İzmir Çıkışlı Bangkok & Pattaya Turu
599 Euro
16-23 Kasım 2019

**PROMOSYON**

İZMİR’den UÇUŞ FIRSATIYLA..

Bangkok - Pattaya Kaçamağı

Qatar Havayolları 5 Gece

16/11/2019 - 23/11/2019

1. GÜN İZMİR - DOHA

İzmir Adnan Menderes Havalimanı Dış Hatlar Terminalinde saat 10:30'da buluşma. (Münferit kalması durumunda havalimanı buluşması olmayacaktır.) Qatar Havayolları QR348 tarifeli seferi ile 13:00'de Doha'ya hareket. 16:55'de Doha'ya varış ve uçak değiştirme. QR830 tarifeli seferi ile 20:10 'da Bangkok'a hareket. Gece uçak yolculuğu.

2.GÜN DOHA - BANGKOK

Saat 06:55'de varış. Bangkok, 1782’den beri Tayland’ın başkentidir. I.Rama tarafından Chao Phraya Nehri’nin deltasına kurulan şehri, yine aynı nehir ikiye böler. Chao Phraya Nehri ve şehrin içinden geçen irili ufaklı diğer birçok kanal sebebiyle Bangkok’a “Doğu’nun Venedik’i” denilmektedir. Bangkok'a varışımızın ardından havalimanında bekleyen aracımız ile yapacağımız panoramik Bangkok şehir turunda; 46 metre uzunluğu ve 15 metre yüksekliği ile Uyuyan Buda, Altın Buda, Oturan Buda, Parlamento Binası, Demokrasi Meydanı, Kraliyet Caddesi ve Devlet Konukevi (Eski Parlamento) görülecek yerler arasındadır. Arzu eden misafirlerimiz ekstra Bangkok Kanallar turuna katılabilirler. Turumuzun ardından otelimize transfer, odalara yerleşme ve serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği Sea Food Market ve Pat-Pang Gece Pazarı turuna katılabilirler. Sea Food Market'de günlük olarak getirilen deniz ürünlerinden seçip, istediğiniz gibi pişirterek akşam yemeğinizi burada alabilirsiniz. Ardından Bangkok’un en meşhur pazarı olan ve şehre gelen her turistin mutlaka ziyaret ettiği Çin ve Tayland stili ürünleri ve ayrıca ünlü markaların taklit ürünlerinin bulunduğu Pat-Pong Gece Pazarında serbest zaman. Pazarlık yapmayı ihmal etmeyiniz. Turumuzun ardından otelimize transfer ve geceleme otelimizde.

3.GÜN BANGKOK

Sabah kahvaltısının ardından alışveriş ve çevre gezileriniz için tam gün serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz rehberinizin ekstra olarak düzenleyeceği meşhur Yüzen Çarşı turuna katılabilirler. Bu turumuzda Bangkok dışına çıkılarak, önce bir Hindistan cevizi çiftliği gezdikten sonra Uzakdoğu’nun Venedik’i diye adlandırılan, yüzlerce su kanalının arasında kurulan köylerin içinden özel teknemiz ile geçerek Yüzen Çarşı’nın bulunduğu bölgeye geliyoruz. Bu bölge turizme açılmadan önce de yörede yaşayan köylü halk çevrenin taşıt trafiğine müsait olmaması sebebiyle küçük kanoları vasıtasıyla kanallardan geçerek burada kurdukları pazarda el emekleriyle yaptıkları hediyelik eşyaları, kendi yetiştirdikleri yöresel meyve ve sebzeleri satmaktadırlar. Yüzen Çarşı’da bir müddet alışveriş molası verdikten sonra Tayland’da çok fazla miktarda yetiştirilen ve ihraç maddesi olan meşhur Teak Ağacı atölyesini gezerek buradaki mobilyaların ve hediyelik eşyaların yapımından satımına kadar geçen süreci görme imkânı bulacaksınız. Tek parça ağaçtan yapılan muhteşem eserlere hayran kalacaksınız. Ayrıca buradaki dükkandan alışveriş imkanı da bulacaksınız. Turumuzun ardından otelimize transfer ve serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz rehberinizin ekstra olarak düzenleyeceği Siam Niramit Show turuna katılabilirler. Siam Niramit Showda, yüzlerce kişilik kadrosu, göz alıcı ses ve ışık gösterileri ile size nefis bir dans gösterisi sunacaklar. Turumuzun ardından otelimize transfer. Geceleme otelimizde.

4.GÜN BANGKOK - PATTAYA

Sabah kahvaltının ardından odaların boşaltılması ve özel aracımızla ile Pattaya’ya hareket. Pattaya, 1950'lerde sakin bir balıkçı kasabası iken, günümüzde ünlü gece hayatı, çevre gezileri ve muhteşem showları ile popüler bir tatil beldesidir. Pattaya'ya giderken yol üstünde tüm grubun katılımı ile ekstra Timsah Çiftliği turu. Turumuza ilk önce çiftlik hakkında bilgi alarak başlıyoruz. Parkta yaşayan çeşitli hayvanları görme, kaplanlarla resim çektirme fırsatı, fil ve timsahları besleme imkanı bulacaksınız.. Timsahlarla yapılan muhteşem gösteriyi izlerken nefesiniz kesilecektir. Ardından Tayland'ın en önemli tatil beldelerinden biri olup, Tayland ekonomisinde önemli yer tutan zümrüt, safir, yakut ve pırlanta gibi değerli taşların satış yeri olan dünyaca ünlü mücevher fabrikasını ziyaret ediyoruz. Turumuzun ardından otele transfer ve odalara yerleşme. Öğleden sonra arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak yapılacak olan Nong Nooch Botanik Bahçesi turuna katılabilirler. Bu turumuzda, Pattaya’dan yaklaşık 20 dakika uzaklıkta bulunan Nong Nooch kasabasında 500 hektarlık alanda düzenlenmiş doğal güzelliklerin yanı sıra Thai kültürünü daha yakından tanıyabilme fırsatınız olacaktır. Tayland'ın en iyi düzenlenmiş bahçe ödülünü almış olan bu bahçedeki renkler ve düzene hayran kalacaksınız. Gezimiz esnasında Tay kültürünü anlatan bir kültürel show izleme fırsatımız olacaktır. Ardından Tayland'ın simgesi fillerin yaptığı muhteşem showları izleyeceğiz. Eğitimli fillerle ayrıca fotoğraf çektirme imkanınız olacaktır. Turumuzun ardından otelimize transfer ve serbest zaman. Geceleme otelimizde.

5.GÜN PATTAYA

Sabah kahvaltısının ardından tam gün serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz rehberlerinin ekstra olarak düzenleyeceği öğle yemekli Mercan Adası turuna katılabilirler.  Mercan adaları dünyanın en güzel yerlerinden biri olup, denizin eşsiz rengini izlemeye doyamayacak, mavinin değişik tonlarının müthiş uyumunu görebileceğiniz bu yerde geçirdiğiniz zamanı asla unutamayacaksınız.  Palmiye ağaçları ile çevrili mercan tozlarından oluşmuş beyaz kumsalında güneşlenip, turkuaz renkli denizinde doyasıya yüzme imkanı bulacaksınız. Öğleden sonra saat 14:00 civarı otelimize dönüş ve gününüz serbest. Geceleme otelimizde.

6.GÜN PATTAYA

Sabah kahvaltısının ardından tam gün serbest zaman.  Arzu eden misafirlerimiz rehberlerinin  ekstra olarak  düzenleyeceği fillerin üstünde kısa bir gezi gerçekleştirebileceğiniz Fil Safarisi gezisine katılabilirler. Turumuzun ardından otelimize transfer ve serbest zaman. Akşam arzu eden misafirlerimiz rehberlerinin ekstra olarak düzenleyeceği Uzakdoğu’nun en meşhur müzikal kabaresi olan Alcazar Show turuna katılabilirler. Her gece 3 seansı da dolu oynayan bu showda değişik dekorlarda sahnelenen Broadway tarzı gösteriyi, nefis Uzakdoğu kostümleri içindeki dansçıların inanılmaz performansını, rengarenk giysileri, sahneler arası muazzam geçişleri, muhteşem ses ve ışık gösterileri eşliğinde VIP koltuklarımızdan seyrediyoruz. Yaklaşık 1 saat sürecek olan bu showu kaçırmamanızı tavsiye ederiz. Showun ardından otelimize transfer ve serbest zaman. Geceleme otelimizde.

7. GÜN PATTAYA - BANGKOK - DOHA

Sabah kahvaltısının ardından odaların boşaltılması ve  rehberimizin belirleyeceği transfer saatine kadar serbest zaman. Bangkok Havalimanı'na transfer. Qatar Havayollarının QR 835 sefer sayılı uçağı ile Doha'ya hareket.

8.GÜN DOHA-İZMİR

Yerel saat ile 00:50'de Doha'ya varış ve uçak değiştirme. QR 347 tarifeli seferi ile saat 07:00' de İzmir' e hareket. 11:50' de İzmir' e varış ve turumuzun sonu.

 

16 – 23 Kasım 2019

2 ve 3 Kişilik

Oda / Kişi başı

Tek Kişilik

Oda

3*** Oteller

599 Euro

799 Euro

4**** Oteller 699 Euro 899 Euro
5***** Oteller 799 Euro 1.099 Euro
 

Otellerimiz ,yukarıda belirtilen veya aynı kategorideki benzer otellerdir.

*KADEMELİ FİYATLANDIRMA UYGULANMAKTA OLUP GÜN İÇİNDE FİYAT DEĞİŞEBİLMEKTEDİR.

 

ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER

- Qatar Havayolları ile İzmir-Doha-Bangkok-Doha-İzmir dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti

- Havaalanı ve güvenlik vergileri, Adnan menderes Havalimanı yer hizmetleri

- Bangkok’ta 2 gece konaklama

- Pattaya’da 3 gece konaklama

- Bangkok'ta yarım günlük panoramik şehir turu

- Tüm sabah kahvaltıları (Açık büfe)

- Programda belirtilen tüm otobüs transferleri

- Lokal Rehberlik Hizmeti

- Zorunlu Seyahat Sigortası (Mesleki Sorumluluk Sigortasıdır)

- KDV Dahildir

 

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

- Programda belirtilmeyen öğle ve akşam yemekleri ve içecekler

- Programda ekstra olarak belirtilen geziler

- Yurt dışı çıkış harcı (İlgili bankalara veya havalimanındaki maliye veznesine yatırabilirsiniz)

- Müze ve ören yerleri giriş ücretleri

- Fazla bagaj ücretleri

- Vize (T.C pasaportu vizeden muaftır.)

- SEYAHAT GÜVENCE PAKETİ (Vize reddi ile karşılaşan misafirlerin veya hastalık sorunu nedeni ile tura katılması mümkün olmayacak misafirlere tur bedeli kadar ödeme yapılmasını sağlamaktadır.( Seyahat iptali nedeniyle tazminat başvurularında uygulanacak sigortalı katılım payı (muafiyet) %20 oranındadır. Teminat detayları sigorta şartnamesinde yer almaktadır.. Bununla birlikte bagaj kaybından, hasarına, hırsızlıktan, ferdi kaza teminatına kadar birçok ek teminatı barındırmaktadır.) İptal teminatında tur bedeli kişi başı 3000 euro ile sınırlıdır.

- Seyahat güvence paketi ücreti tur bedeliniz ile orantılı olarak değişmektedir.

 

NOT: Kaçamak Turizm, havayolu ile yolcu arasında aracı konumunda olup,28/09/1955 Lahey Protokolüne tabidir. Uçuş öncesinde saatler değişebilir ve tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyit edilmesi gerekmektedir. Yurtdışı gezilerinde en az 6 ay geçerli pasaport olması mecburidir. Paket tura katılacak sayının yeterli olmaması durumunda 7 gün öncesinden tur iptali tüketiciye bildirilir. Uçağın ineceği şehre göre parkurlarda değişiklikler olabilir. Yol üzerindeki ekstra geziler grubun tamamının katılımı ile gerçekleştirilir.

 

EKSTRA TURLAR

- YÜZEN ÇARŞI TURU 1400 BAHT (02-12 YAŞ 900 BAHT)            

Egzotik Uzakdoğu’yu yaşayabileceğimiz ve Bangkok’a gelen her ziyaretçinin mutlaka görmesi gereken bir yer. Bangkok’un dışına çıkarak yaklaşık 1.5 saat uzaklıkta bulunan Yüzen Çarşı turumuza Hindistan çiftliğini ziyaret ederek başlıyoruz. Burada bilgi aldıktan sonra limana geçip uzun kuyruklu, Tay stili botlarla kanallarda yapacağımız yolculuğun ardından yüzlerce renkli ürünün, hediyelik eşyaların, tropik meyvelerin, sebzelerin satıldığı yerel pazarda, alışverişleriniz için serbest zaman. (Satıcılarla pazarlık yapmayı unutmayınız.) Turumuzun ardından Bangkok’a geri dönüyoruz.

Ücrete Dahil Olan Hizmetler: Ulaşım + Tekne ücreti + Rehberlik

**Bu turumuzda kademeli fiyat uygulaması olup, 10 kişinin altında olan turlarda fiyat rehber tarafından bildirilecektir.

 

-TEKNEDE AKŞAM YEMEĞİ 1600 BAHT (02-12 YAŞ 950 BAHT)

Kralların nehri olarak gecen ‘Chaophraya’ Nehrinde tekne üzerinde 2 saatlik yemekli ve müzik eşliğinde gezinti. Gece ışıklandırılan tapınakları, kiliseleri, otelleri ve Tayland’ın en önemli binası olan Kraliyet Sarayı’nı gündüz görüntüsünden çok farklı şekilde göreceksiniz.

Ücrete Dahil Olan Hizmetler : Ulaşım +Tekne’de Açık büfe aksam yemeği + Rehberlik

**Bu turumuzda kademeli fiyat uygulaması olup, 10 kişinin altında olan turlarda fiyat rehber tarafından bildirilecektir.

 

- RICE BARGE VE BANGKOK KANALLARI TURU 1300 BAHT (02-12 YAŞ 850 BAHT)         

Bu turumuzda Bangkok şehrini ikiye bölen Chao Phraya Nehri’ndeki limandan özel teknemizle hareket ederek nehir kıyısındaki zengin ve fakir Bangkok halkının iç içe yaşadıkları evleri, dünyaca ünlü otelleri, havanın durumuna göre ortaya çıkan büyük iguana benzeri ‘water monitor’ isimli sürüngeni, yerli halkın hayat tarzını gördükten sonra avlanmanın yasak olduğu tapınak civarındaki balıkları besliyoruz. Daha sonra mavnalardan yapılmış eskiden pirinç taşınan teknemize geçerek tropikal meyve ve kokteyl eşliğinde nehirde ilerliyoruz.

Ücrete Dahil Olan Hizmetler: Ulaşım + Teknede alınacak meyve ve içecek ikramı + Rehberlik

** Rice Barge turu 20 kişinin altındaki katılımlarda, teknede başka gruplar eşliğinde gerçekleşmektedir. Grubumuza özel yapılabilmesi için minimum 30 kişinin katılımı gerekmektedir.

 

- BANGKOK CHAOPHRAYA KANALLAR TURU 1250 BAHT (02-12 YAŞ 550 BAHT)  Turumuz "Long Tail" isimli Tayland’a özgü otantik botlarla, Bangkok şehrini ikiye bölen ve 372 km uzunluğundaki Chao Phraya Nehri’ndeki limandan başlamaktadır. Nehir kıyısındaki zengin ve fakir Bangkok halkının iç içe yaşadıkları evleri, dünyaca ünlü otelleri gördükten sonra teknemizi kanallara sokarak zengin fakir uçurumuna yakından tanık olabileceğimiz bölgeleri geziyoruz. Eğer Chaophraya Nehri üzerinde gezinti yapmadıysanız Bangkok şehrinin mistik ve otantik yaşantısını tam olarak görmüş sayılmazsınız.

Ücrete Dahil Olan Hizmetler: Ulaşım +Tekne ücreti+ Rehberlik

** Bu turumuzda kademeli fiyat uygulaması bulunmakta olup 10 kişinin altında kalan turlarda ücret rehber tarafından bildirilecektir.

 

- SIAM NIRAMIT KÜLTÜREL SHOW 1600 BAHT (02-12 YAŞ 1000 BAHT)         

Tayland kültür ve tarihini eşsiz koreografilerle izleyicilerinin beğenisine sunan Siam Niramit Show, Guiness Rekorlar kitabinda yerini almış devasa sahnesi, 150‘nin üzerindeki dansçı kadrosu ve dünya üzerindeki en son sahne teknolojisi ile izleyenlere unutulmaz bir aksam sergilemektedir. 4 boyutlu efektler, göz alıcı sahne kostümleri ve Tay kültürünün masalsı bir dilde ışık ve sahne dekorlarıyla anlatımını büyülü bir atmosferde izliyoruz. Gösterinin ardından otelimize dönüyoruz.

Ücrete Dâhil Olan Hizmetler: Ulaşım + Park girişi + Show + Rehberlik

** Yemekli istenirse kişi başı 1850 THAI BAHT’dır.

 

- SEA FOOD RESTORANT VE PAT PONG GECE PAZARI TURU 800 BAHT (02-12 YAŞ ÜCRETSİZ)           

"Yüzüyorsa bizde vardır" sloganıyla, Bangkok’un deniz mahsulleri çeşidi bakımından en zengin ve dünyaca ünlü Sea Food Market yiyecek kompleksine akşam yemeği için transfer ve serbest zaman. Akşam yemeğinin ardından Patpong sokağına kurulan şehre gelen her turistin mutlaka ziyaret ettiği Çin ve Tayland stili ürünler alabileceğiniz, ünlü markaların imitasyonlarını bulabileceğiniz Gece Pazarında serbest zaman.

SEAFOOD Restoran’da yemek ve pişirme parası hariçtir.

Ücrete Dahil Olan Hizmetler: Ulaşım + Rehberlik

**Bu turumuzda kademeli fiyat uygulaması olup, 10 kişinin altında olan turlarda fiyat rehber tarafından bildirilecektir.

 

- PATTAYA FİL SAFARİSİ TURU 1700 BAHT (02-12 YAŞ 1400 BAHT)   

Tayland’ın simgesi olan fillerle safarinin tadına varma fırsatını bulacaksınız. Özel eğitilmiş olan filleri hem besleyip hem de hoş vakit geçireceğiniz bu gezide şapkanızı ve fotoğraf makinenizi unutmayın. Fil ile gezinti yaklaşık 1 saat sürmektedir. Turumuzun toplam süresi yaklaşık olarak 2 saat sürmektedir. Fil gezintisinden sonra meyve, çay ve kahve ikramı olacaktır.

Ücrete Dâhil Olan Hizmetler: Ulaşım + Park giriş ücreti + Rehberlik

**Bu turumuzda kademeli fiyat uygulaması olup, 10 kişinin altında olan turlarda fiyat rehber tarafından bildirilecektir.

 

- TİMSAH ÇİFTLİĞİ TURU (PATTAYA) 1200 BAHT (02-12 YAŞ 800 BAHT)        

Tayland timsahlarıyla da ünlüdür. Yüzlerce timsah çiftliği bulunur. Bu çiftliklerin içinden sizin için seçtiğimiz en ilgi çekici ve en güzeli olan Million Year Stone Park’ı ziyaret ediyoruz. Timsah show gösterisi tüm inanılmazlığı ile seyrinize sunulacaktır.

Ücrete Dâhil Olan Hizmetler: Ulaşım + Park giriş ücreti + Rehberlik

** Bu turumuzda kademeli fiyat uygulaması bulunmaktadır. 10 kişinin altındaki katılımcı sayısında maliyetlerden dolayı oluşacak fiyat farkı rehberiniz tarafından bildirilecektir.

 

- MERCAN ADASI TURU 1800 BAHT (02-12 YAŞ 1500 BAHT)     

Sürat teknesi ile yaklaşık yarım saat sürecek bir yolculukla Adanın en güzel sahiline varıyoruz. Burada, dilediğinizce deniz ve güneşin tadını çıkartabilirsiniz. Öğle yemeği adada bulunan restoranda ağız tadımıza uygun deniz mahsulleri olarak alınacaktır. Öğleden sonra otelinize transfer.

Ücrete Dahil olan Hizmetler: Ulaşım + Öğle Yemeği + bot ücreti

** Bu turumuz minimum 10 kişinin katilimi ile özel surat teknesi ile gerçekleştirilecektir. 10 kişinin altında kalınan durumlarda karışık gruplarlar halinde gidilmektedir.

** Bu turumuzda kademeli fiyat uygulaması bulunmaktadır. 10 kişinin altındaki katılımcı sayısında maliyetlerden dolayı oluşacak fiyat farkı rehberiniz tarafından bildirilecektir.

 

- ALCAZAR SHOW 1300 BAHT (02-12 YAŞ 1200 BAHT)    

Uzakdoğu’nun en meşhur Lido ve Broadway tarzı kabaresini izleme imkânı. Bu showda muhteşem uzak doğu kostümlerini, sürekli değişen şahane dekorlarını ve yapılan ses, ışık düzenini VIP koltuklarınızdan seyredeceksiniz.

Dâhil Olan Hizmetler: Ulaşım + Rehberlik +Show giriş ücreti

** Bu turumuzda kademeli fiyat uygulaması bulunmaktadır. 10 kişinin altındaki katılımcı sayısında maliyetlerden dolayı oluşacak fiyat farkı rehberiniz tarafından bildirilecektir.

 

- NONG NOOCH BOTANİK BAHÇE 1350 BAHT (02-12 YAŞ 1000 BAHT)          

En iyi düzenlenmiş bahçe ödülü almış olan Güneydoğu Asya’nın en büyük botanik bahçesi olarak gecen Nong Nooch parkında envaı çeşit renk ve güzellikteki çiçekler sizi büyüleyecektir. Tai kültürünü yakından tanıyacağınız kültürel bir şov izleyip ardından Tai boks gösterisi izleyeceksiniz. Daha sonra sevimli fillerin gösterilerini izleme fırsatımız olacaktır.

Ücrete Dahil Olan Hizmetler: Ulaşım + Park Giriş ucreti + Rehberlik

** Bu turumuzda kademeli fiyat uygulaması bulunmaktadır. 10 kişinin altındaki katılımcı sayısında maliyetlerden dolayı oluşacak fiyat farkı rehberiniz tarafından bildirilecektir.

 

- SANCTURY OF TRUTH TEMPLE (DOĞRULUK TAPINAĞI) + BIG BUDDA HILL + PATTAYA YÜZEN ÇARŞI 1500 BAHT (02-12 YAŞ 1000 BAHT)  

Doğruluk Tapınağı, okyanus kıyısında 3200 m2 alana yerleşmiş, tamamı ahşaptan el yapımı bir tapınaktır. Kesinlikle hiçbir metal alet ve çivi kullanılmamış ve devamlı inşaat halinde olan bu tapınak son yıllarda özellikle turistlerin yoğun ilgisini çekmektedir. Muazzam tapınak isçiliğinin ardından Pattaya’nın ünlü Big Buddha Hill isimli tapınağını görüp, Bangkok’takinden daha ufak olan bu bölgeye has olan Yüzen Çarşı’ya gidiyoruz.

Ücrete Dahil Hizmetler : Transfer  + Rehberlik +Tapınak giriş ücretleri

**Bu turumuzda kademeli fiyat uygulaması olup, 10 kişinin altında olan turlarda fiyat rehber tarafından bildirilecektir.