Midilli Adası Turu
140 Euro
Her Cumartesi hareket.. 1 gece 2 gün

Midilli Adası Turu

Her Cumartesi hareket...

1 gece 2 gün..

Midilli Kalesi Midilli Arkeoloji Müzesi Teofilos Resim Müzesi Çağdaş Sanat Müzesi Çarşı İçerisinde Yeni Camii, Türk Mahallesi Ermu Caddesi (Çarşı ), Midillinin Simgesi Agıos Therapon Kilisesi

1. Gün: CUMARTESİ / (MERKEZ & GERA & AGIASOS)

Sabah saat 08:00’ da Ayvalık Gümrük’ te buluşup, gümrük işlemlerimizin ardından Ege Denizi’ nin maviliklerinde 1,5 saat sürecek deniz yolcuğumuza saat 09:00 itibariyle başlıyoruz. Yaklaşık olarak saat 10:30’ da Midilli Gümrük’ te oluyoruz. Buradaki işlemlerin ardından bavullarımızı otobüse yerleştirip, Midilli şehir turuna başlıyoruz. Şehir merkezi ve eski Osmanlı Çarşısı’ nda rehber eşliğinde tanıtıcı yürüyüş yapıyoruz. Alışveriş ve Safo Meydanı, İlk Osmanlı Bankası Metropol Kilise, Yeni Camii ve Türk Hamamı ziyareti gibi tarihi eserleri geziyoruz. Daha sonra öğle yemeği molası veriyoruz. Molamızın ardından Ada’nın güneyinde bulunan sonsuz zeytin ağaçlarının yer aldığı Barbaros’un memleketi Gera Körfezi’nden geçip Agiasos’ a geliyoruz. Adanın en geleneksel köylerinden biri olan Agiasos Dağ Köyü’nün kendine özgün tahta oyma mobilya, seramik ve dantel işlerinin sergilendiği şirin çarşısını gezerek ünlü adak yeri olan Meryem Ana Kilisesi’ ni geziyoruz.Çarşı meydanında kahvelerimizi yudumluyoruz. Molamızın ardından konaklamamızı yapacağımız otelimize gidiyoruz. Akşam gerçekleşecek Yunan Gecesi için hazırlanıp, saat 21:00’ da yine geleneksel Midilli Adası yemekleri ve Yunan dansları eşliğinde, unutamayacağınız Yunan Sirtaki Gecesini gerçekleştiriyoruz.

2. Gün: PAZAR / ( PETRA & MOLIVOS & MANDAMADOS & THERMI)
Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası saat 09:00’da otelimizden ayrılıyoruz. Petra ve Petra’ nın tam tepesinde 114 basamakla çıkılan muhteşem manastır bizi karşılıyor. Hala bu Manastır içinde ayinler yapılmakta ve çanlar çalmaktadır.  Günümüzün ikinci durak yeri olan Molivos’a geliyoruz. Mimarisi, Tarihi ve Romantizmi ile Dünya’ya ün salmış, Unesco ödüllü, Osmanlı Camii, Çeşme ve Cumbalı evlerin süslediği Molivos ’un arnavut kaldırımlı, özgün sokaklarında rehber eşliğinde geziyoruz. Molivos gezimizin ardından yemek ve yüzme molası için Petra’ya dönüş yapıyoruz. Molamızın ardından Molivos üzerinden ünlü yazar Stratis Mirivilis’ in köyü Skamnia’ dan geçerek Mandamados’ a geliyoruz.
Burada sadece Ortodoks alemi için değil, tüm insanlar için mucizeler yaratmış çok özel bir yer olan Başmelek Taksiarhis Manastırı ve Kilisesi’ni ziyaret ediyoruz. Dua, dilek ve adaklarımızı sunarak ve daha iyi yarınlar dileyerek ayrılmadan önce Manastır avlusundaki kafeteryada Ballı Yoğurt ve Lokma molası veriyoruz. Buradaki moladan sonra da Osmanlı Dönemi sonrasının en lüks oteli olan Sarlıca Palas’ ta fotoğraf çekme molası veriyoruz. Thermi üzerinden Midilli merkeze geliyoruz. Merkezde alışveriş için serbest zaman veriyoruz. Saat 17:00 Midilli Gümrükte ki, freeshop alışverişimizin ardından, saat 18:00 feribotu ile Ayvalık’ a doğru hareket ediyoruz. 1,5 saatlik deniz yolculuğumuzun ardından Ayvalık Gümrük’ e ulaşıp bu güzel gezimizin sonuna ulaşıyoruz.

 

Tarih İki Kişilik Odada
Kişi Başı
Çocuk
Her Cumartesi 140 Euro

0-3 yaş 65 Euro
4-11 yaş 100 Euro

 

Konaklama yapacağımız oteller : Silver Bay hotel , Mitilena Village , Lasia Hotel ,Marilena Hotel , Theofilos Hotel , Malemi Hotel vb.

Ücrete Dahil Hizmetler

- Gidiş/Dönüş feribot bileti

- 1 gece otelde konaklama

- 1 sabah kahvaltısı

- 1 akşam yemeği (Yunan Sirtaki Gecesi)

- Programda belirtilen turlar

- Türkçe rehberlik hizmeti

 

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

- Pasaport ve Vize Ücreti

- Öğle yemekleri 

- Yemeklerde alınacak içecekler

- Müze ve ören yeri giriş ücretleri

- Yurtdışı çıkış harcı

 

2024 yılı Yunanistan Kapı Vizesi Gerekli Evraklar

1) Pasaport fotokopisi (süresi 90 günden fazla olması gerekiyor)
2) Kimlik fotokopisi
3) 2 adet biometrik fotoğraf arka fonu beyaz olmalı 
4) Gidiş / Dönüş feribot bileti dönüş seferi belli olmalı, tarih açık bilet olamaz acentemizden temin edebilirsiniz.)
5) Otel rezervasyon konfirmesi( rezervasyon belgesinde vize alacak kişilerin isimleri yazılı olmalıdır)
6) Doldurulmuş ve son sayfası imzalanmış Kapı Vizesi Başvuru Formu
7) Vize ücreti 85 € (€ nakit olarak evraklarla birlikte teslim edilmelidir. )
8) 0-12 yaş çocuklar için 30 € (aynı evraklar geçerlidir )
 
NOT:
Kargo ücreti yolcuya aittir
Vizenin yunan polisi tarafından reddi durumunda ücret iadesi yapılmaz.
Yolcunun, ilgili sefere her ne sebeple olursa olsun katılmaması durumunda vize başvurusu reddedilir ve ücret iadesi yapılmaz.
 
UYARI:
Kapıda vize uygulaması en fazla 7 gün ve tek girişlidir.
Pasaportunda K.K.T.C. giriş damgası bulunanlar, Yunanistan'a giriş yapamazlar.
Doğum yeri doğu illerinden birisi ise kapı vizesi çıkmayabilir.
Doğum yeri K.K.T.C. olanlar kapı vizesi başvurusunda bulunamazlar.
Herhangi bir ülkeden schengen vizesi reddi olanlar kapı vizesi başvurusunda bulunamazlar.