İzmir Çıkışlı Uçakla Büyük Balkan Turu 2023
599 Euro
7 GECE 8 GÜN 6 Ülke

İzmir'den İzmir'e Aktarmasız
GÜNDÜZ SAATLERİ UÇUŞ AYRICALIĞI İLE!

UÇAKLI VİZESİZ BÜYÜK BALKAN TURU 6 ÜLKE

“Medeniyetlerin, Kültürlerin ve İnançların,
Buluşma Noktasında Balkanların Kalbine Yolculuk
Tarih ve Medeniyetlerin Buluşma Noktası”

Arnavutluk – Kosova – Makedonya – Sırbistan – Bosna Hersek – Karadağ

7 Gece 8 Gün – 4*Oteller – Akşam Yemekleri Dahil

EKSTRA TUR YOK – HERŞEY DAHİL !!! KOSOVALI PROGRAM
Yöresel Restaurantlarda Makedon Gecesi ve Boşnak Köftesi Dahil!
7 Gece Net Otel Konaklaması

Tur Programımızın Diğer Tur Programlarından Farklılıkları ve Ayrıcalıkları
* Pegasus Hava Yolları Tarifeli Seferi İle Gündüz Saatlerinde Aktarmasız Direkt Uçuş.
* Kosova Dahil 6 Ülke İmkanı
* 2 Akşam Yöresel Restaurantlarda Makedon Gecesi Ve Boşnak Köftesi
* 7 Gece Tamamı 4* ve Bölge'nin En İyisi Otellerde Konaklama Farkı
* Profesyonel Rehber Kadrosu İle Tam Donanımlı Tur İmkanı
* Adım Adım Tüm Balkan Coğrafyasını Gezme İmkanı
* Otellerde Alınan Akşam Yemekleri
* Profesyonel Turizm Paketli Otobüsler İle Tur Süresince Ulaşım
* Balkanların En Gözde Yerlerinden Sveti Naum Turu Dahil
* Enfes Güzelliği İle Bilinen Matka Kanyonu Dahil
* Blagaj Turu Dahil
* Sürpriz Ekstra Ödeme Olmadan , Herşey Dahil Program
* Manastır(Bitola) Turu Dahil.

Tur Hareket Tarihleri 7 Gece 8 Gün
1.Tur: 16-23 Nisan, 2.Tur: 14-21 Mayıs, 3.Tur: 04-11 Haziran, 4.Tur: 25 Haziran-02 Temmuz, 5.Tur: 02-09 Temmuz, 6.Tur: 09-16 Temmuz, 7.Tur: 16-23 Temmuz, 8.Tur: 23-30 Temmuz, 9.Tur: 30 Temmuz-06 Ağustos, 10.Tur: 06-13 Ağustos, 11.Tur: 13-20 Ağustos, 12.Tur: 20-27 Ağustos, 13.Tur: 27 Ağustos-03 Eylül, 14.Tur: 03-10 Eylül, 15.Tur: 10-17 Eylül, 16.Tur: 17-24 Eylül, 17.Tur: 24 Eylül-01 Ekim, 18.Tur: 01-08 Ekim, 19.Tur: 08-15 Ekim, 20.Tur: 15-22 Ekim, 21.Tur: 22-29 Ekim

PROGRAM

1 Gün: İzmir-> Aktarmasız Direkt Uçuş İle Üsküp-Belgrad

İzmir Havalimanı Dışhatlar Gidiş Terminali Pegasus Hava Yolları Kontuarı önünde Acenta Görevlileri ile buluşuyoruz. Ardından gerekli check-in ve bagaj işlemlerimizi tamamlıyoruz. Pegasus Hava Yollarının PC1571 Sefer sayılı uçağı ile saat 14:10’da Üsküp’e uçuyoruz. Yerel saat ile 14:30’da Üsküp’e iniyoruz. Bagaj, pasaport ve gümrük işlemlerinin ardından rehberimizin yönlendirmesi ile aracımıza geçiyor ve Belgrad için hareket ediyoruz. Ulaştığımızda otelimize yerleşiyor ve Belgrad akşamlarını keşfe çıkıyoruz. Akşamın renkli ışıkları altındaki hareketli Belgrad’ı görüntüledikten sonra otelimize dönüyor ve akşam yemeğimizi alıyoruz. Konaklama Belgrad 'daki otelimizde.

2 Gün: Belgrad – Sarajevo

Sabah kahvaltımızı otelimizde aldıktan sonra Belgrad ’daki şehir turumuza başlıyoruz. Şehrin tarihine doğru hep birlikte yapacağımız yolculuk için Kale Megdan ’a gidiyoruz. Askeri Müze, İstanbul Kapı, Saat Kulesi, Damat Ali Paşa Türbesi, Zindan Kapı, Leopoldov Kapı, Sokullu Mehmet Paşa Çeşmesi, Stefan Lazerevic Anıtı, Nebojsa Kulesi, Saborna Kilisesi’ni görüyor ardından panoramik şehir turu ile Cumhuriyet Meydanı, Terazi Meydanı ve Taş Meydan’ı görüyoruz. Turumuzun bitiminde alacağımız serbest zaman sonrası Sarajevo için hareket ediyoruz. Ulaştığımızda akşam yemeğimizi Yöresel Restaurant’da “Boşnak Köfte”li menü eşliğinde aldıktan sonra, otelimize geçiyor ve yerleşiyoruz. Geceleme Sarajevo'daki otelimizde.

3 Gün: Saraybosna – Konjic – Mostar – Blagaj – Trebinje

Sabah kahvaltımızı otelimizde aldıktan sonra şehir turumuza başlıyoruz. Avrupa’nın en müstesna çarşısı Başçarşı’da gezimize başlıyoruz. Osmanlı’dan günümüze gelen Kurşunlu Medresesi’ni, Kanuni Sultan Süleyman’ın akrabası Gazi Hüsrev Bey Camii’ni geziyoruz. Saat Kulesi, Katolik Katedrali, Ortodoks Kilisesi ve Musevi Sinagogu’nu gördükten sonra, I. Dünya Savaşı’nın kıvılcımının atıldığı Latin Köprüsü’ne gidiyoruz. Ardından Fatih Sultan Mehmed’in şehre giriş yaptığı kapıdan geçerek, Osmanlı Çeşmesi’ni görüyoruz. Son olarak Fatih Sultan Mehmed Han’a atfedilen Fatih Camii’ni de ziyaret ettikten sonra Mostar için hareket ediyoruz. Yolumuz üzerinde Konjic ‘de, Neretva Nehri üzerine kurulu Osmanlı dönemine ait Konjic Köprüsü’nü görüntüledikten sonra, kahve molası veriyoruz. Sonrasında Mostar`a ulaşıyor ve yürüyüşümüze başlıyoruz. Mimar Hayreddin tarafından 1557 yılında inşa edilen, Osmanlı mimarisinin bir şaheseri olan Mostar Köprüsü’nü görüyoruz. 1992 yılında Hırvat topçusu tarafından yıkılmasının ardından, Türkiye Cumhuriyeti başta olmak üzere birçok ülkenin katkılarıyla 2004 yılında yeniden eski görünümüne kavuşan köprünün geçmişine doğru yolculuğa çıkıyoruz. Koska Mehmet Paşa Camii'ni gördükten sonra Blagajı ziyaret ediyor ve otelimize ulaşıyoruz. Otantik ve özgün bir şehir olan Tribinje (veya Çevresi) `deki otelimize yerleştikten sonra dileyen misafirlerimizi akşam yemeğini aldıktan sonra yürüyüşe çıkabilirler. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

4 Gün: Trebinje – Kotor – Budva – İşkodra

Sabah kahvaltısını otelimizde aldıktan sonra, Dünyanın en genç devletlerinden olan Karadağ’a gidiyoruz. İlk durağımız, önemli tarih ve doğa cenneti ve turistik cazibe merkezi olan Kotor şehri oluyor. Stari Grad’da (Eski Şehir-Kale) yürüyerek yapacağınız turda 17.YY’dan kalma Saat Kulesi, Kilise Meydanı, Tarih Müzesi, Dönemin en uzun balkonu gibi göreceğimiz keyifli ziyaretin ardından Budva’ya geçiyoruz. Zamanında balıkçıların yerleşim alanı olan bir adanın kamulaştırılması ve sonrasında Singapur ’lu bir zengine satılması ile günümüze restore edilerek, turizme kazandırılan muhteşem St Stefan’ı ve Budva ’yı panoramik olarak tepeden görebileceğimiz bir mola sonrasında, Arnavutluk’un İşkodra şehrine hareket ediyoruz. Otelimize yerleştikten sonra akşam yemeğimizi alıyor ve konaklıyoruz.

5 Gün: İşkodra - Tiran –Elbasan- Ohrid

Sabah kahvaltımızı otelimizde aldıktan sonra Başkent Tiran’a hareket ediyoruz. Coğrafyasında 20. yüzyılda yaşanan savaşların arasında kalırken, 40 yıl boyunca da Enver Hoca'nın diktatörlük rejimini yaşamış, Balkanlar'ın dağlık ülkesi Arnavutluk’un başkenti Tiran’ı gezmeye başlıyoruz. 1614 'de Süleyman Paşa tarafından imar edilen ve 1920'de başkent olan bu güzel şehri yürüyerek tanıyoruz. Ethem Bey Camii’ni, Tarihi Saat Kulesi’ni, Ulusal Müze’yi, Opera ve Bale Binası’nı, Parlamento ve Başbakanlık Binaları ’nı, Cumhurbaşkanlığı Köşkü’nü, Rahibe Teresa Heykeli ve İskender Bey Meydanı’nı görüyor ve görüntülüyoruz. Sonrasında Elbasan’dan geçerek, Balkanlar’ın incisi Ohrid ’e gidiyoruz. Balkanların en büyük göllerinden biri olan Ohrid Gölü’nden ismini alan Ohrid şehrinde birlikte yapacağımız tur ile; 17 yy. dan beri varlığını sürdüren Halveti Tekkesi’ni, Ohrid’in sembolü Çınar Ağacı ’nı, Türk Çarşısı ’nı, uzun süren restorasyon çalışması sonrasında tekrar ibadete açılanAli Paşa Camii’ni, Ohrid Limanı’nı, Karantina Kilisesi’ni görüyoruz. Kendinizi bir film setinde gibi hissettirecek olan Safranbolu Evleri, Abbaralar’ı, Antik Egnatia Yolu’nu, Keraklea Lynketis’ı, Saat Kulesi’ni, Aya Dimitri Kilisesi’ni, Ayasofya Klisesi ’ni, Aya Klement Manastırı’nı, Aya Kaneo Kilisesi’ni, Aya Pantelejmon Kilisesi’ni, Samoil Kalesi’ni panoramik olarak gördükten sonra Ohrid çarşısında alışveriş için serbest zaman bırakıyoruz. (İncicilik; Ohrid tarihi boyunca şehrin önemli geleneklerinden biridir. Serbest zamanda tüm yapım aşamalarını inceleyip alışveriş yapma şansınız olacaktır.) Ardından otele ulaşıyor ve yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Ohrid 'deki otelimizde.

6 Gün: Ohrid – Sveti Naum – Resne – Bitola(Manastır) – Üsküp

Sabah kahvaltısı sonrası muhteşem manzaralar eşliğinde yaklaşık 1 saatlik yolculuğun ardından St. Naum’a ulaşıyoruz. Ohrid Gölü’nün doğduğu kaynağı görüyoruz. Ardından Resne için hareket ediyoruz. Resne de bulunan İttihat ve Terakki’nin en ünlü 3 simasından biri olan ve Türk Yunan savaşındaki faydaları nedeniyle üne kavuşan Resne’li Niyazi’nin Sarayı’nı gördükten sonra Bitola ’ya gidiyoruz. Manastır (Bitola) kent gezimiz sırasında; Türk Çarşısı’nı, Bedesten ’i, İshak Camii’ni, Yeni Cami’yi, Haydar Kadı Camii’ni ve gezinin en duygusal anlarını yaşayacağınız Atatürk’ün mezun olduğu Askeri İdadi ’yi ve Atatürk Müzesi’ni ziyaret ediyoruz. Ziyaretimiz sonrası Üsküp’e ulaşıyor ve şehri gezmeye başlıyoruz. Yahya Kemal Beyatlı'nın doğduğu şehir olan Üsküp ’de; Eski Tren Garı’nı, Üsküp doğumlu hayırsever Rahibe Teresa'nın Anıtı ve Evi ’ni, Taş Köprü ’yü, Kale Surları ’nı, Osmanlı döneminden kalma Eski Şehir ve Çarşı’sını, Osmanlı'nın Balkanlar'daki en güzel mimari mirasları arasında yer alan Mustafa Paşa, Sultan Murad ve Gazi İsa Bey Camileri ’ni, Davud Paşa Hamamı’nı, Kapan, Sulu ve Kurşunlu Hanlar ’ını, görerek dış anlatımlarını gerçekleştiriyoruz. Ziyaretimiz sonrası Üsküp’e dönerek otelimize yerleşiyor ve konaklıyoruz.

7 Gün: Üsküp - Kosova (Priştine – Prizren) – Üsküp

Sabah kahvaltımızı otelimizde aldıktan sonra Kosova’nın Başkenti Priştina ’ya gidiyoruz. 15. yy.’da Sultan Beyazıt tarafından yaptırılmış Çarşı Camii’ni, 19.yy.’da muvakkithane olarak yapılmış Saat Kulesi’ni, 1461 yılında II. Fatih Sultan Mehmed tarafından yaptırılmış Sultan Murad Camii’ni, 19. yy.’dan kalma Hamam’ı, 16.yy.’da inşasına başlanıp 19.yy.’da tamamlanabilmiş Yaşar Paşa Camii’ni, Kosova Bilim ve Sanat Akademisi olarak kullanılan 19. yy.’dan kalma Osmanlı Konağı’nı ve Murad Hüdavendigar Türbesi’ni ziyaret ediyoruz. Priştina ’daki turumuzun ardından Prizren ’e doğru yola çıkıyoruz. Balkanların belki de en şirin şehirlerinden biri olan Prizren’deki turumuza başlamadan öğle yemeğimizi alıyoruz. Ardından 17. yy.’dan kalma Türk Hamamı’nı, 1615 ’de yapılmış Sinan Paşa Camii’ni, Prizren Kalesi’ni, Ortodoks Kilisesi’ni, Christ Saviour Kilisesi’ni gördükten sonra Üsküp’e dönüyoruz. Geceleme otelimizde.

8 Gün: Üsküp – Matka Kanyonu – İzmir

Sabah kahvaltımızı otelimizde aldıktan sonra, eşsiz güzelliği ile bilinen Matka Kanyonu için hareket ediyoruz. Bu muhteşem turun finalini yine muhteşem bir ziyaret ile sonlandırarak, Üsküp Havalimanı’na gidiyoruz. Bilet, bagaj ve pasaport işlemlerinin ardından, Pegasus Hava Yolları’nın PC1572 sefer sayılı uçağı ile saat 14:55’de İzmir’e hareket 17:10’da İzmir’e varış. Bir sonraki seyahatinizde görüşmek dileğiyle vedalaşıyoruz. Hoşça kalın.

 

 

ÇIKIŞ TARİHLERİ VE FİYATLAR
Tarih Seçenekler İki Kişilik Odada
Kişi Başı
Tek Kişi Ek Yatak 1. Çocuk 2. Çocuk
16.07.2023 - 23.07.2023 Erken Rezervasyon Fırsatı 799 EUR 999 EUR 799 EUR 0 - 2 Yaş 199,00 EUR
3 - 12 Yaş 699,00 EUR
-
23.07.2023 - 30.07.2023 Erken Rezervasyon Fırsatı 799 EUR 999 EUR 799 EUR 0 - 2 Yaş 199,00 EUR
3 - 12 Yaş 699,00 EUR
-
30.07.2023 - 06.08.2023 Erken Rezervasyon Fırsatı 799 EUR 999 EUR 799 EUR 0 - 2 Yaş 199,00 EUR
3 - 12 Yaş 699,00 EUR
-
06.08.2023 - 13.08.2023 Erken Rezervasyon Fırsatı 799 EUR 999 EUR 799 EUR 0 - 2 Yaş 199,00 EUR
3 - 12 Yaş 699,00 EUR
-
13.08.2023 - 20.08.2023 Erken Rezervasyon Fırsatı 799 EUR 999 EUR 799 EUR 0 - 2 Yaş 199,00 EUR
3 - 12 Yaş 699,00 EUR
-
20.08.2023 - 27.08.2023 Erken Rezervasyon Fırsatı 799 EUR 999 EUR 799 EUR 0 - 2 Yaş 199,00 EUR
3 - 12 Yaş 699,00 EUR
-
27.08.2023 - 03.09.2023 Erken Rezervasyon Fırsatı 799 EUR 999 EUR 799 EUR 0 - 2 Yaş 199,00 EUR
3 - 12 Yaş 699,00 EUR
-
03.09.2023 - 10.09.2023 Erken Rezervasyon Fırsatı 799 EUR 999 EUR 799 EUR 0 - 2 Yaş 199,00 EUR
3 - 12 Yaş 699,00 EUR
-
10.09.2023 - 17.09.2023 Erken Rezervasyon Fırsatı 799 EUR 999 EUR 799 EUR 0 - 2 Yaş 199,00 EUR
3 - 12 Yaş 699,00 EUR
-
17.09.2023 - 24.09.2023 Erken Rezervasyon Fırsatı 799 EUR
749 EUR
999 EUR
949 EUR
799 EUR
749 EUR
0 - 2 Yaş 149,00 EUR
3 - 12 Yaş 729,00 EUR
-
24.09.2023 - 01.10.2023 Erken Rezervasyon Fırsatı 799 EUR
749 EUR
999 EUR
949 EUR
799 EUR
749 EUR
0 - 2 Yaş 199,00 EUR
3 - 12 Yaş 729,00 EUR
-
01.10.2023 - 08.10.2023 Erken Rezervasyon Fırsatı 799 EUR
699 EUR
999 EUR
899 EUR
799 EUR
699 EUR
0 - 2 Yaş 149,00 EUR
3 - 12 Yaş 679,00 EUR
-
08.10.2023 - 15.10.2023 Erken Rezervasyon Fırsatı 799 EUR
599 EUR
999 EUR
799 EUR
799 EUR
599 EUR
0 - 2 Yaş 149,00 EUR
3 - 12 Yaş 579,00 EUR
-
15.10.2023 - 22.10.2023 Erken Rezervasyon Fırsatı 799 EUR
599 EUR
999 EUR
799 EUR
799 EUR
599 EUR
0 - 2 Yaş 149,00 EUR
3 - 12 Yaş 579,00 EUR
-
22.10.2023 - 29.10.2023 Erken Rezervasyon Fırsatı 799 EUR
599 EUR
999 EUR
799 EUR
799 EUR
599 EUR
0 - 2 Yaş 149,00 EUR
3 - 12 Yaş 579,00 EUR
-

Fiyata Dahil Hizmetler

 • Pegasus Hava Yolları Tarifeli Seferi İle İzmir - Üsküp - İzmir Aktarmasız Direkt Uçuş
 • Prizren, Priştina, Üsküp, Tetova, Ohrid, Resne, Bitola, Belgrad, Saraybosna, Konjic, Mostar, Trebinje, Kotor, Budva, İşkodra, Tiran Panoramik Şehir Turları
 • Havaalanı Otel Havalanı Transfer Hizmetler ve Ulaşım Hizmetleri
 • Yerel ve Profesyonel Rehberlik Hizmetleri
 • Tamamı 4*Otellerde 2 Gece Üsküp, 1 Gece Ohrid, 1 Gece Belgrad, 1 Gece Saraybosna, 1 Gece Trebinje veya civarı, 1 Gece İşkodra ile Toplam 7 Gece Kahvaltı Dahil Konaklama
 • 1 Gece Üsküp, 1 Gece Ohrid, 1 Gece Belgrad, 1 Gece Trebinje, 1 Gece İşkodra Otellerinde Alınan 5 Akşam Yemeği
 • Yöresel Restuarant’da Makedon Gecesi 
 • Yöresel Resturant’da Boşnak Köftesi
 • Kosova Geçiş Ücreti
 • Sveti Naum Turu
 • Matka Kanyonu Turu
 • Blagaj Tekkesi Turu 
 • Kosova Turu (Priştina-Prizren)
 • Manastır (Bitola) Turu
 • Bazı Şehirlerde Alınan Mecburi Yerel Rehberlik Hizmetleri
 • Tüm Otoban Check-Point Ve Otopark Ücretleri
 • Şehir Vergileri
 • Gümrük Vergileri
 • Programda Belirtilen Panoramik Şehir Turları
 • Havalimanı Vergileri ve Servis Bedelleri

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler
 

 • Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri
 • Otelde Alınan Ekstralar ve Tüm Kişisel Harcamalar
 • Öğle Yemekleri
 • Programda Belirtilmeyen Tüm Gezi ve Turlar
 • Yurtdışı Çıkış Harcı
 • Seyahat İptal, Devir, Güvence Paketi 0-64 Yaş: 10 €
 • Seyahat İptal, Devir, Güvence Paketi 65-80 Yaş: 20 €
 • (Covid-19 Seyahat Kuralları gereği tur paketine eklenecektir)

OTEL LİSTESİ

 • Belgrad - Hotel Abba 4* v.b 
 • Saraybosna - Hotel Holiday 4* v.b 
 • Medjugorje - Hotel Brotnjo 4* v.b 
 • İşkodra - Hotel Alis 4* v.b 
 • Üsküp - Hotel Gold 4* v.b 
 • Ohrid - Hotel Belvedere 4* v.b
 • Otellerde aynı standartı korumak kaydı ile değişiklik olabilmektedir.