İzmir Çıkışlı Norveç & Fiyordlar Turu
1.265 Euro
7 gece 8 gün

Norveç & Fiyordlar Turu

26/07/2020 – 02/08/2020

16/08/2020 – 23/08/2020

7 Gece - 8 Gün

Tur Programı

1. Gün: İZMİR - OSLO - KRISTIANSAND

Adnan Menderes Havalimanı Dış Hatlar Terminali Sunexpress kontuarı önünde sabah saat 04:00' da buluşma. Pasaport, bilet ve bagaj işlemlerinin ardından Sunexpress Hava Yolları XQ952 seferi ile saat 06:45' de Oslo’ ya hareket. Yerel saat ile saat 09:55' de varış ve bizi bekleyen otobüsümüzle Kristiansand’ a hareket ediyoruz(320 km).Harika manzaralar eşliğinde yapacağımız yolculuğun ardından Kristiansand’ ı keşfe başlıyoruz. Norveç' in güney kıyısında yer alan liman kenti Kristiansand, ülkenin diğer bölgelerine göre çok daha sıcaktır. Bu özelliğiyle de yaz aylarında çok sayıda turisti bölgeye çeker. Tam ortasından geçen nehrin üzerinde yer alan köprü ile İstanbul'u anımsatır. Kristiansand şehir turunu tamamladıktan sonra otelimize hareket. Geceleme otelimizde.

2. Gün: KRISTIANSAND - STAVANGER

Sabah erken saatte alacağımız kahvaltının ardından Stavanger’ e doğru yola çıkıyoruz. Yaklaşık 4 saatlik yolculuğun ardından Stavanger şehir turu. Kuzey Denizi petrolünün merkezi olan Norveç’in en zengin kentinin tarihi merkezini yaya olarak hep birlikte keşfediyoruz, restore edilmiş ahşap evleriyle Stavanger adeta bir tablo gibi. Serbest zaman ve ardından otele varış. Geceleme otelimizde.

3. Gün: STAVANGER - PREIKESTOLEN - STAVANGER

Sabah erken saatte alacağımız kahvaltının ardından Lysefjord' da bir Fiyort gezisi (fiyata dahil), Preikestolen, Kjerag dağı, engebeli manzaralar ve çarpıcı kaya oluşumları gibi muhteşem doğal fenomenler sunar. Forsand’ a bağlı Lysefjord, 42 kilometre uzunluğunda ve 422 metre derinliğindedir. Fiyort boyunca, Lysefjord' un 604 metre yukarısında duran ve Norveç'in en popüler doğal turistik merkezlerinden biri olan kaya platosu Preikestolen' e hayran kalacaksınız. Ayrıca fiyordun güney tarafında, deniz seviyesinden 1100 metre yükselen bir başka dağ platosu olan Kjerag' ı göreceksiniz. Şanslıysanız, kayadan yayılan Kjeragsmellet olarak bilinen ateşli silah sesine benzer sesi  duyabilirsiniz. Fiyort, şelaleler, vahşi yaşam, jeoloji ve vahşi manzarayla doludur. Forsand’ a varışımızın ardında Stavanger’ e devam ediyoruz. Varışımızın ardından serbest zaman geceleme otelimizde.

4. Gün: STAVANGER - BERGEN

Sabah otelde alacağımız kahvaltının ardından Arsvagen feribotuna binmek üzere Mortavika’ ya hareket ediyoruz. İnişimizin ardından kıyı boyunca keyifli bir yolculuk yapıyoruz. Halhjelm‘ e varmak üzere Sandviksvagen’ dan bineceğimiz  ikinci feribotumuza ulaşıyoruz. Keyifli bir yolculuktan sonra Bergen’ e varış ve ardından  panoramik Bergen şehir turumuzu gerçekleştiriyoruz. Vikinglerin şehri olarak bilinen Bergen 1070 yılında kurulmuş. Ünlü Balık ve Meyve Pazarı ve Unesco tarafından koruma altına alınmış olan Bergen Evleri (Hansa Evleri) göreceğimiz yerler arasındadır. Vagen Koyu'nda yer alan Hansa Evleri Unesco tarafından Dünya Kültürel Mirasları Listesine alınmıştır. Hansa Birliği, Almanların ticaretini güvence altına almak için kurulmuş bir birlik. Hansa Ticaret Birliğinde çalışan tüccarların yaşadığı evler olan bu Hansa Evleri, 3-4 katlı, dik çatılı ve rengârenktir. Ancak uzun yıllar yangınlar yaşayan Bergen' de artık binaların yapımında ahşap kullanımı yasaklanmıştır. Açık hava müzesi haline alan bu evler şehre ayrı bir hava vermektedir.

5. Gün: BERGEN - FLAM - GEILO

Sabah kahvaltısın ardından panoramik Bergen şehir turumuzu gerçekleştiriyoruz. Vikinglerin şehri olarak bilinen Bergen 1070 yılında kurulmuş. Ünlü Balık ve Meyve Pazarı ve Unesco tarafından koruma altına alınmış olan Bergen Evleri (Hansa Evleri) göreceğimiz yerler arasındadır. Vagen Koyu'nda yer alan Hansa Evleri Unesco tarafından Dünya Kültürel Mirasları Listesine alınmıştır. Hansa Birliği, Almanların ticaretini güvence altına almak için kurulmuş bir birlik. Hansa Ticaret Birliğinde çalışan tüccarların yaşadığı evler olan bu Hansa Evleri, 3-4 katlı, dik çatılı ve rengârenktir. Ancak uzun yıllar yangınlar yaşayan Bergen' de artık binaların yapımında ahşap kullanımı yasaklanmıştır. Açık hava müzesi haline alan bu evler şehre ayrı bir hava vermektedir. Daha sonra fiyata dahil olan Naeroyfyod turu, yaklaşık iki saat sürecek yolculukta ünlü Naeroyfyod’ un muhteşem manzaraları eşliğinde Flam’ dan Gudvangen’ e tekne yolculuğu yapıyoruz. Dik, yüksek Fyordlar, Şelaleler ve eğer şansınız varsa göreceğimiz tekneye eşlik edecek yunuslar ile turumuzu tamamlıyoruz. Fyordlar, İskandinavya kıyılarında sık rastlanan jeolojik oluşumlardır. Bunlar, iki taraftan sarp kayalıklarla çevrili uzun, dar ve derin koylar olup, buzul aşındırması sonucunda oluşurlar. Bu nefes kesen manzara eşliğinde yolculuğumuz devam edecektir. Programımıza  ücretsiz Flamsbana Dağ Treni turuyla devam ediyoruz.. (Dağ treni turumuzun günü, tur programına bağlı olarak değişebilir.) Norveç'in en nefes kesen aktivitesi olarak bilinen Flamsbana dağ treni ile Myrdal' a hareket ediyoruz. Muhteşem vadiler ve göller arasında bir saat sürecek gezimizde trenimiz Kjosfossen Şelalesi önünde kısa bir fotoğraf  molası veriyoruz. Geilo’ ya varışımızın ardından otele transfer, geceleme otelimizde.

6. Gün: GEILO - OSLO

Sabah kahvaltısının ardından odaların boşaltılması  Geilo şehir turu ardından Oslo'ya hareket, varışımızı istinaden panoramik Oslo şehir turu. Oslo, Norveç'in başkenti ve aynı zamanda bulunduğu eyaletin adıdır. Kopenhag, Stockholm ve Helsinki' nin ardından İskandinavya'nın 4. büyük şehri olan Oslo, 1049 yılında III.Harald tarafından kurulmuştur. Panoramik olarak (dışarıdan) yapacağımız Oslo şehir turunda; Kraliyet Sarayı, Meclis Binası, Belediye Sarayı, Folk Müzesi, Viking Gemileri Müzesi, Ulusal Tiyatro, Karl Johans Caddesi, Vigeland Parkı görülecek yerler arasındadır. Turumuzun ardından Oslo'daki otelimize transfer, odalara yerleşme ve serbest zaman. Geceleme otelimizde.

7.Gün: OSLO

Sabah kahvaltısının ardından fiyata dâhil olan Viking Gemi Müzesi ve Norsk Folsk Müzesini gezmek üzere otelimizden ayrılıyoruz. Geceleme otelimizde

8.Gün: OSLO - IZMIR

Sabah kahvaltısının ardından saat 08:00' de odaların boşaltılması ve transfer saatine kadar serbest zaman. Sonrasında havalimanına transfer. Pasaport, bilet ve bagaj işlemlerinin ardından Sunexpress Hava Yolları XQ953 seferi ile saat 10:55' de İzmir’ e hareket. Yerel saat ile 15:55' de İzmir’ e varış ve turumuzun sonu. Bir başka Kaçamak Turizm organizasyonunda buluşmak üzere vedalaşıyoruz.

 

Tarihler

2 ve 3 Kişilik Oda / Kişi başı

Tek Kişilik Oda

26 Tem. – 02 Ağu.

1.265 Euro

1.530 Euro

16 - 23 Ağustos 2020

1.265 Euro

1.530 Euro

Ücrete Dâhil Hizmetler

- Sunexpress Hava Yolları tarifeli seferi ile İzmir - Oslo gidiş, Oslo - İzmir dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti

- Havalimanı vergileri ve Adnan Menderes Havalimanı yer hizmetleri

- 4*Kristiansand Thon Hotel vb.  1 ,4* Scandic Stavanger Forus Otel  vb. 2 , Bergen 4* Magic Hotel Solheimsviken  vb. 1 ,Geilo  4*Bardøla Høyfjellshotell vb.1 , Oslo 4*Scandic Fornebu Otel vb.2 toplam 7 gece oda kahvaltı (continental) konaklama

- Panoramik, Oslo,Kristiansand,Stavanger Bergen, Geilo şehir turları

- Flam dağ treni, Gudvangen ile Flam arası tekne turu Premium sınfı,  Lysefjord turu

- Halhjem → Sandvikvåg, Arsvågen → Mortavika feribot geçişleri

- Oslo Viking Gemi Müzesi ve Norsfolk Müzesi giriş ücreti ulaşım ve rehberlik

- Programda belirtilen tüm şehirlerarası otobüs transferleri

- Havalimanı - Otel - Havalimanı transferleri

- Türkçe tur liderliği hizmeti

- Zorunlu seyahat sigortası (Mesleki sorumluluk sigortası)

Ücrete Dâhil Olmayan Hizmetler

- Programlarda belirtilmeyen öğle ve akşam yemekleri

- Programa dahil olan yemeklerdeki içecekler

- Programda dahil olduğu açıkca belirtilmemiş her türlü hizmet

- Vize ücreti 140 Euro

- Müze ve ören yerleri giriş ücretleri

- Her türlü kişisel harcamalar ve otel ekstraları

- Yurt dışı çıkış harcı (İlgili bankalara veya havalimanındaki maliye veznesine yatırabilirsiniz)

- Uçaklardaki fazla bagaj ücretleri