Otobüsle Lüks Karadeniz Turu
1199 TL
Özel Program TİFLİS & BATUM & KARS & ERZURUM & TOKAT DAHİL PROGRAM

TİFLİS & BATUM & KARS & ERZURUM & TOKAT

KARADENİZ & YAYLALAR

8 Gece 9 Gün

Çorum, Amasya, Samsun, Ordu, Giresun, Trabzon, Sürmene, Of, Uzungöl, Rize, Gündoğdu, Çayeli, Ardeşen, Ayder Yaylası, Gelin Tülü Şelalesi, Fırtına Vadisi, Ayder Üst Yaylalar, Mençuna Şelalesi, Arhavi, Çifte Köprüler, Hopa, Tiflis, Mtatsminda Tepesi, Posof, Kars, Ani, Katerina Av Köşkü, Sarıkamış, Erzurum, Erzincan, Tercan, Sivas, Tokat, Ballıca Mağarası

RAMAZAN BAYRAMI- 1.TUR: 15-23 HAZİRAN 2018 – (Turumuz Gerçekleşti)
2.TUR: 29 HAZİRAN-07 TEMMUZ 2018 – 
 (Turumuz Gerçekleşti)
3.TUR: 06-14 TEMMUZ 2018 tarihli programımız seçim nedeniyle 08-16 TEMMUZ olarak güncellendi.
4.TUR: 13-21 TEMMUZ 2018 – 1.299 TL
YENİ TARİH! - 5.TUR: 20-28 TEMMUZ 2018 – 1.299 TL
6.TUR: 27 TEMMUZ-04 AĞUSTOS 2018 1.299 TL
YENİ TARİH! - 7.TUR: 03-11 AĞUSTOS 2018 – 1.299 TL
KURBAN BAYRAMI- 8.TUR: 17-25 AĞUSTOS 2018 – 1.299 TL
YENİ TARİH! - 9.TUR: 31 AĞUSTOS-07 EYLÜL 2018 - 1.199 TL
YENİ TARİH! - 10.TUR: 07-14 EYLÜL 2018 - 1.199 TL
YENİ TARİH! - 11.TUR: 14-22 EYLÜL 2018 - 1.199 TL

Tur Programı

1. Gün:  CUMA): İzmir, Turgutlu, Salihli, Uşak, Afyon, Ankara, Çorum

Saat 19.00‘da İZMİR’ deki hareket noktamızda siz değerli konuklarımızı aldıktan sonra Turgutlu, Salihli, Uşak, Afyon, Ankara yolunu izleyerek gerekli molaların ardından ÇORUM ’a ulaşıyoruz.

2. Gün: (CUMARTESİ): Çorum, Amasya, Samsun, Ordu, Giresun

Sabah kahvaltımızı (ekstra) SUNGURLU ’daki tesislerde alıyor ve Leblebisiyle ünlü kentimiz Çorum’da; leblebi alışverişi yaptıktan sonra ŞEHZADELER ŞEHRİ AMASYA ’ya ulaşıyoruz. Yeşilırmak’ın iki yanına kurulmuş Milli Mücadele yıllarında önemli olaylara ev sahipliği yapmış Amasya girişinde hüzünlü biten bir aşk hikâyesi ile bizleri karşılıyor. Efsaneye göre; Ferhat’ın Şirin’i için azimle deldiği dağın eteğindeki SU KANALLARI ’nı görüyor ve FERHAT İLE ŞİRİN AŞIKLAR MÜZESİ ’ni ziyaret ediyoruz. Ardından ARKEOLOJİ MÜZESİ ’ne gidiyor ve dünyaca ünlü mumyaları görüyoruz. Daha sonra fikir-zikir ve şükür felsefesi üzerine kurulmuş olan II. BEYAZIT KÜLLİYESİ ’ni ziyaret ediyoruz. Bizlere harika anlar yaşatacak ŞEHR-i AMASYA (MİNYATÜR MÜZESİ) ’nin ardından kente can veren Yeşilırmak ve görevini tamamlasa da hala kente görsel anlamda hizmet vermeye devam eden vefalı değirmenlerin eşliğinde ŞEHZADELER YOLU ’nda yürüyüşümüze başlıyoruz. ALÇAK KÖPRÜ ’yü, HELKIS KÖPRÜSÜ ’nü, KRAL MEZARLARI ’nı, HARŞENA KALESİ ’ni, KIZLAR SARAYI ve YALIBOYU EVLERİ ’ni görerek ŞEHZADELER MÜZESİ ’ni ziyaret ediyoruz. Ardından BİMARHANE ’yi (Tıp Müzesi) ve SARAYDÜZÜ KIŞLA BİNASI ’nı görerek doyamadığımız şehir Amasya’dan ayrılarak SAMSUN ’a doğru hareket ediyoruz. Anadolu’nun Karadeniz’e açılan kapısı SAMSUN ’da ünlü Pontus hazinelerinin sergilendiği ARKEOLOJİ MÜZESİ ve Ünlü ATATÜRK HEYKELİEski TÜTÜN İSKELESİ – İLKADIM ANITI gezilerimizin ardından ORDU üzerinden GİRESUN ’a ulaşıyor ve GİRESUN ‘daki otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama GİRESUN ‘daki otelimizde.

3. Gün:  (PAZAR): Trabzon, Sürmene, Of, Uzungöl, Rize, Gündoğdu, Çayeli, Ardeşen, Ayder Yaylası

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltımızın ardından TRABZONSÜRMENEOFÇAYKARA üzerinden, 1090 m. yükseklikte etrafı tamamen çam ormanlarıyla kaplı vadinin tam ortasında bulunan UZUNGÖL ’e gidiyoruz. Yemeğimizi aldıktan sonra dileyen misafirlerimiz ile, (EKSTRA TUR: Uzungöl Üst Yayla Turu) bizi bekleyen minibüslerimizle üst yaylalar gezimize başlıyoruz. Derin vadileri, bulut denizlerini ve UZUNGÖL ’ü tepeden seyredeceğimiz gezimizde LUSTRA ve KARASTER yaylalarının etkileyici manzaralarına tanıklık ediyoruz. Tekrar UZUNGÖL YAYLASI ’a iniyor ve gölün etrafında yürüyüş yapıyoruz. Daha sonra Çamlıhemşin üzerinden yaklaşık 1350 mt yükseklikteki ünlü AYDER YAYLASI ‘na ulaşıyor ve otelimize yerleşiyoruz. Bir Karadeniz turuna çıkmanın en büyük ayrıcalıklarından birisi de AYDER YAYLASI ‘nda konaklamak ve AYDER YAYLASI ‘nda uyanmaktır. Akşam yemeğini otelimizde aldıktan sonra, dileyenlerle yayla yürüyüşleri yapabiliriz. Konaklama AYDER YAYLASI ’ndaki otelimizde.

4. Gün: (PAZARTESİ): Gelin Tülü Şelalesi, Fırtına Vadisi, Ayder Üst Yaylalar, Arhavi, Mençuna Şelalesi, Hopa, Sarp, Gürcistan (BATUM Konaklama)

Sabah kahvaltısını yayla tesisinde aldıktan sonra GELİNTÜLÜ ŞELALESİ ’ne giderek şelaleyi görüntülüyor ve yaylada kısa bir sabah yürüyüşü yapıyoruz. Daha sonra Hala, Polovit, Elevit ve Tunca dereleri ile beslenen ünlü FIRTINA VADİSİ ’ne gidiyoruz. Dileyen konuklarımızla minibüslerle (EKSTRA TUR: Ayder Üst Yayla Turu) vadinin gizemli güzelliğini keşfe çıkıyoruz. KONAKLAR MAHALLESİ ’nde bölgenin en eski “TAŞ KONAK”ını görüntüledikten sonra, ekran başında bizleri doğası ile büyüleyen SEVDALUK dizisinin çekimlerinin yapıldığı köye gidiyoruz. Ardından yine bölgenin en eski taş köprülerinden ÇİNÇİVA KÖPRÜSÜ (ŞENYUVA KÖPRÜSÜ) ‘nü görüyor, doğanın güzelliğine, Fırtına’nın sesine şahitlik ediyoruz. Daha sonra yeryüzündeki cenneti keşfe devam ediyor ve ZİL KALE ’ye doğru vadide ilerliyoruz. Kale hakkında bilgi aldıktan sonra bu kez cennetten gelen sese kulak veriyor; önce PALOVİT ŞELALESİ ’ni ardından da ÇAT VADİSİ ’ndeki BULUT ŞELALESİ ’ni görmeye gidiyoruz. Sonrasında Karadeniz’in yaşayan köylerini, girişinden itibaren bizleri gülümseten ve şaşırtan tabelalarından, Karadeniz insanının zekasına, orijinal SERENDER (nayla) lerinden KARAYEMİŞ ’lerine kadar vadiyi ve uzaktan görünen köyleri keyifle izliyoruz.  Dileyen konuklarımız FIRTINA DERESİ ’nin en keyifli aktivitelerinden ZİPLİNE ve RAFTİNG aktiviteleriyle vakitlerini eğlenceli bir hale getirebilirler. Ardından kaldığımız yerden devam ediyor ve Doğu Karadeniz’in eşsiz güzelliklerini keşfe devam ederek ARHAVİ ’ye ulaşıyoruz. Bizleri bekleyen minibülerimizle ülkemizin el değmemiş cennetlerinden Kamilet Vadisi’ne gidiyoruz. İsminin ilk bulunduğunda çevre köylerin başkalarına mesaj vermek için Mençuna (hisselidir) dedikleri; (EKSTRA TUR: Mençuna Şelalesi Turu) Doğu Karadeniz’in en güzel şelalelerinden olan MENÇUNA ŞELALESİ ’ne gidiyoruz. Büyüleyici güzelliğine şahitlik ediyor ve Batum geçişi için Sarp Sınır Kapısına hareket ediyoruz. Sınır geçiş işlemlerimizin ardından Batum' daki otelimize yerleşip serbest zaman veriyoruz. Dileyen misafirlerimiz Batum 'un ışıltılı sokaklarında gezebilirler. Konaklama Batum ‘daki otelimizde.

5. Gün: (SALI): Batum, Tiflis (GÜRCİSTAN)

Sabah kahvaltımızı otelimizde aldıktan sonra, ik durağımız olan evli çiftlere de şans getirdiğine inanılan SAINT ANDREW HEYKELİ ’nde kısa bir fotoğraf molası aldıktan sonra panoramik olarak GONIO SAHİLLERİ ’ni, Ülkemiz topraklarında doğan ÇORUH NEHRİ ’ni, GÖNYE KALESİ ’ni görerek BATUM ’a ulaşıyoruz. KATEDRAL ’de fotoğraf molasının sonrasında zengin bitki çeşitliliğine sahip Botanik Parkı’na kadar panoramik tur yaparak şehrin en uç noktasına ulaşıyoruz. Daha sonra tekrar şehre dönüyor ve şehrin meydanlarını bu kez yürüyerek dolaşmaya başlıyoruz. TİYATRO MEYDANI ’nı, AVRUPA MEYDANI ’nı geziyor, ALTIN POST HEYKELİ ’nde klasik Batum Hatıra Fotoğrafı çektiriyoruz. Ters süt şişesi şeklinde yapılan (sütün saflığının temizliğinin dürüstlüğünün içine aktığının göstergesiADALET BİNASI ’ndan, içine yerleştirilen öğelerin bile ters çevrildiği WHITE RESTAURANT ’a, Masallar Ülkesindeki Şatoları andıran OTEL VE KAMU BİNALARI ’na kadar bizleri mimarisi ile büyüleyen BATUM ’dan ayrılıyor ve Başkent TİFLİS ‘e doğru yol alıyoruz. Geceleme TİFLİS ‘deki otelimizde.

6. Gün: (ÇARŞAMBA): Tiflis, Mtatsminda Tepesi, Posof, Kars

Sabah kahvaltımızı Başkent TİFLİS ‘de aldıktan hemen sonra turumuza başlıyoruz. Öncelikle, TİFLİS ’i panoromik olarak görebileceğimiz MTATSMİNDA TEPESİ ‘ne çıkıyoruz.  Burada vereceğimiz serbest zamanın ardından Türklerin, Azerilerin, Ermenilerin ve Gürcülerin bir arada olduğu JORDAN CADDESİ ‘ne geçiyoruz. KURA NEHRİ ‘nin kenarında Tarihi rengarenk TİFLİS EVLERİ ‘ni, Osmanlı Dönemine Ait MescidiOSMANLI HAMAMI ‘nı gördükten sonra Orta Doğu Ülkeleri’ndeki en büyük 3. Katedral olan SAMEBA KATEDRALİ ‘ni görme fırsatı elde ediyoruz. Daha sonra Laz ve Gürcü kültürünün açıkça gözlenebildiği Açık Hava Etnografya Müzesi olarak sayılan KUSTBA (Kaplumbağa) GÖLÜ ‘ne ulaşıp hatıra fotoğrafları çekiyoruz. TİFLİS turumuzun bitiminde yola çıkıyoruz. Ardahan, Kars platoları eşliğinde POSOF ‘a doğru yol alıyoruz. Yolumuz üzerinde Abhazya Türkleri ‘nin yaşadığı AKHALTSİKE şehrinden geçerek KARS ‘a ulaşıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama KARS ‘daki otelimizde.

7. Gün: (PERŞEMBE): Kars, Ani, Katerina Av Köşkü, Sarıkamış, Erzurum

Sabah kahvaltımızın ardından Ermenistan sınırımızdaki ANİ ÖREN YERİ ’ni ziyaret ediyoruz. SURLARI, KAPILARI, KATEDRALI, KILISELERI, SELÇUKLU YAPILARI ile dimdik ayakta duran bu şehri rehberimiz eşliğinde geziyor, ARPAÇAY ’ı ve Bölge’nin bakir doğasını fotoğraflama fırsatı buluyoruz. Ardından tekrar güzel şehrimiz KARS ’a dönüyor ve gezimize KALEİÇİ ’nden başlıyoruz. Doğu’nun Ayasofyası diye de Anılan Muhteşem Yapı KÜMBET CAMİİ (12 HAVARİLER KİLİSESİ) ’ni, KAZIM KARABEKİR PAŞA ’ya ait Rus Generali tarafından hediye edilen beyaz vagonunda bulunduğu KARS MÜZESİ ’ni ziyaret ediyoruz. Izgara planlı şehrin geniş caddelerini baltık mimarisinin güzel örneklerinden oluşan evlerini görüntüleme fırsatı bulduğumuz KARS ’ta bu kez alışveriş için serbest zaman alıyoruz. Yüksek rakımdaki yaylalarda 200’den fazla bitki çeşidi ile beslenen hayvanların kaliteli sütünden, geleneksel yöntemlerle elde edilen kaşarın, gravyer ve çeçil peynirinin anavatanı KARS ’ta böylece turumuzu tamamlıyor ERZURUM ‘a doğru yola çıkıyoruz. Özgün mimarisini korumuş baltık mimarisiyle inşa edilmiş KATERINA AV KÖŞKÜ ’nü görüyor ve yol üzerinde ŞEHİTLER ANITI ’nı ziyaret ediyor ve şehitlerimizi anıyoruz. Bu anlamlı ziyaretin ardından çam ormanlarının eşlik ettiği yolumuza devam ediyor ERZURUM ‘a ulaşıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama ERZURUM ‘daki otelimizde.

8. Gün:  (CUMA): Erzurum, Erzincan, Tercan, Sivas, Tokat

Sabah kahvaltımızı erken saatlerde aldıktan sonra ERZURUM ‘daki turumuza başlıyoruz. İlk durağımız Cumhuriyete giden yolda ERZURUM KONGRESİ ’ne ev sahipliği yapan KONGRE BİNASI ‘nı ziyaret etmek oluyor. Ardından çok daha eskilere gidip Kırlangıç Kubbeli ULU CAMİİ ’yi ve ERZURUM ’un sembolü haline gelen; usta ile çırağın söylencesine konu olan ÇIFTE MINARELİ MEDRESE ’yi ziyaret ediyoruz. Daha sonra ÜÇ KÜMBETLER ’i ve kentin bir başka gösterişli yapısı YAKUTIYE MEDRESESİ-TÜRK İSLAM ESERLERIve ETNOGRAFYA MÜZESİ ’ni ve son olarakta Kanuni Sultan Süleyman dönemine ait Mimar Sinan’ın Kıbrıs Fatihi Sadrazam Lalapaşa için yaptığı LALAPAŞA CAMİİ ’ni ziyaret ediyoruz. Ardından oltu ve yöresel hediyelik eşyaların da satışının yapıldığı RÜSTEMPAŞA KERVANSARAYI ’nda alışveriş için serbest zaman alıyoruz. Erzurum ‘daki yolculuğumuzu tamamlayarak ERZİNCAN ‘a doğru yol alıyoruz. Kısa mola ve yapacağımız panoramik turun ardından TERCAN ’da Saltuklu Kadın Hükümdarı Mama Hatun’un adına inşa edilen külliyeyi ziyaret ediyoruz. Ardından sıradaki durağımız; Sivas ‘a hareket ediyoruz. Şehre ulaştığımızda; ilk Milli Kongre olma özelliğine sahip SIVAS KONGRESİ ’nin yapıldığı ATATÜRK KONGRE VE ETNOĞRAFYA MÜZESİ ’ni ziyaret ediyoruz. Daha sonra SELÇUKLU MEYDANI ’na geçiyor ve tarihin izlerini sürmeye devam ediyoruz. BURUCIYE, ÇIFTE MINARELI VE ŞIFAIYE MEDRESELERİ ’ni gördükten hemen sonra konaklayacağımız şehir TOKAT ‘a doğru yol alıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama TOKAT ‘daki otelimizde.

9. Gün: (CUMARTESİ): Tokat, Ballıca Mağarası, Ankara, Afyon, Uşak, Salihli, İzmir

Sabah kahvaltımızı otelimizde aldıktan sonra TOKAT turumuza başlıyoruz. Güzel şehrimiz Tokat ’da ilk durağımız Selçuklu Mimarisi ‘nin güzel eserlerinden GÖK MEDRESE oluyor. Ardından yazma, bakır ve yöresel el sanatlarının satışının da yapıldığı TAŞHAN ’da serbest zaman alıyoruz. Daha sonra Roma döneminde yol güvenliği için kurulmuş TOKAT KALESİ ’ni VE KAYA MEZARLARI ’nı görüyor, HALIT SOKAĞI ve ahşap, kalemişi ve alçı süslemeleriyle bizleri büyüleyecek LATIFOĞLU KONAĞI ’nı geziyoruz. Dünyanın en yaşlı ve en görkemli mağaralarından BALLICA MAĞARASI ’na ulaşıyor ve bu harika doğa müzesini ziyaret ediyoruz. Turumuzu noktalıyor ANKARA, AFYON, UŞAK güzergahı üzerinden molalar vererek gece geç saatlerde İZMİR ‘e ulaşıyoruz. Bir başka seyahatimizde tekrar sizleri ağırlamak üzere vedalaşıyoruz.

 

Tarih İki Kişilik Odada
Kişi Başı
Tek Kişi Ek Yatak Çocuk
08.07.2018 1299.00 TL 1899.00 TL 1299.00 TL 0 - 6 Yaş 799.00 TL
7 - 12 Yaş 1099.00 TL
13.07.2018 1299.00 TL 1899.00 TL 1299.00 TL 0 - 6 Yaş 799.00 TL
7 - 12 Yaş 1099.00 TL
20.07.2018 1299.00 TL 1899.00 TL 1299.00 TL 0 - 6 Yaş 799.00 TL
7 - 12 Yaş 1099.00 TL
27.07.2018 1299.00 TL 1899.00 TL 1299.00 TL 0 - 6 Yaş 799.00 TL
7 - 12 Yaş 1099.00 TL
03.08.2018 1299.00 TL 1899.00 TL 1299.00 TL 0 - 6 Yaş 799.00 TL
7 - 12 Yaş 1099.00 TL
17.08.2018 1299.00 TL 1899.00 TL 1299.00 TL 0 - 6 Yaş 799.00 TL
7 - 12 Yaş 1099.00 TL
31.08.2018 1299.00 TL
1199.00 TL
1899.00 TL
1799.00 TL
1299.00 TL
1199.00 TL
0 - 6 Yaş 699.00 TL
7 - 12 Yaş 999.00 TL
07.09.2018 1299.00 TL
1199.00 TL
1899.00 TL
1799.00 TL
1299.00 TL
1199.00 TL
0 - 6 Yaş 699.00 TL
7 - 12 Yaş 999.00 TL
14.09.2018 1299.00 TL
1199.00 TL
1899.00 TL
1799.00 TL
1299.00 TL
1199.00 TL
0 - 6 Yaş 699.00 TL
7 - 12 Yaş 999.00 TL

Promosyon, erken rezervasyon ve erken ödeme indirimi olan tur programlarında iptal-değişiklik hakkı yoktur.

Fiyata Dahil Hizmetler

- Lüks Araçlarla Ulaşım ve Çevre Gezileri

- 7 Gece Oteller ’de ve Yayla Tesislerinde Konaklama

- Otelde Alınan Sabah Kahvaltıları (7), Akşam Yemekleri (5) Not: Gürcistan konaklamalarında otellerde (Batum ve Tiflis) akşam yemeği yoktur.

- Oteller ’de ve Yaylalarda Yöresel Eğlenceler

- Batum & Tiflis Turu (Gürcistan)

- Ayder, Uzungöl Yayla Ulaşımları

- Otobüs içi İkramlarımız

- Profesyonel Rehberlik Hizmeti 

- Zorunlu Seyahat Sigortası

 

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

- Müze, Ören Yeri, Milli Park Giriş Ücretleri

- İlk Gün Yolda Alınan Sabah Kahvaltısı, Son Gün Alınan Akşam Yemeği

- Öğle Yemekleri ve Molalar

- Seyahat Sağlık Sigortası, İptal Güvence Paketi: 15,00 TL (65-80 Yaş Arası 30,00 TL Öder)

- Yurtdışı Çıkış Fonu + Hizmet Bedeli: 15 TL + 1 TL (Batum için gereklidir. Kimlikle geçileceği için kapıda ödenir.)

 

İsteğe Bağlı Ekstra Yayla Gezilerimiz;

- Ayder Yaylası: Üst Yaylalar ve Köy Turu: 40,00 TL 

- Mençuna Şelalesi Turu: 40,00 TL 

- Uzungöl Yaylası: Lustra Karaster Turu: 40,00 TL 

- TOPLAM'DA 3 TUR 120 TL'DİR. OFİSTE KAYIT ANINDA TAMAMI ALINMASI HALİNDE İNDİRİMLİ 100 TL'DİR.

- TÜM TURLAR TUR ESNASINDA ALINDIĞINDA LİSTE FİYATI ÜZERİNDEN HESAPLANMAKTADIR

 

OTELLER VE KONAKLAMA YAPILAN TESISLER HAKKINDA BILGI

- Giresun – 4*Amazon Aretias Otel

- Ayder Yaylası – Hilaz Yayla Tesisleri

- Batum – 3* Iberia Hotel vb. 

- Tiflis – 3* Kopala Tskneti Hotel 

- Kars - 4* Simer Hotel

- Erzurum – 5*Dedeman Hotel 

- Tokat – 5*Dedeman Hotel 

Önemli Not: Otellerde aynı standartı korumak üzere özel gün ve bayram tarihlerinde değişiklik olabilir. Lütfen tura 1 hafta kala otel isimlerinizi teyit ediniz.