Floransa & Venedik Turu
269 Euro
4 gece 5 gün

SÖMESTR ve KIŞ DÖNEMİ

FLORANSA(2) & VENEDİK(2) TURU

4 gece 5 gün

Pegasus Havayolları tarifeli seferi ile..

1.Tur: 17-21 Ocak, 2.Tur: 14-18 Şubat, 3.Tur: 13-17 Mart

1. Gün: İstanbul – Bologna – Floransa

Sabiha Gökçen Dış Hatlar Terminali Pegasus Hava Yolları kontuarından gerçekleştireceğiniz bagaj ve bilet işlemlerinizin ardından Pegasus Havayolları PC 1217 sefer sayılı uçuşu ile saat 11.35’de Bologna’ya hareket. (Pasaport kontrol ve bilet/bagaj işlemlerinizi zamanında bitirebilmek için uçuşunuzdan üç saat önce havalimanında hazır bulunmanız önerilir. (Rehberinizle buluşma uçuşa bir saat kala uçak kapısında olacaktır). Yerel saat ile 12.20’da varış ve varışımıza istinaden Varışımıza istinaden panoramik Floransa şehir turu. Rönesans’ın başkenti ve Pinokyo’nun memleketi Floransa’da, önce portakal rengi kubbesiyle hemen dikkat çeken ve Avrupa’nın 4. büyük kilisesi  Santa Maria Del Fiore Katedrali’ni dışardan görüyoruz. Katedralin en dikkat çeken özelliklerinden biri, İncil’in eski ahit bölümünde anlatılan ve bazıları Kur’an-ı Kerim’de de zikredilen peygamber kıssalarının temsili olarak canlandırıldığı bronz kapıdır (vaftizhne kapısı- cennet kapısı). Daha sonra bir zamanlar halkı parlamentoya davet etmek için kullanılan Giotto’ nun Çan Kulesi, yüzyıllar boyunca Floransa’ nın politik ve sosyal merkezi olan ve Michelangelo’nun ünlü Davut Heykeli’nin de bulunduğu Senyörler Meydanı ile antika ve kuyumcu dükkânlarıyla meşhur Eski Köprü (Ponte Vecchio) görülecek yerler arasındadır. Turumuzun sonunda Floransa otelimize transfer.

2. Gün: Floransa

Kahvaltının ardından serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ile ekstra olarak düzenlenecek ‘’Mega Toscana’’ turu (90 Euro). San Gimignano, Siena ve Pisa olmak üzere üç farklı geziden oluşan, tam günlük Toscana turumuz boyunca unutulmaz manzaralar ve görkemli yapılar sizi bekliyor. San Gimignano: Çevresinde Dünyanın en kaliteli ve çeşitli üzüm bağlarının ve en iyi dondurmacısının bulunduğu ,porcini ve türüf mantarlı peynirleri ile ünlü,14.yy’dan kalma ve etrafı surlarla çevrilmiş Toskana’nın Orta Çağ şehrini geziyoruz. Siena :Orta Çağ’dan kalma dar sokakları, ufak caddeleri ve Avrupa’nın en büyük meydanı olarak kabul edilen Campo Meydanı ile ünlüdür. İtalya’nın keyifli yemeklerini tatma imkânına sahip olacağınız Siena, Toscana Bölgesi’nin görülmeye değer şehirlerinden bir tanesidir. Pisa; dünyaca bilinen en önemli tarihi eserlerinden biri olarak kabul edilen eğik kulesiyle ünlüdür. Akşam ışıklar eşliğinde Panoramik gezisırasında Pisa Kulesi, katedral, vaftizhane ile Miracoli Meydanı gezilecek yer arasında olup, dileyen misafirlerimiz bu tarihi şehirde gönüllerince fotoğraf çektirebilirler. Tur sonrası otelimize transfer. Geceleme otelimizde.

3. Gün: Floransa – Venedik

Kahvaltının ardından odaların boşaltılması ve Venedik’e hareket. Yolumuzun üzerinde Bassano Del Grappa & Marostica turunu gerçekleştiriyoruz. Grappa’nın anavatanı Bassano Del Grappa’yı üzerindeki tarihi ahşap köprüyü, muhteşem Alp dağları manzarası eşliğinde geziyoruz. Ardından satrancın en farklısını ana meydanında sergileyen ve bunu her yıl Eylül ayında düzenlediği festivalle taçlandıran Marostica köyünü geziyoruz. Turumuzun sonunda otelimize transfer. Geceleme otelimizde.

4. Gün: Venedik

Kahvaltının ardından serbest zaman Arzu eden misafirlerimiz ile ekstra olarak düzenlenecek Venedik Kombi– Gondol turu. (65 Euro). Özel Tekne ile ile yaklaşık 4 km uzunluğundaki Büyük Kanal’dan geçip San Marco Meydanı’na geliş. İstanbul’dan getirilen granit sütunların da bulunduğu bu meydan yüzyıllar boyunca dünya ticaretinde söz sahibi olmuş Venedikli tüccarların buluştukları ve açık denizlere yelken açtıkları önemli bir merkez. Daracık kanalları, küçük meydanları ve gondolları ile meşhur Venedik’ de süslemeleri ile ‘altın kilise’ unvanını kazanan ve ön cephesini Latin istilasında İstanbul’da Ayasofya’dan sökülerek getirilen bronz atların süslediği Bazilika, mahkûmların idam edilmeden evvel son kez şehri izledikleri “Son Bakış” Köprüsü, büyük kanal üzerindeki en büyük köprü olan ve üzerinde dükkânlar bulunan Rialto Köprüsü, Venedik’in en önemli anıt binalarından Dükler Sarayı ile 15. yy. sonunda inşa edilmiş Saat Kulesi’nin görülmesi. Daha sonra su ile hemhal olmuş bu şehrin meşhur kanallarında gondol gezisi. Gondol gezisi esnasında Cem Sultan’ın Venediklilerin elinde tutulduğu süre içinde bir süre kaldığı Salute Kilisesi’nin panoramik olarak görülmesinin ardından Arzu eden misafirlerimiz ile ekstra olarak düzenlenecek Murano & Burano Adaları Turu  (45 Euro). Turumuzun sonunda Venedik otelinize transfer. Geceleme otelimizde.

5. Gün: Venedik – İstanbul

Kahvaltının ardından odaların boşaltılması ardından havalimanına transfer. Bagaj ve bilet işlemlerinin ardından Pegasus Hava Yolları’nın PC 1236 sefer sayılı uçuşu ile saat 13.20‘de İstanbul’a hareket. Yerel saat ile 17.55’de İstanbul’a varış ve turumuzun sonu. Bir başka Kaçamak Turizm organizasyonunda buluşmak üzere vedalaşıyoruz.

 

3* Oteller (Şehir Dışı)

İstanbul Hareket

2 ve 3 Kişilik

Oda / Kişi başı

Tek Kişilik

Oda Farkı

3 – 12 Yaş

Çocuk

0 – 2 Yaş

Çocuk

13 Mart  2020

269 Euro

160 Euro

269 Euro

60 Euro

14 Şubat 2020

279 Euro

160 Euro

279 Euro

60 Euro

17 Ocak 2020

299 Euro

160 Euro

299 Euro

60 Euro

 

OTEL İSİMLERİ ve benzeri..

Venedik

Floransa

3* Tulip Inn Hotel – Padova

3* Hotel Marrani

3* Hotel Raffaello- Mestre

3* Hotel Giovanna

4* Roy Hotel – Treviso

3* Hotel Butterfly

 

*** Floransa konaklaması Montecatini, Prato, Mugello bölgelerinden birinde sunulmaktadır.

**Venedik konaklamaları Padova, Mestre, Mogliano Veneto, Treviso, Spresiano bölgelerinden birinde sunulmaktadır.

****  Italya otel standartları T.C. otel standartlarının altındadır.

İÇ HAT BAĞLANTI ÜCRETLERİ

Şehirler

Tek Yön

Gidiş-Dönüş

AYT/ESB/ADB

35 Euro

70 Euro

Diğer Şehirler

45 Euro

90 Euro

Kıbrıs

60 Euro

120 Euro

 

FİYATLARIMIZA DAHİL OLAN SERVİSLERİMİZ

- Pegasus Havayolları ile İstanbul (SAW) – Bolonya (BLQ) /  Venedik (VCE)– İstanbul (SAW) gidiş dönüş uçak bileti,

- Programda belirtilen otellerde 4 gece konaklamalar,

- Havalimanı vergileri ve servisleri bedeli,

- Bassano Del Grappa, Marostica ve Floransa şehir turları,

- Profesyonel rehberlik hizmetleri

- Otel vergileri & turist şehir vergileri,

- Şehir giriş ücretleri.

- TURSAB zorunlu mesleki sorumluluk sigortası


FİYATLARIMIZA DAHİL OLMAYAN SERVİSLERİMİZ

- Vize ücreti ve servis bedeli (140 Euro )

- Seyahat Sağlık sigortası (15 Euro)

- Program dışı turlar ve kişisel harcamalar,

- Yurtdışı çıkış vergisi  

- Müze, ören yerleri ve buna benzer tüm giriş ücretleri,

- İsteğe bağlı şoför bahşişleri (5 Euro)