Otobüsle Gap Turları 2018
899 TL
6 gece 7 gün

ADIM ADIM GÜNEYDOĞU ANADOLU BÖLGESİ

NEMRUT & HASANKEYF & HALFETİ & KAPADOKYA DAHİL PROGRAM

Otobüsle 6 Gece 7 Gün GAP TURU

ADANA, ANTAKYA, GAZİANTEP, ZEUGMA, HALFETİ, ATATÜRK BARAJI, HARRAN, ŞANLIURFA, GÖBEKLİTEPE, MARDİN, MİDYAT, HASANKEYF, KAHTA, NEMRUT DAĞI, ADIYAMAN, KAHRAMANMARAŞ, KAYSERİ, ÜRGÜP, ÜÇ GÜZELLER, UÇHİSAR, ÇAVUŞİN, KONYA, MEVLANA

TAMAMI 4*-5*OTELLER, BÖLGE’NİN EN İYİ TESİSLERİ AYRICALIĞI
PROFESYONEL REHBERLER, LÜKS TURİZM ARAÇLARI EŞLİĞİNDE

Tur Hareket Tarihleri: 

31 Mart • 07, 14, 21, 28 Nisan • 05, 12, 19, 26 Mayıs

• 02, 14, 24 Haziran • 08 Temmuz • 20, 29 Ağustos

• 01, 08, 15, 22, 29 Eylül • 06, 27 Ekim

1. Gün: İZMİR - TURGUTLU - SALİHLİ - UŞAK – AFYONKARAHİSAR – KONYA – ADANA (Yolculuk)

Saat 17.00 ’da GİRNE BULVARI, 17.15 ’da MAVİŞEHİR (Ege Park AVM Önü), 17.20 ’da BOSTANLI (İskele Önü Durakları), 17.25 ’da KARŞIYAKA (Anıt Önü), 17.45’da LOZAN (Atatürk Lisesi Önü), 18.00’de ÜÇYOL (Şehirlerarası Otobüs Ofisleri Önü), 18.20’de BORNOVA (Ege Üniversitesi Kampüs Önü), 19:00 TURGUTLU, 19:30 SALİHLİ, 21:00 UŞAK’ tan siz değerli misafirlerimizi alarak Antakya’ya doğru yola çıkıyoruz. Uşak, Afyon, Konya, Adana üzerinden sabahın erken saatlerinde Adana’ya ulaşıyoruz.

2. Gün: ANTAKYA – GAZİANTEP

Yolumuz üzerinde alacağımız kahvaltı(ekstra) molası ardından ANTAKYA ’ya ulaşıyoruz. Lübnan Dağları’ndan doğup Samandağ’a doğru yoluna devam eden; tersine akıyormuş gibi göründüğü için de ASİ ismini alan ünlü nehrimizin kenarında kurulmuş ANTAKYA ’yı keşfe çıkıyoruz. Hz. İsa’ya inanlara ilk kez “Hristiyan” adının verildiği St.PIERRE KİLİSESİ ’ne gidiyor ve panoramik olarak da Antakya’yı görüntüleme fırsatı yakalıyoruz. Ardından ANTAKYA MOZAİK MÜZESİ ’ni ziyaret ediyor ve muhteşem eserlerine tanıklık ediyoruz. Bir zamanların meşalelerle aydınlatılan sütunlu caddesinin şimdiki ismiyle KURTULUŞ CADDESİ ’nin öyküsünü dinliyor, Anadolu’daki en eski camilerimizden HABİB-İ NECCAR CAMİ VE TÜRBESİ ’ni ziyaret ediyoruz. Öğle yemeğinde muhteşem ANTAKYA MUTFAĞI ’nın özgün yemeklerinin ve künefesinin tadına bakma fırsatı buluyoruz. Zeytin ve defne ağaçlarının cömertliğini değerlendiren Antakyalı ’nın eski SABUNHANE ’sini görüyoruz. Dinlerin buluştuğu kent Hatay’da SARIMİYE (SERMAYE) CAMİ ile sırt sırta vermiş KATOLİK KİLİSESİ ’nin tarihten sayfalar anlatır gibi kardeşçe duruşlarına tanıklık ediyor ve Antakya’nın o kendine özgü daracık sokaklarında ilerliyor ve evlerini (eski ZENGİNLER MAHALLESİ) görüyoruz. Ardından Güneydoğu Anadolu’nun en büyük, Türkiye’nin 8.ili ve Milli Mücadelemiz sırasında destan yazan “Gazi” ünvanlı şehrimiz GAZİANTEP ’e gidiyoruz. İlk durağımız müdavimlerini; şairlerin, yazarların ve düşünürlerin oluşturduğu, Antep Harbi’nden Tasavvuf Söyleşilerine kadar pek çok sohbete tanıklık eden Türkiye’nin en eski kahvehanelerinden ünlü TARİHİ TAHMİS KAHVESİ oluyor. Ardından yürüyerek sokaklarında Antep’in çarşılarını geziyoruz. BAKIRCILAR ÇARŞISIZİNCİRLİ BEDESTEN, İMAM ÇAĞDAŞ, BÜYÜK PASAJ ‘da yöresel ürünlerinden almak, ünlü baklavasının tadına bakmak için serbest zaman kullanıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

3. Gün: GAZİANTEP – HALFETİ – ATATÜRK BARAJI – HARRAN – ŞANLIURFA

Sabah kahvaltısını otelimizde aldıktan sonra Dünyanın en büyük Mozaik Müzesi olan; Birecik Barajı suları altında kalan Zeugma Antik Kenti’nin muhteşem mozaiklerinin ve daha pek çok eserin sergilendiği dünya standartlarında müze olma özelliği ile de ön plana çıkan GAZİANTEP ZEUGMA MOZAİK MÜZESİ ’ne gidiyoruz. Keyifli ziyaretimiz sonrası Gaziantep’e güzel anılarla veda ederek, bu kez de Fırat’ın suları altındaki Saklı Cennetin Kayıp Kenti HALFETİ ’yi keşfe gidiyoruz. Sakin (CITTASLOW) Kentimizin; geçmişten günümüze olan hikâyesini BİRECİK BARAJI ’nda sakince yapacağımız tekne turumuz(ekstra) sırasında dinliyoruz.  Sular altındaki evlerini, ağaçlarını hatta camilerini izlerken hep birlikte geçmişi hayal ediyoruz. “Fırat’ın suyundan, Halfeti’nin havasından ve toprağından ayırmayın beni diyen!” Dünyaca ünlü SİYAH GÜL ’ün de yetiştiği topraklardan ayrılarak, Avrupa ve Türkiye’nin en büyük Dünyanın ise dolgu hacmi bakımından 6.sırasındaki barajı ATATÜRK BARAJI ’na gidiyoruz. Etkileyici görüntülerin ardından ayrılarak Tevrat`ta Hârân olarak, İncil’de aynı adla anılan bir kent olarak geçen, İslam tarihçilerinin ise kentin kuruluşunu Nuh Peygamberin torunlarından Kaynana veya İbrahim Peygamberin kardeşi Aran`a (Haran) bağladıkları HARRAN ’a gidiyoruz. Bölgenin iklim ve doğasıyla uyumlu, kendine özgü HARRAN EVLERİ ’ni ziyaret ederken, HARRAN KALESİ ’ni SURLAR’ ını ve tarihin en eski İSLAM ÜNİVERSİTESİ ’ni görerek ziyaretimizi tamamlıyor ve ŞANLIşehrimiz ŞANLIURFA ’ya gidiyoruz. BALIKLI GÖL (Aynzeliha ve Halil-ür Rahman Gölleri), RIZVANİYE CAMİ (Zulümiye Cami), MEVLİD İ HALİL KÜLLİYESİ VE HZ.İBRAHİM MAĞARASIHALİ-ÜR RAHMAN CAMİ ziyaret ettikten sonra otelimize yerleşiyor ve dileyen konuklarımızla; Ariflerin söze geldiği, çırakların dize geldiği, şiirlerin saza geldiği SIRA GECESİ ’ne gidiyoruz. Ardından otelimize dönüyoruz. Konaklama otelimizde.

4. Gün: ŞANLIURFA – GÖBEKLİTEPE – MARDİN – MİDYAT

Sabah kahvaltımızı otelimizde aldıktan sonra günümüzden yaklaşık 12.000 yıl öncesine doğru zaman tünelindeki yolculuğumuza devam ediyoruz. GÖBEKLİTEPE ’ye giderek; heyecan veren bilinen ve bilinmeyenlerine birlikte yolculuk yapıyoruz. Şu ana kadar bilinen verilere göre; İnsanoğlu ’nun gözlerini ilk kez dünyaya açtığı tahmin edilen ve Dünya’nın İlk Tapınağı olan, Dünya’nın nefesini tutarak gelişmelerini izlediği bu noktadaki ziyaretimizin ardından bu kez de Taşların Dile Geldiği Güneş’in Ülkesi MARDİN’e doğru hareket ediyoruz. Mardin’e ulaştığımızda; Mor Behnam ile kız kardeşi Saro adına yapılan KIRKLAR KİLİSESİ ’ni ziyaretimiz ile başlıyoruz keşfimize. Ardından Artuklu ’nun güzel eseri ABDÜLLATİF CAMİ ’ne gördükten sonra yörenin tarihi ve kültürel zenginliklerini yansıtan, arkeolojik ve etnografik eserlerinin de sergilendiği MARDİN MÜZESİ ’ne gidiyoruz. Taş işlemeleriyle ünlü, zamanın önemli eğitim kurumlarından ZİNCİRİYE MEDRESESİ ile ziyaretlerimizi tamamlıyor ve MİDYAT ’a doğru yol alıyoruz. Süryani Kadim Cemaatinin ünlü ve büyük yapıtı, dünyanın ayakta kalan en eski Süryani Ortodoks Manastırı olan MOR GABRIEL (Deyrulumur) MANASTIRI ’nı keyifle ziyaret ediyoruz. Ardından gümüşün TELKÂRİ olarak ustalarının elinde dile geldiği MİDYAT ’da alışveriş için zaman aldıktan sonra otelimize yerleşiyor ve akşam yemeğimizi alıyoruz. Konaklama otelimizde.

5. Gün: MİDYAT – HASANKEYF – KÂHTA – NEMRUT DAĞI – ADIYAMAN

Sabah kahvaltımızı otelimizde aldıktan sonra BATMAN ’a bağlı, Dicle Nehri’nin iki yakasını ayırdığı, Süryanice “KİFOS”, Osmanlıca “KAYALAR VE MAĞARALAR KENTİ” anlamındaki “HISN-I KEYFA” ya yani günümüzün HASANKEYF ’ine gidiyoruz. Hüzünlü kaderi ve çığlıklarına ortak olduğumuz kentteki ziyaretimiz sonrası Batman - Bismil – Diyarbakır – Siverek üzerinden KÂHTA ’ya ulaşarak bizi bekleyen minibüslerimize geçiyor ve Kommagene ’liler için önemli bir kutsal alan olan KARAKUŞ TÜMÜLÜSÜ ’ne gidiyoruz. Kral Antiochos Theos ’un yerine geçen oğlu II.Mithridates ’in annesi ISIAS için yaptırdığı ANIT MEZAR’ ın da bulunduğu Karakuş’tan eski adıyla CHABINAS olan şimdiki adıyla Cendere suyu üzerine kurulu Roma ’lıların yaptığı en geniş 2.köprü olan CENDERE KÖPRÜSÜ ’nde anlarımızı ölümsüzleştirdiğimiz fotoğraflarımızı çektikten sonra  2150 metre yüksekliği ile Dünyanın en yüksek Açıkhava Müzesi ve 8.Harikası olarak geçen NEMRUT DAĞI ’na çıkıyoruz. UNESCO Dünya Mirası Listesi’ndeki NEMRUT Dağı’nda, yaklaşık 2000 yıldır güneşin doğuşu ve batışını bu yükseklikten izleyen dev heykelleri görüyor ve güneşin bizi ve dağı selamlamasına tanıklık ediyoruz. Antik dünyanın küçük ama inanç, kültür ve geleneklerinin bütünleştiği krallığı KOMMAGENE ’nin sırlarla dolu gizemli dünyasına olan yolculuğumuzu, güneşin bize son göz kırpışları ile bitiriyoruz. Keyifli ve dingin bir GÜNBATIMI ’nın ardından otelimize doğru hareket ediyoruz.

6. Gün: ADIYAMAN – KAHRAMANMARAŞ – KAYSERİ – ÜRGÜP (KAPADOKYA)

Sabah kahvaltısınız otelimizde aldıktan sonra KAHRAMAN unvanıyla onurlandırılan kentimize doğru yol alıyoruz. Kahraman Maraşlıların canları pahasına kendilerini siper ederek bu cennet vatanı bize emanet ederken yaptıklarını rehberimizden dinliyor ve bu vesile ile tüm şehitlerimizi rahmetle ve saygıyla anıyoruz. Kentle özdeşleşmiş SÜTÇÜ İMAM ANITI ve tarihin tanıklarından KAHRAMANMARAŞ KALESİ ile bir hatıra fotoğrafı çektirdikten sonra Ahır Dağı’nın cömertliğinin Kahramanmaraş insanın elinin üretkenliğiyle buluştuğu 150 yıllık lezzet ünlü KAHRAMANMARAŞ DONDURMASI ’nı yerinde yemek için YAŞAR PASTANESİ ’ne gidiyoruz. Sonrasında kente veda ederek Türkiye’nin geçmişte ve günümüzdeki önemli ticaret merkezlerinden KAYSERİ ’ye gidiyoruz. ERCİYES ’in sönen ateşinin üzerine, hikâyelerinin yazıldığı Kerem ile Aslı’nın şehrini gezmeye HUNAT HATUN KÜLLİYESİ ’nden başlıyoruz. Ardından SAHABİYE MEDRESESİ ’ni görerek GEVHER NESİBE TIP MÜZESİ ’ne gidiyor ve kentin geçmişine doğru zaman içerisinde yolculuk yapıyoruz. Orta Asya’dan Oğuzlarla birlikte göç eden PASTIRMA ‘sından sucuğuna pek çok yöresel ürünün alışverişi için alacağımız kısa serbest zaman sonrası ÜRGÜP ’e doğru hareket ediyoruz. Otelimize yerleştikten sonra akşam yemeğimizi alıyor ve dileyen konuklarımızla TÜRK GECESİ EĞLENCESİ `ne gidiyoruz. Keyifle geçireceğimiz gecenin ardından otelimize dönüyoruz. Geceleme otelimizde.

7. Gün: ÜRGÜP – ÜÇ GÜZELLER – UÇHİSAR – ÇAVUŞİN – KONYA – MEVLANA – İZMİR

Sabah kahvaltısını otelimizde aldıktan sonra ayrılarak efsanesiyle bizlere “Acaba?” dedirten ÜÇ GÜZELLER ’e gidiyor ve görüntülüyoruz. Ardından bir başka efsaneye doğru yol alarak GÜVERCİNLİK VADİSİ ve UÇHİSAR KALESİ ’ne gidiyoruz. Burada bir zamanların insanlara yardım ederken perilerinin, güvercinlere dönüştükten sonra da insanlara yardım etmeye devam etmelerine şahitlik ederken alacağımız kısa fotoğraf molaları ile anılarımızı sonsuzluğa taşıyoruz. Sonrasında bölgeye özgü Onyx Taşı’nın atölyede ustasının elinde şekillenip esere dönüşmesini izledikten sonra ÇAVUŞİN ’de Çanak Çömlek Atölyesi`nde çömlekçilik hakkında bilgi alıyoruz. Ardından ”Gel! Gel! Ne olursan ol, yine gel!” diyen Mevlana’nın sözüne kulak veriyor ve KONYA ’ya gidiyoruz. Hoşgörünün ve insan sevgisinin çağlayarak aktığı, günümüze ulaştırdığı felsefesiyle dünyaca ünlü MEVLANA ’nın MÜZESİ ve TÜRBESİ ’ni ziyaret ettikten sonra İzmir’e doğru hareket ediyoruz. Yoldaki gerekli molaların ardından şehrimize ulaşıp bir daha ki Kaçamak Turizm organizasyonunda buluşmak ümidi ile ayrılıyoruz.

ÖNEMLİ NOT: Dönüş yolundaki konvoy, trafik, sis gibi yol akışını etkileyecek sebepler nedeniyle İzmir’e varış saatimiz planlanandan geç olabilir. O sebeple dönüş bileti, uçak bileti gibi planlarınızı bir sonraki güne göre yapmanızı öneriyoruz.

 

Tarih

İki Kişilik Odada
Kişi Başı

Tek Kişi

Ek Yatak

Çocuk

24.06.2018

999.00 TL
899.00 TL

1349.00 TL
1149.00 TL

999.00 TL
899.00 TL

0 - 6 Yaş 499.00 TL
7 - 12 Yaş 749.00 TL

08.07.2018

999.00 TL
899.00 TL

1349.00 TL
1149.00 TL

999.00 TL
899.00 TL

0 - 6 Yaş 499.00 TL
7 - 12 Yaş 749.00 TL

20.08.2018

999.00 TL
899.00 TL

1349.00 TL
1149.00 TL

999.00 TL
899.00 TL

0 - 6 Yaş 499.00 TL
7 - 12 Yaş 749.00 TL

29.08.2018

999.00 TL
899.00 TL

1349.00 TL
1149.00 TL

999.00 TL
899.00 TL

0 - 6 Yaş 499.00 TL
7 - 12 Yaş 749.00 TL

01.09.2018

999.00 TL
949.00 TL

1349.00 TL
1199.00 TL

999.00 TL
949.00 TL

0 - 6 Yaş 549.00 TL
7 - 12 Yaş 799.00 TL

08.09.2018

999.00 TL
949.00 TL

1349.00 TL
1199.00 TL

999.00 TL
949.00 TL

0 - 6 Yaş 549.00 TL
7 - 12 Yaş 799.00 TL

15.09.2018

999.00 TL
949.00 TL

1349.00 TL
1199.00 TL

999.00 TL
949.00 TL

0 - 6 Yaş 549.00 TL
7 - 12 Yaş 799.00 TL

22.09.2018

999.00 TL
899.00 TL

1349.00 TL
1149.00 TL

999.00 TL
899.00 TL

0 - 6 Yaş 499.00 TL
7 - 12 Yaş 749.00 TL

29.09.2018

999.00 TL
899.00 TL

1349.00 TL
1149.00 TL

999.00 TL
899.00 TL

0 - 6 Yaş 499.00 TL
7 - 12 Yaş 749.00 TL

06.10.2018

999.00 TL

1349.00 TL

999.00 TL

0 - 6 Yaş 599.00 TL
7 - 12 Yaş 849.00 TL

27.10.2018

999.00 TL
899.00 TL

1349.00 TL
1149.00 TL

999.00 TL
899.00 TL

0 - 6 Yaş 499.00 TL
7 - 12 Yaş 749.00 TL

 

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

- Lüks Araçlarla Ulaşımlar ve Tüm Turlar

- Oteller ’de 5 GECE Yarım Pansiyon Bazında Konaklama

- Oteller ’de 5 Akşam Yemeği

- Oteller ‘de 5 Sabah Kahvaltısı

- Profesyonel Rehberlik Hizmeti

- Güvencesi

- Otobüs içi İkramlar (Su, Çay, Kahve vs.)

- Mesleki Sorumluluk Sigortası

 

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

- Müze, Ören yeri, Milli park Giriş Ücretleri

- Öğle Yemekleri ve Molalar

- Kaptan ve Rehber Bahşişleri

- Nemrut Dağı ‘na Ulaşım (Minibüslerle…)

- Geleneksel Urfa Sıra Gecesi (İkramlı…)

- Halfeti Tekne Turu Aktivitesi (İsteğe bağlı…)

- Kapadokya Türk Gecesi Eğlencesi (İkramlı…)

- Seyahat Sigortası İptal Güvence Paketi 10 ? (65-80 Yaş Arası 20 ? olarak hesaplanmaktadır…)

- (İsteğe bağlı tüm programların fiyatları katılıma bağlı olarak fiyatlandırılacaktır.)

 

OTELLER HAKKINDA BİLGİ

 • 1.GECE : GAZİANTEP (4*Met Gold Hotel Gaziantep v.b.-)
 • 2.GECE : ŞANLIURFA (5*Dedeman Hotels, Urfa v.b.-)
 • 3.GECE : MARDİN/MİDYAT (5*Matiat Hotel Midyat v.b.-)
 • 4.GECE : ADIYAMAN (4*Grand İsias Hotel Adıyaman veya 4*Rabat Hotel Adıyaman v.b.-)
 • 5.GECE : ÜRGÜP / NEVŞEHİR (4*Dinler Hotels, Nevşehir veya 5*Dinler Hotels, Ürgüp)
 • ..veya ile belirtilen oteller dönemlere göre değişiklik göstermektedir. Tur hareket tarihinden bir hafta önce otel isimlerini acentanızdan teyit edebilirsiniz.

 

TUR HAKKINDA BİLGİLENDİRMELER

 • - Çocuk indirimlerimiz bir odada konaklayan 2 yetişkin ile birlikte sağlanır. 1 Yetişkin yanında çocuk indirimi verilmemektedir. 1 Oda da sadece 1 çocuk için indirim sağlanmaktadır.
 • - 1 Oda için 3. Kişi ek yatak olabilir, orijinal yatak sözü verilmemektedir. Ancak otelin müsaitliğine göre rica edilebilir.
 • - Turlarımızdaki, hava, yol ve olağan üstü durumlardan ötürü değişiklik yapma hakkını acente saklı tutar.
 • - Turun rehberi ve rehbere ait iletişim bilgisi turdan 1 gün önce SMS ile gönderilmektedir. Bunun haricinde bir bilgilendirme için aranmayacaksınız.
 • - Tur otellerimiz Bölge’nin ve sınıfının iyi tesisleridir. Aynı kategori korunmak kaydı oteller değişebilir.
 • - Çocuk indirimlerimiz 2 yetişkin ile birlikte konaklamak kaydı ile geçerlidir.
 • - Turlarımız otobüs ile gerçekleştiği için turun çıkışı için yeterli katılımcıya ulaşılamadığı takdirde önceden haber vermek kaydı ile acentamız turu iptal etme hakkına sahiptir. Böyle bir durumda ödenen ücret ödendiği şekilde iade edilecektir.
 • - Kaçamak Turizm, tur programını bayram yoğunluğu, yağmur, yağış ve ön görülemeyen sebeplerle güzergâhında değişiklik yapabilir. Lütfen tur programının güncen sirküsünü 48 saat evvel acentadan edininiz.
 • - Tüm yolcularımızı araca bindikleri noktaya bırakıyoruz. Ayrıca duraklama yapılmamaktadır.
 • - Tur programı KAÇAMAK TURİZM SEYAHAT ACENTASI kayıt sözleşmesi maddeleri ile bir bütündür.

İptal Şartları

İptal iade şartları Kaçamak Turizm kayıt sözleşmesi maddeleri ile bir bütündür. Promosyon, erken rezervasyon ve erken ödeme indirimi olan tur programlarında iptal-değişiklik hakkı yoktur.