Baştan Başa Ukrayna Turu
449 Euro
Ekstra Turlar ve Çevre Gezileri Dahil Program.. 7 gece 8 gün
İlkbahar & Yaz & Sonbahar Dönemi
Ramazan ve Kurban Bayramı
 
BAŞTANBAŞA UKRAYNA
Odessa (2) – Vinnitsa (1) – Lviv (2) – Rivne –  Kiev (2) – Uman
 
EKSTRA TURLAR VE ÇEVRE GEZİLERİ DAHİL!
 
Atlas Global Hava Yolları Tarifeli Seferi ile 
07, 14, 21, 28 Temmuz & 04, 11, 18, 25 Ağustos & 
01, 08, 12, 19, 26 Eylül & 03, 10, 17, 31 Ekim 2019… 7 Gece
 
***Vizesiz*** Yeni Çipli TC Kimlik Kartı ile pasaportsuz seyahat imkanı!
 
 “TÜRKİYE VE KIBRIS İÇ HAT BAĞLANTI İMKANI”
 

01. Gün: İSTANBUL –  ODESSA

Atatürk Havalimanı dış hatlar terminalinde bulunan Atlas Global kontuarında bilet / bagaj ve devamında pasaport kontrol işlemlerinin tamamlanmasının ardından Atlas Global hava yollarının KK 7821 sefer sayılı uçuşu ile saat 15:35’de Odessa’ya hareket. (Bilet ve pasaport kontrol işlemlerinizi zamanında tamamlayabilmek için uçuş saatinden üç saat önce havalimanında hazır bulunmanız önerilir. Rehberinizle buluşma uçuşunuza bir saat kala uçak kapısında olacaktır) Yerel saat ile 17.10’da varışımızın ardından havalimanında bekleyen özel otobüsümüz ile panoramik Odessa Şehir turu. Turumuz esnasında yapacağımız kısa bir yürüyüşle, Opera binası, Tarih Müzesi, Puşkin anıtı ve Parkı, Potemkin merdivenleri, Çariçe Katerina II heykeli görülecek yerler arasındadır. Tur bitimi otelimize transfer.

02. Gün: ODESSA –VİNNİTSA 

Otelden çıkış işlemlerimizin ardından Vinnitsa’ya hareket. Ukrayna’nın refah seviyesi en yüksek, Ukrayna devlet başkanı Petro Poroşenko’nun özel ilgi gösterdiği, otomotiv parçaları üretimi ve elmas işleme atölyeleriyle tanınan Vinnitsa’ya varış ve panoramik şehir turumuzun ardından otelimize transfer.

03. Gün: VİNNİTSA – LVİV

Otelden çıkış işlemlerimizin ardından 2. Dünya Savaşı’ndan hasar almadan kurtulabilmiş, nadir şehirlerden biri olan Lviv’e hareket. 13. YY’da Galiçya’nın büyük kralı Daniel Halitsky tarafından oğlu Leo’nun onuruna kurulmuş, trafiğe kapalı meydan ve caddeleri ile tarihi şehir merkezi UNESCO Dünya Mirasları Listesi’nde yer alan, aslan şehri Lviv’de gerçekleştireceğimiz panoramik şehir turumuz esnasında, çikolata fabrikası, kahve madeni sarhoş vişne gibi ilginç kafe ve restoranlarla bezeli pazar meydanı, Devlet Opera Binası, Ünlü Maria Zankovetska Tiyatro Binası,  Latin-gotik katedrali,  göreceğimiz yerler arasındadır.  Şehir turu bitimi otelimize transfer.

04. Gün: LVİV 

Kahvaltının ardından Altın Nal Şatolar Turu için otelden hareket. Altın Nal Şatoları Turunda orjinal halleri günümüze kadar korunmuş, biribirinden etkiliyeci şatolarda adeta geçmişe bir yolculuk yapacağız. İlk durağımız Zolochev şatosu; 1634’ den günümüze kadar gelen, restore edilerek korunmuş ve turizme kazandırılmış olan kale, eski dönemlerde yapılan işkence izlerinden, ünlü tapınak şövalyelerinin izlerine kadar bir çok tarihi dokuyu barındırmaktadır. Mimari güzelliği kadar hüzün dolu hikayesi ile bizleri etkileyecek olan Zolochev kalesi ziyaretinin ardından, ikinci durağımız Olesko Şatosuna geçiyoruz. 18. yüzyıldan kalma, mimarisi ile ortaçağı yansıtan ender güzellikteki Olesko şatosu her ne kadar bölge savunması için yapılmış olsa da zamanın Polonya’lı asillerinin rezidansı olarak da hizmet vermiştir. Tur bitimi otelimize transfer.  

05. Gün: LVİV – RİVNE – KİEV

Otelden Çıkış işlemlerimizin ardından Ukrayna’nın başkenti Kiev’e hareket. Yolculuğumuzun ilk durağı Rivne’de vereceğimiz yemek molamızın ardından,  Aşk Tüneli. Bir yük treninin günde iki kez sık ağaçlar arasından geçmesiyle oluşan bu romantik noktada vereceğimiz fotoğraf molamızın ardından Kiev’e hareket. Akşam saatlerinde varış ve otelimize transfer.   

06. Gün: KİEV 

Kahvaltının ardından panoramik Kiev turu. Dinyeper nehri kıyısındaki Lybid anıtı, Vladimirskaya Caddesi, Opera Binası, Bale Binası, Altın Kapı, Ayasofya meydanı ve kalpaklardan matruşkalara, pilot kasklarından köstekli saatlere ve asker parkalarına kadar pek çok ilginç hediyelik eşyanın satıldığı Andrievski yokuşu görüldükten sonra dostluk tepesine çıkıp, fotoğraf molası vereceğiz. Tarihi Kiev silah fabrikası, parlamento binası, Mihaylovski Meydanı ve Kilisesi ve Knyagine Olga Heykeli turumuzun devamında göreceğimiz yerler arasındadır. Turumuzun ardından “Pcerska Lavra & Mikrominyatür & 2.Dünya Savaşında Ukrayna müzesi” turu için hareket. Pcerska Lavra Manastırı:  Büyük Vlademir’in çabalarıyla bir metropolitlik merkezi olarak kurulan manastır hiç şüphesiz hem bugün bildiğimiz Rus ulusunun hemde Rus Ortodoks kilisesinin en önemli anıtlarından biridir. Nazi işgali sırasında büyük yıkıma uğrayan manastır geçtiğimiz yüzyılda bugünkü haline getirililmiştir. Mikrominyatür Galerisi: Tanınmş minyatür sanatçısı Nikolay Syadristıy’ın ancak mikroskop yardımı ile görülebilen eserleriden, ziyaretçilerini hayrete düşüren bir derlemedir. 2.Dünya Savaşında Ukrayna Müzesi: İnsanlık tarihinin en karanlık sayfalarından biri olan ikinci dünya savaşına dair pek çok belge, eşya ve silahın tarih sırasıyla, çok etkileyici bir biçimde sunulduğu müze, Ukrayna’nın en önemli ulusal değerlerindendir. Tur bitimi otelimize transfer.

07. Gün: KİEV – UMAN – ODESSA 

Otelden çıkış işlemlerimizin ardından Odessa’ya hareket. Yol üzeri uğrayacağımız Uman’da, Stanislaw Potocki’nin eşi Sofia onuruna 18. Yy’da yaptırdığı Sofiyivka Parkını geziyoruz. Bir kısmı Arboretum (bilimsel araştırmalar için kurulan ağaç koleksiyonu) ve kalan kısmı keyifli bir mesire alanı olan Sofiyivka Parkı gezimizin ardından Odessa’ya hareket ve otelimize transfer.

08. Gün: ODESSA – İSTANBUL

Kahvaltının ardından kişisel aktiviteleriniz için serbest zaman. Rehberimizin bildireceği saatte havalimanına transfer ve Atlas Global hava yollarının KK 7820 sefer sayılı uçuşu ile saat 18:40’da İstanbul’a hareket. Türkiye saati ile 20:20’de varış. Turumuzun ve servislerimizin sonu.

 

3*/4* Oteller

(Şehir dışı)

2 ve 3 Kişilik

Oda / Kişi başı

Tek Kişilik

Oda Farkı

3 – 12 Yaş

Çocuk

0 – 2 Yaş

Çocuk

10, 17, 31 Ekim 2019

449 Euro

190 Euro

419 Euro

150 Euro

12, 19, 26 Eylül 2019

499 Euro

210 Euro

479 Euro

150 Euro

07, 14, 21, 28 Temmuz

04, 18, 25 Ağustos &

01, 08 Eylül & 03 Ekim 2019

549 Euro

225 Euro

519 Euro

150 Euro

11 Ağustos 2019 (Kurban Bayramı)

619 Euro

225 Euro

589 Euro

150 Euro

 

 Notlar;

*** Otellerinin Giriş saatleri 15:00 – 17:00 arası  / Çıkış saatleri  10:00 – 12:00 arasındadır.

*** Vizesiz*** Yeni Çipli TC Kimlik Kartı ile Ukrayna’ya Pasaportsuz seyahat imkanı bulunmaktadır.

 

FİYATLARIMIZA DAHİL OLAN SERVİSLERİMİZ

- Atlas Global Hava Yolları Tarifeli Seferi ile İstanbul (IST) –  Odessa (ODS) – İstanbul (IST) gidiş dönüş uçak bileti,

- Belirtilen otellerde 7 gece oda+kahvaltı konaklamalar,

- Odessa, Vinnitsa, Lviv, Rivne, Kiev, Uman panoramik şehir turu

- Altın Nal Şatosu Pecerska Lavra & 2.Dünya Savaşında Ukrayna müzesi & Mikrominyatür turları

- Havalimanı vergileri ve servisleri bedeli,

- Profesyonel rehberlik hizmetleri

 

FİYATLARIMIZA DAHİL OLMAYAN SERVİSLERİMİZ

- İsteğe bağlı seyahat sigortası (10 Euro) 

- Ekstra turlar ve kişisel harcamalar.

- Müze ve ören yerleri giriş ücretleri,

- Yurtdışı çıkış vergisi, 15 TL

- İsteğe bağlı şoför bahşişleri (kişi başı 5 Euro)