İzmir Çıkışlı Benelüks & Paris Turu
629 Euro
7 gece 8 gün

Benelux & Paris Turu

24-31 Mayıs 2020 (Ramazan Bayramı)

14-21 Haziran / 20-27 Haziran / 01-08 Ağustos / 16-23 Ağustos / 13-20 Eylül 

Corendon Havayolları ile İzmir’ den DİREK uçuşlar!!

7 Gece - 8 Gün

Tur Programı

1. Gün: İZMİR - ROTTERDAM - BRUKSEL

Adnan Menderes Havalimanı Dış Hatlar gidiş terminalinde saat 03:30’ da buluşma. Bagaj, bilet ve gümrük işlemlerinin ardından Corendon Hava Yolları'nın XC3509 seferi ile saat 06:30' da Rotterdam’ a hareket. Saat 09:10’ da Rotterdam’a varış ve Havalimanı’nda bekleyen özel otobüsümüz ile Rotterdam panaromik şehir turunun ardından Bruksel’ e hareket. Varışımıza istinaden yapılacak Bruksel panoramik şehir turu. Tur sonrası otelimize hareket ve odalara yerleşme. Geceleme otelimizde.

2. Gün: BRUKSEL - PARIS

Sabah kahvaltısının ardından odaların boşaltılması ve Paris’ e hareket. Varışımıza istinaden yapılacak panoramik Paris Şehir turumuzda; Charles de Gaulle Meydanı ve Zafer Takı, Dünyaca ünlü alışveriş caddesi Champs Elysees, Grand Palais ve Petit Palais sergi sarayları, Concorde Meydanı ve Obelisk Taşı, 3. Alexsandre Köprüsü, Fransa Parlamento Binası, Seine Nehri, Napolyon’un Mezarı, Eiffel Kulesi ve son olarak Fragonard Parfüm Mağazası görülecek yerler arasındadır. Tur sonrası arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek Seine Nehri Turu'na katılabilirler. Bu turumuzda her iki yakada bulunan birbirinden görkemli tarihsel yapıları nehirden görme fırsatı bulacak ve Paris’in en romantik köprülerinin altından geçeceğiz. Yine arzu eden misafirlerimiz akşam ekstra olarak düzenlenecek Işıklar Altında Paris Turu' na katılabilirler. Paris dünyada "Işıklar ve Aşıklar Şehri" olarak bilinir. Paris’in en romantik anlarını yaşayabileceğimiz bu turumuzda; dünyaca ünlü Fransız sanatçılar ve moda tasarımcılarının evleri, Paris’in en şık caddeleri ve meydanları, muhteşem opera binası, dünyaca ünlü alışveriş mağazaları La Fayatte, Louvre müzesinin muhteşem cam piramidi ve bahçesi ile Eiffel Kulesinin enfes ışık gösterisini göreceğiz. Tur sonrası otelimize hareket ve odalara yerleşme. Geceleme otelimizde.

3. Gün: PARİS (ADIM ADIM PARİS - LIDO SHOW)

Sabah kahvaltısının ardından tam gün serbest zaman. Arzu eden konuklarımız için rehberimiz tarafından ekstra olarak düzenlenecek Adım Adım Paris (Eiffel Kulesi, Notre Dame Katedrali, Montmartre (Ressamlar tepesi), Sacre Coeur Bazelikası (Adaklar Bazelikası) Turu' na katılabilirler. Paris’inin en önemli eserlerini yakından tanıma fırsatını bulacağımız tam günlük turumuzda Eiffel Kulesinin tarihini, yapılış sürecini ve ilginç öykülerini rehberimizden dinledikten sonra kuleye çıkıp Paris’in enfes manzarasını seyredeceğiz. Ardından Paris’in en eski yerleşim yeri Île de la Cite adasında yer alan, Victor Hugo’nun dünyaca ünlü romanı "Notre Dame'ın Kamburu" eserine ilham vermiş, Avrupa’nın en önemli gotik mimarisi eserlerinin başında gelen  Notre Dame Katedralini ziyaret edeceğiz. Ardından ünlü Fransız ressamlarının, müzisyenlerinin mesken tuttuğu Paris’in en romantik kafelerinin yer aldığı Ressamlar Tepesi ve yine şehrin en yüksek yerinde yer alan  muhteşem mimari yapısıyla ünlenen Sacre Coeur (Kutsal Kalp) bazelikası görülecek yerler arasındadır. Ardından arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek Lido Show Turu'na katılabilirler. Paris’in en meşhur kabarelerinden Lido Show'da birbirinden farklı türde müzik ve danslarla müthiş bir görsel şölen sunulacak ve şampanya ikram edilecektir. Turumuzun ardından otelimize hareket ve geceleme otelimizde.

4. Gün: PARİS (DİSNEYLAND TURU)

Sabah kahvaltısının ardından tam gün serbest zaman. Arzu eden konuklarımız rehberiniz tarafından ekstra olarak düzenlenecek  Disneyland Turu'na katılabilirler. Disneyland ve Walt Disney Studios Parklarının her ikisinin de dahil olduğu bu turumuzda Moteurs Action şovunda; otomobil ve motorların muhteşem gösterisini izleyebilir, Hollywood yapımı film sahnelerini görebileceğiniz tren turu yapabilir, Hyper Space Mountain hızlı treniyle uzay' da yolculuk yapabilir, Karayip Korsanları adaları arasında tekneyle gezebilir,  Disney karakterleri ile fotoğraf çektirebilir, Disneyland Kahramanlarının  karnaval yürüyüşünü izleyebilirsiniz. Turumuzun ardından otelimize hareket ve geceleme otelimizde.

5. Gün: PARİS - KÖLN - LUKSEMBURG

Sabah kahvaltısının ardından Köln'e hareket (210 km). Köln'e varışımıza istinaden yapılacak panoramik şehir turumuzda; Gotik Katedrali, Alışveriş Caddeleri ve Rhein Nehri görülecek yerler arasındadır. Tur sonrası Lüksemburg'a hareket. Varışımızla birlikte yapacağımız Lüksemburg şehir turunda Notre Dame Katedrali, Büyük Dük Sarayı, Belediye Binası ve Askeri Meydan görülecek yerler arasındadır. Arzu eden misafirlerimiz tur sonrası rehberimiz tarafından  ekstra  olarak düzenlenecek Remich & Schengen Turu'na katılabilirler. Moselle Nehri kıyısında 3 ülkenin tam ortasında yer alan  Shengen kasabasını geziyoruz. AB ülkeri arasında yapılan  "Serbest dolaşım antlaşması "(Shengen antlaşması)  burada imzalanmıştır. Berlin duvarını ve antlaşma anıtlarını gördükten sonra üzüm bağlarının arasında masalsı bir yolculuğun ardından Remich'e varıyoruz. Lüksemburg’un bu küçük şehrinde bölgeye özel, çok uygun fiyatlı şarap ve likörlerden satın alabilirsiniz. Gezimizin bitiminde Fransa’nın Metz şehrine devam ediyoruz, otobüs ile yapılacak panaromik Metz şehir turumuzda, eski şehir merkezinde St.Louis Meydanı ve Sarayı , St.Maximim Kilisesi ve Metz’in en önemli yapılarından olan  ve muazzam virayları ile ünlü St. Etienne Katedrali’ni göreceğiz. Bu bölgedeki otelimize varışımızın ardından, odalara yerleşme. Geceleme otelimizde. (Metz’e varış saatimize göre şehir turu bir sonraki gün yapılabilir.)

6. Gün: LUKSEMBURG - AMSTERDAM

Sabah kahvaltısının ardından Amsterdam' a hareket. Varışımıza istinaden yapılacak panoramik şehir turumuzda, Museumplein, Rijksmuseum ve Amstel Nehri ve Yüzen Kanal Evleri, Amsterdam Tren İstasyonu, Aziz Nikola Kilisesi,  Dam Meydanı, Kraliyet Sarayı ve Damrak caddesini görüyoruz. Arzu eden misafirlerimiz ekstra olan Amsterdam Tekne Turu' na katılabilirler. Tur sonrası otelimize hareket ve odalara yerleşme. Geceleme otelimizde.

7. Gün: AMSTERDAM (MARKEN & VOLENDAM – MUHTEŞEM HOLLANDA)

Sabah kahvaltısının ardından tam gün serbest zaman. Arzu eden konuklarımız rehberimizin düzenleyeceği ekstra Marken & Volendam Turu ve Muhteşem Hollanda Turuna katılabilirler. Marken & Volendam turumuza Hollanda’nın muhteşem doğasını görme fırsatını bulacağımız Marken ile başlıyoruz. Varışımızla birlikte masalsı yürüyüşümüzde Hollandalıların geleneksel yaşam yerlerini tanıma fırsatıyla birlikte, ünlü ahşap evleri, yel değirmeni, dünyanın en önemli mühendislik harikalarından Markenmeer gölünü gördükten sonra yol üzerinde dünyaca ünlü Hollanda peynirlerinin yapım sürecini rehberimizden dinliyor ve tadım yapıyoruz. Ardından küçük bir liman ve balıkçı şehri Volendam' a gidiyoruz. Burada leziz deniz mahsulleri ve balık çeşitlerini öğle yemeğinde yiyebilir, çok uygun fiyatlara hediyelik eşyaları satın alabilirsiniz. Ardından Muhteşem  Hollanda turumuzda Hollanda’nın gizli başkenti Den Haag şehrine gidiyoruz. Hollanda parlamento binası, Markt meydanı ve Kraliyet Sarayı görüldükten  sonra dünyanın en güzel panoramik eserlerden birinin  olduğu  Mesdag Müzesi’ni geziyoruz. Sonrasında Lahey Uluslararası Adalet Divanını görüyoruz. ardından kuzey denizinin muhteşem plajlarının olduğu Scheveningen’ i gördükten sonra Hollanda’nın en büyük ikinci kenti Rotterdam’ı panoramik olarak geziyoruz. Rotterdam Cruise Limanı, tarihi New York Oteli, İkinci Dünya Savaşı Anıtı, Erasmusbrug, Willemsbrug, Küp Evler göreceğimiz yerler arasında. Son olarak Hollanda'da krallar ve sanatçılar şehri olarak bilinen, "İnci Küpeli Kız" eserinin yapıldığı ve eseri yapan Johannes Vermer ile birlikte tablodaki kızın yaşadığı evinde bulunduğu Delft şehrini görüyoruz. Markt Meydanı’ nda vereceğimiz serbest zamanın ardından otelimize hareket ediyoruz. Geceleme otelimizde.

8. Gün: AMSTERDAM - ROTTERDAM - İZMİR

Sabah kahvaltının ardından en geç saat 07:00' a kadar odaların boşaltılması ve ardından İstanbul uçuşu için rehberimiz tarafından belirtilen saatte Brüksel Havalimanı’ na hareket. Havalimanında bagaj, bilet ve pasaport işlemlerinin ardından Corendon Hava Yolları'nın XC3510 tarifeli seferi ile saat 10:10’ da İzmir’ e hareket. Rahat ve konforlu bir uçuşun ardından saat 14:40’ da İzmir Adnan Menderes Havalimanı’ na varış ve turumuzun sonu. Bir başka Kaçamak Turizm organizasyonunda buluşmak üzere vedalaşıyoruz.

 

Tarihler

2 ve 3 Kişilik Oda / Kişi başı

Tek Kişilik Oda


2-12 yaş çocuk

24 Mayıs (Ramazan Bayramı)
14, 20 Haziran
16 Ağustos, 13 Eylül 2020

629 Euro

895 Euro


609 Euro

01 Ağustos 2020
(Kurban Bayramı)

689 Euro

955 Euro

659 Euro

 
Ücrete Dâhil Hizmetler

- Corendon Hava Yolları tarifeli seferi ile İzmir- Rotterdam gidiş, Rotterdam - İzmir dönüş parkurunda ekonomi sınıfı uçak bileti

- Amsterdam'da 2 gece, Lüksemburg’da veya Metz’de 1 gece, Paris'de 3 gece ve Brüksel'de 1 gece olmak üzere 3*/4* otellerde toplam 7 gece oda kahvaltı (7 continental kahvaltı) konaklama

- Alan / Otel / Alan transferleri  ve özel otobüslerimiz ile tüm şehir transferleri

- Brüksel, Paris, Lüksemburg, Köln ve Amsterdam’da panoramik şehir turları

- Türkçe tur liderliği hizmeti

- Zorunlu Seyahat Sigortası (Mesleki sorumluluk sigortasıdır.)

Ücrete Dâhil Olmayan Hizmetler

- Yurt dışı çıkış harcı (İlgili bankalara veya havalimanındaki maliye veznesine yatırabilirsiniz)

- Schengen Vize Ücreti 140 Euro

- Müze ve ören yerleri giriş ücretleri

- Öğlen ve Akşam yemekleri

- Yemeklerde alınan içecekler

- Her türlü kişisel harcamalar ve otel ekstraları

- Dâhil olduğu açıkça belirtilmemiş her türlü hizmet