Uçakla Butik Şanlıurfa & Mardin Turu
899 TL
2 gece 3 gün

GÜNEYDOĞU ‘NUN 2 GÖZDE ŞEHRİ BİR ARADA

PEGASUS HAVA YOLLARI İLE MARDİN GİDİŞ ŞANLIURFA DÖNÜŞ.
MARDİN’E UÇUŞ AYRICALIĞI İLE 1 TAM GÜN MARDİN TURU

Uçakla 2 Gece 3 Gün

Butik ŞANLIURFA & MARDİN TURU

Mardin, Midyat, Beyaz Su, Dara Harabeleri, Deyrulzaferan, Şanlıurfa,
Sıra Gecesi, Göbeklitepe, Harran, Harran Evleri

1 Gece Mardin Hilton Hotels,
1 Gece Şanlıurfa Hilton Hotels

Deluxe Konaklamalı Butik Program

TUR HAREKET TARİHLERİ

1.tur: 03-05 Kasım 2 gece 3 gün (İlave tarihler eklenecektir.)

Tur Programı

1. Gün: İzmir, Mardin (Tam Gün Mardin Turu)

Sabah 08:30 ‘da İZMİR ADNAN MENDERES HAVALİMANI İç hatlar Terminalinde oluyor ve TC kimliklerimiz ile birlikte PEGASUS HAVA YOLLARI‘nın kontuarlarından check-in ve bagaj işlemlerimizi tamamlıyoruz. PEGASUS HAVA YOLLARI ‘na ait PC3060 sefer sayılı saat: 10:30 uçuşu ile MARDİN‘ e uçuşumuzu gerçekleştiriyoruz. 2 saat süren yolcuğumuz sonrasında havalimanına iniyor, rehber ve aracımız ile buluşuyoruz. Rehberimizin yönlendirmesiyle aracımızdaki yerlerimizi alarak turumuza başlıyoruz. Kahvaltımızı (ekstra) Mardin’e özgü taş konaklardan birinde, yöresel lezzetler eşliğinde aldıktan sonra gezmeye başlıyoruz. Mor Behnam ile kız kardeşi Saro adına yapılan KIRKLAR KİLİSESİ ’ni ziyaretimiz ile başlıyoruz keşfimize. Ardından Artuklu ’nun güzel eseri ABDÜLLATİF CAMİ ’ne gördükten sonra yörenin tarihi ve kültürel zenginliklerini yansıtan, arkeolojik ve etnografik eserlerinin de sergilendiği MARDİN MÜZESİ ’ne gidiyoruz. Taş işlemeleriyle ünlü, zamanın önemli eğitim kurumlarından ZİNCİRİYE MEDRESESİ ile ziyaretlerimizi tamamlıyoruz. Tur bitiminde rehberimizin vereceği sürede serbest zaman alıyoruz. Mardin sokaklarında kaybolabilir, fotoğraflar çekebilir, alışveriş yapabilirsiniz. Akşam yemeği ve konaklama MARDİN ‘deki otelimizde.

2. Gün: Mardin, Midyat, Beyaz Su, Dara Harabeleri, Deyrulzaferan Manastırı, Şanlıurfa (Sıra Gecesi)

Sabah kahvaltımızı otelimizde aldıktan sonra; MİDYAT ‘a doğru yola çıkıyoruz. MİDYAT ’ın en güzel evlerinden biri olan VİLAYET KONUKEVİ, GELLUŞKE HANI gezdikten sonra, gümüşün TELKÂRİ olarak ustalarının elinde dile geldiği MİDYAT ’da alışveriş için serbest zaman alıyoruz. MİDYAT ‘dan ayrılıp bir tatil beldesini andıran, yeşilliklerin arasında buz gibi suların içinde, BEYAZ SU ‘da mola veriyoruz. MARDİN ‘in 30 km Güneydoğusunda bulunan yukarı Mezopotamya ’nın Efesi kabul edilen tarihi şehri DARA HARABELERİ ‘ne gidiyoruz. Burada çekeceğimiz onlarca fotoğraf ve anıyla birlikte yolumuzu MARDİN ’in 5 km dışında bulunan, DEYRULZAFERAN MANASTIRI ’na çeviriyoruz. 639 yıl boyunca Dünya Süryanileri ‘nin Patriklik Merkezi olan Manastır, 1937 yılında Süryani Patrikliği ‘nin Suriye ’ye taşınmasına rağmen hala Süryanilerin Hac Merkezi olarak kabul edilmektedir. Bu muhteşem yapıyı gezdikten sonra, ŞANLIURFA ‘ya doğru yol alıyoruz. Akşam yemeğimizi otelimizde aldıktan sonra isteyen konuklarımız ile birlikte SIRA GECESİ ‘ne gidiyoruz. (ekstra) Geceleme ŞANLIURFA ‘daki otelimizde.

3. Gün: Şanlıurfa, Göbeklitepe, Harran, Harran Evleri, Şanlıurfa, İzmir

Sabah kahvaltısını otelimizde aldıktan sonra BALIKLI GÖL (Aynzeliha ve Halil-ür Rahman Gölleri), RIZVANİYE CAMİ (Zulümiye Cami), MEVLİD İ HALİL KÜLLİYESİ VE HZ. İBRAHİM MAĞARASI, HALİ-ÜR RAHMAN CAMİ’ni ziyaret ederek güne başlıyoruz. Ardından günümüzden yaklaşık 12.000 yıl öncesine doğru zaman tünelindeki yolculuğumuzun durağı olan GÖBEKLİTEPE ’ye giderek; heyecan veren bilinen ve bilinmeyenlerine birlikte yolculuk yapıyoruz. Şu ana kadar bilinen verilere göre; İnsanoğlu ‘nun gözlerini ilk kez dünyaya açtığı tahmin edilen ve Dünya’nın İlk Tapınağı olan, Dünya’nın nefesini tutarak gelişmelerini izlediği bu noktadaki ziyaretimizin ardından yolculuğumuza ediyoruz. Tevrat'ta Hârân olarak, İncil’de aynı adla anılan bir kent olarak geçen, İslam tarihçilerinin ise kentin kuruluşunu Nuh Peygamberin torunlarından Kaynana veya İbrahim Peygamberin kardeşi Aran'a (Haran) bağladıkları HARRAN ’a gidiyoruz. Bölgenin iklim ve doğasıyla uyumlu, kendine özgü HARRAN EVLERİ’ ni ziyaret ederken, HARRAN KALESİ’ ni SURLAR’ ını ve tarihin en eski İSLAM ÜNİVERSİTESİ’ ni görerek ŞANLI şehrimiz ŞANLIURFA’ya geri dönüyor ve havalimanına transfer oluyoruz. PEGASUS HAVA YOLLARI ‘na ait PC3051 sefer sayılı Saat: 17.05 uçuşu ile İZMİR ‘e geri dönüyoruz. Yüzlerce fotoğraf ve anıyı kaydedip bir başka Butik seyahatimizde sizlerle tekrar karşılaşmayı umut ediyor vedalaşıyoruz. HOŞÇA KALIN…

 

Uçuşlar Hakkında Önemli Bilgi: Uçuş detayları tur programında turun hazırlandığı gün hava yolundan alınarak bilgi amaçlı verilmiştir. Uçuş kodları ve uçuş saatleri değişebilir. Lütfen turdan önce acentanızdan doğru uçuş kodlarını ve saatlerini edininiz.

Uçaklı Turlar Hakkında Önemli Bilgilendirme; Uçaklı turlarımızda Acentamız Havayolu ile grup anlaşması yaptığı için, PNR tüm grup için oluşturulmuştur. Check-In yapmak için ilgili tarihte ilgili buluşma saatinde TC Numaralarınızın bulunduğu kimlik kartı & PASAPORT ile havayolunun Check-in kontuarından gerçekleştirebilirsiniz. Acentamız ayrıca bilet çıktısı ve PNR bilgisi vermemektedir. Turdan 1 gün önce uçuş detayları yolcularımız için paylaşılmaktadır.

 

 

Tarih

İki Kişilik Odada
Kişi Başı

Tek Kişi

Ek Yatak

Çocuk

03.11.2018

899.00 TL

1099.00 TL

899.00 TL

0 - 6 Yaş 699.00 TL
7 - 12 Yaş 799.00 TL

 

 

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

- PEGASUS HAVA YOLLARI ile Mardin Gidiş, Şanlıurfa Dönüş Ekonomi Sınıf Uçak Bileti

- Lüks Araçlarla Ulaşımlar ve Tüm Turlar

- Belirtilen Oteller ’de 2 GECE Yarım Pansiyon Bazında Konaklama

- Otel ’de 2 Akşam Akşam Yemeği

- Otel ‘de 2 Sabah Kahvaltısı

- Profesyonel Rehberlik Hizmeti 

- Mesleki Sorumluluk Sigortası

 

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

- Müze, Ören yeri, Milli park Giriş Ücretleri

- Öğle Yemekleri ve Molalar

- Kaptan ve Rehber Bahşişleri

- Urfa Sıra Gecesi (İsteğe Bağlı…)

- Seyahat Sigortası İptal Güvence Paketi 10 ? (65-80 Yaş Arası 20 ?)