Uçakla Balkan Turları 2018
399 Euro
THY farkıyla 5 gece 6 gün

VİZESİZ UÇAKLA BALKAN TURLARI 2018

VİZESİZ 5 ÜLKE HIRVATİSTAN DÂHİL 6 ÜLKE


MADEKONYA & SIRBİSTAN & BOSNA-HERSEK
ARNAVUTLUK & KARADAĞ & HIRVATİSTAN*


GÜZERGÂH ÜZERİ TURLAR EKSTRA TUR DEĞİLDİR!

Sarajevo, Konjic, Jablanica, Mostar, Pocitel, Trebinje, (Dubrovnik), Kotor, Budva,

Bar, İşkodra, Podgorica, Lezhe, Leç, Tiran, Elbasan, Struga, Ohrid, Resne,

Manastır, Tetova, Üsküp, Leskovats, Belgrad

THY Farkıyla..

TUR HAREKET TARİHLERİ

19-24 Mayıs (19 Mayıs Sezon'a Merhaba),

15-20 Haziran (Ramazan Bayramı), 25-30 Haziran,

02-07 Temmuz, 09-14 Temmuz, 16-21 Temmuz, 23-28 Temmuz, 30 Temmuz-

04 Ağustos, 06-11 Ağustos, 20-25 Ağustos (Kurban Bayramı)

Tur Programı

1. Gün: İzmir, Sarajevo, Konjic, Jablanica, Mostar, Pocitel, Trebinje [TÜRKİYE-> BOSNA-HERSEK-> HIRVATİSTAN]

Sabah Saat: 02.30’de İzmir Adnan Menderes Havalimanı İÇ HATLAR Terminali’nde acente görevlileri ile buluşuyoruz. Gerekli Check-in ve bagaj işlemlerimizi tamamlıyoruz. TÜRK HAVA YOLLARI’na ait TK2305 sefer sayılı 03.45 uçuşu ile İstanbul’a, TK1021 sefer sayılı 07.15uçuşu ile SARAJEVO BUTMİR HAVALİMANI (SJJ) ‘na uçuşumuzu Turk Hava Yolları ‘na ait uçuş ve ikram kalitesiyle gerçekleştiriyoruz. Havalimanına iniş yapıp, bagajlarımızı alıp gümrük işlemlerimizi tamamlayarak, rehberimiz ile buluşuyoruz. Ardından SARAJEVO 'daki turumuza; Birinci Dünya Savaşı’nın çıkmasına neden olan 28 Haziran 1914'te Avusturya- Macaristan İmparatorluğu’nun veliahttı Ferdinad 'ın ve eşi Sofi'nin hayatını kaybettiği suikastın yaşandığı LATİNSKA KÖPRÜSÜ ile başlıyoruz. Ardından Baş Çarşı gezimiz ile devam ediyoruz. Osmanlı kültürünün halen yaşadığı son batı noktası olan SARAJEVO 'da Kanuni Sultan Süleyman 'nın halasının oğlu olan Gazi Hüsrev Bey’e ait olan HÜSREV BEY CÂMİİ ’ni, SAAT KULESİ ’ni, BUDİN BEYLERBEYİ ALİ PAŞA 'NIN CÂMİİ, Sarajevo 'nun Butmir (Ilıca) köyünden olan RÜSTEM PAŞA’NIN BRUSA BEDESTENİ ’ni, MORİCA HAN ’ı, MEDRESE ’yi, , KATEDRAL ’i, KANLI PAZAR ’ı görüyoruz. Bu güzel yürüyüşü Boşnak böreği, Kahvesi ve Trileçe ile taçlandırdıktan sonra SARAJEVO ’dan ayrılarak Mostar'a doğru yola çıkıyoruz. MOSTAR 'a giderken JABLANITSA 'da NERETVA KÖPRÜSÜ ’nü görmek için kısa bir mola veriyoruz. MOSTAR 'da ise (Hisarköprü) 1567 'de Mimar Hayrettin'in yaptığı 1993'te Hırvatların yıktığı, 1997-2004 yılları arasında yeniden inşa edilen Mostar'a adını veren ve sembolü olan ünlü MOSTAR KÖPRÜSÜ ’nü görüyoruz. Ayrıca Mimar Hayrettin'in ilk denemesi olan Eğri köprüyü, eskiden MOSTAR 'ın en önemli geçim kaynağı olan dericilikten dolayı Tabakhane ’yi, Hamamı ve Camisi ile Sokollu Mehmet Paşa’nın Ruznamecisi olan KOSKİ MEHMET PAŞA CAMİİ ’ni görüp MOSTAR 'dan ayrılıyoruz. Ardından Osmanlı’nın biblosu güzelliğindeki POÇİTEL KÖYÜ ’nü gördükten sonra yaklaşık üç saatlik yolculuk sonrası Osmanlı'nın ve Venedik'in deniz ticaretini kontrol etmek üzere dağlarda oluşturduğu, bağlarıyla da ünlü kale kenti TREBİNJE 'ye ulaşıyor ve otelimize yerleşiyoruz.

(Sadece vizesi olanlar ve yeşil pasaportlu yolcularımız için zorunlu olmayan bir turdur.)
(Daha sonra Ekstra Dubrovnik Şehir Turu: DUBROVNİK 'e gelemeyecek olan misafirlerimizi otele yerleştirdikten sonra DUBROVNİK 'e gitmek isteyen yolcularımızla akşam otelimizden ayrılarak Hırvatistan’a giriş yapıyoruz. Geçiş işlemlerimiz sonrası ulaşacağımız UNESCO Dünya Tarihi Miras listesindeki DUBROVNİK 'e yani Orta çağdaki adıyla Ragusa Cumhuriyeti 'ne varıyoruz. DUBROVNİK 'te etkileyici SURLARFRANSISKEN MANASTIRI ve Ortaçağın İLK ECZANESİ ’ni, TEHLİKE ÇANI ’nı, Şehrin Koruyucu Azizi olan Sebaste (Sivas)li Sv.VLAHO için yapılan KİLİSE ’yi, ONOFRIO ÇEŞMELERİ ’ni, STRADUN CADDESİ ’ni, DOCHE SARAYI ’nı, GUNDULIC MEYDANI ve ANITI (Türkleri anlatan panolarıyla ünlü)’nı, PILE ve PLOCE KAPILARI ’nı, Sv. IGNATIUS KİLİSESİ ’ni, Orta çağın en büyük Karantinası LAZARETTİ ’yi görerek limanda keyif dolu anlar geçirdikten sonra geç saatlerde otelimize dönmek üzere DUBROVNİK 'ten ayrılıyoruz. Konaklama TREBİNJE 'deki otelimizde.)

2. Gün: Trebinje, Kotor, Budva, Bar, İşkodra, (Podgorica) [BOSNA-HERSEK-> KARADAĞ-> ARNAVUTLUK]

Sabah kahvaltısının ardından Adriyatik ’in güzel kıyılarında ilerliyor ve UNESCO korumasında olan KOTOR 'a gidiyoruz. KOTOR 'da surları, ARMYUNTRIPHON MEYDANLARI ‘nı, SAAT KULESİ ’ni, KARAMPANA ’yı da görüp BUDVA 'ya geçiyoruz. Ardından SUTOMORE ve BARüzerinden PODGORİCA ’ya ulaşarak otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. (Sezon yoğunluğuna bağlı olarak konaklamamız İŞKODRA & PODGORICA & BUDVA ‘da yapılabilmektedir.)

3. Gün: (Podgorica), İşkodra, Lezhe, Leç, Tiran, Elbasan, Struga, Ohrid [KARADAĞ-> ARNAVUTLUK-> MAKEDONYA]

Sabah kahvaltımızı otelimizde aldıktan sonra yola çıkıyor ve ARNAVUTLUK ’a giriş yapıyoruz. İŞKODRA ve LEZHELEÇ üzerinden başkent TİRAN 'a yönelirken ARNAVUTLUK ’un güzel görüntülerinin eşliğinde keyifli bir yolculuk yapıyoruz. TİRAN ’da ise; Süleyman Brajini Paşa’nın 1618’de oluşturduğu KÜLLİYE ’nin çevresinde kurulan bu kentte, İtalyan mimarların yaptığı BAKANLIK BİNALARI ’nı, İSKENDER BEY MEYDANI ’nı, ETHEM BEY CAMİİ ’ni, SAAT KULESİ ile ÜNİVERSİTE BİNASI ’nı görüyoruz. Ardından Elbasan yolu ile Kafasan Sınır Kapısı’nı geçerek OHRİD ’ye ulaşıyor ve havanın durumuna göre tekne turuna (Ekstra isteğe bağlı aktivite) başlıyoruz. Turumuz boyunca Işık Kenti OHRİD ’i, ÇAR SAMUEL KALESİ ’ni, TİTO ’nun KONUKEVİ ’ni, SV.JOVAN KANEO KİLİSESİ ’ni ve koyunu görerek iskeleye yanaşıyoruz. Unesco Dünya Mirası Listesi’ndeki OHRİD GÖLÜ ’nden izlediğimiz bu güzel ve şirin kenti bu kez yürüyerek gezmeye başlıyoruz. İskeledeki heykel grupları hakkında bilgi aldıktan sonra, Roma Yolu’nun üzerine kurulan; “Safranbolu Evleri” olarak anılan Osmanlı sivil mimarisinin güzel örnekleri arasında OHRİD ’nin sakin ve dingin sokaklarında yürüyüşümüze başlıyoruz.  HOLY MOTHER BOLNICHKA KİLİSESİ ’nin yanından geçerek dönemin ünlü yapısı ST. SOPHIA KİLİSESİ ’ne ulaşıyoruz. Ardından yine sokaklar arasında yürüyerek çarşıya gidiyoruz. Alışveriş için alacağımız serbest zamanın sonrasında yıllara meydan okumuş çınar ağacında buluşarak HALVETİ TEKKESİALİ PAŞA CAMİİ ’ni görerek otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklamamız OHRİD ‘deki otelimizde.

4. Gün: Ohrid, Resne, Manastır, Tetova, Üsküp [MAKEDONYA]

Sabah kahvaltımızı otelimizde aldıktan sonra ST.NEUM MANASTIRI ’na gidiyoruz. Doğası ve yapısıyla bizi büyüleyecek bu ziyaretin ardından OHRİD ’e veda ederek, Resne’nin güzel elma bahçelerinin arasından MANASTIR ’a doğru yol alıyoruz. Atatürk’ün okuduğu Askeri İdadi ziyaretimiz sonrası ŞİROKE sokak üzerinde yürüyüş yaparak Manastır’ın ortasındaki havuza gidiyoruz. YENİ CAMİİSHAKİYE CAMİSİSAAT KULESİ ’ni gördükten sonra KALKANDELEN (TETOVA) ’e ulaşıyor ve Sanat Dünyası için çok önemli bir yapı olan ALACA CAMİİ ‘ni ziyaret ediyoruz. Renkleriyle büyülendiğimiz bu ziyaretimiz ardından bu kez de Makedonya’nın başkenti ÜSKÜP ’e doğru hareket ediyoruz. Akşam yemeği ve konaklama ÜSKÜP 'teki otelimizde.

5. Gün: Üsküp, Leskovats, Belgrad [MAKEDONYA-> SIRBİSTAN]

Sabah kahvaltısının ardından ESKİ ÜSKÜP ile turumuza başlıyoruz. KALE ‘yi, MUSTAFA PAŞA CAMİİ ’ni, KURŞUNLU HANÇİFTE HAMAMMURAT PAŞA CAMİİKAPAN HAN ’ı görerek ESKİ ÇARŞI ‘da alışveriş için serbest zaman alıyoruz. Sonrasında bu kez yeni ÜSKÜP 'e geçiş yaparak TAŞ KÖPRÜ ‘yü, BÜYÜK İSKENDERII.PHILIP heykelleriyle, VMRO 'nun ünlü liderlerinden DAME GRUEVGOTSE DELÇEVKRIL ve METODYJUSTINIANCAR SAMUEL HEYKELLERİ ‘ni, ZAFER TAKI ’nı, yeni yapılan Neoklasik mimarideki birçok binayı görüp, 1910 yılında Gonca Boyacı adıyla Üsküp'te doğan RAHİBE TERASA ANI EVİ 'ni ve anıtını ziyaret edip turumuzu tamamlıyoruz. Ardından LESKOVATSüzerinden akşam saatlerinde BELGRAD ’a ulaşıyor ve otelimize yerleşiyoruz. Ardından dileyen konuklarımızla akşam SKARDALIJA ‘ya giderek BELGRAD ’ın eğlence hayatına ortak oluyoruz. Geceleme BELGRAD ‘daki otelimizde.

6. Gün: Belgrad, İzmir [SIRBİSTAN-> TÜRKİYE]

Sabah kahvaltımızı otelimizde aldıktan sonra Tito’nun övünç kaynağı olan geniş bulvarlı modern BELGRAD ’ı gezmeye SIRP ORTODOKS KİLİSESİ ’nin kurucusu ST. SAVA ’ya atfedilen KATEDRAL ’i ziyaret ile başlıyoruz. Ardından panoramik tur yaparak şehir içinde BELGRAD GÖKDELENLERİ ‘ni, HÜKÜMET BİNALARI ‘nı, PARLAMENTO ‘yu, Nato ’nun bombaladığı GENEL KURMAY BAŞKANLIĞI ve POLİS MERKEZİ’ni görüyoruz. NİKOLA PAŞİÇ MEYDANI ’nı, TERAZİYA MEYDANI ‘nı ve 1867'de Belgrad'ı terk ederken şehri teslim ettiğimiz KNEZ MİHAJLOVA ANITI ’nın da yer aldığı REPUBLICA MEYDANI ’nı gördükten sonra ÜNİVERSİTE MEYDANI ’nda aracımızdan inerek eski şehir üzerindeki turumuza başlıyoruz. Kültür ve sanat şehri olan Belgrad’ın şehir yaşantısını hissetmek ve hareketliliğine ortak olmak için KNEZ MİHAJLOVA CADDESİ ’nde alacağımız serbest zaman sonrası Kalemegdan turumuza başlıyoruz. Sırasıyla; ANAHTAR TESLİM ANITIBALIKÇI HEYKELİFRANSIZ ÖZGÜRLÜK ANITI, ROMA DÖNEMİ SURLARIKARA GEORGE ve İSTANBUL KAPILARIDAMAT ALİ PAŞA TÜRBESİVİCTOR ANITISOKULLU MEHMET PAŞA TÜRBESİ ’ni görüyoruz.  Şarkılara, marşlara konu olan ve ülke ülke gezen Tuna Nehri’nin Sava Nehri ile güzel buluşmasına şahitlik ederken, Sava Nehri üzerine kurulu GAZELA KÖPRÜSÜADA KÖPRÜSÜBRANKO KÖPRÜSÜPANÇEVO KÖPRÜSÜ ’nden SAVAŞ ADASI ’na kadar Belgrad ’ın olağanüstü manzaraları ile dileyen konuklarımızla tekne turu yapıyoruz. (Ekstra isteğe bağlı aktivite) Ardından BELGRAD NİCOLA TESLA HAVAALANI ’na giderek, turun en büyük hediyesi anılarımızla check-in, bagaj işlemlerimizi tamamlıyoruz. Saat: 20.20 ‘de TURK HAVA YOLLARI ‘na ait TK1084 seferi ile önce İstanbul’a sonrasında Saat: 01.35 ‘de TK2354 sefer sayılı uçuşu ile de TURK HAVA YOLLARI ‘nın ikram ve kalitesiyle İZMİR ‘e uçuyoruz. Bir başka Kaçamak Turizm organizasyonunda tekrar karşılaşmak dileği ile vedalaşıyoruz. 

 

Tarih

İki Kişilik Odada
Kişi Başı

Tek Kişi

Ek Yatak

Çocuk

19.05.2018

519.00 €
429.00 €

789.00 €
579.00 €

519.00 €
429.00 €

0 - 2 Yaş 249.00 €
3 - 12 Yaş 379.00 €

15.06.2018

519.00 €
429.00 €

789.00 €
579.00 €

519.00 €
429.00 €

0 - 2 Yaş 249.00 €
3 - 12 Yaş 379.00 €

25.06.2018

519.00 €
429.00 €

789.00 €
579.00 €

519.00 €
429.00 €

0 - 2 Yaş 249.00 €
3 - 12 Yaş 379.00 €

02.07.2018

519.00 €
429.00 €

789.00 €
579.00 €

519.00 €
429.00 €

0 - 2 Yaş 249.00 €
3 - 12 Yaş 379.00 €

09.07.2018

519.00 €
429.00 €

789.00 €
549.00 €

519.00 €
429.00 €

0 - 2 Yaş 249.00 €
3 - 12 Yaş 349.00 €

16.07.2018

519.00 €
399.00 €

789.00 €
549.00 €

519.00 €
399.00 €

0 - 2 Yaş 249.00 €
3 - 12 Yaş 349.00 €

23.07.2018

519.00 €
399.00 €

789.00 €
549.00 €

519.00 €
399.00 €

0 - 2 Yaş 249.00 €
3 - 12 Yaş 349.00 €

30.07.2018

519.00 €
399.00 €

789.00 €
549.00 €

519.00 €
399.00 €

0 - 2 Yaş 249.00 €
3 - 12 Yaş 349.00 €

06.08.2018

519.00 €
399.00 €

789.00 €
549.00 €

519.00 €
399.00 €

0 - 2 Yaş 249.00 €
3 - 12 Yaş 349.00 €

20.08.2018

519.00 €
429.00 €

789.00 €
579.00 €

519.00 €
429.00 €

0 - 2 Yaş 249.00 €
3 - 12 Yaş 379.00 €

Promosyon, erken rezervasyon ve erken ödeme indirimi olan tur programlarında iptal-değişiklik hakkı yoktur.

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

- Lüks Otobüs ile Ulaşımlar ve Programdaki Tüm Turlar

- THY ile İzmir-Sarajevo / Belgrad-İzmir arası ekonomi sınıf uçuşlar

- Program’da Belirtilen Tüm Şehir Turları

- Şehir Turları Esnasında Zorunlu Lokal Rehberlikler

- Tüm Şehirlerde Konaklama ve Turist Vergileri

- Oteller ’de 5 gece Oda Kahvaltı Bazında Konaklama

- Profesyonel Türkçe Rehberlik Hizmeti

- Mesleki Sorumluluk Sigortası

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

- Müze, Ören yeri, Milli park Giriş Ücretleri

- Öğle Yemekleri ve Molalar

- Kaptan ve Rehber Bahşişleri

- Ekstra Olduğu Belirtilen Her Türlü Hizmet (*)

- Dubrovnik şehir turu: 40 Euro (**) (Sadece vizeli veya yeşil yeşil pasaportlular için seçenektir.)

- 5 gece otellerdeki akşam yemeği paketi: 50 Euro

- Schengen Vize Bedeli (Sigorta + Hizmet Dahil): 120 €

- Yurtdışı Çıkış Fonu: 15 TL (Bankaya yatırılmalıdır.)

- Seyahat İptal, Devir, Güvence Paketi: 15 € (65 – 80 Yaş 30 € olarak hesaplanır.)

 

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER HAKKINDA BİLGİLENDİRME

**Tur programının seyri dışındaki tekne turu ve eğlence aktiviteleri rehber tarafından organize edilmekte olup, tur esnasında müşteri katılımıyla gerçekleşmektedir. Tüm bu hizmetler isteğe bağlı olup, zorunluluğu bulunmamaktadır.

**Hırvatistan Türk vatandaşlarından (normal pasaportlular) vize istemektedir. Bu tur tamamen vizesiz organize edildiği için vizesi olanlar ve yeşil pasaportlular için bir seçenek olarak eklenmiştir. Dileyenler katılabilirler, bir zorunluluk söz konusu değildir.

OTELLER HAKKINDA BİLGİ

1.GECE: ST. NEUM & TREBİNJE
St. Neum 4* Grand Neum Hotel (St.Neum)- http://www.hotel-neum.com/en ...veya
Trebinje 4* Leotar Hotel (Trebinje)- http://www.hotelleotar.com/sr/vesti ...veya
Trebinje 4* SL Industry Hotel- http://www.slhotelsgroup.com

2.GECE: PODGORICA & ISKODRA & BUDVA
Podgorica 4* Aurel Hotel (Podgorica)- http://www.www.hotel-aurel.com ...veya
Podgorica 4* Complex Verde Hotel (Podgorica)- http://www.verdecomplex.com ...veya
Iskodra 4* Colloseo Hotel (Iskodra)- http://www.colosseohotel.com ...veya
Budva 4* Bracera Hotel (Budva)- http://hotelbracera.me ...veya
Budva 4* Residence Hotel (Budva)- http://butuaresidence.com/en

3.GECE: OHRİD
4* Aqualina Hotel- http://www.aqualina.com.mk/en

4.GECE: ÜSKÜP
4* Royal Hotel Royal- http://www.royal.com.mk/index.php/en ...veya
4* OK Hotel- http://www.okhotel.mk ...veya
4* Kontinental Hotel- http://www.hotelcontinental.com.mk

5.GECE: BELGRAD
4* B Hotel- http://www.b-hotels.rs ...veya
4* 88 Rooms Hotel- http://www.88rooms.com

..veya ile belirtilen oteller dönemlere göre değişiklik göstermektedir. Tur hareket tarihinden bir hafta önce otel isimlerini acentanızdan teyit edebilirsiniz.