İzmir Çıkışlı Uçakla Büyük Balkan Turu
499 Euro
7 GECE 8 GÜN 6 Ülke

UÇAKLI VİZESİZ BÜYÜK BALKAN TURU 6 ÜLKE

İzmir'den Aktarmasız Tarifeli Pegasus Airlines Seferi İle..
Gündüz Uçuşları Ayrıcalığı İle

“Medeniyetlerin, Kültürlerin ve İnançların,
Buluşma Noktasında Balkanların Kalbine Yolculuk
Tarih ve Medeniyetlerin Buluşma Noktası”

Arnavutluk – Kosova – Makedonya – Sırbistan – Bosna Hersek – Karadağ

7 Gece 8 Gün – 4* ve 5* Oteller – Akşam Yemekleri Dahil

EKSTRA TUR YOK – HERŞEY DAHİL !!! KOSOVALI PROGRAM
Yöresel Restaurantlarda Makedon Gecesi ve Boşnak Köftesi Dahi!
7 Gece Net Otel Konaklaması

Tur Programımızın Diğer Tur Programlarından Farklılıkları ve Ayrıcalıkları
* Pegasus Hava Yolları Tarifeli Seferi İle Gündüz Saatlerinde Aktarmasız Direkt Uçuş.
* Kosova Dahil 6 Ülke İmkanı
* 2 Akşam Yöresel Restaurantlarda Makedon Gecesi Ve Boşnak Köftesi
* 7 Gece 4* Ve 5* Otellerde Konaklama Farkı
* Profesyonel Rehber Kadrosu İle Tam Donanımlı Tur İmkanı
* Adım Adım Tüm Balkan Coğrafyasını Gezme İmkanı
* Otellerde Alınan Akşam Yemekleri
* Profesyonel Turizm Paketli Otobüsler İle Tur Süresince Ulaşım
* Balkanların En Gözde Yerlerinden Sveti Naum Turu Dahil
* Enfes Güzelliği İle Bilinen Matka Kanyonu Dahil
* Blagaj Turu Dahil
* Sürpriz Ekstra Ödeme Olmadan , Herşey Dahil Program
* Manastır(Bitola) Turu Dahil.

Tur Hareket Tarihleri 7 Gece 8 Gün
1.Tur:
 02-09 Haziran, 2.Tur: 09-16 Haziran, 3.Tur: 16-23 Haziran, 4.Tur: 23-30 Haziran, 5.Tur: 30 Haziran-07 Temmuz, 6.Tur: 07-14 Temmuz (Kurban Bayramı), 7.Tur: 14-21 Temmuz (Kurban Bayramı), 8.Tur:  21-28 Temmuz, 9.Tur: 28 Temmuz-04 Ağustos, 10.Tur: 04-11 Ağustos, 11.Tur: 11-18 Ağustos, 12.Tur: 18-25 Ağustos, 13.Tur: 25 Ağustos-01 Eylül, 14.Tur: 01-08 Eylül, 15.Tur: 08-15 Eylül, 16.Tur: 15-22 Eylül, 17.Tur: 22-29 Eylül, 18.Tur: 29 Eylül-06 Ekim, 19.Tur: 06-13 Ekim, 20.Tur: 13-20 Ekim, 21.Tur: 20-27 Ekim

1 Gün: İzmir-> Aktarmasız Direkt Uçuş İle Üsküp-Belgrad

İzmir Havalimanı Dışhatlar Gidiş Terminali Pegasus Hava Yolları Kontuarı önünde saat 10:45’de buluşma. Bilet, bagaj ve pasaport işlemlerinin ardından, Pegasus Hava Yollarının PC1571 Sefer sayılı uçağı ile saat 13:45’de Üsküp’e hareket. Yerel saat ile 14:05’de Üsküp’e varış. Bagaj, pasaport ve gümrük işlemlerinin ardından özel aracımız ile Belgrad’a hareket ediyoruz. Varışımız sonrası otelimize transfer. Sonrasında akşam ışıklar altında Belgrad turumuzu yapıyoruz. Bu turumuz da ışıklar altında Belgrad’ı seyretme imkânı bulacağız. Akşam yemeği ve konaklama Belgrad 'daki otelimizde.

2 Gün: Belgrad – Sarajevo

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası Belgrad şehir turu için otelimizden ayrılıyoruz. Panoramik Belgrad şehir turumuz sırasında Kale Meydanı, Askeri Müze, İstanbul Kapı, Saat Kulesi, Damat Ali Paşa Türbesi, Zindan Kapı, Leopoldov Kapı, Sokullu Mehmet Paşa Çeşmesi, Stefan Lazerevic Anıtı, Nebojsa Kulesi, Saborna Kilisesi, Cumhuriyet Meydanı, Terazi Meydanı ve Taş Meydan görülecek yerler arasındadır. Turumuzun bitimi ile birlikte serbest zaman veriyoruz. Serbest zaman sonrası Saraybosna’ya hareket ediyoruz. Varışımızla beraber otelimize transfer. Akşam yemeğimizi yöresel restaurantta Boşnak Köfteli menü eşliğinde aldıktan sonra, otelimize geçiyoruz. Geceleme Sarajevo 'daki otelimizde.

3 Gün: Saraybosna – Konjic – Mostar – Blagaj – Trebinje

Kahvaltıdan sonra otelimizden ayrılarak  panoramik şehir turumuza başlıyoruz. Avrupa’nın en müstesna çarşısı Başçarşı’da gezintimizi yapıyoruz. Osmanlı döneminden beri faaliyete devam eden Kurşunlu Medresesi’ni geziyoruz. Ardından Kanuni Sultan Süleyman’ın akrabası Hüsrev Bey Camii’ni geziyoruz. Turumuzun devamında Saat Kulesi, Saraybosna’da Katolik Katedrali, Ortodoks Kiliseleri ve Musevi Sinagogu’nu görüyoruz. Ardından I. Dünya Savaşı’nın çıktığı Latin Köprüsü’nü gezdikten sonra Fatih Sultan Mehmet’in şehre girdiği kapıdan geçip Osmanlı Çeşmesinden su içiyoruz. Son olarak Fatih Sultan Mehmet Han’a atfedilen Fatih Camii’ni ziyaret ettikten sonra Mostar`a hareket ediyoruz. Mostar yolculugumuz  bazi durulacak noktalarda  molalar vererek  yaklasik 2.5 saat surecektir.Ilk molamizi Konjic (Konyitz) sehrinde Osmanli dan gunumuze kadar gelmis restorasyonu Turkiye tarafindan yapilan meshur Konjic (konyitz) koprusunu gorme ve  Neretva nehri kanarinda kahve keyfi icin mola veriyoruz . Sonrasında Mostar`a varış ardından  yürüyerek yapacağımız şehir turumuzda önce Mostar Köprüsü'nü görüyoruz. (Mimar Hayreddin tarafından 1557 yılında inşa edilen köprü Osmanlı mimarisinin bir şaheseridir.) Köprü 1992 yılında cereyan eden savaşta Hırvat topçusu tarafından yıkıldı, ancak Türkiye Cumhuriyeti'nin de büyük katkılarıyla 2004 yılında yeniden hizmete açılmıştır. Koska Mehmet Paşa Camii'ni görüyoruz .Mostar turumuz sonrası Blagajı ziyaret edip, konaklama yapılacak şehre hareket. Turumuzun bitişi ile otantik şehir olan Tribinje (veya Çevresi) `deki otelimize transfer ardından yerleşme. Akşam yemeği ve konaklamamız Trebinje ve civarındaki otellerimizden bir tanesinde.

4 Gün: Trebinje – Kotor – Budva – İşkodra
 
Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısı sonrası, Dünyanın en genç devletlerinden Karadağ’a geçiyoruz. İlk durağımız, önemli tarih ve doğa cenneti ve turiztik cazibe merkezi durumunda bulunan Kotor… Burada StariGrad’da (Eski Şehir-Kale) yürüyerek yapacağınız turda 17.YY’dan kalma saat kulesi , Kilise Meydanı , Tarih müzesi , Balkanların en uzun balkanı gibi noktalar göreceğimiz yerlerden bazıları. Kotor turumuz sonrası son olarak Budva’dan geçerek, zamanında balıkçıların yerleşim alanı olan bir adanın kamulaştırılması ve sonrasında Singapur’lu bir multimilyardere satılması ile günümüzde restorasyon çalışmaları ile turizme kazandırma aşamasında olan muhteşem St Stefan’ı ve Budva’yı Panoramik olarak tepeden görebileceğimiz bir mola sonrasında Arnavutluk şehri İşkodra’ya hareket ediyoruz. Varışımız sonrası otelimize transfer. Akşam yemeği ve konaklama İşkodra'daki otelimizde.
 
5 Gün: İşkodra - Tiran –Elbasan- Ohrid
 
Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısı sonrası Başkent Tirana hareket ediyoruz. 20. yüzyıl boyunca savaşlar arasında kalmış ve 40 yıl boyunca Enver Hoca'nın diktatörlük rejimini yaşamış, Balkanlar'ın dağlık ülkesi, 1614'te Süleyman Paşa tarafından imar edilen ve 1920'de Arnavutluk'un başkenti olan bu güzel şehri tanıtan, panoramik bir tur gerçekleştireceğiz. Turumuz esnasında Ethem Bey Camii, tarihi Saat Kulesi, Ulusal Müze, Opera ve Bale Binası, Parlamento ve Başbakanlık Binaları, Cumhurbaşkanlığı Köşkü, Rahibe Teresa Heykeli ve İskender Bey Meydanı göreceğimiz yerlerden bazıları.Turumuz sonrası Elbasandan geçerek Balkanlar’ın incisi Ohrid’e hareket ediyoruz. Varışımız sonrası Balkanların en büyük göllerinden biri olan Ohrid Gölünden ismini alan Ohrid şehrinde birlikte yapacağımız tur esnasında, 17 yydan beri varlığını sürdüren Halveti Tekkesi, Ohrid’in sembolü Çınar ağacı, Türk Çarşısı, uzun süren restorasyon çalışması sonrasında tekrar ibadete açılmış olan Ali Paşa Camii, Ohrid Limanı, Karantina kilisesi , Kendinizi bir film setinde gibi hissettirecek olan; Türk ve Horasan evleri, Abbaralar, Antik Egnatia Yolu, Keraklea Lynketis, Saat Kulesi, Aya Dimitri Kilisesi, Ayasofya Klisesi, Aya Klement Manastırı, Aya Kaneo Kilisesi, Aya Pantelejmon Kilisesi, Samoil Kalesip panoramik olarak  görülecek yerler arasındadırTurumuzun ardından Ohrid çarşısında alışveriş için serbest zaman bırakıyoruz. (İncicilik; Ohrid tarihi boyunca şehrin önemli geleneklerinden biridir. Serbest zamanda tüm yapım aşamalarını inceleyip alış veriş yapma şansınız olacaktır.) Otele varışımızla birlikte odalara yerleşme. Akşam yemeği ve konaklama Ohrid 'deki otelimizde.
 
6 Gün: Ohrid – Sveti Naum – Resne – Bitola(Manastır) – Üsküp
 
Sabah kahvaltısı sonrası turumuzda öncelikle muhteşem manzaralar eşliğinde yaklaşık 1 saatlik yolculukla St. Naum’a varıyoruz. Ohrid gölünün doğduğu kaynağı ziyaret ediyoruz. Buradaki enfes manzara adeta nefesinizi kesecek niteliktedir. Ardından Resne’ye hareket ediyoruz. Resne de bulunan İttihat ve Terakki’nin en ünlü 3 simasından biri ve Türk Yunan savaşındaki faydaları nedeni ile üne kavuşan olan Resne’li Niyazi’nin Sarayını görüp Bitola’ya varışımızı sağlıyoruz. Manastır(Bitola) kent gezimiz sırasında; Türk Çarşısını, Bedesten’i, İshak Camiini, Yeni Cami’yi, Haydar Kadı Camii ve gezinin en duygusal anlarını yaşayacağınız Atatürk’ün mezun olduğu Askeri İdadi’yi ve Atatürk Müzesi’ni ziyaret ediyoruz. Ziyaretimiz sonrası devam eden yolculukla varılan başkent Üsküp’te şehir turumuza başlıyoruz. Yahya Kemal Beyatlı'nın doğduğu şehir olan Üsküp'ü tanıtan panoramik turumuzda; Eski Tren Garı, Üsküp doğumlu hayırsever Rahibe Teresa'nın anıtı ve evi, Taş Köprü, Kale Surları, Osmanlı döneminden kalma Eski Şehir, Çarşı ve Osmanlı'nın Balkanlar'daki en güzel mimari mirasları arasında yer alan Mustafa Paşa, Sultan Murad ve Gazi İsa Bey Camileri, Davud Paşa Hamamı, Kapan, Sulu ve Kurşunlu Hanlar dış mekan anlatımları ile gezilecek yerler arasında bulunmaktadır. Ziyaretlerimiz sonrası eşssiz güzelliği ile bilinen Matka Kanyonuna hareket ediyoruz. Matka Kanyonu ziyaretimiz sonrası Üsküp otelimize transfer. Geceleme otelimizde.
 
7 Gün: Üsküp - Kosova (Priştine – Prizren) – Üsküp
 
Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası bu turumuzda otel önünden hareketimiz ardindan nüfusunun büyük çoğunluğu Müslüman Arnavutlardan oluşan, dünyanın en genç devletlerinden Kosova’nın başkenti Priştina’ya şehir turu için otelimizden hareket ediyoruz. Çok yakın bir zaman önce bir insanlık dramının yaşandığı eski Osmanlı topraklarında, duygu yüklü bir gün geçireceğiz. Göreceğimiz yerler arasında, Çarşı, 15. yy.’da Sultan Beyazıt tarafından yaptırılmış Çarşı Camii, 19.yy.’da halka namaz saatlerini hatırlatabilmek üzere yapılmış saat kulesi, 1461 yılında II. Fatih Sultan Mehmed tarafından yaptırılmış Sultan Murad Camii, 19. yy.’dan kalma hamam, 16.yy.’da inşasına başlanıp 19.yy.’da tamamlanabilmiş Yaşar Paşa Camii, Kosova Bilim ve Sanat Akademisi olarak kullanılan 19. yy.’dan kalma Osmanlı konağı ve Murad Hüdavendigar Türbesi var. Priştina’daki turumuzun ardından 100 kmlik otobüs yolculuğu ile Prizren’e gideceğiz.. Balkanların belki de en şirin şehirlerinden biri olan Prizren turumuza başlamadan öğle yemeği için serbest zaman vereceğiz. Prizren’de yapacağımız tur esnasında 17. yy.’dan kalma Türk Hamamı, 1615’de yapılmış Sinan Paşa Camii, Prizren Kalesi, Ortodoks Kilisesi, Christ Saviour Kilisesi görülecek yerler arasındadır. Turun bitimi ile birlikte Üsküp’e varıyoruz. Geceleme otelimizde.
 
8 Gün: Üsküp – Matka Kanyonu - İzmir
 
Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısı sonrası eşssiz güzelliği ile bilinen Matka Kanyonuna hareket ediyoruz. Matka Kanyonu ziyaretimiz sonrası Üsküp Havalimanına transferimizi sağlıyoruz. Bilet, bagaj ve pasaport işlemlerinin ardından, Pegasus Hava Yolları’nın PC1572 sefer sayılı uçağı ile saat 14:55’de İzmir’e hareket 17:10’da İzmir’e varış. Bir sonraki seyahatinizde görüşmek dileğiyle vedalaşıyoruz. Hoşça kalın.
 
 
 
 
ÇIKIŞ TARİHLERİ VE FİYATLAR
Tarih Seçenekler İki Kişilik Odada
Kişi Başı
Tek Kişi Ek Yatak Çocuk
02.06.2022 Erken Rezervasyon Fırsatı 599,00 €
499,00 €
799,00 €
649,00 €
599,00 €
499,00 €
0 - 2 Yaş 99,00 €
3 - 12 Yaş 469,00 €
09.06.2022 Erken Rezervasyon Fırsatı 599,00 €
499,00 €
799,00 €
649,00 €
599,00 €
499,00 €
0 - 2 Yaş 99,00 €
3 - 12 Yaş 469,00 €
16.06.2022 Erken Rezervasyon Fırsatı 599,00 €
499,00 €
799,00 €
649,00 €
599,00 €
499,00 €
0 - 2 Yaş 99,00 €
3 - 12 Yaş 469,00 €
23.06.2022 Erken Rezervasyon Fırsatı 599,00 €
499,00 €
799,00 €
649,00 €
599,00 €
499,00 €
0 - 2 Yaş 99,00 €
3 - 12 Yaş 469,00 €
30.06.2022 Erken Rezervasyon Fırsatı 599,00 €
499,00 €
799,00 €
649,00 €
599,00 €
499,00 €
0 - 2 Yaş 99,00 €
3 - 12 Yaş 469,00 €
07.07.2022 Erken Rezervasyon Fırsatı 599,00 €
549,00 €
799,00 €
699,00 €
599,00 €
549,00 €
0 - 2 Yaş 99,00 €
3 - 12 Yaş 519,00 €
14.07.2022 Erken Rezervasyon Fırsatı 599,00 €
549,00 €
799,00 €
699,00 €
599,00 €
549,00 €
0 - 2 Yaş 99,00 €
3 - 12 Yaş 519,00 €
21.07.2022 Erken Rezervasyon Fırsatı 599,00 €
499,00 €
799,00 €
649,00 €
599,00 €
499,00 €
0 - 2 Yaş 99,00 €
3 - 12 Yaş 469,00 €
28.07.2022 Erken Rezervasyon Fırsatı 599,00 €
499,00 €
799,00 €
649,00 €
599,00 €
499,00 €
0 - 2 Yaş 99,00 €
3 - 12 Yaş 469,00 €
04.08.2022 Erken Rezervasyon Fırsatı 599,00 €
499,00 €
799,00 €
649,00 €
599,00 €
499,00 €
0 - 2 Yaş 99,00 €
3 - 12 Yaş 469,00 €
11.08.2022 Erken Rezervasyon Fırsatı 599,00 €
499,00 €
799,00 €
649,00 €
599,00 €
499,00 €
0 - 2 Yaş 99,00 €
3 - 12 Yaş 469,00 €
18.08.2022 Erken Rezervasyon Fırsatı 599,00 €
499,00 €
799,00 €
649,00 €
599,00 €
499,00 €
0 - 2 Yaş 99,00 €
3 - 12 Yaş 469,00 €
25.08.2022 Erken Rezervasyon Fırsatı 599,00 €
499,00 €
799,00 €
649,00 €
599,00 €
499,00 €
0 - 2 Yaş 99,00 €
3 - 12 Yaş 469,00 €
01.09.2022 Erken Rezervasyon Fırsatı 599,00 €
499,00 €
799,00 €
649,00 €
599,00 €
499,00 €
0 - 2 Yaş 99,00 €
3 - 12 Yaş 469,00 €
08.09.2022 Erken Rezervasyon Fırsatı 599,00 €
499,00 €
799,00 €
649,00 €
599,00 €
499,00 €
0 - 2 Yaş 99,00 €
3 - 12 Yaş 469,00 €
15.09.2022 Erken Rezervasyon Fırsatı 599,00 €
499,00 €
799,00 €
649,00 €
599,00 €
499,00 €
0 - 2 Yaş 99,00 €
3 - 12 Yaş 469,00 €
22.09.2022 Erken Rezervasyon Fırsatı 599,00 €
499,00 €
799,00 €
649,00 €
599,00 €
499,00 €
0 - 2 Yaş 99,00 €
3 - 12 Yaş 469,00 €
29.09.2022 Erken Rezervasyon Fırsatı 599,00 €
499,00 €
799,00 €
649,00 €
599,00 €
499,00 €
0 - 2 Yaş 99,00 €
3 - 12 Yaş 469,00 €
06.10.2022 Erken Rezervasyon Fırsatı 599,00 €
499,00 €
799,00 €
649,00 €
599,00 €
499,00 €
0 - 2 Yaş 99,00 €
3 - 12 Yaş 469,00 €
13.10.2022 Erken Rezervasyon Fırsatı 599,00 €
499,00 €
799,00 €
649,00 €
599,00 €
499,00 €
0 - 2 Yaş 99,00 €
3 - 12 Yaş 469,00 €
20.10.2022 Erken Rezervasyon Fırsatı 599,00 €
449,00 €
799,00 €
599,00 €
599,00 €
449,00 €
0 - 2 Yaş 99,00 €
3 - 12 Yaş 419,00 €
27.10.2022 Erken Rezervasyon Fırsatı 599,00 €
449,00 €
799,00 €
599,00 €
599,00 €
449,00 €
0 - 2 Yaş 99,00 €
3 - 12 Yaş 419,00 €

Fiyata Dahil Hizmetler

 • Pegasus Hava Yolları Tarifeli Seferi İle İzmir - Üsküp - İzmir Aktarmasız Direkt Uçuş
 • Prizren, Priştina, Üsküp, Tetova, Ohrid, Resne, Bitola, Belgrad, Saraybosna, Konjic, Mostar, Trebinje, Kotor, Budva, İşkodra, Tiran Panoramik Şehir Turları
 • Havaalanı Otel Havalanı Transfer Hizmetler ve Ulaşım Hizmetleri
 • Yerel ve Profesyonel Rehberlik Hizmetleri
 • Tamamı 4* ve 5* Otellerde 2 Gece Üsküp, 1 Gece Ohrid, 1 Gece Belgrad, 1 Gece Saraybosna, 1 Gece Trebinje veya civarı, 1 Gece İşkodra ile Toplam 7 Gece Kahvaltı Dahil Konaklama
 • 1 Gece Üsküp, 1 Gece Ohrid, 1 Gece Belgrad, 1 Gece Trebinje, 1 Gece İşkodra Otellerinde Alınan 5 Akşam Yemeği
 • Yöresel Restuarant’da Makedon Gecesi 
 • Yöresel Resturant’da Boşnak Köftesi
 • Kosova Geçiş Ücreti
 • Sveti Naum Turu
 • Matka Kanyonu Turu
 • Blagaj Tekkesi Turu 
 • Kosova Turu (Priştina-Prizren)
 • Manastır (Bitola) Turu
 • Bazı Şehirlerde Alınan Mecburi Yerel Rehberlik Hizmetleri
 • Tüm Otoban Check-Point Ve Otopark Ücretleri
 • Şehir Vergileri
 • Gümrük Vergileri
 • Programda Belirtilen Panoramik Şehir Turları
 • Havalimanı Vergileri ve Servis Bedelleri

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri
 • Otelde Alınan Ekstralar ve Tüm Kişisel Harcamalar
 • Öğle Yemekleri
 • Programda Belirtilmeyen Tüm Gezi ve Turlar
 • Yurtdışı Çıkış Harcı
 • Seyahat İptal, Devir, Güvence Paketi 0-64 Yaş: 10 €
 • Seyahat İptal, Devir, Güvence Paketi 65-80 Yaş: 20 €
 • (Covid-19 Seyahat Kuralları gereği tur paketine eklenecektir)