Edirne & İstanbul Turu
1.050 TL
4 gece 4 gün

Edirne & İstanbul Turu

4 gece 4 gün (3 gece otel konaklaması) 

Hareket Tarihi: 19 Nisan akşam..

19 Nisan Cuma: Akşam 21:00 de Salihli Ramiz Turan Stadyumu otoparkında buluşup Edirne için yola çıkıyoruz.

20 Nisan Cumartesi:

Sabah 06:00 feribotuyla Çanakkale’ den Gelibolu’ ya geçiyoruz. Burada aldığımız sabah kahvaltısının ardından Keşan – Uzunköprü üzerinden Edirne’ ye ulaşıyoruz.. Camileri, çarşıları, köprüleri, tarihi evleriyle kültürel mirasın en yoğun hissedildiği sınır kenti Edirne'de; II Balkan savaşları sırasında savunmanın yapıldığı askeri mimari örneği Bucuk Tepe Tabyası'nda; Şükrü paşa Anıtı, Balkan Savaşı Müzesi, Sırp sındığı Savaşı Müzesi, Saray İçi Gezisi, Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreş Meydanı, Adalet Kasrı, Fatih ve Saray Köprüleri, Fatih Sultan Mehmet ve Cem Sultan'ın doğup hükümdarlık sürdükleri Edirne Saray kalıntılarında ve Babüssadeyi görüyoruz. Ayrıca Saray Mutfakları, Cihannüma Kasrı, Kum Kasrı ve Hamamı, Balkan Şehitliği, 2004 yılında Avrupa Konseyi tarafından Avrupa Müze Ödülü’ne sahip II. Beyazid Külliyesi Sağlık Müzesi gezilerinin ardından Tunca Nehri kıyısında öğle yemeğimizi alıyoruz. Yemeğimizin ardından 24 Temmuz 1924 Lozan Barış Antlaşması'yla Türk topraklarına katılan Edirne'ye 4 km.lik doğa ve tarihi yoluyla bağlanan Karaağaç Gezisi, Tarihi Meriç Köprüsü, Lozan Anıtı, Tren İstasyonu gezileri sonrasında kır kahvesinde çay molası veriyoruz. Buradaki molamızın ardından Edirne şehir merkezine dönerek kapısıyla ünlü Üç Şerefeli Camii, yazılarıyla ünlü Eski Camii (Ulu Camii) ve Mimar Sinan'ın “Ustalık Eserimdir” dediği Selimiye Camii ve Arasta Carşısı gezilerinden sonra Edirne’nin ünlü deva-i misk tatlısı, badem ezmesi, Edirne peyniri, Edirne'nin eski bir geleneği Aynalı Gelin Süpürgesi, yöresel meyve sabunları ve Kavala kurabiyesi aldıktan sonra Büyük İskender Kulesini görüyoruz ve şehir merkezinde serbest zaman veriyoruz. Belirlenen saatte İğneada’ ya hareket ediyoruz. Akşam saatlerinde otelimize varıyor ve odalara yerleşiyoruz. Yemek ve konaklama otelimizde.

21 Nisan Pazar:

Otelimizde yapacağımız açık büfe kahvaltı sonrası Bulgaristan ile sınır kasabası olan Beğendik Köyü'nü gezdikten sonra serbest zaman veriliyor. Belirlenen saatte 15-20 haneden oluşan ormancılık (Matta) ve hayvancılıkla yaşamını sürdüren Çukurpınar (Sazara) ve Armutveren (Paspala) köylerinden geçerek 3200 metrelik galerisiyle eşsiz güzellikte, el değmemiş sarkık ve dikitleriyle Dupnisa (iblisima) Mağarası’nın girişine ulaşıyoruz. Mağara ağzından yukarıya gürgen ve palamut ağaçlarıyla kaplı yamaçtan yaklaşık 15 dakika yürüdükten sonra merdivenden galeriye iniyoruz. Galeriyi gezdikten sonra serbest zaman veriliyor. Belirlenen saatte Vize’ye hareket ediyoruz. Bu tarihi ilçemizde Vize Ayasofya Kilisesi ve yeni keşfedilen Vize Antik Tiyatrosu gezilerinden sonra Trakya'nın en güzel sahil kasabası olan Kıyıköy'e hareket ediyoruz. Surlarla çevrili Bizans ve Osmanlı'nın izlerini taşıyan buram buram nostalji kokan Antik Kent, Kıyıköy Kalesi ve Küçük Kaya Manastırı’nın görülmesinin ardından Kıyıköy’de öğle yemeğimizi alıyoruz. Kıyıköy’de kalesi, evleri, limanı, sahili, bozulmamış mimari dokusu, eşsiz güzellikteki doğasının tadına vardıktan sonra İstanbul’a hareket ediyoruz. Akşam saatlerinde İstanbul’a varıyoruz. Otelimize yerleştikten sonra serbest zaman veriyoruz.

22 Nisan Pazartesi

Otelimizde aldığımız sabah kahvaltısının ardından bizi bekleyen teknemizle boğaz turumuza (ekstra) başlıyoruz. Yaklaşık 1,5 saat sürecek olan turumuzda boğazın kenarına inci gibi dizilmiş ünlü yalıları ve köşkleri yakından görebileceksiniz. Ardından Büyükada’ ya gitmek için hareket ediyoruz. Kabataş İskelesinden vapura binerek Büyük Ada’ ya gidiyoruz. Sırasıyla Burgaz Ada, Kınalıada ve Heybeliada’ yı görüp Büyükada’ ya ulaşıyoruz. Varışımızı takiben dileyen misafirlerimiz faytonla yalıların arasından geçerek 15 dk süren keyifli yolculuk sonrası Dil Burnu’ na ulaşabilirler. Buradaki 200 mt lik tepeyi yürüyerek çıkıp Aya Yorgi Manastırını ve Kilisesini görebilirler. Ardından yine faytonla iskeleye dönebilirler. Geride kalan misafirlerimiz ise Büyükada sahilinde bulunan restoran ve kafeteryalarda vakit geçirebilirler. Öğleden sonra Kabataş’ a dönüyoruz. Otobüsümüzle buluşup otelimize hareket ediyoruz. Serbest zaman veriyoruz.

23 Nisan Salı:

Otelimizde aldığımız sabah kahvaltısının ardından Hipodrom Meydanı’na gidiyoruz. İlk olarak yıllarca İstanbul’un su kaynağı olan, şimdilerde kliplere ve film çekimlerine ev sahipliği yapan Yerebatan Sarnıcı’nı görüyoruz. Ardından yaklaşık 1500 yıldır ayakta duran muhteşem mimariye sahip Ayasofya Müzesine geçiyoruz. Müze ziyaretimiz sonrası Osmanlı İmparatorluğu’ nun 500 sene boyunca dünyaya hükmettiği Topkapı Sarayı’ nı geziyoruz. Saray ziyaretimiz sonrası Galata Kulesi’ne doğru yürüyüş yapıp, kuleyi de fotoğrafladıktan sonra otobüsümüzle buluşup Salihli’ ye dönmek üzere yola çıkıyoruz. Bir başka Kaçamak Turizm organizasyonunda buluşmak ümidiyle.

 

Tarih

2 ve 3 Kişilik Oda / Kişi başı

Tek Kişilik Oda

0 – 6 Yaş Çocuk

7 – 12 Yaş Çocuk

19 - 23 Nisan 2019

1.050 TL

1.650 TL

Ücretsiz
(koltuksuz)

850 TL

 

Not: Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında konaklama şartıyla geçerlidir.

Ücrete Dahil Olan Hizmetler
- Edirne’ de 1 gece yarım pansiyon konaklama 
- İstanbul’ da 2 gece oda/kahvaltı konaklama 
- Profesyonel Rehberlik hizmeti
- Tur boyunca kullanılacak lüks araç
- Türsab zorunlu seyahat sigortası
- Feribot geçiş ücretleri
- Otopark ücretleri

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler
- Öğle ve akşam yemekleri
- Yolda alınacak kahvaltı
- Kişisel harcamalar
- Büyük Ada vapur ücreti
- Müze ve Ören Yeri giriş ücretleri
- Boğaz’da tekne turu