İzmir Çıkışlı Batı Karadeniz Turu

3 gece 4 gün
Abant Gölü, Yedigöller, Amasra, Safranbolu

345 TL

İzmir Çıkışlı Batı Karadeniz Kaçamağı

Abant Gölü - Devrek - Yedigöller - Amasra - Safranbolu


2013 Tur Tarihleri:
15 Ekim 2013  
 
1. Gün: İzmir – Salihli - Akhisar – Balıkesir – Bursa - Bolu
Saat 22:30’ da Nokta Durağı, 22:45 Konak Pier karşısı, 23:00 Bornova Ege Üniversitesi Hastanesi önü, 00:00' da Salihli Belediyesi önünde siz değerli misafirlerimizle buluşup Bolu için yola çıkıyoruz. Gerekli molaların ardından sabah 08:00 civarı Bolu’ ya varıyoruz.
 
2. Gün: Abant Gölü - Yedi Göller - Devrek – Bartın
Yolda aldığımız sabah kahvaltısının ardından her mevsim farklı bir güzelliğe sahip Abant gölüne gidiyoruz. Nilüfer çiçeklerinin süslediği göl manzarasında fotoğraf çekildikten sonra öğle yemeğimizi yemek için yola çıkıyoruz. Yemeğimizin ardından Yedigöller Milli Parkı için Mengen' e gidiyoruz. Burada bizi milli parka çıkaracak araçlarla buluşup yedigölleri keşfetmeye gidiyoruz. Milli Park girişinde aracımızdan ayrılarak yürüyüşümüze başlıyoruz. İlk olarak İncegöl ve Sazlıgöl’ü ve ardından Nazlıgöl’ ü çevresinden dolaşarak kısa fotoğraf molalarıyla kuş sesleri arasında gezerek ilerliyoruz. Bir sonraki durağımız şelalelerin bulunduğu Aşıklar Çeşme’ si. Daha sonra Büyük Göl ve Derin Göl’ ü de fotoğraflayıp Serin Göl’ ü de görüp serbest zaman veriyoruz. Ardından otobüsümüzle buluşup Devrek' e gidiyoruz. Devrek çarşısını gezip baston atölyelerini gördükten sonra Bartın' daki otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. GRAND ASTRA HOTEL
 
3. Gün: Bartın - Amasra - Safranbolu 
Sabah kahvaltısının ardından Bartın üzerinden Amasra için yola çıkıyoruz. Çam, Meşe ve söğüt ağaçlarının yola eğilerek sanki bir tünel oluşturduğu yollardan geçerek Fatih Sultan Mehmet' in “Lala, Lala Çeşm-i Cihan dedikleri bu mu ola(Dünya' nın Göz Bebeği)” sözleri ile ün kazanan güzel Amasra'ya ulaşıyoruz. Bakacak tepesinde ilçeyi kuşbakışı izleme fırsatı buluyor ve fotoğraf molası veriyoruz. Şehir merkezine indiğimizde öğle yemeğimizi alıyoruz. Ardından Cenevizliler döneminden kalma Amasra Kalesi, Bizans döneminden kalma kiliseden çevrilme Fatih Cami ve Kale Mescidi, Boztepe, Kemere köprüsü, Çekiciler Çarşısı(Ağaç işleri)' nı görüp Safranbolu' ya doğru yola çıkıyoruz.. Varışımızı takiben otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. KADIOĞLU ŞEHZADE KONAKLARI
 
4. Gün: Safranbolu - Salihli - İzmir 
Otelimizde aldığımız sabah kahvaltısının ardından Unesco tarafından dünya miras listesine alınan eski Türk ahşap mimari örnekleri olan evleri görebileceğimiz Safranbolu' yu keşfe başlıyoruz. Hükümet Konağı, Saat Kulesi, Köprülü Mehmet Paşa Camii ve avlusundaki güneş saati, bir müze ev olan Kaymakamlar Evi, Cinci Hanı ve hamamı (Panaromik), barok stilinin küçük örneklerinden olan İzzet Mehmet Paşa Camii, gezileri sonrasında Demirciler, Bakırcılar ve Semerciler çarşılarından geçerek Arastacılar Çarşısına geliyoruz. Zamanın en önemli yemeni üretim merkezlerinden biri olan bu çarşı kurtuluş savaşı sırasında ordunun yemeni ihtiyacının büyük kısmını karşılayan Arasta çarşısında şimdi hediyelik eşya satışı yapan küçük dükkânlar yer almaktadır. Burada yapacağımız alışveriş sonrasında, meşhur Safranbolu Lokum İmalathanesi gezimizi yapıp aracımızla buluşup Türkiye' nin en büyük yatırımlarından biri olan Karabük demir çelik fabrikasını (panaromik) görüyor ve Bolu - Yalova - Bursa üzerinden şehrimize dönüyoruz. Bir başka Kaçamak Turizm organizasyonunda buluşmak ümidiyle..
 
Tur Ücreti
  Peşin / Tek Slip 3 Taksit 6 Taksit 12 Taksit
2 kişilik odada kişi başı 345 TL  365 TL  385 TL  415 TL 
Tek kişilik oda  395 TL  415 TL  435 TL  460 TL
7-12 yaş çocuk  250 TL  265 TL  285 TL  315 TL
2-6 yaş çocuk  175 TL  190 TL  210 TL  230 TL
Kredi kartı kampanyalarımız için ofisimizden bilgi alınız.

Tur Ücretine Dahil Hizmetler:
- 2 gece sabah kahvaltısı ve akşam yemeği dahil konaklama
- Lüks otobüslerle ulaşım
- Türsab zorunlu seyahat sigortası
- Programda belirtilen turlar
- Profesyonel Rehberlik hizmeti
 
Tur Ücretine Dahil Olmayan Hizmetler:
- Öğle yemekleri
- Yolda alınacak kahvaltı ve akşam yemeği
- Milli Park giriş ücreti ve Yedigöller dolmuş ücretleri
- Kişisel harcamalar
 
Not 1:
- Programda doğa yürüyüşü de olacak. Bunu dikkate alarak hazırlıklı gelin.
- Mevsim koşullarını düşünerek giyinin (polar/kazak, şapka, yağmurluk vb.) Geziye gelirken her ihtimale karşı yağmurluk veya şemsiye almayı kesinlikle unutmayın.
- Ínceden kalına doğru bir giyimi tercih edin (yürüdükçe terler, durduğunuzda üşüyebilirsiniz.)
- Ayakkabınız yürüyüşe uygun olsun (toprak, kaya, çamur, su vb.). Boğazlı bot ya da spor ayakkabı iyi olur.
- Mutlaka yedek giyim, çorap ve ayakkabı alın.
- Yanınıza, su ve enerji verici yiyecekler alabilirsiniz.
- Fotoğraf/Video çekiyorsanız yeterince film, yedek pil.
 
Not 2:
Gezi süresi 3 gece 4 gündür. 1 gecesi yolda geçmesi kaydıyla otel konaklaması 2 gece 3 gündür. Çocuk indirimleri iki yetişkin yanında uygulanır. Tek bir çocuk için kullanılır. Rehberimiz programı tamamen gerçekleştirmek kaydı İle programın seyrinde değişiklik yapabilir. Turlarımız otel, otobüs, tur programı ve rehberlik hizmetleri ile bir bütündür. Ayrı ayrı düşünülemez. 0–6 yaş çocuklarda otel konaklamasında yatak verilmeyebilir. Tur içerisinde kullanılmayan ulaşım, konaklama, çevre gezileri vb. haklar iade edilmez. Rezervasyon esnasında koltuk sözü verilemez. Konaklama bölgelerinde ve otellerinde yoğunluğa göre aynı standartlarda olmak kaydı ile değişiklik yapılabilir. Tur öncesi ve tur içinde hava muhalefeti nedeniyle yapılamayan turlarda Kaçamak Turizm ve Seyahat Acentası’ nın sorumluluğu yoktur. Yeterli sayıda çoğunluk olmadığında turu 3 gün önceden haber vermek kaydı ile iptal hakkı Kaçamak Turizm ve Seyahat Acentasında saklıdır. Turun iptali durumunda Kaçamak Turizm iptalini bizzat bildirmek zorundadır. Yasal süreç olduğundan tazminat hakkı yoktur. BÜTÜN FİYATLARIMIZA KDV DAHILDIR.