Otobüsle Kapadokya Turu
899 TL
Erciyes Kayak Merkezi, Ihlara Vadisi, Derinkuyu, Uçhisar, Çavuşin, Ürgüp, Göreme 2 gece konaklama

Otobüsle

KAPADOKYA & KAYSERİ KAYAK MERKEZİ TURU

5*DİNLER HOTELS, ÜRGÜP

Erciyes Kayak Merkezi, Ihlara Vadisi, Derinkuyu, Ürgüp, Göreme, Uçhisar, Devrent, Paşabağı, Avanos, Kayseri

TUR HAREKET TARİHLERİ (3 GECE 3 GÜN) 2 Gece Otel Konaklamalı
 
 1.Tur: 23-26 Ocak 2022 (haftaiçi)

2.Tur: 27-30 Ocak 2022

3.Tur: 02-05 Şubat 2022

4.Tur: 17-20 Şubat 2022

Tur Programı

1. Gün: İzmir’den Çıkış ve Yolculuk

Saat:18.45’de GİRNE BULVARI, 19.00’da MAVİŞEHİR (Ege Park AVM Önü), 19.10’da BOSTANLI (İskele Önü Durakları), 19.15’de KARŞIYAKA (Anıt Önü), 19.30’da LOZAN (Atatürk Lisesi Önü), 19.45’de ÜÇYOL (Şehirlerarası Otobüs Ofisleri Önü), 20.00’de BORNOVA (Ege Üniversitesi Kampüs Önü), 21:00 Salihli Belediyesi’ önünden siz değerli konuklarımızı alıp, dünyaca ünlü peribacalarının bulunduğu, tabiat harikası KAPADOKYA’ ya hareket ediyoruz. Uşak, Afyon, Konya üzerinden sabah saatlerinde Aksaray`a ulaşıyoruz.

1. Gün: Ihlara Vadisi, Derinkuyu, Uçhisar, Zelve, Paşabağı

AKSARAY ORHAN AĞAÇLI TESİSLERİ ’nde alacağımız (extra) sabah kahvaltısından sonra, İç Anadolu`nun en yüksek dağlarından Hasan Dağı`nın eteklerine gidiyoruz. İçerisinde 105 tane kilise barındıran IHLARA VADİSİ ’nde; AĞAÇALTI, YILANLI ve SÜMBÜLLÜ KİLİSE ’yi ziyaret ediyor ve melendiz çayı boyunca keyifli bir yürüyüş yapıyoruz. Ardından NARLIGÖL (ACI GÖL) KRATER GÖLÜ ’ne gidiyor ve anılarımızın arşivine yeni fotoğraflar ekliyoruz. Daha sonra bölge tarihi ve o devirdeki sosyal yapıyı, yaşam tarzını gösteren yöredeki yeraltı şehirlerinin en büyüğü DERİNKUYU YERALTI ŞEHRİ ’ni geziyoruz. Ardından peribacaları oluşumlarını incelemeye başlıyor ve öğle yemeği için UÇHİSAR ’a gidiyoruz. Yemek sonrası bir zamanların insanlara yardım eden perilerinin, güvercinlere dönüştükten sonra da insanlara yardım etmeye devam etmelerinin efsanesini dinliyor ve ilk olarak GÜVERCİNLİK VADİSİ ’ni ardından UÇHİSAR KALESİ ’ni görüntüleme fırsatı buluyoruz. Sonrasında bu kez bölgeye özgü ONYX TAŞI ’nın atölyede ustalarının elinde şekillenip esere dönüşüne tanıklık ediyor ve Kapadokya’nın güzel vadilerinin manzarası eşliğinde kahve molası için O AĞACIN ALTINDA ’ya gidiyoruz. Ardından ZELVE ’nin mahalleleri olan PAŞABAĞ VADİSİ, DEVRENT VADİSİ ‘nin eşsiz güzelliklerine hayal gücümüz ile tanıklık ediyor ve günün son fotoğraf molasını ÜÇ GÜZELLER ’de veriyoruz. Ardından otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. Dileyen konuklarımız ile birlikte ekstra olarak Kapadokya Türk Gecesi Eğlencesi.

2. Gün: Kayseri, Erciyes Kayak Merkezi

Sabah kahvaltısını otelimizde aldıktan sonra tura çıkıyoruz. Dünya’nın en eski medeniyetlerine ev sahipliği yapan KAYSERİ ’ye doğru hareket ediyoruz. Karın hiç eksik olmadığı ERCİYES ’te 3916 metre yükseklikte, kar ve kayak keyfi yapmak için serbest zaman kullanıyoruz. Dileyen konuklarımız da kafelerde muhteşem manzaralar eşliğinde keyif yapabilirler. Ardından hatıra kardan adamımızı grup ile yaparak önünde fotoğrafımızı da çektirdikten sonra, kış manzaraları seyri eşliğinde ERCİYES ’ten ayrılıyor ve ünlü Kayseri mantısı (ekstra) yemeye gidiyoruz. Sonrasında şehri gezmeye başlıyoruz. Görkemli yapılarından olan HUNAT HATUN KÜLLİYESİ ‘ni gezip, Kurtuluş Savaşı sırasında KUVAY-İ MİLLİYE BİNASI olarak kullanılan SAAT KULESİ ’nin görülmesinin ardından PASTIRMACILAR ÇARŞISI ‘nda alışveriş için serbest zaman kullandıktan sonra otelimize doğru hareket ediyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

3. Gün: Göreme, Asmalı Konak, Turasan, Salihli, İzmir

*** Gün doğumunu ihtişamıyla seyretmek için yapacağımız BALON TURU (ekstra) ‘na katılacak konuklarımızla erken kalkıyor ve otelimizden ayrılıyoruz. *** (Hava şartları uygun olduğu takdirde gerçekleşmektedir.)

Sabah kahvaltısının ardından otelimizden aldıktan sonra Kapadokya’nın tarihi ve doğal güzelliklerini birleştirerek ziyarete gelenlere doyumsuz zevk yaşatan GÖREME AÇIK HAVA MÜZESİ ’ne gidiyoruz. Ardından bir filme doğru yolculuk yaparak ASMALI KONAK EVİ ’ni ziyaret ediyoruz. Volkanik arazinin armağanlarından Kapadokya’nın o güzel üzümlerinin şarapla biten hikâyesini TURASAN ŞARAP FABRİKASI ’nda dinledikten sonra ÇAVUŞİN ’e gidiyoruz. ÇANAK ÇÖMLEK ATÖLYESİ ’nde çömlekçilik hakkında bilgi alıyor ve alışveriş yapma fırsatı buluyoruz. Daha sonra Kapadokya’nın özgün mimarisini yansıtan doğal yapılardan birisinde öğle yemek molası vererek Kapadokya’dan ayrılıyor ve İZMİR ’e doğru hareket ediyoruz. Yoldaki gerekli molaların ardından şehrimize ulaşarak bir daha ki Kaçamak Turizm organizasyonunda buluşmak ümidi ile ayrılıyoruz.

 

ÇIKIŞ TARİHLERİ VE FİYATLAR
Tarih Seçenekler İki Kişilik Odada
Kişi Başı
Tek Kişi Ek Yatak Çocuk
Tüm Tarihler 5* Dinler Hotels, Ürgüp 999,00 TL
899,00 TL
1.399,00 TL
1.199,00 TL
899,00 TL
699,00 TL
0 - 6 Yaş 599,00 TL
7 - 12 Yaş 699,00 TL

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER

- Lüks Araçlarla Ulaşım ve Çevre Gezileri

- 2 Gece Ürgüp 5* Dinler Hotel'de Yarım Pansiyon Konaklama

- Araç içi İkramlarımız

- Otelde Alınan Sabah Kahvaltıları (2), Akşam Yemekleri (2)

- Profesyonel Rehberlik Hizmeti

- Seyahat Sigortası Güvence Paketi

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

- Müze, Ören yeri, Milli park Giriş Ücretleri

- İlk Gün Yolda Alınan Sabah Kahvaltısı

- Son Gün Alınan Akşam Yemeği

- Öğle Yemekleri ve Molalar

- Kapadokya Türk Gecesi Eğlencesi

- Kapadokya’da Balon ile Uçuş Etkinliği (hava şartları dâhilinde)