Midilli Turu
195 Euro
2 gece 3 gün

MİDİLLİ TURU

2 gece 3 gün

Her Cuma hareket..

1. Gün: AYVALIK - MIDILLI - PLOMARI

Sabah saat 08:00’ da Ayvalık Gümrük’ te buluşup, gümrük işlemlerimizin ardından Ege Denizi’nin maviliklerinde 1,5 saat sürecek deniz yolcuğumuza saat 09:00 itibariyle başlıyoruz. Yaklaşık olarak saat 10:30’ da Midilli Gümrük’ te oluyoruz. Midilli Adası’nın güney bölgesine doğru yolculuğumuza başlıyoruz.Plomari bölgesine geçiyoruz.Yunan içkisi Uzo'yutadım yapmak ve tanımak için Barbayani uzo fabrikasına gidiyoruz. Fabrikanın içerisinde oluşturulmuş müze oldukça dikkat çekicidir. Dileyen misafirlerimiz Uzo alışverişini tadım yaparak fabrikadan alabilirler.Bu bölgede yer alan Uzo üretimi oldukça önemli rol oynuyor. Plomari'de gerçekleştirdiğimiz ziyaretin ardından akşam gerçekleşecek Yunan Sirtaki Gecesi için hazırlanmak için otelimize gidiyoruz. Yaklaşık olarak saat 21.00’da yine geleneksel Midilli Adası yemekleri ve Yunan dansları eşliğinde Yunan Sirtaki Gecesini yapıyoruz.

2. Gün: PETRA - MOLIVOS - MANDAMADOS - THERMI

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası yaklaşık olarak saat 09:00’da otelimizden ayrılıp Petra’ya doğru yola çıkıyoruz. Petra’ nın tam tepesinde 114 basamakla çıkılan muhteşem bir manastır bizi karşılıyor. Hala bu Manastır içinde ayinler yapılmakta ve çanlar çalmaktadır. Manastır sonrası Petra’nın çarşısında alışveriş için serbest vakit veriyoruz. 

Belirlenen saatte buluşup günümüzün ikinci durak yeri olan Molivos’a geliyoruz. Mimarisi, Tarihi ve Romantizmi ile Dünya’ya ün salmış, Unesco ödüllü, Eski Molivos Camii, Osmanlı Çeşmesi ve Cumbalı evlerin süslediği Molivos ’un arnavut kaldırımlı, özgün sokaklarında rehber eşliğinde geziyoruz. Molivos gezimizin ardından yemek ve yüzme molası veriyoruz.Molamızın ardından diğer durağımız olan Mandamados köyüne doğru yola çıkıyoruz. Yol üzerinde bulunan yazar StratisMirivilis’ in köyü Skamnia’ dan geçerek Mandamados’ a geliyoruz. Burada mucizevi olduğuna inanılan BaşmelekTaksiyarhisin kan ve topraktan yapılan ikonunun içinde bulunduğu Taksiyarhis Kilisesini ziyaret ediyoruz. Sadece Ortodoks alemi için değil, tüm insanlar için mucizeler yaratmış çok özel bir yer olan bu kilise aynı zamanda en büyük dilek ve adak kilisesi. Dua, dilek ve adaklarımızı sunarak ve daha iyi yarınlar dileyerek ayrılmadan önce Manastır avlusundaki kafeteryada Mandamadosa özgü Ballı Yoğurt ve Lokma molası veriyoruz. Buradaki molamızın ardından Türkiye ve ege denizini sol tarafımıza alarak adanın merkezine doğru yola çıkıyoruz. Yol üzerinde Osmanlı Dönemi sonrasının en lüks oteli olan bahçesinde hala daha doğal kükürtlü suyun bulunduğu mübadeleden sonra kapatılan Sarlıca Palas’ı da görerek Thermi kasabasının içinden geçiyoruz.

3. Gün: MERKEZ - GERA - AGIASOS

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası yaklaşık olarak saat 09:00’da otelimizden ayrılıp Midilli şehir turuna başlıyoruz. Şehir merkezi ve eski Osmanlı Çarşısı’nda rehber eşliğinde tanıtıcı yürüyüş yapıyoruz. Alışveriş ve Safo Meydanı, İlk Osmanlı Bankası Metropol Kilise, Yeni Camii ve Türk Hamamı ziyareti gibi tarihi eserleri geziyoruz. Daha sonra öğle yemeği molası veriyoruz. Molamızın ardından gerçekleştirdiğimiz ziyaretin ardından Ada’nın güneyinde bulunan sonsuz zeytin ağaçlarının yer aldığı Barbaros’un memleketi Gera Körfezi’nden geçip Agiasos’a geliyoruz. Adanın en geleneksel köylerinden biri olan Agiasos Dağ Köyü’nün kendine özgün tahta oyma mobilya, seramik ve dantel işlerinin sergilendiği şirin çarşısını gezerek ünlü adak yeri olan Meryem Ana Kilisesi’ ni geziyoruz. 

Çarşı meydanında kahvelerimizi yudumluyoruz Saat 17:00 civarında Midilli Limanına varıyoruz. Gümrükte ki, freeshop alışverişimizin ardından, saat 18:00 feribotu ile Ayvalık’ a doğru hareket ediyoruz. 1,5 saatlik deniz yolculuğumuzun ardından Ayvalık Gümrük’ e ulaşıp bu güzel gezimizin sonuna ulaşıyoruz.Başka bir Kaçamak Turizm organizasyonunda buluşmak üzere…

 

Tarih İki Kişilik Odada
Kişi Başı
Çocuk
Her Cuma 200 Euro

0-3 yaş 90 Euro
4-11 yaş 120 Euro

Ücrete Dâhil Hizmetler

- Ayvalık/Midilli/Ayvalık feribot ücretleri

- Liman Vergileri

- 2 gece 3*** otelde oda/kahvaltı konaklama (Lasia Hotel, Silver Bay Hotel vb.)

- Programda dahil olduğu belirtilen tüm turlar

- Taverna eğlencesi (set menü ve limitli içecekli)

- Liman/Otel/Liman transferleri

- Mesleki sorumluluk sigortası

- Tur liderliği

Ücrete Dâhil Olmayan Hizmetler

- Schengen Vize Ücreti (180 Euro) veya kapı vizesi ücreti (85 Euro)

- Otel ekstraları

- Konaklama vergileri

- Ekstra turlar

- Öğle yemekleri

 

Kapı Vizesi Gerekli Evraklar

Pasaportunuzun fotoğraflı sayfasının fotokopisi (pasaport geçerlilik süresi 3 ay 7 günden az, on yıldan eski olmamalı)
2 adet biyometrik fotoğraf
Nüfus cüzdanı arkalı önlü fotokopisi
Telefon meslek ve ikametgâh bilgisi (gönderilen evrak dosyasının içerisine not düşülmesi yeterlidir)
Eksiksiz doldurulmuş ve son sayfası imzalanmış Kapı Vizesi Başvuru Formu
Son 1 yıl içerisinde alınmış Schengen vizesi var ise fotokopisi