Uçakla Orta Avrupa Turu
279 Euro
Sunexpress Havayolları İzmir'den Direk Uçuş.. 7 Gece 8 Gün

ORTA AVRUPA TURU

PRAG – ViYANA - BUDAPEŞTE

Bratislava – Karlovy Vary – Dresden – Mayerling – Baden

Estergom – Visegrad – Szentendre  

02 HAZİRAN - 15 EYLÜL TARİHLERİ ARASINDA HER HAFTA CUMARTESİ HAREKET!!..

İZMİR'DEN İZMİR'E SUNEXPRESS HAVA YOLLARI İLE BUDAPEŞTE GİDİŞ, PRAG DÖNÜŞ AYRICALIĞI İLE

(02 Haziran - 15 Eylül tarihleri arası Prag Gidiş, Budapeşte Dönüş programımızı ofisimizden isteyebilirsiniz.)

 

1. Gün: CUMARTESİ: İzmir – Budapeşte (Çigan Gecesi)
Cumartesi sabah karşı saat 03:00' de İzmir Adnan Menderes Havalimanı Dış Hatlar Terminali'nde buluşuyor ve check-in işlemlerimizi tamamladıktan sonra Sunexpress Havayolları’ na ait, XQ5954 sefer sayılı 189 kişilik Boeing 737-800 tipi uçağımız ile 05:15' de AKTARMASIZ DİREKT Budapeşte' ye hareket ediyoruz. Yaklaşık 2 saatlik uçuşumuzu takiben, BUDAPEŞTE' ye varıyoruz. Pasaport ve vize işlemlerinin ardından dileyen misafirlerimizin katılımı ile gerçekleştirilecek Budapeşte şehir turumuz. Şehir turunda ilk durağımız “Hosok Ter”, yani "Kahramanlar Meydanı". Ardından Budapeşte' nin en geniş ve lüks caddelerinden biri olan Andrassy Caddesi' nden geçerken, Viyana' daki opera binası örnek alınarak yapılan opera binasını, Aziz İstvan Katedrali' ni ve Parlamento Binası' nı görüyoruz. “Peşte” yakasından “Buda” yakasına geçerek önce kale bölgesinde Matyas Kilisesi ve Kraliyet Sarayı' nı görüyoruz. Son durağımız şehri panoramik olarak görebileceğimiz “Citadella" (Aziz Gellart) tepesi. Turumuzun ardından otellerimize yerleşme ve serbest zaman. Dileyen misafirlerimizle bu gecemizi “Çigan Gecesi” ile noktalıyoruz. Bu gecede, hem yerel şarapların ve yemeklerin, hem de Macar dans ve müziğinin keyfini çıkartacaksınız. Konaklama Budapeşte'deki otellerimizde.

2. Gün: PAZAR: Budapeşte (Estergom – Visegrad – Szentendre) (Tuna)
Sabah kahvaltımızın ardından dileyen misafirlerimizin katılımı ile gerçekleştirilecek Estergom - Visegrad - Szentendre turumuz. İlk durağımız Osmanlı Ordusu için stratejik önemi olan Estergom Kalesi. Daha sonra Visegrad ve Szendendre Kasabası' na gidiyoruz. Szentendre' de Budapeşte' ye özgü el işleri ve hediyelik eşyalardan alışveriş yapmak için serbest zaman. Gezimizin ardından Budapeşte' ye dönüş. Akşam dileyen misafirlerimizle birlikte ekstra Tuna Nehri turumuz için otelimiz lobisinde buluşuyoruz ve teknemize hareket ediyoruz. Teknemizde şehrin tarihi binalarını muhteşem gece ışıkları altında izleyip, içeceklerimizi yudumlarken, Budapeşte' yi bir de Tuna Nehri' nin kendi anlatımı ile dinliyoruz. Konaklama Budapeşte' deki otellerimizde.

3. Gün: PAZARTESİ: Budapeşte - (Bratislava) – Viyana
Sabah kahvaltımızın ardından isteğe bağlı Bratislava turumuz için otobüslerimizle Bratislava' ya hareket ediyoruz. 190 km' lik yolculuğumuzun ardından tarihte Avusturya - Macaristan İmparatorluğu' nun en önemli şehirlerinden biri olarak göze çarpan, Danube Nehri kıyısındaki SLOVAKYA' nın başkenti Bratislava' ya varıyor ve panoramik şehir turumuza başlıyoruz. Turumuz esnasında görülecek yerler arasında; Michalska Kapısı, Şehir Meydanı, St.Martin Katedrali, Eski Şehir, Grassalkovich Palace, Parlamento Binası, Slovak Devlet Tiyatro Binası, Mozart'ın 6 yaşında Maria Theresa' ya ilk konserini verdiği tarihi bina ve Bratislava Kalesi bulunmaktadır. Şehir turunun ardından otobüslerimizle Viyana' ya hareket ediyoruz. Varış ve ardından rehberlerimiz eşliğinde dileyen misafirlerimizin katılımı ile gerçekleştirilecek panoramik şehir turumuz. Bu turumuzda sizlere şehrin tarihi ve turistik yerlerini gezdireceğiz. Sarayları ve müzeleri dünyaca ünlü şehrimizi gezerken; "Diplomatic District" olarak adlandırılan caddeden geçip, dönme dolabı ile ünlü Prater isimli lunaparkı, 1979 yılında yapılan Birleşmiş Milletler Binası' nı, Ring üzerinde Opera, Parlamento, Belediye Binası, Üniversite, Hoffburg Sarayı ve Kunst Haus Wien / Hundertwasser' i göreceğiz. Turumuzun ardından otellerimize transfer. Konaklama Viyana' daki otellerimizde.

4. Gün: SALI: Viyana (Wienerwald) (Konser)
Sabah kahvaltımızın ardından serbest zaman veya dileyen misafirlerimizin katılımı ile gerçekleştirilecek muhteşem WIENERWALD (Liechtenstein Şatosu, Mayerling av köşkü, Heilingenkreuz Manastırı, Baden kaplıca şehri, Schönbrunn sarayı bahçeleri) turumuz. Turumuzda ilk durağımız Liechtenstein Şatosu. İkinci durağımız ise bir ortaçağ keşişhanesi olan Heiligenkreuz. Daha sonra Mayerling Faciası' na konu olan ve bugün Carmelita rahibelerinin yaşadığı manastır konumunda bulunan Mayerling av köşkünü panoramik olarak görüyoruz. Daha sonra küçük ve şirin bir kaplıca şehri Baden gezimiz. Turumuzun en son durağı; Kraliçe Sisi' nin Sarayı olan Schönbrunn Sarayı' nın muhteşem bahçelerinde serbest zaman. Tur bitimi Viyana' da geçirilecek serbest zamanın ardından, akşam arzu eden misafirlerimiz ile klasik müziğin başkenti Viyana'da konser organizasyonuna katılma imkânı. Konaklama Viyana' daki otellerimizde.

5. Gün:  ÇARŞAMBA: Viyana - Prag (Vltava)
Sabah kahvaltımızın ardından Avrupa' nın Sihirli başkenti Prag' a hareket. Varış ve ardından büyük bir kısmı trafiğe kapalı mekanlarda yürüyerek yapılan, panoramik PRAG şehir turumuz. Tarihi sokakları, ortaçağdan kalma görkemli yapıları ile bu şehir sizi büyüleyecek. Şehir turunda görülecek yerler arasında; Hradcany (eski saray bölgesi), yapımının 600 yıl sürdüğü neo gotik Rönesans ve Barok özellikleri bünyesinde barındıran St. Vitus Katedrali, 13. yüzyılda Baş Mimar Peter Parler tarafından yaptırılan üzerinde 31 aziz heykelinin bulunduğu Charles Köprüsü, 15. yüzyılda inşa edilen üzerinde 12 Havari bulunan tarihi Astronomik Saat, Tyn Kilisesi ve Eski şehir meydanı bulunmaktadır. Şehir turundan sonra otellerimize yerleşme. Akşam, isteğe bağlı, şehrin tarihi üzerinde çok önemli bir rol oynamış ve yüzyıllarca ressam, şair ve müzisyenler için ilham kaynağı olmuş ünlü Vltava Nehri üzerinde açık büfe yemekli, akordeon müziği eşliğinde tekne turu. Bu gezi sırasında, şehrin pek çok tarihi yapısının eşsiz gece manzaralarını görebilirsiniz. Konaklama Prag' daki otellerimizde.

6. Gün: PERŞEMBE: Prag (Karlovy Vary) (Ortaçağ Gecesi)
Sabah kahvaltımızın ardından serbest zaman veya dileyen misafirlerimizin katılımı ile gerçekleştirilecek, Prag' a 2 saatlik mesafede bulunan Karlovy Vary Kültür ve alışveriş turumuz. Atatürk' ün de severek ziyaret ettiği, 12 adet sıcak mineral su pınarı bulunan bu güzel şehirde kristal satış yerlerini ziyaret ve alışveriş imkânı. Sıcaklıkları 30 ila 72 derece arasında değişen 12 ayrı termal kaynağın bulunduğu bu muhteşem şehrimizde yürüyerek gerçekleştirilecek şehir turumuzda Atatürk' ün 1918' de kaldığı oteli, Dvorak, Mozart, Goethe, Beethoven ve Puşkin'in kaldığı mekânları göreceğiz. Birçok film ve diziye konu olan tarihi Pupp Otel' in pastanesinde yerel tatlıların tadına bakmadan dönmemenizi tavsiye ederiz. Turumuzun ardından Prag' a dönüş ve serbest zaman. Akşam, isteğe bağlı Ortaçağ Gecesi ve yemeğine katılma imkânı. Yaklaşık 600 yıllık bir handa yer alan ortaçağ mekânımızda, ortaçağ dönemine ait kıyafetler giymiş müzisyenler, dansçılar ve aktörlerin muhteşem şovlarını izlerken aynı zamanda yemek ve limitsiz içecek servisi ile çek mutfağının tatlarını denemek ve çeklerin meşhur biralarından ve ev yapımı şaraplarından tatma fırsatı yakalayacaksınız. Konaklama Prag' daki otellerimizde.

7. Gün: CUMA: Prag (Dresden)
Sabah kahvaltımızın ardından dileyen misafirlerimiz ile Dresden kültür ve alışveriş gezimiz için hareket. Barok mimarisinin en güzel örneklerine sahip, şiirsel görünümlü "Elbe Nehri' nin Floransa' sı" ünvanını hak eden, ALMANYA' nın incisidir DRESDEN. Unesco Dünya Kültür Miras listesindeki bu şehirde yapacağımız panoramik şehir turunda göreceğimiz yerler arasında; Frauenkirche Kilisesi, Kral yolu, Elbe Nehri, Martin Luther Heykeli, Eski Şehir Meydanı, Semper Operası ve Versailles Sarayı örnek alınarak yapılan Zwinger Sarayı bahçesi bulunmaktadır. Şehir turu sonrası alışveriş için serbest zaman. Turumuzun ardından Prag' a dönüş. Konaklama Prag' daki otellerimizde.

8. Gün: CUMARTESİ: Prag – İzmir
Rehberlerimizin belirleyeceği saatte PRAG Havalimanı' na hareket. SUN EXPRESS HAVAYOLLARI' na ait XQ5955 sefer sayılı 189 kişilik Boeing 737-800 tipi uçağımız ile saat 06:50' de AKTARMASIZ DİREKT İzmir Adnan Menderes Havalimanı' na hareket ediyoruz. Yerel saat ile 10:25' de İzmir' e varış ve turumuzun sonu.

 

 

Tarih

İki/Üç Kişilik Odada
Kişi Başı

Tek Kişi

Çocuk

09 – 16 Haziran
 

309.00 €
 

534.00 €
 

3 - 12 Yaş 279.00 €
 

23 – 30 Haziran
 

309.00 €
 

534.00 €
 

3 - 12 Yaş 279.00 €
 

07 – 14 Temmuz
 

329.00 €
 

554.00 €
 

3 - 12 Yaş 299.00 €
 

21 – 28 Temmuz
 

329.00 €
 

554.00 €
 

3 - 12 Yaş 299.00 €
 

04 – 11 Ağustos
 

309.00 €
 

534.00 €
 

3 - 12 Yaş 279.00 €
 

18 – 25 Ağustos
 

329.00 €
 

554.00 €
 

3 - 12 Yaş 299.00 €
 

01 – 08 Eylül
 

309.00 €
 

534.00 €
 

3 - 12 Yaş 279.00 €
 

15 – 22 Eylül

279.00 €

504.00 €

3 - 12 Yaş 249.00 €

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER :

- Sunexpress Havayolları ile İzmir/Budapeşte – Prag/İzmir direk uçuşlar

- Havalimanı vergileri

- Zorunlu mesleki sorumluluk sigortası

- Programda belirtilen şehirlerarası ulaşımlar

- Panaromik Prag şehir turu  

- 4**** otellerde 7 gece oda/kahvaltı konaklama  

- 6 adet sabah kahvaltısı

- Profesyonel rehberlik

 

 FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER :

- Schengen Vize Ücreti: 120 Euro (Yeşil pasaporta vize uygulaması yoktur.)

- Yurtdışı çıkış harcı (15 TL) (Uçuştan önce bankaya yatırılmalıdır.)

- Seyahat iptal, vize, sağlık güvence pakaeti: 15 Euro (65 yaş üzeri 30 Euro)

- İsteğe bağlı ekstra turlar

 

İSTEĞE BAĞLI EKSTRA TURLAR:

6 Adet Kültür Turunun Kayıt Esnasında Paket Olarak Alınması Halinde 430 Euro Yerine 160 Euro indirim ile 270 Euro

1) DRESDEN :  € 65.-

2) KARLOVY VARY : € 65.-

3) BRATİSLAVA : € 65.-

4) ESTERGOM-VİSEGRAD-SZENTENDRE : € 65.-

5) MAYERLİNG-BADEN-LİECHT.-SCHÖNBRÜNN : € 65.-

6) BUDAPEŞTE ve VİYANA 2 ADET ŞEHİR TURU : € 105.-

 

4 Adet Eğlence Turununun Kayıt Esnasında Paket Olarak Alınması Halinde 195 Euro Yerine 29 Euro indirim ile 166 Euro

1) VLTAVA TEKNE TURU ve YEMEĞİ: € 45.-

2) ORTAÇAĞ EĞLENCESİ ve YEMEĞİ : € 65.-

3) ÇİGAN GECESİ ve YEMEĞİ : € 50.-

4) TUNA TEKNE GEZİSİ : € 35.-

EKSTRA TURLARDA 0-2 YAŞ ÜCRETSİZ, 2-12 YAŞ %30 İNDİRİM!!