Klasik Karadeniz & Batum Turu
1.199 TL
Otobüsle 6 gece 7 gün

Klasik Karadeniz & Batum Turu

6 gece 7 gün

Amasya – Samsun – Ordu – Boztepe – Trabzon – Sümela Manastırı 

Uzungöl – Ayder Yaylası – Zigana – Karaster ve Lustra Yaylaları – Haldizen Fırtına Vadisi – Batum – Rize – Sinop – Zil Kale

21 Nisan itibariyle Her Pazar akşamı hareket

1. Gün Pazar: İzmir Kalkış Günü

21.00 Üçkuyular otobüs durakları, 21.30 Alsancak, 22.00 Karşıyaka Bostanlı vapur iskelesi, 22:30 Bornova Ege Üniversitesi kampüs önünden hareket ile Turgutlu, Salihli, Uşak, Afyon, Ankara, Sungurlu üzerinden yolculuğumuzu gerçekleştirirken araç içi yemek paketi ve sıcak soğuk içecek ikramlarımız ile yaklaşık olarak 10 saat sürmektedir.

2. Gün Pazartesi: Amasya-Mumyalar müzesi-Samsun-Amissos Hazineleri-İlk Adım Anıtı Kurtuluş Parkı-Bandırma Vapuru

Araç içi yemek paketi, sıcak soğuk içecek ikramlarımız ile sabah saatlerinde Amasya’ ya ulaşıyor ve Şehzadeler kenti Amasya’yı tanımaya başlıyoruz. Gezimize,1865 yılında yaptırılan klasik bir Osmanlı konağı olan Hazeranlar Konağı ile programımıza başlıyoruz. Sonrasında Yeşilırmak kenarına yapılan nehrin üzerine doğru duran Yalı Boyu Evlerininiz cumbalarını izliyoruz. Ardından sultan II. Bayezid adına 1485 yılında yapılan içinde camii, medrese, imaret, türbe, şadırvan ve çeşme bulunan Sultan II.Bayezid Külliyesini geziyoruz. Buradan Burma Minareli Camii ve şehzadeler parkı geziyoruz. İçinde İlhanlılar döneminde kalma 6 adet mumyanın bulunduğu Amasya Müzesini ziyaret ediyoruz. Müze gezimiz sonrasında Helenistik dönme ait olduğuna inanılan ve mitoloji ’ye göre Ferhat’ın, Şirin’e kavuşmak adına dağları kazarak oluşturduğu ve bu adı taşıyan Ferhat ile Şirin Su Kanallarını ziyaret ediyoruz. Ardından Havza üzerinden milli mücadelenin bir kıvılcım olarak başladığı daha sonra tüm yurdu sardığı Samsun'a ulaşıyoruz. İlk olarak Bandırma vapurunun birebir ölçülerdeki maketinin bulunduğu Kurtuluş parkına gidiyoruz. Balmumu heykelleri ve dönem yansımaları eşliğinde gezilerimizi tamamladıktan sonra Atatürk’ün 18 silah ve kader arkadaşı ile birlikte Samsun’a ilk adımı attığı yer olan tütün iskelesi ve ilk adım anıtlarını ziyaret ediyoruz. Bu alanlarda vereceğimiz serbest zamanlar sonrası Samsun arkeoloji ve etnografya müzesine ulaşıyoruz.Buradaki gezimiz esnasında Amisos hazineleri ve taban mozaikleri dikkat çeken arkeolojik eserler arasında. Ardından Samsun'da bulunan otelimize ulaşıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

Konaklama: North Point Otel vb. / Samsun

Günün Restoranı ve lezzeti: Amesia Mutfağı, Güveçte Kurusu, Baklalı yaprak sarması, Amasya bamyası, mantı (ekstra)

3. Gün Salı: Ordu-Boztepe-Giresun-Trabzon-Sümela manastırı-Zigana

Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltının ardından Yeşilırmak, Çarşamba, Ünye ve Fatsa üzerinden Ordu’ ya varıyoruz. Şehir merkezini görerek deniz seviyesinden 475 metre yükseklikte bulunan Boztepe’ ye ulaştığımız zaman göreceğimiz manzara sizlere uçakla yolculuk yapıyormuşsunuz hissini verecek. Harika görüntüler eşliğinde vereceğimiz çay kahve molası sonrasında Giresun' da Fındık alışverişimizi yaparak Görele, Beşikdüzü ilçeleri üzerinden Trabzon’ a ulaşıyoruz. Atatürk köşkü gezisi ve Ayasofya gezileri ardından Akçaabat ilçesinde meşhur köfte menülü öğle yemeğimizi aldıktan sonra Altındere vadisine ilerliyoruz. Milli Park sınırları içerisinde yer alan yaklaşık 1500 yıl önce iki keşişin kurduğu düşünülen Sümela Manastırına ulaşıyoruz. Altındere vadisine hâkim Karadağ’ ın eteklerinde sarp kayalık üzerine kurulmuş olan manastırda ana kaya kilisesi, şapel, mutfak, öğrenci odaları, misafirhane, kütüphane ve kutsal ayazma bölümlerini gezerek (Manastır da restorasyon çalışmaları devam etmesi durumunda manastır anlatımları giriş kapısında yapılır) meşhur Hamsiköy sütlacının tadına bakıp Zigana dağını gördükten sonra Sürmene'de bulunan otelimize ulaşıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

Konaklama: Zarha Resort Otel / Sürmene

Günün Restoranı ve lezzeti: Akçaabat Nihat Usta, Akçaabat köftesi, piyaz, laz böreği (Ekstra)

Alışveriş Noktaları: Saray Gümüş Kazaziye ve Telkari    

4. Gün Çarşamba: Çay Fabrikası-Haldizen Vadisi-Uzungöl-Karaster ve Lustra Yaylaları-Ayder

Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrası Sürmene ilçesinin keskinliği ile ünlü bıçak alışverişi ardından Karadeniz’ in başlıca geçim kaynağı olan çay bahçeleri arasında yer alan çay fabrikasını geziyoruz. Bölgenin kalite belgeli ve kooperatif işletmesinde bulunan fabrikamızda yeşil yaprak çayın soframıza gelene kadar nasıl siyah ve kuru halini aldığını mühendislerden öğreneceğiz. Kalitesine göre farklı sınıflandırılan çaylardan alma imkânı da bulacağımız fabrika gezimiz ardından Of, Çaykara üzerinden 1090 metre Solaklı deresi üzerinden Uzungöl' e ulaşıyoruz. Uzungöl' ün dinlendirici doğası eşliğinde vereceğimiz serbest zamanın ardından minibüslerimize binerek Lustra ve Karaster yaylasına ulaşıyoruz. 2000 metrede aynı zamanda Uzungöl yamaç paraşüt sporunun yapıldığı bu noktada Karadeniz yayla hayatı hakkında bilgilerimizi alıp inceleme ve doğa yürüyüşlerimiz esnasında yöresel yayla evlerini görüyor acentemizin ikramı sıcak sütlerimizi içiyoruz. Daha sonra minibüslerimiz ile tekrar Uzungöl’ e ulaşıyoruz. Burada aracımıza binerek bölgenin önemli el sanatlarından olan Rize bezleri alışverişlerimiz sonrasında Çamlıhemşin ilçesini görerek 1350 metrede bulunan ladin ve kayın ağaçları ile kaplanmış Ayder' e ulaşıyoruz. Gelintülü şelalesi ve kalegon gezileri sonrası küçük hediyelik dükkânlarında alışveriş ve doğa yürüyüşleri için vereceğimiz serbest zaman sonrasında Fırtına deresi kenarında bulunan otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği, konaklama ve yöresel Karadeniz gece eğlencesi otelimizde.

Konaklama: Naliya ya da Pınar Butik Otel / Fırtına Vadisi

Günün Restoranı ve lezzeti: İnan Kardeşler restorant, Alabalık saç kavurma, kuymak (Ekstra)

Alışveriş noktası: Zaimoğlu Rize Bezleri, Yöresel dokumalar, Sürmene çay fabrikası.

5. Gün Perşembe: Fırtına vadisi-Zil kale-Hopa-Batum-Sanat Müzesi-Botanik Parkı-Katedral

Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltının ardından ülkemizde yağmurlu gün sayısının en fazla olduğu, zengin flora ve faunaya sahip olan Fırtına Vadisi gezimize başlıyoruz. Arzu eden misafirlerimiz Fırtına deresinde Rafting yapabilir (80 TL), dileyen misafirlerimiz de bir kartal yuvası konumundaki ekstra Zil Kale gezisi ve Palovit şelalesi gezilerine katılabilirler (50 TL). Fırtına vadisi gezilerimizi tamamladıktan sonra Fırtına deresi kenarındaki Muhlama ve Laz böreği ile harmanlanmış yöresel yemeğimizi almamızın ardından Sarp sınır kapısına ulaşıyoruz. Sadece Nüfus cüzdanlarımız ile gümrük kapısından geçerek Karadeniz’ in Gürcistan sınırlarındaki gezilerimize başlıyoruz. Ayvazowski, Garapetyan, Gabaşhvili gibi ünlü Pre-sovyet dönemi ve yaşayan ressamların eserlerinin sergilendiği Sanat Müzesi gezisi, Çarlık hâkimiyeti döneminden kalma tarihi Katedral ve Batum Şehir Parkı'nı geziyoruz. Ardından 1880’li yılların başında Rus Botanikçi Dr. Krasnow tarafından 6 bin dönümlük bir arazi üzerinde kurulan Batum Botanik Park’ında Kuzey Amerika, Avustralya, Kore ve Japonya bitki ve çiçeklerin yer aldığı bölümlerini geziyoruz. Şehir merkezinde vereceğimiz serbest zamanlarda yörenin meşhur Gürcü şaraplarından tatma ve alışveriş imkânı bulduktan sonra Sarp sınır kapısından giriş yaparak otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

Konaklama: Paluri Otel vb./ Hopa

Günün Restoranı ve Menüsü: Fırtına Deresi Pınar Alabalık, Lahana çorbası, Alabalık tava veya Izgara, Muhlama (Ekstra)

NOT: Batum gezisine katılmak istemeyen ya da sınırdan geçiş yapamayan misafirlerimiz, rehberiniz tarafından organize edilecek ekstra Mençuna şelalesi gezisine katılabilirler. Mençuna şelalesi turu kişi başı 40 TL' dir.

6. Gün Cuma: Borçka-Karagöl-Rize Kalesi-Botanik Parkı

Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrasında %95‘ i ormanlarla kaplı olan, ağaç türleri açısından Türkiye’ nin en zengin arazisine sahip Artvin çevresi gezimize başlıyoruz. Çoruh ırmağı kenarından yolculuğumuzu gerçekleştirirken vereceğimiz fotoğraf molaları ile birlikte Artvin’ in Borçka ilçesine ulaşıyoruz. Burada dileyen misafirlerimiz ile minibüslerimize binerek Karçal dağlarının eşsiz manzaraları eşliğinde deniz seviyesinden 1430 metre yükseklikte bulunan, çevresi yağmur ormanlarına benzeyen bir eko sisteme sahip olan Karagöl’ e ulaşıyoruz (ekstra 40 TL). Orman denizi olarak adlandırılan Karagöl’ün etrafında yapacağımız yürüyüş esnasında isteyen misafirlerimiz sandal ile göl üzerinde keyifli bir gezi yapabilir. Karagöl gezisi ardından minibüslerimize binerek Borçka'ya geri dönüyoruz. Aracımıza binerek Rize şehir merkezine ulaşıyoruz. Botanik parkı ve Rize kalesi gezileri sonrası Giresun'da bulunan otelimize ulaşıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

Konaklama: Amazon Aretias Otel vb./ Giresun

Günün Restoranı ve Menüsü: Gürcü Peyniri (sulguni), cevizli patlıcan, gürcü mantısı (hinkali), peynirli pide(hacapuri), patatesli et, gürcü mantarı ve gürcü şarabı (Ekstra)

7. Gün Cumartesi: Sinop-Kastamonu-İzmir'e dönüş günü

Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrasında Bafra, Kızılırmak üzerinden Türkiye'nin kuzey ucu Sinop' a ulaşıyoruz. Küçük ve şirin bir şehrimiz olan Sinop’ ta ülkemizin tek fiyordu olan Hamsilos Fiyordu, Akliman, Maket gemi yapım atölyeleri, Liman, Sinop Kalesi, romanlara ve türkülere konu olmuş Tarihi Cezaevini gezerek Küre dağları üzerinden Kastamonu'ya varıyoruz.23 Ağustos 1925 yılında şapka ve kıyafet inkılabının yapıldığı binayı görerek Nasrullah camii, Kastamonu el sanatları olarak hizmet veren Münire Emek medresesi, mahalli bir lezzet olan çek çek helva imalatı, Saat kulesi gezilerinin ardından akşam saatlerinde İzmir'e ulaşıyoruz. Bir başka Kaçamak Turizm organizasyonunda buluşmak üzere sizlere veda ediyoruz.

 

Tarihler

Tek Kişilik Oda

İki Kişilik Oda (Kişibaşı)

Üç Kişilik Oda (Kişi Başı)

1. Çocuk 2-6 Yaş

2. Çocuk 7-12 Yaş

21 Nisan

1.499 TL

1.199 TL

1.199 TL

799 TL

999 TL

28 Nisan

1.499 TL

1.199 TL

1.199 TL

799 TL

999 TL

02 Haziran

1.599 TL

1.399 TL

1.399 TL

899 TL

1.099 TL

09 Haziran

1.599 TL

1.299 TL

1.299 TL

899 TL

999 TL

16 Haziran

1.599 TL

1.299 TL

1.299 TL

899 TL

--

23 Haziran

1.599 TL

1.299 TL

1.299 TL

899 TL

999 TL

30 Haziran

1.599 TL

1.299 TL

1.299 TL

899 TL

1.099 TL

07 Temmuz

1.599 TL

1.299 TL

1.299 TL

899 TL

1.099 TL

14 Temmuz

1.599 TL

1.299 TL

1.299 TL

899 TL

1.099 TL

21 Temmuz

1.599 TL

1.299 TL

1.299 TL

899 TL

1.099 TL

28 Temmuz

1.599 TL

1.299 TL

1.299 TL

899 TL

1.099 TL

04 Ağustos

1.599 TL

1.299 TL

1.299 TL

899 TL

1.099 TL

11 Ağustos

1.599 TL

1.299 TL

1.299 TL

899 TL

1.099 TL

18 Ağustos

1.599 TL

1.299 TL

1.299 TL

899 TL

1.099 TL

25 Ağustos

1.499 TL

1.199 TL

1.199 TL

799 TL

999 TL

01 Eylül

1.599 TL

1.299 TL

1.299 TL

899 TL

899 TL

08 Eylül

1.599 TL

1.299 TL

1.299 TL

899 TL

899 TL

 

FİYATA DÂHİL OLAN HİZMETLER

- 5 gece yarım pansiyon otel konaklaması ( 5 Akşam Yemeği 5 Sabah Kahvaltısı)

- Profesyonel Rehberler Eşliğinde Tüm Çevre Gezileri

- Lüks otobüsler ile ulaşım

- Otobüs içi ikram ve hizmetleri

- Tursab zorunlu seyahat sigortası

FİYATA DÂHİL OLMAYAN HİZMETLER

- Öğle yemekleri

- Yemeklerde alınacak içecekler

- Müze ve ören yeri girişleri

- Yurt dışı çıkış harcı ( 15TL )

- Programda Ekstra Olarak belirtilen Gezi ve Eğlenceler