Otobüsle Büyük GAP Turları 2019
1.599 TL
Otobüsle 7 gece 8 gün

ADIM ADIM GÜNEYDOĞU

Otobüslü 7 Gece 8 Gün Büyük Gap Turu

DİYARBAKIR  & VAN & MARDİN & ŞANLIURFA & GAZİANTEP

Adana, Antakya, Gaziantep Zeugma Mozaik Müzesi, Gaziantep, Halfeti, Harran, Şanlıurfa, Sıra Gecesi, Göbeklitepe, Kasımiye Medresesi, Deyrulzafaran Manastırı, Mardin, Midyat, Hasankeyf, Batman, Malabadi Köprüsü, Veysel Karani Türbesi, Gevaş, Akdamar Adası, Van, Adilcevaz, Ahlat, Nemrut Dağı Krater Gölü, Tatvan, Diyarbakır, Diyarbakır Surları, Ulu Camii, Atatürk Baraj Gölü, Nissibi Köprüsü, Adıyaman, Kahta, Nemrut, Kahramanmaraş, Konya, Mevlana

TUR TARİHLERİ (7 GECE 8 GÜN)

1.tur: 12-19 Nisan, 2.tur: 10-17 Mayıs, 3.tur: 31 Mayıs-07 Haziran,

4.tur: 02-09 Ağustos, 5.tur: 30 Ağustos-06 Eylül, 6.tur: 06-13 Eylül,

7.tur: 13-20 Eylül, 8.tur: 20-27 Eylül, 9.tur: 27 Eylül-04 Ekim

Tur Programı

1. Gün: Uşak, Afyonkarahisar, Konya, Adana (Yolculuk)

Saat 17.00 ’da ÜÇKUYULAR (Shell İstasyon Karşısı), Saat: 17.30 ’de ÜÇYOL (Otobüs Ofisleri Önü), 17.45 ’de LOZAN MEYDANI (Fuar Kapısı Önü), 18.00 ’da BAYRAKLI (Bayraklı Üst Geçit Duraklar Önü), 18.15 ’de KARŞIYAKA ANIT (Karşıyaka Anıt Karşısı), 18.20 ’da KARŞIYAKA YUNUSLAR (Yunuslar Karşısı Mavi Kule Önü), 18.30 ’de MAVİŞEHİR (Mavişehir Ege Park Önü), 19.00 ‘da BORNOVA (Ege Üniversitesi Eğitim Kampüsü Önü), 19:30 TURGUTLU (Otobüs Terminali Önü), 20:00 SALİHLİ (Belediye Önü) ‘den siz değerli misafirlerimizi alarak Antakya’ya doğru yola çıkıyoruz. Uşak, Afyon, Konya, Adana üzerinden sabahın erken saatlerinde ADANA ’ya ulaşıyoruz.

2. Gün: Adana, Antakya, Gaziantep Zeugma Mozaik Müzesi, Gaziantep

Yolumuz üzerinde alacağımız kahvaltı(ekstra) molası ardından ANTAKYA ’ya ulaşıyoruz. Lübnan Dağları’ndan doğup Samandağ’a doğru yoluna devam eden; tersine akıyormuş gibi göründüğü için de ASİ ismini alan ünlü nehrimizin kenarında kurulmuş ANTAKYA ’yı keşfe çıkıyoruz. Hz. İsa’ya inanlara ilk kez “Hristiyan” adının verildiği St.PIERRE KİLİSESİ’ ne gidiyor ve panoramik olarak da Antakya’yı görüntüleme fırsatı yakalıyoruz. Ardından ANTAKYA MOZAİK MÜZESİ ’ni ziyaret ediyor ve muhteşem eserlerine tanıklık ediyoruz. Bir zamanların meşalelerle aydınlatılan sütunlu caddesinin şimdiki ismiyle KURTULUŞ CADDESİ ’nin öyküsünü dinleyerek geçtiğimiz caddede; Anadolu’daki en eski camilerimizden HABİB-İ NECCAR CAMİ ve TÜRBESİ ’ni ziyaret ediyoruz. Dinlerin buluştuğu kent Hatay’da SARIMİYE (SERMAYE) CAMİ ile sırt sırta vermiş KATOLİK KİLİSESİ ’nin tarihten sayfalar anlatır gibi kardeşçe duruşlarına tanıklık ediyor ve Antakya’nın o kendine özgü daracık sokaklarında ilerliyor ve evlerini (eski ZENGİNLER MAHALLESİ) görüyoruz.  Öğle yemeğinde muhteşem ANTAKYA MUTFAĞI ’nın özgün yemeklerinin ve künefesinin tadına bakma fırsatı buluyoruz. Ardından Güneydoğu Anadolu’nun en büyük, Türkiye’nin 8.ili ve Milli Mücadelemiz sırasında destan yazan “Gazi” ünvanlı şehrimiz GAZİANTEP ’e gidiyoruz. İlk durağımız Dünyanın en büyük Mozaik Müzelerinden birisi olan; Birecik Barajı suları altında kalan Zeugma Antik Kenti’nin muhteşem mozaiklerinin de sergilendiği, dünya standartlarında müze olma özelliği ile de ön plana çıkan GAZİANTEP ZEUGMA MOZAİK MÜZESİ oluyor. Keyif dolu ziyaret sonrası bu kez Gaziantep’in sokaklarında keşfe çıkıyoruz. Nuri Paşa Cami, Karagöz Cami, Gümrük Hanı, Zincirli Bedesten, Alaüddevle Cami, Almacı Pazarı’nı görerek, müdavimlerini; şairlerin, yazarların ve düşünürlerin oluşturduğu, Antep Harbi’nden Tasavvuf Söyleşilerine kadar pek çok sohbete tanıklık eden Türkiye’nin en eski kahvehanelerinden ünlü TARİHİ TAHMİS KAHVESİ ’ne gidiyoruz. Baklavacılar ve fıstıkçıların eşlik ettiği sokaklar boyunca yürüyerek otelimize ulaşıyor ve akşam yemeğimizi alıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama GAZİANTEP ‘deki otelimizde.

3. Gün: Gaziantep, Halfeti, Harran, Şanlıurfa, Sıra Gecesi

Sabah kahvaltısını otelimizde aldıktan sonra Gaziantep’e güzel anılarla veda ederek, bu kez de Fırat’ın suları altındaki Saklı Cennetin Kayıp Kenti HALFETİ ’yi keşfe gidiyoruz. Sakin (CITTASLOW) Kentimizin, geçmişten günümüze olan hikâyesini; BİRECİK BARAJI ’nda yapacağımız tekne turumuz(ekstra) sırasında dinliyoruz.  Sular altında kalan evlerini, ağaçlarını hatta camilerini izlerken hep birlikte bir zamanların Halfeti'sini hayal ediyoruz. Öykünün sonunda “Fırat’ın suyundan, Halfeti’nin havasından ve toprağından ayırmayın beni diyen!” Dünyaca ünlü SİYAH GÜL ’ün yetiştiği topraklardan ayrılarak, Tevrat`ta Hârân olarak, İncil’de aynı adla anılan bir kent olarak geçen, İslam tarihçilerinin ise kentin kuruluşunu Nuh Peygamberin torunlarından Kaynana veya İbrahim Peygamberin kardeşi Aran`a (Haran) bağladıkları adını sıcak havasından alan HARRAN ’a gidiyoruz. Bölgenin iklim ve doğasıyla uyumlu, kendine özgü HARRAN EVLERİ ’ni ziyaret ederken, HARRAN KALESİ’ni SURLAR’ ını ve tarihin en eski İSLAM ÜNİVERSİTESİ ’ni görerek ziyaretimizi tamamlıyor ve ŞANLI şehrimiz ŞANLIURFA ’ya gidiyoruz. BALIKLI GÖL (Aynzeliha ve Halil-ür Rahman Gölleri), RIZVANİYE CAMİ (Zulümiye Cami), MEVLİD İ HALİL KÜLLİYESİ VE HZ.İBRAHİM MAĞARASI, HALİ-ÜR RAHMAN CAMİ ziyaret ettikten sonra otelimize yerleşiyoruz. Hazırlandıktan sonra (ekstra) SIRA GECESİ ‘ne katılan misafirlerimiz ile geleneksel restoranımıza gidiyoruz. Bu akşam otelde yemek almıyoruz, SIRA GECESİ tercih etmeyen misafirlerimiz ise URFA ‘nın geleneksel mutfaklarının, kebaplarının tadına bakma fırsatı yakalayabilirler. SIRA GECESİ Tercih eden misafirlerimiz ise; Ariflerin söze geldiği, çırakların dize geldiği, şiirlerin saza geldiği SIRA GECESİ ’ne gidiyoruz. Akşam yemeğimizi müzik eşliğinde keyifli bir biçimde tamamladıktan sonra, otelimize dönüyoruz. Konaklama ŞANLIURFA ‘daki otelimizde.

4. Gün: Göbeklitepe, Kasımiye Medresesi, Deyrulzafaran Manastırı, Mardin, Midyat

Sabah kahvaltımızı otelimizde aldıktan sonra, günümüzden yaklaşık 12.000 yıl öncesine gidiyoruz. GÖBEKLİTEPE ’nin heyecan veren, bilinen ve bilinmeyenlerine doğru zaman tünelinde birlikte yolculuk yapıyoruz. İnsanoğlu ’nun gözlerini ilk kez dünyaya açtığı tahmin edilen ve Dünya’nın İlk Tapınağı olan, Dünya’nın nefesini tutarak gelişmelerini izlediği bu noktadaki ziyaretimizin ardından bu kez de Taşların Dile Geldiği Güneş’in Ülkesi MARDİN için yola çıkıyoruz. Kente ulaştığımızda pek çok modacının gözde defile mekânı olarak seçtiği KASIMİYE MEDRESESİ ’ne gidiyoruz. Bir zamanların çok önemli eğitim merkezlerinden birisi olan medresenin, hüzünlü hikayesinin eşlik ettiği tasavvuf öğretisinin en güzel örneğine ev sahipliği yapan mekânı ziyaretimizin ardından öğle yemeğine gidiyoruz. Yöreye özgü lezzetlerin de tadına bakma fırsatı bulurken enerjimizi topluyor ve 1.Caddedeki yürüyüşümüze başlıyoruz. Yapacağımız panoramik yürüyüşümüz sırasında; ŞEYH ÇABUK CAMİİ ’ni, ESKİ SÜRYANİ KATOLİK PATRİKHANE BİNASI ’nı, CUMHURİYET MEYDANI ’nı, Mardin evlerini ve sokaklarını, çarşılarını, pasajlarını görerek ULU CAMİ ’ye gidiyor ve ziyaret ediyoruz. Dönüşümüzü 1. Cadde üzerinde gerçekleştirirken KASIM TUĞMANER CAMİ, TUĞHAN, ŞAHKULUBEY KONAĞI ’nı görerek merkezden ayrılıyor ve DEYRULZAFARAN MANASTIRI ’na gidiyoruz. Muhteşem mimarisi, Süryani Kilisesi’nin önemli merkezi olan manastırı ziyaret ederken, Süryanileri yakından tanıma fırsatı bulduğumuz keyifli ziyaret sonrası Mezopotamya kendisini denize bırakırken “Sokaklarında yürümezseniz MİDYAT ’ı anlayamazsınız…” diyoruz ve DEVLET KONUKEVİ ’ne gidiyoruz. Dileyen yolcularımız burada; yakın zamanda çekilen “Sıla” filmiyle ününe ün katan konağı ziyaret edebilir, dileyen yolcularımız da gümüş alışverişi yapabilirler. Akşam yemeği ve konaklama MİDYAT ‘daki otelimizde.

5. Gün: Midyat, Hasankeyf, Batman, Malabadi Köprüsü, Veysel Karani Türbesi, Gevaş, Akdamar Adası, Van

Sabah kahvaltımızı otelimizde aldıktan BATMAN ’a bağlı, Dicle Nehri’nin iki yakasını ayırdığı, Süryanice “KİFOS”, Osmanlıca “KAYALAR VE MAĞARALAR KENTİ” anlamındaki “HISN-I KEYFA” ya yani günümüzün HASANKEYF ’ine gidiyoruz. Ilısu Barajı’nın son çalışmalarını gözlemlerken, hüzünlü kaderi ve çığlıklarına ortak oluyoruz. Yıllar sonra üzerinde belki de tekne ile gezeceğimiz kentte son hatıra fotoğraflarımızı karelerimize aldıktan sonra ayrılıyoruz. Doğu ’nun önemli kentlerini seyrederek yolculuğumuzu sürdürüyoruz. BATMAN ’da petrol kuyuları manzaraları sonrasında Düny a’da taş köprüler içinde kemeri en geniş olan MALABADİ KÖPRÜSÜ ‘nde aşka mezar olan köprünün hikâyesini dinledikten sonra, ziyaret beldesinde bulunan VEYSEL KARANİ TÜRBESİ ‘ni ziyaret ediyoruz. Bu anlamlı ziyaretimizin ardından yolumuza devam ederek, TATVAN üzerinden GEVAŞ 'a ulaşıyoruz. İskeleden tekneye (ekstra tekne ücreti) binerek 25 dakikalık mavi yolculukla AKDAMAR ADASI ’na ulaşıyoruz. İncil ve Tevrat konulu kabartmalarıyla dikkat çeken KUTSAL HAÇ KİLİSESİ ‘ni olan AKDAMAR KİLİSESİ ‘ni geziyoruz. Kilise ziyaretimizin ardından EDREMİT yolu üzerinden VAN Merkezi ‘ne ulaşıyoruz. Urartuların başkenti olarak kabul edilen VAN KALESİ ’ni görme fırsatı buluyoruz. Göl kıyısında muhteşem bir manzaraya ev sahipliği yapan VAN KALESİ görkemi bizi kendisine hayran bırakacak. Akşam yemeği ve konaklama VAN ‘daki otelimizde.

6. Gün: Van, Adilcevaz, Ahlat, Nemrut Dağı Krater Gölü, Tatvan, Diyarbakır

Sabah kahvaltımızı otelimizde aldıktan sonra, ERCİŞ, ADİLCEVAZ üzerinden “Bitlis’te beş minare” türküsü eşliğinde AHLAT ‘a ulaşıyoruz.  SELÇUKLU MEZARLARI ‘nı görme fırsatı bulacağımız AHLAT ‘da Volkanik kayalardan yapılan ve Selçuklu mezarları olarak adlandırılan devasa boyutlardaki mezar taşları üzerinde, onlarca sembol ve yazıları görme fırsatı elde ediyoruz. Daha sonra yolculuğumuzu sürdürerek TATVAN ‘a ulaşıyor ve bizi bekleyen (ekstra) minibüslerle NEMRUT DAĞI KRATER GÖLÜ ‘ne çıkıyoruz. Türkiye’nin en büyük krater gölü olan NEMRUT DAĞI KRATER GÖLÜ ‘ne ulaşıyoruz. Krater gölünü tepeden görebileceğimiz zirve noktasındaki fotoğraf molamızın ardından krater gölünü ve buhar bacalarını gezme fırsatı buluyoruz. Tur bitiminde ise birçok yapısı Unesco Mirasları Listesi ‘ne girmeye aday DİYARBAKIR ‘a doğru yolculuğumuz sürüyor. Akşam yemeği ve konaklama DİYARBAKIR ‘daki otelimizde.

7. Gün: Diyarbakır, Diyarbakır Surları, Ulu Camii, Atatürk Baraj Gölü, Nissibi Köprüsü, Adıyaman, Kahta, Nemrut

Sabah kahvaltımızı otelimizde aldıktan sonra DİYARBAKIR ‘daki turumuza başlıyoruz. Çin Seddi’nden sonra dünyada korunagelmiş en uzun 2.yapı olan DİYARBAKIR SURLARI ’nı görme fırsatı elde ediyoruz ve kenti gezmeye başlıyoruz. İhtişamı ile büyüleyecek bir başka önemli yapı ULU CAMİ ’ne gidiyoruz. El değiştiren sahiplerine ve onların dokunuşlarına şahitlik ettikten sonra CAHİT SITKI TARANCI MÜZESİ ’ni, minik bir çay kaçamağı yapacağımız TARİHİ HASAN PAŞA HANI ‘nı gördükten sonra Siverek üzerinden ADIYAMAN ’a doğru yol alıyoruz. İki şehri birleştiren ATATÜRK BARAJ GÖLÜ üzerine kurulu gergin eğik askılı köprülerden NİSSİBİ KÖPRÜSÜ ’nde kısa bir fotoğraf molası sonrası efsanevi Yediyamanlar ’ın kenti ADIYAMAN ’a ulaşıyoruz. Bölgeye özgü lezzetlerin de tadına bakma fırsatı bulacağımız molanın ardından güzel ilçemiz KAHTA ’ya ulaşarak, dileyen konuklarımızla bizi bekleyen minibüslerdeki (ekstra) yerlerimizi alıyoruz. Bu kez NEMRUT DAĞI MİLLİ PARKI için hareket ediyoruz. Yaklaşık 2150 mt yüksekliği ile Dünyanın en yüksek Açıkhava Müzesi ve 8.Harikası’na ulaşıyor ve terasları sırası ile ziyaret ediyoruz. UNESCO Dünya Mirası Listesi’ndeki Nemrut Dağı’nda yaklaşık 2000 yıldır güneşin doğuşu ve batışını bu yükseklikten izleyen dev heykelleri görüyor ve güneşin bizi ve dağı selamlamasına tanıklık ediyoruz. Antik dünyanın küçük ama inanç, kültür ve geleneklerinin bütünleştiği krallığı KOMMAGANE ’nin sırlarla dolu gizemli dünyasına olan yolculuğumuzu güneşin bize son göz kırpışları ile bitiriyoruz. Keyifli ve dingin bir GÜNBATIMI ’nın ardından otelimize doğru hareket ediyor ve yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama ADIYAMAN otelimizde.

(Günlerin kısa olduğu aylarda GÜNDOĞUMU aktivitesi olarak rehber insiyatifinde değişikliğe gidilebilir.)

Bu Tur için KALIN MONT, ŞEMSİYE, YAĞMURLUK, BERE, ATKI, ELDİVEN YANINIZDA BULUNDURUNUZ.

8. Gün: Adıyaman, Kahramanmaraş, Konya, Mevlâna, Uşak, Afyon, İzmir

Sabah kahvaltımızı otelimizde aldıktan sonra KAHRAMAN unvanıyla onurlandırılan kentimize doğru yolculuğumuzu başlatıyoruz. Kahraman Maraşlıların canları pahasına kendilerini siper ederek bu cennet vatanı bize emanet ederken yaptıklarını rehberimizden dinliyor ve bu vesile ile tüm şehitlerimizi rahmetle ve saygıyla anıyoruz. Kentle özdeşleşmiş SÜTÇÜ İMAM ANITI ve tarihin tanıklarından KAHRAMANMARAŞ KALESİ ile bir hatıra fotoğrafı çektirdikten sonra Ahır Dağı’nın cömertliğinin Kahramanmaraş insanın elinin üretkenliğiyle buluştuğu 150 yıllık lezzet ünlü KAHRAMANMARAŞ DONDURMASI ’nı yerinde yemek için YAŞAR PASTANESİ’ ne gidiyoruz. Sonrasında kente veda ederek, yolculuğumuzu sürdürüyoruz. Kısa molalar vererek KONYA ‘ya ulaşıyor ve ”Gel! Gel! Ne olursan ol, yine gel!” diyen Mevlana’nın sözüne kulak veriyor ve KONYA ’ya gidiyoruz. Hoşgörünün ve insan sevgisinin çağlayarak aktığı, günümüze ulaştırdığı felsefesiyle dünyaca ünlü MEVLANA ’nın MÜZESİ ve TÜRBESİ ’ni ziyaret ettikten sonra İzmir’e doğru hareket ediyoruz. Yoldaki gerekli molaların ardından gece yarısı saatlerinde şehrimiz İZMİR ‘e ulaşıp bir daha ki Kaçamak Turizm organizasyonunda buluşmak ümidi ile ayrılıyoruz.

 

Tarih İki Kişilik Odada
Kişi Başı
Tek Kişi Ek Yatak Çocuk
13.09.2019 1999.00 TL
1599.00 TL
2399.00 TL
1999.00 TL
1999.00 TL
1599.00 TL
0 - 6 Yaş 999.00 TL
7 - 12 Yaş 1299.00 TL
20.09.2019 1999.00 TL
1599.00 TL
2399.00 TL
1999.00 TL
1999.00 TL
1599.00 TL
0 - 6 Yaş 999.00 TL
7 - 12 Yaş 1299.00 TL
27.09.2019 1999.00 TL
1599.00 TL
2399.00 TL
1999.00 TL
1999.00 TL
1599.00 TL
0 - 6 Yaş 999.00 TL
7 - 12 Yaş 1299.00 TL

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

- Lüks Araçlarla Ulaşımlar ve Tüm Turlar

- Oteller ’de 5 GECE Yarım Pansiyon, 1 GECE Oda Kahvaltı (Urfa) Olmak Üzere 6 GECE Konaklama

- Gaziantep ‘de Otel ‘de Gurme Menüsü Ayrıcalığı

- Unesco Miras Listesi 'ne Giren Diyarbakır Gezisi

- Oteller ’de 5 Akşam Akşam Yemeği (Urfa Hariç)

- Oteller ‘de 6 Sabah Kahvaltısı

- Profesyonel Rehberlik Hizmeti

- Zorunlu Mesleki Sorumluluk Sigortası

 

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

- Müze, Ören yeri, Milli park Giriş Ücretleri

- Öğle Yemekleri ve Molalar

- Kaptan ve Rehber Bahşişleri

- Adıyaman, Nemrut Dağı ‘na Ulaşım (Minibüslerle…)

- Tatvan, Nemrut Dağı ‘na Ulaşım (Minibüslerle…)

- Geleneksel Urfa Sıra Gecesi (Akşam Yemekli, İkramlı)

- Halfeti Tekne Turu Aktivitesi (İsteğe bağlı…)

- Seyahat Sigortası İptal Güvence Paketi 15 TL

(65-80 Yaş Arası 30 TL olarak hesaplanmaktadır…)

 

OTELLER HAKKINDA BİLGİ

1.GECE: GAZİANTEP (4*Met Gold Hotel v.b-) -> http://www.gaziantepmetgold.com

2.GECE: ŞANLIURFA (5*Dedeman Hotel v.b.-) -> https://www.dedeman.com/TR/7-Oteller/284-Dedeman-Sanliurfa/

3.GECE: MARDİN, MİDYAT (Kasr-ı Nehroz Special Class Hotel v.b.-) -> http://www.hotelnehroz.com

4.GECE: VAN (4*Büyük Urartu Otel v.b.-) -> http://www.buyukurartuotel.com

5.GECE: DİYARBAKIR (5*Novotel Diyarbakır v.b.-) -> https://www.accorhotels.com/tr/hotel-9494-novotel-diyarbakir/index.shtml

6.GECE: ADIYAMAN (4*Rabat Hotel v.b.-) -> http://www.rabatresorthotel.com.tr