Uçakla Doğu Anadolu' nun Gizli Hazineleri Turu
1.899 TL
4 Gece 5 Gün.. Tatvan, Akdamar Adası, Akdamar Kilisesi, Van, Muradiye, Tendürek, Doğu Beyazıt, Iğdır, Kars, Ani, Sarıkamış, Erzurum, Elazığ

ADIM ADIM DOĞU ANADOLU BÖLGESİ

PEGASUS HAVA YOLLARI İLE AĞRI GİDİŞ, ELAZIĞ DÖNÜŞ.

DOĞU ANADOLU’NUN GİZLİ HAZİNELERİ

Adilcevaz, Tatvan, Nemrut Dağı Krater Gölü, Gevaş, Akdamar Adası, Akdamar Kilisesi, Van, Van Gölü, Muradiye Şelalesi, Tendürek Geçidi, İshak Paşa Sarayı, Doğu Beyazıt, Iğdır, Kars, Ani, Sarıkamış, Erzurum, Çat, Harput, Tarihi Kapalı Çarşı, Elazığ

TAMAMI 4*-5*OTELLER, BÖLGE’NİN EN İYİ TESİSLERİ AYRICALIĞI
PROFESYONEL REHBERLER, LÜKS TURİZM ARAÇLARI EŞLİĞİNDE

TUR HAREKET TARİHLERİ (4 GECE 5 GÜN)

1.Tur: 19-23 Nisan, 2.Tur: 03-07 Mayıs, 3.Tur: 24-28 Mayıs (Ramazan Bayramı), 4.Tur: 14-18 Haziran, 5.Tur: 02-06 Ağustos, 

6.Tur: 13-17 Eylül, 7.Tur: 20-24 Eylül, 8.Tur: 27 Eylül-01 Ekim, 9.Tur: 11-15 Ekim

 

Tur Programı

1. Gün: İzmir, Ağrı, Adilcevaz, Ahlat, Nemrut Dağı Krater Gölü, Tatvan

Sabah 09.00 ‘da İZMİR ADNAN MENDERES HAVALİMANI İç hatlar Terminalinde oluyor ve T.C. kimliklerimiz ile birlikte PEGASUS HAVA YOLLARI ‘nın kontuarlarından check-in ve bagaj işlemlerimizi tamamlıyoruz. PEGASUS HAVA YOLLARI ‘na ait PC3122 sefer sayılı Saat: 10:25 uçuşu ile AĞRI ‘ya uçuşumuzu gerçekleştiriyoruz. Dileyen misafirlerimiz (ekstra) uçak içi sabah kahvaltısı seçeneklerinden faydalanabilirler. 2 Saat süren yolculuğumuz sonrasında Türkiye’nin en yüksek dağı Ağrı Dağı’nın ev sahibi AĞRI ’ya iniyoruz ve rehberimiz ile buluşuyoruz. Rehberimiz eşliğinde tur aracımıza yerleştikten sonra AĞRI ’nın merkezindeki ABİDE MEYDANI ’na gidiyoruz. Heykelde hatıra fotoğrafı çektirdikten sonra ERCİŞ, ADİLCEVAZ üzerinden “Bitlis’te beş minare” türküsü eşliğinde AHLAT ‘a ulaşıyoruz.  SELÇUKLU MEZARLARI ‘nı görme fırsatı bulacağımız AHLAT ‘da Volkanik kayalardan yapılan ve Selçuklu mezarları olarak adlandırılan devasa boyutlardaki mezar taşları üzerinde, onlarca sembol ve yazıları görme fırsatı elde ediyoruz. Daha sonra yolculuğumuzu sürdürerek TATVAN ‘a ulaşıyor ve bizi bekleyen (ekstra) minibüslerle NEMRUT DAĞI KRATER GÖLÜ ‘ne çıkıyoruz. Türkiye’nin en büyük krater gölü olan NEMRUT DAĞI KRATER GÖLÜ ‘ne ulaşıyoruz. Krater gölünü tepeden görebileceğimiz zirve noktasındaki fotoğraf molamızın ardından krater gölünü ve buhar bacalarını gezme fırsatı buluyor ve aynı yolculuk ile TATVAN ‘a geri dönüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama TATVAN ‘daki otelimizde.

2. Gün: Tatvan, Gevaş, Akdamar Adası, Akdamar Kilisesi, Van Gölü, Van

Sabah kahvaltımızı otelimizde aldıktan sonra GEVAŞ ‘a doğru yola çıkıyoruz.1.5 saat süren yolculuğumuz sonrasında GEVAŞ 'a ulaşıyor, iskeleden tekneye (ekstra tekne ücreti) binerek 25 dakikalık mavi yolculukla AKDAMAR ADASI ’na ulaşıyoruz. İncil ve Tevrat konulu kabartmalarıyla dikkat çeken KUTSAL HAÇ KİLİSESİ ‘ni olan AKDAMAR KİLİSESİ ‘ni geziyoruz. Kilise ziyaretimizin ardından EDREMİT yolu üzerinden VAN Merkezi ‘ne ulaşıyoruz. Urartuların başkenti olarak kabul edilen VAN ‘da Kalesi’ni görme fırsatı buluyoruz. Göl kıyısında muhteşem bir manzaraya ev sahipliği yapan VAN KALESİ içerisinde Urartulara ait birçok yapının yanı sıra çözümlemeleri yapılmış anıtsal Urartu yazıtlarını da görme imkânı bulacağız. Van’ın meşhur Urartu gümüş sanatı olan Savat ve Arubani sanatları hakkında bilgi almak üzere Gümüş Atölyesi’ne gitme imkânı elde ediyoruz. Birçok Anadolu kültürünün ev sahibi olan VAN ‘da İran, Ermeni, Türkmen halı ve kilimleri üzerine detaylı bir bilgilendirme alarak yok olmaya yüz tutan bu sanatın inceliklerini hep beraber öğreniyoruz. Halı, kilim atölyesinin ardından Van'daki otelimize geçiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama VAN ‘daki otelimizde.

3. Gün: Van, Muradiye Şelalesi, Doğu Beyazıt, İshak Paşa Sarayı, Kars

Sabah kahvaltımızı otelimizde aldıktan sonra, yola çıkıyor ve VAN ‘dan ayrılıyoruz. Sıradaki durağımız Bend-i Mahi Çayı üzerindeki çoşkulu bir şekilde akan MURADİYE ŞELALESİ. Köpürerek dökülen şelalenin manzarasında kahvelerimizi içerek, bol bol fotoğraf çektirme şansı buluyoruz. Verdiğimiz serbest zaman sonrasında volkanik görüntüler eşliğinde Tendürek Dağları içerisinde yapacağımız yolculuk sonrasında 1625 rakımlı DOĞU BEYAZIT `a geçiyoruz. Çarşısında vereceğimiz alışveriş molasında yan yana sıralanmış Pasajlarda pek çok farklı ürünü normal fiyatlarından çok daha ucuza alma şansını bulabilirsiniz. Serbest zamandan sonra İSHAK PAŞA SARAYI `na çıkıyoruz. 220 yıllık bu saray yapıldığı günden bu yana tüm Doğu Anadolu`nun sembol yapısı olmuştur. Bütün ovaya tepeden bakan konumuyla, birbirinden eşsiz taş işlemeli Anıtsal Kapılarıyla, 116 odalı muhteşem bir saray yapısı bizi bekliyor. Buradaki gezimizin ardından uzunca bir süre Ermenistan sınırına paralel bir şekilde giderek 850 rakımlı IĞDIR `a ulaşıyoruz. Dikkatle bakarsanız Erivan`ın Evleri ve sınırımıza çok yakın kurulmuş olan METZAMOR NÜKLEER SANTRALİ `ni de görebilirsiniz. Doğu’nun Çukurova’sı olarak adlandırılan IĞDIR, yüksek dağların arasına sıkıştığı için çevresinden çok daha yumuşak ve ılıman bir havaya sahip olan ovada her türlü sebze ve meyve hatta pamuk bile yetişmektedir. Iğdır`ın sırtını dayamış olduğu, 5137 m. yüksekliğiyle ülkemizin en yüksek dağı olan Ağrı Dağı `nı fotoğraflamak için uygun bir noktada durup, fotoğraf molası vereceğiz. Mola sonrasında KARS ‘a doğru yol alıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama KARS ‘daki otelimizde.

4. Gün: Kars, Ani Harabeleri, Sarıkamış, Erzurum

Sabah kahvaltısını otelimizde aldıktan sonra, ilk olarak tam Ermenistan sınırında yer alan ANİ HARABELERİ `ne gidiyoruz. 1000 yıl öncesinin bölgenin en büyük, en zengin şehri olan ANİ ’de; SURLARI, KAPILARI, RESİMLİ KİLİSE, TİGRAN HONEST KİLİSESİ, EBUL EL MENUÇEHR CAMİSİ, İPEKYOLU KÖPRÜSÜ gibi eserleri görerek 2 ülke arasında sınırı oluşturan Arpaçay`a tepeden bakarak bu unutulmaz geziyi tamamlayacağız. Hem doğulu hem batılı özellikleriyle çevresindeki Erzurum, Ağrı, Iğdır gibi illerden kültürel anlamda çok farklı, kıpır kıpır, sokakları hayat dolu bir şehir olan, 1877 yılından sonraki 40 yıl boyunca Rus işgalindeyken yeniden kurulan, Baltık mimarisinin ülkemizde en iyi izlenebileceği merkezlerden birisi olan KARS ’da turumuza başlıyoruz. Birbirini 90 derecelik açıyla kesen sokaklar, cepheleri süslü, kesme taş binaları ile KARS `ı çok sevecek, Kars şehir merkezine bir kartal yuvası gibi tepeden bakan KARS KALESİ, Katedral diye de bilinen 12 HAVARİLER KİLİSESİ gezilerini yaptıktan sonra serbest zamanda şehir sokaklarında dolaşabilirsiniz. KARS turumuzun bitiminde Doğu Anadolu`nun en büyük şehirlerinden ve aynı zamanda 1900 m. yüksekliğiyle ülkemizin en yüksekteki şehir merkezi ve eski eserlerinin neredeyse tamamı, volkanik, bazaltik kara taştan olan, ERZURUM ‘a doğru yolculuğumuzu sürdürüyoruz. Yolumuz üzerinde SARIKAMIŞ ‘daki şehitliği ziyaret etmeyi unutmuyoruz. İlk durağımız Cumhuriyete giden yolda ERZURUM KONGRESİ ’ne ev sahipliği yapan KONGRE BİNASI ‘nı görmek oluyor. Ardından çok daha eskilere gidip Kırlangıç Kubbeli ULU CAMİİ ’yi ve ERZURUM ’un sembolü haline gelen; usta ile çırağın söylencesine konu olan ÇIFTE MINARELİ MEDRESE ’yi görüyoruz.  ERZURUM 'un ünlü çağ kebabının tadına bakıp (ekstra) turumuzu sürdürüyoruz. ÜÇ KÜMBETLER ’i ve kentin bir başka gösterişli yapısı YAKUTIYE MEDRESESİ-TÜRK İSLAM ESERLERI ve ETNOGRAFYA MÜZESİ ’ni ve son olarakta Kanuni Sultan Süleyman dönemine ait Mimar Sinan’ın Kıbrıs Fatihi Sadrazam Lalapaşa için yaptığı LALAPAŞA CAMİİ ’ni ziyaret ediyoruz. Ardından oltu ve yöresel hediyelik eşyaların da satışının yapıldığı RÜSTEMPAŞA KERVANSARAYI ’nda alışveriş için serbest zaman alıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama ERZURUM ‘daki otelimizde

5. Gün: Erzurum, Çat, Harput, Elazığ, İzmir

Sabah kahvaltımızı otelimizde aldıktan sonra erken saatlerde yola çıkıyoruz. ÇAT, KARLIOVA, BİNGÖL yolunu takip ederek, ESKİ ELAZIĞ olarak bilinen HARPUT ‘a çıkıyoruz. 4000 yıllık geçmişi ile binlerce hikâyeyi saklayan HARPUT KALESİ ‘nin hikayelerinden birkaçını rehberimizden dinledikten sonra İtalya’daki Pisa Kulesi yapısını andıran yatık minareli HARPUT ULU CAMİİ ‘ni fotoğraflama imkânı buluyoruz. TARİHİ HARPUT EVLERİ ‘ni, ARAP BABA TÜRBESİ ‘ni, SÜRYANİ KİLİSESİ ‘ni, TARİHİ TABAKHANE ‘yi gördükten sonra çay bahçelerinde mola veriyoruz. HARPUT ’da yaptığımız gezilerimizin ardından ELAZIĞ ‘a geri dönüyoruz. Ardından rehberimizin belirleyeceği saate kadar TARİHİ KAPALI ÇARŞI ’yı gezeceğiz. Burada vereceğimiz serbest gezi süresi sonrasında alana transfer oluyoruz. ELAZIĞ HAVALİMANI ‘nda check-in ve bagaj işlemlerimizi tamamlıyoruz. PEGASUS HAVA YOLLARI ‘na ait PC3111 sefer sayılı 16.55 uçuşu ile İZMİR ‘e uçuşumuzu gerçekleştiriyoruz. 2 Saat süren yolculuğumuz sonrası İZMİR ‘e ulaşıyoruz ve bir başka Kaçamak Turizm organizasyonunda buluşmak üzere vedalaşıyoruz. 

 

Ziyaret Noktaları Hakkında Bilgi: Tur programları 2019 yılı istatistikleri baz alınarak hazırlanmış ve ziyaret noktaları yolcu istekleri doğrultusunda oluşturulmuştur. Bazı ziyaret noktaları kapalı olma durumu, restorasyon, ziyarete kapatılma gibi gerekçelerle rehber inisiyatifi ile iptal edilebilir veya değişikliğe uğrayabilir.

Uçuşlar Hakkında Önemli Bilgi: Uçuş detayları tur programında turun hazırlandığı gün hava yolundan alınarak bilgi amaçlı verilmiştir. Uçuş kodları ve uçuş saatleri değişebilir. Lütfen turdan önce acentanızdan doğru uçuş kodlarını ve saatlerini edininiz.

Uçaklı Turlar Hakkında Önemli Bilgilendirme; Uçaklı turlarımızda Acentamız Havayolu ile grup anlaşması yaptığı için, PNR tüm grup için oluşturulmuştur. Check-In yapmak için ilgili tarihte ilgili buluşma saatinde TC Numaralarınızın bulunduğu kimlik kartı & PASAPORT ile havayolunun Check-In kontuarından gerçekleştirebilirsiniz. Acentamız ayrıca bilet çıktısı ve PNR bilgisi vermemektedir. Turdan 1 gün önce uçuş detayları yolcularımız için paylaşılmaktadır.

Tarih İki Kişilik Odada
Kişi Başı
Tek Kişi Ek Yatak Çocuk
19.04.2020 2099.00 TL
1899.00 TL
2699.00 TL
2299.00 TL
2099.00 TL
1899.00 TL
0 - 6 Yaş 1099.00 TL
7 - 12 Yaş 1599.00 TL
03.05.2020 2099.00 TL
1899.00 TL
2699.00 TL
2299.00 TL
2099.00 TL
1899.00 TL
0 - 6 Yaş 1099.00 TL
7 - 12 Yaş 1599.00 TL
24.05.2020 2099.00 TL
1899.00 TL
2699.00 TL
2299.00 TL
2099.00 TL
1899.00 TL
0 - 6 Yaş 1099.00 TL
7 - 12 Yaş 1599.00 TL
14.06.2020 2099.00 TL
1899.00 TL
2699.00 TL
2299.00 TL
2099.00 TL
1899.00 TL
0 - 6 Yaş 1099.00 TL
7 - 12 Yaş 1599.00 TL
02.08.2020 2099.00 TL
1899.00 TL
2699.00 TL
2299.00 TL
2099.00 TL
1899.00 TL
0 - 6 Yaş 1099.00 TL
7 - 12 Yaş 1599.00 TL
13.09.2020 2099.00 TL
1899.00 TL
2699.00 TL
2299.00 TL
2099.00 TL
1899.00 TL
0 - 6 Yaş 1099.00 TL
7 - 12 Yaş 1599.00 TL
20.09.2020 2099.00 TL
1899.00 TL
2699.00 TL
2299.00 TL
2099.00 TL
1899.00 TL
0 - 6 Yaş 1099.00 TL
7 - 12 Yaş 1599.00 TL
27.09.2020 2099.00 TL
1899.00 TL
2699.00 TL
2299.00 TL
2099.00 TL
1899.00 TL
0 - 6 Yaş 1099.00 TL
7 - 12 Yaş 1599.00 TL
11.10.2020 2099.00 TL
1899.00 TL
2699.00 TL
2299.00 TL
2099.00 TL
1899.00 TL
0 - 6 Yaş 1099.00 TL
7 - 12 Yaş 1599.00 TL

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

- PEGASUS HAVA YOLLARI ile ağrı Gidiş, Elazığ Dönüş Ekonomi Sınıf Uçak Bileti

- Lüks Araçlarla Ulaşımlar ve Tüm Turlar

- Oteller ’de 4 GECE Yarım Pansiyon (kahvaltı ve akşam yemeği) Konaklama

- Profesyonel rehberlik

- Mesleki Sorumluluk Sigortası

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

- Müze, Ören yeri, Milli park Giriş Ücretleri

- Öğle Yemekleri, Molalar

- İlk Gün ve Son Gün Alınan Yemek Molaları

- Kaptan ve Rehber Bahşişleri

- Nemrut Dağı Krater Gölü Ulaşım (Minibüslerle…)

- Gevaş Akdamar Adası Tekne ile Geçiş (İsteğe bağlı…)

- Seyahat Sigortası İptal Güvence Paketi 10 TL

(65-80 Yaş Arası 20 TL olarak hesaplanmaktadır…)

 

OTELLER HAKKINDA BİLGİ

1.GECE: TATVAN (4* Royal Tasar Hotel v.b.-)

2.GECE: VAN (4* Şahmaran Resort v.b.-)

3.GECE: KARS (4* Simer Hotel v.b.-)

4.GECE: ERZURUM (5* Dedeman Hotel v.b.-)