İzmir'den Büyük Orta Avrupa Turu
699 Euro
7 gece 8 gün

İzmir’den Aktarmasız Direkt gidiş ve dönüş konforu ile…

SunExpress Hava Yolları ile Budapeşte gidiş, Budapeşte dönüş.

BÜYÜK ORTA AVRUPA

Prag & Viyana & Budapeşte & Bratislava & Salzburg & Hallstatt

Zorunlu Ekstra Yok! Yol Üzeri Ekstra Yok!
320 € Değerindeki Tüm EKSTRA TURLAR Dahil!
Tüm Şehir Turları Fiyata Dahil!

7 Gece 8 Gün

1.Tur: 24 Haziran - 01 Temmuz (Kurban Bayramı), 2.Tur: 08-15 Temmuz, 3.Tur: 29 Temmuz - 05 Ağustos,

4.Tur: 26 Ağustos - 04 Eylül, 5.Tur: 23-30 Eylül 6.Tur: 07-14 Ekim

1.Gün: İzmir – Aktarmasız Direkt Olarak Budapeşte

Acentamızın 1 gün evvel SMS ile bildireceği saatte alanda oluyoruz. Adnan Menderes Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali Sunexpress Kontuarı önünde siz değerli misafirlerimizle buluşuyoruz. Bilet, bagaj ve biniş işlemlerinin ardından Sun Express Hava Yolları ‘na ait XQ856 sefer sayılı uçuşu ile 06:30 ’de Budapeşte ‘ye hareket ediyoruz. Lokal saat ile 07.50 ‘de varışın ardından Budapeşte ’ye hareket ediyoruz. Varışımız sonrası panoramik olarak yapılacak şehir turumuza başlıyoruz. Şehir turumuzda Elizabeth Köprüsü, Gellert Tepesi, Balıkçılar Kulesi, St. Mathias Katedrali, Zincirli Köprü, Opera, Kahramanlar Meydanı görülecek yerler arasındadır. Turumuz sonrası otele transfer oluyoruz. Akşam ise dileyen misafirlerimiz rehberiniz tarafından isteğe bağlı aktivite olarak düzenlenecek olan Çigan Gecesi (Yemekli, İçkili, Müzikli Eğlence) Turu ‘na katılabilirler. Bu turumuzda Budapeşte’nin en otantik restoranında geleneksel kıyafetler içerisinde Macar Danslarını izleyip, Meşhur Macar Gipsy orkestrasının müzikleri eşliğinde dans ederken içkili ve Macar Mutfağının güzel tatları ile eğlenceli muhteşem bir gece geçireceksiniz, meşhur Tokaji şaraplarının tadımını yapıyoruz. Geceye giderken yolda gidişte ve dönüşte Budapeşte’nin muhteşem ışıklandırılmış gece manzaralarını görme imkanına sahip olacaksınız. Turumuz sonrası otele transfer. Geceleme Budapeşte ‘deki otelimizde.

İsteğe Bağlı – Eğlence Aktivitesi: Çigan Gecesi Kişi Başı 50 Euro (Yemekli + İçkili + Müzikli)

2 Gün: Budapeşte – Esztergom – Visegrad – Szentendre – Budapeşte

Sabah kahvaltısının ardından Tüm Misafirlerimiz için Ücretsiz olanEstergon & Visegrad & Szendentre Turu ‘na çıkıyoruz. Türk tarihinde önemli stratejik öneme sahip olan Estergon Kalesi ve Macar Katolik Kilisesi’nin merkezi olan Estergon Bazilikası ’nı geziyoruz. Estergon sonrası Visegrad üzerinden Szentendere Artistler Köyü’ne gidiyoruz, Macaristan’ın tüm hediyelik eşyalarını uygun fiyatlarla alma imkanına sahip olacağınız serbest zaman sonrasında Budapeşte’ye yola çıkıyoruz. Otele varışımızın ardından serbest zaman. Akşam dileyen misafirler rehberiniz tarafından isteğe bağlı aktivite olarak düzenlenecek olan Tuna Nehri Tekne turuna katılabilirler. Bu turumuzda dünyanın en görkemli nehirlerinden biri olan Tuna Nehri üzerinde tekne turumuzu yaparken meşrubat veya içki ikramı. Avrupa’nın en güzel gece aydınlatmalarının yapıldığı Budapeşte’de Buda ve Peşte yakalarını en güzel açılardan fotoğraflama fırsatı bulacaksınız. Turumuz sonrası otele transfer. Geceleme Budapeşte ‘deki otelimizde.

İsteğe Bağlı – Eğlence Aktivitesi: Tuna Nehri Tekne Gezisi 35 Euro (İkramlı)

3 Gün: Budapeşte – Prag

Sabah kahvaltısı otelimizde yapıyoruz daha sonra Prag yolculuğumuz başlıyor. Uzun bir yolculuk sonrasında Prag’a varışımız sonrası panoramik Prag Şehir turumuzda Hradcany Kale Bölgesi, Loretta Kilisesi, Cumhurbaşkanlığı Sarayı, Yapımının 600 yıl sürdüğü neo-gotik Rönesans ve Barok özellikleri bünyesinde barınan St.Vitüs Katedrali, Simyacılar Sokağı, Franz Kafka’nın Evi, 13. yüzyılda Baş Mimar Peter Parler tarafından yaptırılan üzerinde 31 Aziz Heykelinin bulunduğu Charles Köprüsü, Eski Şehir Meydanı, 15. yüzyılda inşa edilen üzerinde 12 Havari bulunan tarihi Astronomik Saat Kulesi ve TYN Kilisesi görülecek yerler arasındadır. Şehir turumuz sonrası serbest zaman. Akşam rehberiniz tarafından isteğe bağlı aktivite olarak düzenlenecek olan Vltava Nehrinde açık büfe yemekli tekne turu. Prag’ın muhteşem gece manzarasını, köprülerini, ışıklandırılmış bir biçimde müzikli açık büfe yemek eşliğinde izliyoruz. Geceleme Prag ‘daki otelimizde.

İsteğe Bağlı – Eğlence Aktivitesi: Vltava Nehri üzerinde Tekne Gezisi Kişi Başı 50 Euro (Açık Büfe Yemekli)

4 Gün: Prag – Karlovy Vary – Prag

Sabah kahvaltısının ardından Tüm Misafirlerimiz için Ücretsiz olan; Karlovy Vary Kültür & Alışveriş Turu ‘na çıkıyoruz. Karlovy Vary ’e hareket ediyoruz. 17. ve 18. Yüzyılda Avrupa sosyetesinin ve devlet adamlarının uğrak şehri olan Karlovy Vary’nin eşsiz tabiatı içinde, yan yana inşa edilmiş onlarca muhteşem sarayı, Atatürk’ün 1918’de Kaldığı Oteli, Dvorak`ın Mozart`ın, Göethe`nin Beethoven`ın, Rus Çarı Büyük Petro’nun ve Puşkin`in evlerini gördükten sonra 12 farklı suyun çıktığı termal galerileri ziyaret edeceğiz. Serbest zamanınızda kristal, porselen, granat, kehribar taşlarının ve diğer geleneksel Çek hediyelik eşyalarının satıldığı mağazalarda geçirebilirsiniz. Gezimizin ardından otelimize dönüyoruz. Akşam ise dileyen misafirlerimiz rehberiniz tarafından isteğe bağlı aktivite olarak düzenlenecek olan Çek Gecesi Turu ‘na katılabilirler. Prag'ın yerel restoranlarınında Çekya’ya özgü müzik, folk danslar eşliğinde Çek mutfağının güzel tatları ile eğlenceli bir gece geçireceksiniz. Geceme Prag ‘daki otelimizde.

İsteğe Bağlı – Eğlence Aktivitesi: Çek Eğlencesi ve Yemeği Kişi Başı 65 Euro

5 Gün: Prag – Cesky Krumlov – Viyana

Sabah kahvaltımızın ardından Tüm Misafirlerimiz için Ücretsiz olanCesky Krumlov ’a hareket ediyoruz. Çek Cumhuriyeti’nin değerli bir mücevheri olmakla beraber aynı zamanda Unesco tarafından Dünya Mirasları listesinde yer alan bir kasabadır. Komünizmin en koyu dönemlerinde harap duruma gelmiş olan Cesky Kurumlov 1990’lardan itibaren tekrar yeniden doğuşunu yaşamış ve güzelliklerini ziyarete gelen tüm misafirlerine yansıtmıştır. Cesky Krumlov`a hayran kalacaksınız. Kısa bir mola ardından Viyana’ya hareket ediyoruz. Varışımızda Viyana şehir turumuza başlıyoruz. Opera Binası, Üniversite, Parlemento Binası, Tiyatro, Prater, Hofburg Sarayı, Hundertwasser House ve Müzeler bölgesi bulunmaktadır. Turumuzu takiben rehberinizin anlatımlarıyla serbest zaman. Rehberinizin bilgilendireceği saatte otele transfer oluyor ve yerleşiyoruz. Akşam isteğe bağlı aktivite olarak düzenlenecek olan misafirlerimiz ile Klasik müziğin başkenti Viyana’da ekstra Viyana’nın ünlü klasik müzik konserlerinden izleme imkânı buluyoruz. Turumuz sonrası otelinize transfer ve geceleme Viyana ‘daki otelimizde.

İsteğe Bağlı – Eğlence Aktivitesi: Viyana Konser Turu 55 Euro Kişi Başı

6 Gün: Viyana – Salzburg – Hallstatt – Viyana

Sabah kahvaltımızı aldıktan sonra otelden erken saatlerde ayrılıyoruz. Tüm Misafirlerimiz için Ücretsiz olan; Salzburg & Hallstatt Turuna çıkıyoruz. Turumuzun en büyük ayrıcalıklarından bir gününü Tam Gün yaşama şansı buluyoruz. Salzburg Şehir Turumuzda; Hohen Salzburg Kalesi, St. Peter Manastırı Katedral, Mirabel Şatosu, Ana Sunak ve Mozart’ın Evi, Mozart’ın doğduğu kent, renkli cepheli konutların sıralandığı yollarıyla Avrupa’nın en çekici Barok Kentinde panoramik gezimizi tamamlıyoruz. Şimdi sıradaki durağımız bu turun en beklenen yeri; HALLSTATT. Yer yüzündeki cennet olarak nam yapmış bu kasaba için yolculuğumuzu sürdürüyoruz. 7 bin yıla varan geçmişi ile UNESCO tarafından Dünya Kültür Mirası Listesine alınmış olan bu kasabayı keşfetmeye başlıyoruz. Hallstat; trafiğin olmadığı yolları ve birçok kilise, ev, el değmemiş görüntüleri ile bizleri büyüleyecek. Minik tezgahlarından yapacağınız alışverişler ile tatilinizin anılarını biriktirebilirsiniz. İnce uzun yolundan yürürken, her köşesinde fotoğraf çekilmek isteyecek ve fotoğraf çekilmeye doyamayacaksınız. Muhteşem anıları hafızalarımıza kaydedip, Viyana’ya doğru yola çıkıyoruz. Viyana’ya ulaşıyor ve otelimize yerleşiyoruz. Rehberimiz tarafından isteğe bağlı aktivite olarak düzenlenecek olan Grizing Meyhaneleri Turu programına katılıyoruz. Grinzing Viyana’nın kuzeyinde, Viyana’ya 19 yy. da dâhil edilmiş, eskiden beri bağları ile meşhur bir bölge. Burada ki restaurantların çoğu hala kendi şaraplarını kendileri yapıyorlar. Sizleri götüreceğimiz restaurantlardan birinde yerel Avusturya müzikleri dinleyecek ve Avusturya’nın snitzellerini yiyerek ev yapımı şaraplarının tadına bakacağız. Geceleme Viyana’daki otelimizde.

İsteğe Bağlı – Eğlence Aktivitesi: Grizing Meyhaneleri Turu ve Yemeği Kişi Başı 65 Euro

7 Gün: Viyana – Schönbrunn Sarayı – Bratislava – Budapeşte

Sabah kahvaltısını otelimizde, Tüm Misafirlerimiz için Ücretsiz olan; Kraliçe Sisi’nin Sarayı olan Schönbrunn sarayının muhteşem bahçelerinde serbest zaman veriyoruz. Turumuzun bitiminde sıradaki durağımız Slovakya ‘nın Başkenti Bratislava turuna çıkıyoruz. Bratislava’daki şehir turumuzda; Eski Şehir Meydanı, Bratislava Kalesi, Michalska Brana, Ufo Köprüsü ve Ulusal Tiyatro’ yu kapsıyor. Bratislava’daki turumuzu bitirdikten sonra Budapeşte’ye doğru yolumuza devam ediyoruz. Geceleme Budapeşte ‘deki otelimizde.

8 Gün: Budapeşte – Aktarmasız Direkt Uçuş ile İzmir

Sabah Erken Saatlerde otelimizden Budapeşte Havalimanı ‘na Transfer oluyoruz. SunExpress Hava Yolları ‘na ait XQ857 Sefer Sayılı Saat: 08.40 uçuşu ile İZMİR ‘e olan Aktarmasız uçuş ile dönüş yolculuğuna geçiyoruz. İzmir lokal saati ile Saat: 11.50 ‘de varıyoruz ve vedalaşıyoruz.

ÇIKIŞ TARİHLERİ VE FİYATLAR
Tarih İki Kişilik Odada
Kişi Başı
Tek Kişi Ek Yatak 1. Çocuk
24.06.2023 899,00 €
699,00 €
1.499,00 €
999,00 €
899,00 €
699,00 €
0 - 2 Yaş 149,00 €
3 - 12 Yaş 649,00 €
08.07.2023 899,00 €
699,00 €
1.499,00 €
999,00 €
899,00 €
699,00 €
0 - 2 Yaş 149,00 €
3 - 12 Yaş 649,00 €
29.07.2023 899,00 €
699,00 €
1.499,00 €
999,00 €
899,00 €
699,00 €
0 - 2 Yaş 149,00 €
3 - 12 Yaş 649,00 €
26.08.2023 899,00 €
699,00 €
1.499,00 €
999,00 €
899,00 €
699,00 €
0 - 2 Yaş 149,00 €
3 - 12 Yaş 649,00 €
23.09.2023 899,00 €
699,00 €
1.499,00 €
999,00 €
899,00 €
699,00 €
0 - 2 Yaş 149,00 €
3 - 12 Yaş 649,00 €
07.10.2023 899,00 €
699,00 €
1.499,00 €
999,00 €
899,00 €
699,00 €
0 - 2 Yaş 149,00 €
3 - 12 Yaş 649,00 €

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER

 • SunExpress Hava Yolları ile İzmir ‘den Aktarmasız Direkt gidiş, Direkt dönüş Ekonomi Uçak Bileti
 • Özel Araçlarla Ulaşımlar ve Programdaki Belirtilen Turlar
 • 3 Gece Budapeşte, 2 Gece Prag, 2 Gece Viyana olmak üzere 7 Gece Oda Kahvaltı Konaklama
 • (Son Gün Alana gidiş günü Budapeşte ‘de Kahvaltı Alınamayacaktır.)
 • Prag, Viyana, Budapeşte Şehir Turları
 • Şehirler Arası Ulaşımlar
 • Konaklama Vergileri
 • Otoban ve Geçiş Ücretleri
 • Ekstra Tur: Salzburg & Halsstatt Turu (95 Eur. Değerinde)
 • Ekstra Tur: Cesky Krumlov Turu (35 Eur. Değerinde)
 • Ekstra Tur: Karlovy Vary Kültür & Alışveriş turu (55 Eur. Değerinde)
 • Ekstra Tur: Schön Sarayı Kültür Turu (25 Eur. Değerinde)
 • Ekstra Tur: Bratislava Turu (35 Eur. Değerinde)
 • Ekstra Tur: Estergon & Visegrad & Szendentre Turu (75 Eur. Değerinde)
 • Profesyonel Türkçe Rehberlik Hizmetleri

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

 • Müze Ören yeri, Milli Park Giriş Ücretleri
 • Öğle ve Akşam Yemekleri, Molalar
 • Rehber ve Kaptan Bahşişleri
 • İsteğe Bağlı Aktivite Seçenekleri, Tekne Aktiviteleri
 • Seyahat Sigortası İptal ve Güvence Paketi 0-64 Yaş: 15 €
 • Seyahat Sigortası İptal ve Güvence Paketi 65 Yaş Üzeri: 30 €
 • Schengen Vize ve Hizmet Bedeli (Yeşil Pasaport İçin Vize Gerekmez.)
 • Yurtdışı Çıkış Fonu

İsteğe Bağlı & Zorunluluğu Bulunmayan Aktivite Seçeneklerimiz;

 • İsteğe Bağlı – Eğlence Aktivitesi: Çigan Gecesi Kişi Başı 50 Euro (Yemekli + İçkili + Müzikli)
 • İsteğe Bağlı – Eğlence Aktivitesi: Tuna Nehri Tekne Gezisi 35 Euro (İkramlı)
 • İsteğe Bağlı – Eğlence Aktivitesi: Vltava Nehri üzerinde Tekne Gezisi Kişi Başı 50 Euro (Açık Büfe Yemekli)
 • İsteğe Bağlı – Eğlence Aktivitesi: Çek Eğlencesi ve Yemeği Kişi Başı 65 Euro
 • İsteğe Bağlı – Eğlence Aktivitesi: Viyana Konser Turu 55 Euro Kişi Başı
 • İsteğe Bağlı – Eğlence Aktivitesi: Grizing Meyhaneleri Turu ve Yemeği Kişi Başı 65 Euro