Büyük Balkan ve Dalmaçya Kıyıları 2023
450 Euro
8 Gece 9 Gün (7 Gece Otel Konaklama)

2023 YILI İÇİN ERKEN REZERVASYON BAŞLADI!
BENZERSİZ BALKAN ROTASI İLE YENİ BİR ROTAYA YOLCULUK EDİN!

KAPORA EUR İLE FİYATINI SABİTLE, TAKSİT TAKSİT KOLAYLIKLA ÖDE!

BELGRAD BAŞLAR, SELANİK BİTER DÜZENLENMİŞ EN İYİ BALKAN ROTASI!
2023 ‘DE SİZLERLE!

“Dalmaçya Kıyıları SPLİT-TROGİR Dahil & Ekstra Tur Yok!”

Büyük BALKAN & DALMAÇYA KIYILARI

YUNANİSTAN & BULGARİSTAN & KOSOVA & MAKEDONYA
SIRBİSTAN & BOSNA-HERSEK & HIRVATİSTAN & ARNAVUTLUK & KARADAĞ

Tamamı 4*Oteller ‘de Konaklama, 1 Gece Boşnak Köfteli Menü,
1 Gece Özel Restaurant’ta Müzikli Makedon Gecesi Olmak Üzere
Tüm Akşam Yemekleri Dahil!

Sofya, Belgrad, Şabats, Loznitsa, Sarajevo, Vrelo Bosna, Blagaj, Mostar, Medjugorje, Dalmaçya Kıyıları, Split, Trogir, Dubrovnik, Herceg Novi, Tivat, Kotor, Budva, Bar, İşkodra, Prizren, Priştine, Üsküp, Matka Kanyonu, Tetova, Ohrid, Manastır, Selanik, İskeçe, Gümülcine, Dedeağaç

 Tur Hareket Tarihleri 8 Gece 9 Gün (7 Gece Otel Konaklama)
1.Tur: 19-27 Nisan (Ramazan Bayramı), 2.Tur: 28 Nisan-06 Mayıs, 3.Tur: 18-26 Mayıs (19 Mayıs Bayramı), 4.Tur: 27 Mayıs-04 Haziran, 5.Tur: 23 Haziran-01 Temmuz (Kurban Bayramı), 6.Tur: 14-22 Temmuz, 7.Tur: 28 Temmuz-05 Ağustos, 8.Tur: 25 Ağustos-02 Eylül, 9.Tur: 15-23 Eylül, 10.Tur: 29 Eylül-07 Ekim, 11.Tur: 13-21 Ekim, 12.Tur: 27 Ekim-04 Kasım (Cumhuriyet Bayramı)

Program

1 Gün: İzmir’den Yolculuk
Akşam Saat 16.00 ’da ÜÇKUYULAR (Opet İstasyonu Karşısı), Saat: 16.30 ’de ÜÇYOL (Otobüs Ofisleri Önü), 16.45 ’de LOZAN MEYDANI (Fuar Kapısı Önü), 17.00 ’da BAYRAKLI (Bayraklı Üst Geçit Duraklar Önü), 17.15’ de KARŞIYAKA ANIT (Karşıyaka Anıt Karşısı), 17.20 ’da KARŞIYAKA YUNUSLAR (Yunuslar Karşısı Mavi Kule Önü), 17.30 ’de MAVİŞEHİR (Mavişehir Ege Park Önü) önünden siz değerli yolcularımızı alarak Edremit, Akçay üzerinden Lapseki’ye ulaşıyor. Feribotla kısa bir deniz yolcuğu yaparak karşıya geçiyor ve molalar vererek yolculuğumuzu sürdürüyoruz.

2 Gün: Kapıkule, Sofya, Belgrad
Sabaha karşı Kapıkule Sınır Kapısındaki gümrük ve pasaport işlemlerimizden sonra BULGARİSTAN 'a giriş yapıyoruz. Çok erken saatlerde Haskova, Filibe, Pazarcık üzerinden Başkent SOFYA ’ya ulaşıyoruz. Yürüyerek şehirdeki turumuza başlıyor; BANYABAŞI CAMİİ ’ni, SERDİCA ANTİK KENTİ ’nin Kalıntılarını, MİLENYUM ANITI ’nı, NEDELYA KİLİSESİ ’ni, RUSKİ KİLİSESİ ’ni, HÜKÜMET BİNALARI ’nı, ÇAR OSVOBODİTEL ANITI ’nı, SOFYA ÜNİVERSİTESİ ’ni, AYASOFYA ’yı görüyor ve ALEKSANDR NEVSKİ KATEDRALİ ’ni ziyaret ediyoruz. Ardından yönümüzü SIRBİSTAN ’a çeviriyor, Niş üzerinden BELGRAD ’a ulaşıyoruz. Tito'nun övünç kaynağı olan geniş bulvarlı modern Belgrad’ı gezmeye SIRP ORTODOKS KİLİSESİ ’nin kurucusu St. Sava’ya atfedilen Katedral’i ziyaret ile başlıyoruz. Ardından panoramik tur yaparak şehir içinde Belgrad Gökdelenlerini, Hükümet Binalarını, Parlamentoyu, Nato’nun bombaladığı Genel Kurmay Başkanlığı ve Polis Merkezi’ni görüyoruz. NİKOLA PAŞİÇ MEYDANI ’nı, TERAZİYA MEYDANI ‘nı ve 1867'de Belgrad'ı terk ederken şehri teslim ettiğimiz Knez Mihajlova Anıtı’nın da yer aldığı REPUBLİCA MEYDANI ’nı gördükten sonra ÜNİVERSİTE MEYDANI ’nda aracımızdan inerek eski şehir üzerindeki turumuza başlıyoruz. Kültür ve sanat şehri olan Belgrad’ın şehir yaşantısını hissetmek ve hareketliliğine ortak olmak için KNEZ MİHAJLOVA CADDESİ ’nde alacağımız serbest zaman sonrası Kalemegdan turumuza başlıyoruz. Sırasıyla; ANAHTAR TESLİM ANITI, BALIKÇI HEYKELİ, FRANSIZ ÖZGÜRLÜK ANITI, ROMA DÖNEMİ SURLARI, KARA GEORGE ve İSTANBUL KAPILARI, DAMAT ALİ PAŞA TÜRBESİ, VİCTOR ANITI, SOKULLU MEHMET PAŞA ÇEŞMESİ ’ni görüyoruz.  Şarkılara, marşlara konu olan ve ülke ülke gezen Tuna Nehri’nin Sava Nehri ile güzel buluşmasına şahitlik ederken, Sava Nehri üzerine kurulu GAZELA KÖPRÜSÜ, ADA KÖPRÜSÜ, BRANKO KÖPRÜSÜ, PANÇEVO KÖPRÜSÜ ’nden SAVAŞ ADASI ’na kadar Belgrad’ın olağanüstü manzaraları ile bugünkü turumuzu sonlandırıyor ve otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama BELGRAD 'daki otelimizde. Dileyen konuklarımızla ışıklı Belgrad akşamında tekne turu yapıyoruz. (Ekstra isteğe bağlı aktivite)

3 Gün: Belgrad, Şabats, Loznitsa, Zvornik, Vlasenitsa, Sokolats, Vrelo Bosna, Boşnak Köfteli Akşam Yemeği, Sarajevo
Sabah kahvaltısının ardından uzun ama bir o kadar da keyifli bir yolculuk yapmaya başlıyoruz. Bir süre uçsuz bucaksız SIRBİSTAN ovalarında yol aldıktan sonra Sava ve Drina Nehirleri ’nin harika manzaraları eşliğinde yavaş yavaş dağlara tırmanıyoruz. Doğu Karadeniz’i andıran yeşilin her tonunu görebileceğimiz dağları aşarak belli noktalardaki vereceğimiz molalardan sonra; ŞABATS, LOZNITSA, ZVORNİK, VLASENITSA, SOKOLATS yoluyla akşama doğru BOSNA-HERSEK ’in Başkenti SARAJEVO ’ya ulaşıyoruz. Yürüyerek turumuza başlıyor ve 1.Dünya Savaşı’nın çıkmasına neden olan Avusturya-Macaristan İmparatorluğu’nun Veliahtı Arşidük Ferdinand ve Eşi’nin öldürüldüğü LATİNSKA KÖPRÜSÜ ’nü, BAŞÇARŞI CAMİİ ’ni, GAZİ HÜSREV PAŞA KÜLLİYESİ ‘ni (Medrese, Saat Kulesi, Camii, Bedesten, Hamam İle Moriça Han) görerek KATEDRAL ve KANLI PAZAR ’la turumuzu tamamlıyoruz. Bu arada Boşnak Böreği, kahvesi ve Trileçe’nin tadına bakmayı da unutmuyoruz. Bosna’nın en büyük milli parkı olan VRELO BOSNA ’ya gidiyoruz (Giriş Ücreti misafirlere aittir.) Igman Dağlarının eteklerindeki BOSNA NEHRİ ’nin bu muhteşem su kaynağında yapacağımız keyifli sabah yürüyüşü sonrası turumuz tamamlanmış oluyor. Akşam yemeğimizi BOSNA-HERSEK ‘e has bir biçimde Boşnak Köfteli menü eşliğinde akşam yemeğimizi geleneksel bir şekilde aldıktan sonra otelimize transfer oluyoruz. Geceleme SARAJEVO ‘daki otelimizde.

4 Gün: Sarajevo, Blagaj, Mostar, Konjits, Jablanitsa, Stolats, Poçitel, Kraviçe Şelaleleri, Medjugorje
Sabah kahvaltısının ardından aracımıza geçerek bu kez de cennet yeryüzünde varmış dedirtecek BORACKO ve JABLANICA GÖL ’lerinin eşliğinde yolculuğumuza devam ediyoruz. Jablanica ’da filmlere konu olan, Neretva’nın sularına gömülen ünlü NERETVA KÖPRÜSÜ ’nü uzaklardan selamlayarak, Bosna Hersek’in bir başka önemli nehri NERETVA ’nın kollarından BUNA NEHRİ ’nin doğduğu yere gidiyoruz. Bölgede İslamiyet ve Osmanlı için çok önemli bir tarihi geçmişe sahip olan BLAGAJ TEKKESİ ’ni ziyaretimizin ardından MOSTAR 'a ulaşıyoruz. Önce EĞRİ KÖPRÜ ‘yü ardından 1567 'de Mimar Hayrettin'in yaptığı 1993'te Hırvatların yıktığı, 1997-2004 yılları arasında yeniden inşa edilen MOSTAR 'a adını veren ve sembolü olan ünlü MOSTAR KÖPRÜSÜ ’nü, KOSKİ MEHMET PAŞA CAMİİ ’ni, ESKİ KUYUMCULAR ÇARŞISI ’nı (Bugünkü Turistik Çarşı) gördükten sonra POÇİTEL’ e hareket ediyoruz. STOLAC üzerinden Eski Osmanlı köyünün Arnavut kaldırımlı sokaklarında yürüyor; Camii, Han, Hamam, Medrese ve Konakları ‘nın bir zamanki sakinlerini düşünürken yapılarının zamana meydan okuyuşuna hayran kalıyoruz. Daha sonra sadece acentamıza özel dahil edilen KRAVİÇE ŞELALELERİ ‘ne gidiyoruz. (Şelale ‘in giriş ücreti fiyata dahil değildir.) Doğanın cömertliğine şahitlik edeceğimiz görüntülere hayran kalacağımız şelalede fotoğraf çekmeye doyamayacaksınız. Serbest zaman verdikten sonra MEDJUGORJE 'deki / veya civardaki otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

5 Gün: Medjugorje, Dalmaçya Kıyıları, Split, Trogir, Medjugorje
Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısı sonrası Dalmaçya Kıyıları ‘nda tam günlük bir yolculuğa çıkıyoruz. Manzaralı yolculuk sonrası ilk durağımız Dalmaçya Bölgesi ‘nin en büyük, Hırvatistan’ın 2. büyük şehri ve Dalmaçya’nın idari merkezi olan; SPLİT. Roma İmparatoru Diocletian’ı güzelliği ile kendine bağlayıp emekli eden şehir, 1979’dan beri UNESCO Dünya Kültür Mirası listesinde yer alan Split Şehir TurumuzdaDiocletian SarayıJüpiter TapınağıSt.Dominius KatedraliBelediye Binası ve Peristil Meydanı görülecek yerler arasındadır. Kenti tanıdıktan sonra Kordon’da keyifli yürüyüşle keşfetmek üzere bölgede serbest zaman. Serbest zaman sonrası Hırvatistan Anakarası ile Çiovo Adası arasında küçük bir ada üzerinde kurulmuş Trogir ’e hareket ediyoruz. Sonradan eklenen yaya köprüsü geçişi ile yürüyerek varılacak adada; Şehir MeydanıSt.Lovro KatedraliKamerlengo Kale SurlarıAziz Nikolas ManastırıBelediye Binası ve Saat Kulesi dış mekan ziyaretleri ile görülecek yerler arasındadır. Gezimizin ardından Trogir sokaklarında keyifli fotoğraf ve kahve molasının ardından buluşma ile MEDJUGORJE ’ye yolculuk. Akşam yemeği ve konaklama MEDJUGORJE ‘deki otelimizde. 

6 Gün: Medjugorje, Dubrovnik, Herceg Novi, Tivat, Kotor, Budva, Sutomore, Bar, İşkodra & Podgorica
Erken saatlerdeki sabah kahvaltısının ardından önce DUBROVNİK 'e ulaşıyoruz. Burada surları, ONOFRİO ÇEŞMELERİ ’ni, STRADUN CADDESİ ’ni, SAAT KULESİ ’ni, DÜK SARAYI ’nı, GUNDULİC ANITI ’nı, DUBROVNİK MERDİVENLERİ ’ni, SV. VLAH ve SV. IGNATİUS KİLİSELERİ ’ni görüp serbest zaman verdikten sonra HERCEG NOVİ, TİVAT üzerinden UNESCO korumasında olan KOTOR 'a geçiyoruz. KOTOR 'da surları, DOCHEUNTRİPHON MEYDANLARI ‘nı, SAAT KULESİ ’ni, KARAMPANA ’yı da görüp BUDVA 'ya gidiyoruz. Ardından SUTOMORE ve BAR üzerinden PODGORİCA ’ya ulaşarak otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. (Sezon yoğunluğuna bağlı olarak konaklamamız İŞKODRA & PODGORICA & BUDVA‘ da yapılabilmektedir.)

7 Gün: Podgorica, İşkodra, Lezhe, Prizren, Priştine, Üsküp *** Özel Restaurant’ta Makedon Gecesi ***
Sabah kahvaltımızı otelimizde aldıktan sonra yola çıkıyor ve ARNAVUTLUK ’a giriş yapıyoruz. İŞKODRA ve LEZHE üzerinden KOSOVA 'ya yönelirken ARNAVUTLUK ’un güzel görüntülerinin eşliğinde keyifli bir yolculuk yapıyoruz. Mimari silueti, 5 vakit minarelerinden yükselen ezan sesleri, yol ve dükkân levhalarındaki Türkçe ibareleri ile hemen ilk görüşte Anadolu-Osmanlı kenti intibaını veren PRİZREN 'de; SİNAN PAŞA CAMİİ, MERYEM ANA KİLİSESİHALVETİ TEKKESİMEHMET PAŞA CAMİİ ve HAMAMI, AKDERE ve TAŞKÖPRÜ görülecek yerler arasındadır. Ardından başkent ve aynı zamanda üniversitesi ile Kosova'nın eğitim ve kültür merkezi olan PRİŞTİNE 'yi görme fırsatı elde ediyoruz. Panaromik olarak görüp, 1389 Kosova Muharebesi sonucu Kosova Ovası'nda şehit düşmüş Osmanlı Padişahı I. MURAD HÜDAVENDİGÂR'IN TÜRBESİ ’ni gördükten sonra ÜSKÜP 'e gidiyoruz. Eski Üsküp ile turumuza başlıyoruz. KALE ‘yi, MUSTAFA PAŞA CAMİİ ’ni, KURŞUNLU HANÇİFTE HAMAMMURAT PAŞA CAMİİKAPAN HAN ’ı görerek Eski Çarşı ‘da alışveriş için serbest zaman alıyoruz. Sonrasında bu kez yeni ÜSKÜP 'ü gezdikten sonra TAŞ KÖPRÜ ‘yü, BÜYÜK İSKENDER, II.PHILIP heykelleriyle, VMRO'nun ünlü liderlerinden DAME GRUEV, GOTSE DELÇEV HEYKELLERİ‘ ni, ZAFER TAKI’nı, yeni yapılan Neoklasik mimarideki birçok binayı görüp, 1910 yılında Gonca Boyacı adıyla Üsküp'te doğan RAHİBE TERASA ANIEVİ'ni ve anıtını ziyaret edip turumuzu tamamlıyoruz. Akşam yemeğimizi özel Makedon Restaurant ‘da müzik eşliğinde alıyor, otelimize transfer oluyoruz. Geceleme ÜSKÜP‘ deki otelimizde.

8 Gün: Üsküp, Matka Kanyonu, Tetova, St.Naum, Ohrid
Sabah kahvaltımızı otelimizde aldıktan sonra MAKEDONYA ‘nın öne çıkan doğal güzelliklerinden biri olan MATKA KANYONU ‘na yolculuğa çıkıyoruz. Eşsiz güzelliği ile bilinen MATKA KANYONU ‘da keyifli yürüyüş ve eşsiz doğa manzaralarında fotoğraf molası sonrası aracımıza geçerek sonraki noktamız olan KALKANDELEN (TETOVA) için hareket ediyoruz. Sanat dünyası için çok önemli bir yapı olan ALACA CAMİİ ’ni ziyaret ettikten sonra OHRİD ’ye ulaşıyor ve ST. NAUM MANASTIRI ’na gidiyoruz. Ardından havanın durumuna göre tekne turuna (Ekstra isteğe bağlı aktivite) başlıyoruz. Turumuz boyunca Işık Kenti OHRİD ’i, ÇAR SAMUEL KALESİ’ ni, TİTO’ nun KONUKEVİ’ ni, SV.JOVAN KANEO KİLİSESİ ’ni ve koyunu görerek iskeleye yanaşıyoruz. Unesco Dünya Mirası Listesi’ndeki OHRİD GÖLÜ ’nden izlediğimiz bu güzel ve şirin kenti bu kez yürüyerek gezmeye başlıyoruz. İskeledeki heykel grupları hakkında bilgi aldıktan sonra, Roma Yolu’nun üzerine kurulan; “Safranbolu Evleri” olarak anılan Osmanlı sivil mimarisinin güzel örnekleri arasında OHRİD ’nin sakin ve dingin sokaklarında yürüyüşümüze başlıyoruz.  HOLY MOTHER BOLNICHKA KİLİSESİ ’nin yanından geçerek dönemin ünlü yapısı ST. SOPHİA KİLİSESİ ’ne ulaşıyoruz. Ardından yine sokaklar arasında yürüyerek çarşıya gidiyoruz. Alışveriş için alacağımız serbest zamanın sonrasında yıllara meydan okumuş çınar ağacında buluşarak HALVETİ TEKKESİ, ALİ PAŞA CAMİİ ’ni görerek otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklamamız OHRİD ‘deki otelimizde.

9 Gün: Ohrid, Resne, Manastır, Selanik, İskeçe, Gümülcine, Dedeağaç, İzmir
Sabah kahvaltısının ardından, OHRİD ’e veda ederek ayrılıyoruz. RESNE’nin güzel elma bahçeleri arasında ilerlerken Resne’li Niyazi’yi anıyor ve MANASTIR 'a doğru yol alıyoruz. İlk durağımız Atatürk'ün liseyi okuduğu MANASTIR ASKERİ İDADİSİ oluyor. Ardından ŞİROKE SOKAK boyunca yürüyüş yaparak MANASTIR ’ın ortasındaki havuza ulaşıyoruz. Meydanı süsleyen; SAAT KULESİ, HEYKELLER, İSHAKİYE CAMİİ, YENİ CAMİ, ÇEŞME ve HAVUZ ’u gördükten sonra Niki sınır kapısına doğru yöneliyoruz. Sınırdaki pasaport işlemlerimizden sonra YUNANİSTAN ’a giriş yapıyoruz. Bu kez güzel İzmir’imizin ikizi SELANİK 'te; ATATÜRK EVİ ’ni ziyaret ettikten sonra BEYAZ KULE ’yi, ROTONDA ’yı, SURLARI ve KORDON ‘u görüyoruz.  İSKEÇE, GÜMÜLCİNE, DEDEAĞAÇ üzerinden ülkemize giriş yapmak üzere sınıra gidiyoruz. Yolda vereceğimiz gerekli molaların ardından yorucu ama bir o kadar da doyurucu turumuzu İZMİR ’e ulaşarak sonlandırıyoruz. Siz değerli misafirlerimizi alınış noktalarına bırakarak bir sonraki turlarımızda görüşmek üzere vedalaşıyoruz. Bir başka organizasyonumuz da tekrar sizleri ağırlamak dileğiyle… HOŞÇA KALIN!

ÇIKIŞ TARİHLERİ VE FİYATLAR

Tarih

İki Kişilik Odada
Kişi Başı

Tek Kişi

Ek Yatak

Çocuk

19.04.2023

550,00 €
450,00 €

750,00 €
600,00 €

550,00 €
450,00 €

0 - 2 Yaş 200,00 €
3 - 12 Yaş 430,00 €

28.04.2023

550,00 €
450,00 €

750,00 €
600,00 €

550,00 €
450,00 €

0 - 2 Yaş 200,00 €
3 - 12 Yaş 430,00 €

18.05.2023

550,00 €
450,00 €

750,00 €
600,00 €

550,00 €
450,00 €

0 - 2 Yaş 200,00 €
3 - 12 Yaş 430,00 €

27.05.2023

550,00 €
450,00 €

750,00 €
600,00 €

550,00 €
450,00 €

0 - 2 Yaş 200,00 €
3 - 12 Yaş 430,00 €

23.06.2023

550,00 €
450,00 €

750,00 €
600,00 €

550,00 €
450,00 €

0 - 2 Yaş 200,00 €
3 - 12 Yaş 430,00 €

14.07.2023

550,00 €
450,00 €

750,00 €
600,00 €

550,00 €
450,00 €

0 - 2 Yaş 200,00 €
3 - 12 Yaş 430,00 €

28.07.2023

550,00 €
450,00 €

750,00 €
600,00 €

550,00 €
450,00 €

0 - 2 Yaş 200,00 €
3 - 12 Yaş 430,00 €

25.08.2023

550,00 €
450,00 €

750,00 €
600,00 €

550,00 €
450,00 €

0 - 2 Yaş 200,00 €
3 - 12 Yaş 430,00 €

15.09.2023

550,00 €
450,00 €

750,00 €
600,00 €

550,00 €
450,00 €

0 - 2 Yaş 200,00 €
3 - 12 Yaş 430,00 €

29.09.2023

550,00 €
450,00 €

750,00 €
600,00 €

550,00 €
450,00 €

0 - 2 Yaş 200,00 €
3 - 12 Yaş 430,00 €

13.10.2023

550,00 €
450,00 €

750,00 €
600,00 €

550,00 €
450,00 €

0 - 2 Yaş 200,00 €
3 - 12 Yaş 430,00 €

27.10.2023

550,00 €
450,00 €

750,00 €
600,00 €

550,00 €
450,00 €

0 - 2 Yaş 200,00 €
3 - 12 Yaş 430,00 €

 

Fiyata Dahil Hizmetler

 • Turizm Belgeli Araçlar ile Ulaşımlar,
 • İzmir’den İzmir’e Tüm Ulaşım ve Transfer Hizmetleri,
 • 5* ve 4* Otellerde 1 Gece Üsküp, 1 Gece Ohrid, 1 Gece Podgorica veya Civarı, 2 Gece Medjugore veya Civarı, 1 Gece Saraybosna, 1 Gece Belgrad olmak üzere 7 Gece Kahvaltı Dahil Konaklamalar,
 • 7 Adet Akşam Yemeği (2 Tanesi Özel Konseptlidir.)
 • Yerel Restaurant ‘da Alınan Makedon Eğlencesi,
 • Dalmaçya Kıyıları Turu; Split-Trogir Şehirleri,
 • Sarajevo ‘da Restaurant ‘da Boşnak Köftesi Menüsü Eşliğinde Akşam Yemeği,
 • Sofya, Belgrad, Sarajevo, Mostar, Budva, Kotor, Prizren, Üsküp, Ohrid, Tetova, Selanik Şehir Turları,
 • Hırvatistan; Dubrovnik Turu,
 • Kraviçe Şelaleleri Turu (Giriş Ücreti Hariç)
 • Kosova Giriş Ücreti ve Prizren Şehir Turu,
 • Blagaj Turu,
 • Vrelo Bosna Turu (Giriş Ücreti Hariç),
 • Matka Kanyonu Gezisi,
 • St. Naum Gezisi,
 • Bazı Şehirlerde Alınan Yerel Rehberlik Hizmetleri,
 • Tüm Otoban Check-Point Ve Otopark Ücretleri
 • Şehir Vergileri,
 • Gümrük Vergileri,
 • Programda Belirtilen Panoramik Şehir Turları,
 • Profesyonel Türkçe Rehberlik Hizmeti
 • Mesleki Sorumluluk Sigortası (65 Yaş +10 € ilave öder..)

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • Müze, Ören Yeri Giriş Ücretleri
 • Öğle Yemekleri ve Molalar
 • Tur Programına Uygun Oluşacak İsteğe Bağlı Aktiviteler
 • Schengen Vize Bedeli (Sigorta + Hizmet Dahil): 140 €
 • Yurtdışı Çıkış Fonu (Bankaya yatırılmalıdır.)
 • Seyahat Sigortası 0-64 Yaş: 10 €
 • Seyahat Sigortası 65-80 Yaş: 20 €

OTEL LİSTESİ

 • Belgrad - Hotel Abba 4* v.b 
 • Saraybosna - Hotel Holiday 4* v.b 
 • Medjugorje - Hotel Brotnjo 4* v.b 
 • İşkodra - Hotel Alis 4* v.b 
 • Üsküp - Hotel Gold 4* v.b 
 • Ohrid - Hotel Belvedere 4* v.b
 • Otellerde aynı standartı korumak kaydı ile değişiklik olabilmektedir.