Uçakla Diyarbakır, Mardin, Antep Turu
1.299 TL
2 gece 3 gün

GÜNEYDOĞU ‘NUN GÖZDE ŞEHİRLERİ BİR ARADA!
SUNEXPRESS HAVA YOLLARI İLE DİYARBAKIR ERKEN GİDİŞ,
GAZİANTEP GEÇ DÖNÜŞ AYRICALIĞI. DİYARBAKIR & GAZİANTEP GEZİSİ DAHİL!

Uçakla 2 Gece 3 Gün
Butik Diyarbakır, Mardin, Urfa, Gaziantep Turu

Şanlıurfa'da 12 bin yıllık geçmişiyle "tarihin sıfır noktası" olarak nitelendirilen ve
UNESCO Dünya Mirası Listesi'nde yer alan Göbeklitepe Gezisi farkıyla süper program...


Diyarbakır, Diyarbakır Surları, Hasankeyf, Midyat, Mardin, Kırklar Kilisesi, Zinciriye Medresesi, Dara Harabeleri, Deyrulzaferan Manastırı, Şanlıurfa, Sıra Gecesi, Göbeklitepe, Harran, Harran Evleri, Gaziantep

2021 TUR HAREKET TARİHLERİ 2 GECE 3 GÜN

Sezona Merhaba 1.Tur: 02-04 Nisan (Diğer Sezon Tarihlerimiz Eklenecektir.)

Tur Programı

1. Gün: İzmir, Diyarbakır, Diyarbakır Surları, Hasankeyf, Midyat, Mardin

Sabah 05:00 ‘da İZMİR ADNAN MENDERES HAVALİMANI İç hatlar Terminalinde oluyor ve TC kimliklerimiz ile birlikte SUNEXPRESS HAVA YOLLARI ‘nın kontuarlarından check-in ve bagaj işlemlerimizi tamamlıyoruz. SUNEXPRESS HAVA YOLLARI ‘na ait XQ9192 sefer sayılı Saat: 06:00 uçuşu ile DİYARBAKIR ‘a uçuşumuzu gerçekleştiriyoruz. 2 saat süren yolcuğumuz sonrasında havalimanına iniyor, rehber ve aracımız ile buluşuyoruz. Rehberimizin yönlendirmesiyle aracımızdaki yerlerimizi alarak turumuza başlıyoruz. Ekstra kahvaltı molamızın ardından, DİYARBAKIR merkezinde turumuza başlıyoruz. “Hoş geldiniz !..” der gibi karşılayan, Çin Seddi ’nden sonra dünyada korunagelmiş en uzun 2.yapı olan DİYARBAKIR SURLARI ’na ve şehre bizler de “Hoş bulduk !..” diyor ve kenti gezmeye başlıyoruz. İhtişamı ile büyüleyecek bir başka önemli yapı ULU CAMİ ’ne gidiyoruz. El değiştiren sahiplerine ve onların dokunuşlarına şahitlik ettikten sonra Dicle’nin can verdiği bir başka kentimiz BATMAN için hareket ediyoruz. Petrol kenti Batman ’da alacağımız öğle yemeği sonrası bizi hüzne sürükleyecek ilçesi HASANKEYF ’e ulaşıyoruz. Yapımı devam eden Ilısu Barajı’ndaki son gelişmelere ve taşınan eserlerin boşalan yerlerine şahitlik ettikten sonra sular altında kalacak kentte; bizden sonraki nesillere bırakmak üzere belki de son kez hatıra fotoğraflarımızı çekiyoruz. Duygu ve hüzün yüklü kente veda ederek ayrılıyor ve film platolarının gözde mekânı MİDYAT ’a gidiyoruz. “Sokaklarında yürümezseniz Midyat’ı anlayamazsınız…” diyoruz ve DEVLET KONUKEVİ ’ne gidiyoruz. Dileyen yolcularımız burada; yakın zamanda çekilen “Sıla” filmiyle ününe ün katan konağı ziyaret edebilir dileyen yolcularımız da gümüş alışverişi yapabilirler. Daha sonra geç saatlerde otelimize geçerek yerleşiyor ve akşam yemeğimizi alıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama MARDİN ‘daki otelimizde.

2. Gün: Mardin, Kırklar Kilisesi, Zinciriye Medresesi, Dara Harabeleri, Deyrulzaferan Manastırı, Şanlıurfa, Sıra Gecesi

Sabah kahvaltımızı otelimizde aldıktan sonra, Mor Behnam ile kız kardeşi Saro adına yapılan KIRKLAR KİLİSESİ ’ni ziyaretimiz ile başlıyoruz keşfimize. Ardından Artuklu ’nun güzel eseri ABDÜLLATİF CAMİ ’ne gördükten sonra yörenin tarihi ve kültürel zenginliklerini yansıtan, arkeolojik ve etnografik eserlerinin de sergilendiği MARDİN MÜZESİ ’ne gidiyoruz. Taş işlemeleriyle ünlü, zamanın önemli eğitim kurumlarından ZİNCİRİYE MEDRESESİ ile ziyaretlerimizi tamamlıyoruz. Tur bitiminde rehberimizin vereceği sürede serbest zaman alıyoruz. Mardin sokaklarında kaybolabilir, fotoğraflar çekebilir, alışveriş yapabilirsiniz. MARDİN ‘in 30 km Güneydoğusunda bulunan yukarı Mezopotamya ’nın Efesi kabul edilen tarihi şehri DARA HARABELERİ ‘ne gidiyoruz. Burada çekeceğimiz onlarca fotoğraf ve anıyla birlikte yolumuzu MARDİN ’in 5 km dışında bulunan, DEYRULZAFERAN MANASTIRI ’na çeviriyoruz. 639 yıl boyunca Dünya Süryanileri ‘nin Patriklik Merkezi olan Manastır, 1937 yılında Süryani Patrikliği ‘nin Suriye ’ye taşınmasına rağmen hala Süryanilerin Hac Merkezi olarak kabul edilmektedir. Bu muhteşem yapıyı gezdikten sonra, ŞANLIURFA ‘ya doğru yol alıyor ve otelimize yerleşiyoruz. Hazırlandıktan sonra (ekstra) SIRA GECESİ ‘ne katılan misafirlerimiz ile geleneksel restoranımıza gidiyoruz. Bu akşam otelde yemek almıyoruz, SIRA GECESİ tercih etmeyen misafirlerimiz ise URFA ‘nın geleneksel mutfaklarının, kebaplarının tadına bakma fırsatı yakalayabilirler. SIRA GECESİ Tercih eden misafirlerimiz ise; Ariflerin söze geldiği, çırakların dize geldiği, şiirlerin saza geldiği SIRA GECESİ ’ne gidiyoruz. Akşam yemeğimizi müzik eşliğinde keyifli bir biçimde tamamladıktan sonra, otelimize dönüyoruz. Konaklama ŞANLIURFA ‘daki otelimizde.

3. Gün: Şanlıurfa, Göbeklitepe, Harran, Harran Evleri, Şanlıurfa, Gaziantep, İzmir

Sabah kahvaltısını otelimizde aldıktan sonra BALIKLI GÖL (Aynzeliha ve Halil-ür Rahman Gölleri), RIZVANİYE CAMİ (Zulümiye Cami), MEVLİD İ HALİL KÜLLİYESİ VE HZ. İBRAHİM MAĞARASI, HALİ-ÜR RAHMAN CAMİ`ni ziyaret ederek güne başlıyoruz. Ardından günümüzden yaklaşık 12.000 yıl öncesine doğru zaman tünelindeki yolculuğumuzun durağı olan GÖBEKLİTEPE `ye giderek; heyecan veren bilinen ve bilinmeyenlerine birlikte yolculuk yapıyoruz. Şu ana kadar bilinen verilere göre; İnsanoğlu `nun gözlerini ilk kez dünyaya açtığı tahmin edilen ve Dünya`nın İlk Tapınağı olan, Dünya`nın nefesini tutarak gelişmelerini izlediği bu noktadaki ziyaretimizin ardından yolculuğumuza ediyoruz. Tevrat`ta Hârân olarak, İncil`de aynı adla anılan bir kent olarak geçen, İslam tarihçilerinin ise kentin kuruluşunu Nuh Peygamberin torunlarından Kaynana veya İbrahim Peygamberin kardeşi Aran`a (Haran) bağladıkları HARRAN `a gidiyoruz. Bölgenin iklim ve doğasıyla uyumlu, kendine özgü HARRAN EVLERİ `ni ziyaret ederken, HARRAN KALESİ `ni SURLAR` ını ve tarihin en eski İSLAM ÜNİVERSİTESİ `ni görerek ŞANLI şehrimiz ŞANLIURFA `ya veda ediyoruz ve GAZİANTEP `e doğru yolculuğumuzu sürdürüyoruz. Müdavimlerini; şairlerin, yazarların ve düşünürlerin oluşturduğu, Antep Harbi`nden Tasavvuf Söyleşilerine kadar pek çok sohbete tanıklık eden Türkiye`nin en eski kahvehanelerinden ünlü TARİHİ TAHMİS KAHVESİ oluyor. Ardından yürüyerek sokaklarında Antep`in çarşılarını geziyoruz. BAKIRCILAR ÇARŞISIZİNCİRLİ BEDESTEN, İMAM ÇAĞDAŞ, BÜYÜK PASAJ `da yöresel ürünlerinden almak, ünlü kebaplarından ve baklavasının tadına bakmak için serbest zaman kullanıyoruz. Ardından rehberimizin vereceği saatte buluşuyor ve havalimanına transfer oluyoruz. SUNEXPRESS HAVA YOLLARI `na ait XQ9229 sefer sayılı Saat: 22:25 uçuşu ile İZMİR `e uçuşumuzu gerçekleştiriyoruz. Bir başka keşifte tekrar karşılaşmak dileği ile…

 

Uçuşlar Hakkında Önemli Bilgi: Uçuş detayları tur programında turun hazırlandığı gün hava yolundan alınarak bilgi amaçlı verilmiştir. Uçuş kodları ve uçuş saatleri değişebilir. Lütfen turdan önce acentanızdan doğru uçuş kodlarını ve saatlerini edininiz.

 

Tarih Seçenekler İki Kişilik Odada
Kişi Başı
Tek Kişi Ek Yatak Çocuk
02.04.2021 Erken Rezervasyon Fırsatı 1.399,00 TL
1.299,00 TL
1.699,00 TL
1.499,00 TL
1.399,00 TL
1.299,00 TL
0 - 6 Yaş 899,00 TL
7 - 12 Yaş 1.149,00 TL
  Erken Rezervasyon Sonrası 1.399,00 TL
1.349,00 TL
1.699,00 TL
1.549,00 TL
1.399,00 TL
1.349,00 TL
0 - 6 Yaş 899,00 TL
7 - 12 Yaş 1.199,00 TL

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

- SUNEXPRESS HAVA YOLLARI ile Diyarbakır Erken Gidiş, Gaziantep Geç Dönüş Ekonomi Sınıf Uçak Bileti

- Lüks Araçlarla Ulaşımlar ve Tüm Turlar

- Belirtilen Oteller ’de 2 GECE Konaklama

- Otel ’de 1 Akşam Akşam Yemeği

- Otel ‘de 2 Sabah Kahvaltısı

- Mardin' de Leyli Gecesi ve Çiğ Köfte Aktivitesi

- Profesyonel Rehberlik Hizmeti 

- Mesleki Sorumluluk Sigortası

 

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

- Müze, Ören yeri, Milli park Giriş Ücretleri

- Öğle Yemekleri ve Molalar

- Kaptan ve Rehber Bahşişleri

- Urfa Sıra Gecesi (İsteğe Bağlı…)

- Seyahat Sigortası İptal Güvence Paketi 10 ? (65-80 Yaş Arası 20 ?)