İzmir Çıkışlı Büyük Ukrayna Turu
549 Euro
8 gece 9 gün

BÜYÜK UKRAYNA TURU

KIEV – ODESSA – UMAN – VINNITSA – LVIV – REVNE

İzmir’den Aktarmasız Direkt Uçuş Konforu ile…

Vizesiz ve Kimlikle Geçiş İmkânı

*** Tüm Ekstra Turlar Fiyata Dahil, 1.Gece Kiev ‘de Konaklama Dahil***

8 Gece 9 Gün (7 Gece Otel Konaklaması Ayrıcalığı)

1.Tur: 23-31 Ağustos, 2.Tur: 30 Ağustos-07 Eylül, 

3.Tur: 06-14 Eylül, 4.Tur: 13-21 Eylül

Tur Programı

1. Gün: İzmir – Kiev

Adnan Menderes Havalimanı Dış Hatlar Terminalinde saat 21:30’ da buluşma. Check - in işlemlerinin ardından Pegasus Havayolları’ nın PC1551 Sefer sayılı tarifeli seferi ile 23:50’ de Kiev’ e hareket. Yerel saat ile 02:15’ de varış sonrasında Kiev’ de bulunan otelimize hareket. Otelimize yerleşme ve dinlenme.

2. Gün: Kiev

Otelimizde alınacak sabah kahvaltısı sonrası Ukrayna’ nın başkenti Kiev turunu gerçekleştirmek için otelimizden ayrılıyoruz. Dinyeper Kıyısına kurulan bu şehir ismini efsaneye göre Kiy, Şek ve Horiv adlı 3 kardeşin en büyüğü Kiy’ den almıştır. Kiev’ de panoramik şehir turuna başlıyoruz. Son yıllarda ihtilallerle dünya kamuoyunun gündemine gelen Kiev, aynı zamanda, Ruslar’ ın tarihindeki ilk başkent olma özelliğine sahiptir. 1500 yıllık tarihi olan Kiev, ayrıca, Dünyanın en yeşil şehirlerinden biridir. Shevchenko Bölgesi’ nde yer alan ve Kiev’in en merkezi ve işlek caddesi olan 1100 Metre uzunluğundaki ünlü Kreschatik caddesi, Europeiskaya ile Bessarabskaya Meydanlarını birbirine bağlayan eşsiz bir konuma sahip. Başbakanlık Parlemento Binası, Mihaylovski Klisesi, Prenses Olga Heykeli ve Bağımsızlık Anıtı’ nı gördükten sonra, panoramik turumuzu, Kiev’in ana meydanları ile belli başlı tarihi binalarını görüp bitireceğiz. Turumuz sonrası serbest zaman. Geceleme otelimizde.  

3. Gün: Kiev – Odessa

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısı sonrası Ukrayna’nın Odessa şehrine doğru yola çıkıyoruz. Varışımız sonrası panoramik şehir turu. Karadeniz’ in en önemli şehirlerinden Odessa bir zamanlar Tatarlar’ ın ve Osmanlılar’ ın en kilit konumdaki Hacıbey Kalesi’nin bulunduğu yerde Ruslar, 1700’lerin sonlarında Odessa kentini kurmuşlar ve bu kent, 1800’lü yıllarda, St. Petersburg ve Moskova’dan sonra, Rusya’ nın üçüncü büyük kenti haline gelmişti. Günümüzde Karadeniz’in İbiza’ sı olarak adlandırılan ve Ukrayna’nın üçüncü büyük kenti olan Odessa, Ruslar’ dan kalan tarihi binaları ve şehir yapısı, yemyeşil sokakları, geniş parkları ve sahil şeridiyle, sadece Karadeniz’ in değil, Doğu Avrupa’nın da en güzel şehirlerinden biridir. Bu turda, Odessa Opera Binası, Çariçe 2. Katerina Anıtı, dünyaca ünlü Potemkin Merdivenlerinin yansıra, eşsiz mimari örneklerini göreceğiz. Turumuzun ardından, otelimize yerleşiyoruz. Dileyen konuklarımız, kentin araç trafiğine kapalı, cıvıl cıvıl sokaklarında renkli bir akşamın tadını çıkartabilirler. Geceleme otelimizde.

4. Gün: Odessa

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısı sonrası Katakomplar turu için otelimizden hareket ediyoruz. Bu turumuzda sizi, şehrin geniş alanına uzanan bir yeraltı labirenti olan Katakompları gezmeye davet ediyoruz. 200 yıl önce inşa edilmiş olan bu yeraltı tünelinin toplam uzunluğu yaklaşık olarak 3500 kilometredir. Bu tüneller, Odesa’nın İkinci Dünya Savaşı’nda Nazi Almanya’sının işgaline uğradığı üç yıl boyunca, yerel direnişçiler (partizanlar) tarafından kullanılmış ve direnişçiler, bu süre boyunca yaşamlarını, bu yeraltı labirentlerinde geçirmişlerdir. Turumuzda, o dönemin orijinal eşyalarını görerek, yeraltı labirentlerinde üç yıl yaşayan insanların direnişi ve yaşantısına tanıklık edeceğiz. Turumuz sonrası Gece hayatıyla meşhur ve ünlü plajları ile bilinen Arcadia bölgesine hareket ediyoruz. Varışımız sonrası serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz ekstra düzenlenecek olan Odessa plajlarını, Meçhul Bahriyeli Anıtını ve Arcadia Bölgesini tamamen görebileceğimiz tekne turuna katılabilirler. (20 EUR). Turumuz sonrası otelimize transfer. Geceleme otelimizde.

5. Gün:Odessa – Umman – Vinnitsa

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısı sonrası Ukrayna’ nın Vinnitsa şehrine doğru yola çıkıyoruz. Yol üzerinde Uman şehrine giriyoruz. Uman Eski Podolya eyaletinin başkenti olup içerisinde büyük bir tarih barındırmaktadır. Uman Yahudiler için en önemli liderlerden Breslovlu Rabbi Nachman’ ın kabrine ev sahipliği yapıyor. Nazi Almanya’sının zulmünde yiten Yahudileri anmak ve hacı mertebesine ulaşmak için her sene binlerce Yahudi dünyanın çeşitli yerlerinden burayı ziyaret etmek için gelir. Uman gezimizin ardından akşama doğru Vinnitsa’ ya varıyoruz. Panoramik şehir turunun ardından otelimize transfer. Geceleme otelimizde.  

6. Gün: Vinnitsa – Ternopol – Lviv

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısı sonrası Lviv’ e doğru yola koyuluyoruz. Yol üzerinde Ternopol şehrini göreceğiz. Öğleden sonra Lviv’ e varıyoruz. Merkeze varışımızı takiben yürüyerek şehir turumuzu yapıyoruz. II. Dünya savaşında zarar görmemiş ender şehirlerinden biri olan Lviv, trafiğe kapalı meydan ve caddeleri ile UNESCO listesindeki şehirlerden bir tanesidir. Yüz yıldan fazla süre Avusturya-Macaristan İmparatorluğu’nun yönetiminde kalan Lviv, o dönemde yapılmış ve bugühemen hemen tamamı korunmuş olan binalarıyla, şirin bir Orta Avrupa şehridir. Rus yönetiminde hemen hiç kalmamış olan bu şehir, Ukrayna’nın bambaşka bir yüzünü oluşturur. Opera Binası, Ünlü Maria Zankovetska Tiyatro Binası, en eski katedral ve kiliselerin yer aldığı Svobada Meydanı görülecek yerler arasındadır. Şehir turumuzun ardından serbest zaman. Geceleme otelimizde.   

7. Gün:Lviv

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısı sonrası Şatolar turu için otelimizden hareket ediyoruz. Lviv şehrinin dışında kurulmuş birçok şato bulunmaktadır. Gezimiz sırasında da bunlardan 2 tanesini göreceğiz. Orijinal halleri XVIII ve XIX yy.’ dan günümüze kadar korunmuş olan bu şatolarda adeta geçmişe, şövalye dönemine bir yolculuk yaşayacaksınız. Şatolar turumuz sonrası Eczacılık müzesi & Çikolata Fabrikası Satış Mağazası & Ünlü Ermeni Kilisesi & Arsenal turu için hareket ediyoruz. Yüzlerce yıl önce insanların hastalılarına nasıl şifa bulunduğunun gösterildiği Eczacılık Müzesi’ni, eski cağlara ait silahları, şövalye zırhlarını göreceğiz göreceğiz. Ardından Kars’ta bulunan Ünlü Ani Ermeni Kilisesinin bir eşi olan Lviv Ermeni Kilisesini ziyaret edeceğiz. Muhteşem freskleri ile bu kilise bizleri bekliyor. Daha sonra dünyaca ünlü Lviv çikolatalarının satıldığı fabrika satış mağaza zincirlerinin en ünlü ve 4 katlı satış merkezinde kahve molası ve serbest zaman. Daha sonrasında bu eşsiz Orta Avrupa şehrinin tadını çıkartmaya devam edebilirsiniz.  Turumuzun ardından otelimize transfer. Akşam ise eğlenceye Lviv’ in en eğlenceli mekanlarında güne devam edebilirsiniz. Geceleme otelimizde.  

8. Gün: Lviv – Lutsk - Klevan - Rivne – Kiev

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısı sonrası Lutsk’ a hareket ediyoruz. Modern mimarisi ile bilinen Polonya, Litvanya ve Rus eserlerinin çok bulunduğu Lutsk şehrine ulaşıyoruz. Lubart Kalesi , Teslis Katedrali , Heykel evi panoramik turumuzda görülecek yerlerden bazılarıdır. Lutsk gezisi ve serbest zaman sonrası, ülkenin en popüler noktalarından biri olan tek yönlü tren hattı üzerinde bulunan Aşk Tüneli ile bilinen Klevan’ a varıyoruz. Tünelde verilecek fotoğraf molası sonrası Rivne’ ye ulaşıyoruz. Rivne de panoramik görülüp Başkent Kiev’e hareket ediyoruz. Kiev’ e varışımız sonrası uçuş saatine kadar serbest zaman. Sonrasında havalimanı transferini gerçekleştiriyoruz.

9. Gün: Kiev – İzmir

Havalimanına varışımız ve Check-in, Pasaport işlemleri sonrası, Pegasus Havayolları PC1552 sefer sayılı uçuşu ile 02:55’ deİzmir’ e hareket. 05:15 varışımıza istinaden turumuzun sonu. Eve Hoş geldiniz!

 

Tarih

Seçenekler

İki Kişilik Odada
Kişi Başı

Tek Kişi

Ek Yatak

Çocuk

23.08.2019

Erken Rezervasyon Fırsatı

699.00 €
549.00 €

899.00 €
699.00 €

699.00 €
549.00 €

0 - 2 Yaş 149.00 €
3 - 12 Yaş 499.00 €

30.08.2019

Erken Rezervasyon Fırsatı

699.00 €
549.00 €

899.00 €
699.00 €

699.00 €
549.00 €

0 - 2 Yaş 149.00 €
3 - 12 Yaş 499.00 €

06.09.2019

Erken Rezervasyon Fırsatı

699.00 €
549.00 €

899.00 €
699.00 €

699.00 €
549.00 €

0 - 2 Yaş 149.00 €
3 - 12 Yaş 499.00 €

13.09.2019

Erken Rezervasyon Fırsatı

699.00 €
549.00 €

899.00 €
699.00 €

699.00 €
549.00 €

0 - 2 Yaş 149.00 €
3 - 12 Yaş 499.00 €

 

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

- Pegasus Hava Yolları İle İzmir ‘Den Aktarmasız Direkt Gidiş Ve Dönüş (Kiev),

- Yerel Ulaşım Hizmetleri,

- Yerel Profesyonel Türkçe Rehberlik Hizmetleri,

- 3* Ve 4* Otellerde 2 Gece Kiev, 2 Gece Odessa, 1 Gece Vinnitsa, 2 Gece Lviv olmak Üzere Toplam 7 Gece Kahvaltı Dahil Konaklama,

- Kiev, Odessa, Umman, Vinnitsa, Lviv, Ternopol, Lutsk, Klevan, Rivne Şehir Turları,

Katakomblar Turu, Arcadia Turu, Şatolar Turu, Eczacılık Müzesi Ve Çikolata Fabrikası Turu, Ünlü Ermeni Klisesi Ve Arsenal Turu, Klevan Aşk Tüneli Turu,

- Bazı Şehirlerde Alınan Mecburi Yerel Rehberlik Hizmetleri,

- Tüm Otoban Check-Point Ve Otopark Ücretleri,

- Şehir Vergileri,

- Gümrük Vergileri,

- Programda Belirtilen Panoramik Şehir Turları,

- Zorunlu Mesleki Zorunluluk Sigortası (+65 Yaş üzeri 15 € ilave alınmaktadır.)

 

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

- Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri,

- Otelde Alınan Ekstralar ve Tüm Kişisel Harcamalar,

- Öğle ve Akşam Yemekleri,

- Şöför ve Rehber Bahşişleri,

- Yurtdışı Çıkış Harcı 15 ?,

- Seyahat İptal, Devir, Güvence Paketi: 15 €

- (65 – 80 Yaş 30 € olarak hesaplanır.)

 

Uçuşlar Hakkında Önemli Bilgi: Uçuş detayları tur programında turun hazırlandığı gün hava yolundan alınarak bilgi amaçlı verilmiştir. Uçuş kodları ve uçuş saatleri değişebilir. Lütfen turdan önce acentanızdan doğru uçuş kodlarını ve saatlerini edininiz.

Uçaklı Turlar Hakkında Önemli Bilgilendirme; Uçaklı turlarımızda Acentamız Havayolu ile grup anlaşması yaptığı için, PNR tüm grup için oluşturulmuştur. Check-In yapmak için ilgili tarihte ilgili buluşma saatinde TC Numaralarınızın bulunduğu kimlik kartı & PASAPORT ile havayolunun Check-In kontuarından gerçekleştirebilirsiniz. Acentamız ayrıca bilet çıktısı ve PNR bilgisi vermemektedir. Turdan 1 gün önce uçuş detayları yolcularımız için paylaşılmaktadır.