( Şehir dışı )

Floransa

(****)

Venedik

(***)

3* Hotel Tivoli

4*Golden Tulip Hotel

3* Hotel Golf Corallo  

3* Tulip Inn Hotel – Padova

3* Hotel Roma Sud

4* Tulip Inn Hotel

3* Hotel Marrani

3* Hotel Raffaello- Mestre

4* Euro Hotel Roma Nord

4*Golden Tulip Hotel

4* Boston Hotel

4* Roy Hotel – Treviso

 

**** Floransa konaklaması Montecatini, Prato, Mugello bölgelerinden birinde sunulmaktadır.
***Venedik konaklamaları Padova, Mestre, Mira,  Noventa Di Piave ve Treviso bölgelerinden birinde sunulmaktadır.
** Italya otel standartları T.C. otel standartlarının altındadır.

 

Avantajlı Gezi Paketi

Roma ikonları ve Vatikan turu (55 Euro) + Roma Gece turu (35 Euro) +

 Venedik kombi -Gondol turu (65 €)

Amalfi Kıyıları & Sorrento (90 Euro) + Pisa & Siena & San Gimignano(90 Euro)

Avantajlı ekstra geziler: 335 euro yerine, 250 EURO!!

(Tur esnasında lokal acente yetkilisine ödenir)

*** 0-2 yaş ücretsiz ,2-12 yaş %50 indirimlidir.

FİYATLARIMIZA DAHİL OLAN SERVİSLERİMİZ

- Pegasus Havayolları Özel Seferi ile İzmir (ADB) – Roma (FCO) / Venedik (VCE) – İzmir (ADB) gidiş dönüş uçak bileti,

- Belirtilen otellerde 7 gece oda+kahvaltı konaklamalar,

- Otel vergileri & Turist şehir vergileri,

- Havalimanı vergileri ve servisleri bedeli,

- Napoli, Pompei (giriş ücreti dahil) , Nemi, Floransa ,Ferrara panoramik şehir turları,

- Fly Express profesyonel rehberlik hizmetleri

-TURSAB zorunlu mesleki sorumluluk sigortası

 

FİYATLARIMIZA DAHİL OLMAYAN SERVİSLERİMİZ

- Vize ücreti ve servis bedeli (120 Euro )

- İsteğe bağlı seyahat sigortası (10 Euro) 

- Ekstra turlar ve kişisel harcamalar.

- Müze ve ören yerleri giriş ücretleri,

- Yurtdışı çıkış vergisi, 15 TL

- İsteğe bağlı şoför bahşişleri (kişi başı 5 Euro)