Portekiz Turu
699 Euro
İZMİR'DEN DİREK UÇUŞ | 4 GECE 5 GÜN

İzmir’den Aktarmasız Direkt gidiş ve dönüş konforu ile…
Pegasus Hava Yolları ile Lizbon gidiş, Lizbon dönüş.

PORTEKİZ TURU

Lizbon ( 2 ) & Porto ( 2 )

Zorunlu Ekstra Yok! Yol Üzeri Ekstra Yok! Tüm Turlar Fiyata Dahil!
Tüm Şehir Turları Fiyata Dahil!

180 Eur. Değerindeki Ekstra Turlar Fiyatımıza Dahil !

Tur Hareket Tarihleri 4 Gece 5 Gün
1.Tur:
 02-06 Eylül, 2.Tur: 30 Eylül-04 Ekim, 3.Tur: 21-25 Ekim

1 Gün: İzmir ‘den Aktarmasız Direkt Uçuş İle -> Lizbon ‘a Uçuş, Lizbon Konaklama

Acentamızın 1 gün evvel SMS ile bildireceği saatte alanda oluyoruz. Adnan Menderes Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminalinde siz değerli misafirlerimizle buluşuyoruz. Bilet, bagaj ve biniş işlemlerinin ardından Pegasus Hava Yolları ‘na ait PC1561 sefer sayılı uçuşu ile 18:05 ’de Lizbon ‘a hareket ediyoruz. Lokal saat ile 21.10 ‘da varışın ardından tur otobüsümüz ile otelimize transfer oluyoruz. Geceleme Lizbon ‘daki otelimizde.

2 Gün: Tam Günlük Lizbon Şehir Turu

Sabah kahvaltısını otelimizde aldıktan sonra, Portekiz’in başkenti ve en büyük şehri, Tejo Nehri’nin oluşturduğu haliç üzerine kurulu olan şehirde turumuza başlıyoruz. Jeronimos Manastırı’nın kilise kısmı ziyaretinden sonra Tejo nehrinin kıyısındaki Belem Kulesi ile Keşifler Anıtı´nda fotoğraf molası için duraklayacağız. Şehrin en eski ve 1755 depreminden en az hasar görmüş semti olan adını Arapça hamam kelimesinden almış ve sadece yürüyerek keşfedilebilen Alfama semtinin kısmen panoramik turunu gerçekleştiriyoruz. Otele dönüş yolunda Praça do Comercio´dan Baixa semti, Rossio ve Restauradores meydanlarından geçip şık butiklerin bulunduğu Liberdade caddesinin sonunda yer alan Marques de Pombal meydanına nazır Eduardo parkının üst terasında verilecek fotoğraf molasından sonra turumuzu tamamlıyoruz. Lizbon şehir turumuzun bitiminde otelimize transfer oluyoruz. Geceleme Lizbon ‘daki otelimizde.

3 Gün: Lizbon-Sintra-Cabo De Roca-Cascais-Estoril-Porto

Sabah kahvaltısını otelimizde almak için Porto için yola çıkıyoruz. Romantik bir atmosfere sahip olan pitoresk Sintra Kasabası ‘na hareket ediyoruz. UNESCO tarafından Dünya Mirası listesine alınan kasabanın tarihi merkezinde yükselen Vila Ulusal Sarayı'nı ziyaret ediyoruz. Yüzyıllar boyunca yapılan ilavelerle büyütülerek Mağrip, Gotik, Manuelin ve Rönesans stillerinin ilginç bir sentezini oluşturmuş olan sarayın büyüleyici güzelliğini göreceğiz. Portekiz tarzı Azulejo fayanslerın satıldığı birbirinden güzel hediyelik dükkanlarının bulunduğu kasabada gezebilmek için serbest zaman imkânı ve sonrasında Avrupa'nın en batı noktası kıtanın bittiği yer olan Cabo de Roca Burnu'nun 140metre yükseklikteki falezine varış, fotoğraf çekme imkânı. Şirin bir balıkçı limanı olan Cascais'i de görerek Lizbon'un en ünlü tatil beldesi olan Estorilden geçen kıyı yolunu takip ederek Porto'ya doğru yolculuğa devam ediyoruz. Yolda kraliçelerin kenti Obidos, Muhteşem Kalesi, Mavi Beyaz Evleri ve Arnavut Kaldırımı Sokakları ile bizi bekliyor olacak. Ohio’daki gezimizin ardından ise Porto'ya doğru yola devam edeceğiz. Varışımızın ardından otelimize transfer oluyoruz, geceleme Porto ‘daki otelimizde.

4 Gün: Tam Günlük Porto Turu

Sabah kahvaltısını otelimizde aldıktan sonra Porto Şehir Turu ‘na çıkıyoruz. Modern ticaret ve iş merkezi olarak bilinen Boavista semtinden sonra ilk durağımız Atlantik Okyanusu kıyısında yer alan Queijo Kalesi hudutları olacaktır. Buradan Douro Nehri ‘nin okyanusa döküldüğü yerdeki eski bir balıkçı köyü Foz mahallesinden geçerek nehir kıyılarından Porto merkeze doğru ilerliyoruz. Parkurumuz Carmo meydanından başlayacak. Tarihi kitapçı Lello ve Clerigos kilisesinden geçerek Aliados meydanına ineceğiz UNESCO tarafından Dünya Mirası listesine alınan, Douro nehri kıyısında yer alan Ribeira semtinin keşfiyle son bulacaktır. Tur bitiminde otelimize transfer oluyoruz. Geceleme Porto ‘daki otelimizde.

5 Gün: Porto – Aveiro – Fatima – Lizbon – Aktarmasız Direkt Uçuş ile İzmir

Sabah kahvaltısını otelimizde aldıktan sonra tur otobüsümüz ile dönüş yolculuğuna geçiyoruz. Yolculuğumuzun ilk durağı; Aveiro kentine ulaşacağız. Portekiz’in Venedik’i olarak bilinen Aviero turunda şehrin içinden geçen kanallar, Aviero Nehri Köprüsü, Aviero Üniversitesi, Eski Tren Garı ve Aviero Katedrali görülecek yerler arasındadır. Gezimizin ardından vereceğimiz kısa bir serbest zaman sonrası Hıristiyan Dünyası ‘nın en önemli haç merkezlerinden biri olan kökleri Endülüs medeniyetine uzayan Fatima kentine geçeceğiz. Burada da yapacağımız panoramik bir kent turu sonrası dönüş yolculuğumuz için Lizbon Hava Limanı ‘na geçiyoruz. Pasaport, bagaj ve diğer işlemlerimizi tamamlayarak Pegasus Hava Yolları ‘na ait PC1562 sefer sayılı 22.10 uçuşu ile İZMİR ‘e uçuşumuzu gerçekleştiriyoruz. Lokal Saat ile 04.45 ‘de İzmir ‘e ulaşıyoruz. Bir başka seyahatimizde tekrardan görüşmek dileği ile vedalaşıyoruz. Hoşça kalın…

Bilgi-1: Uçuş Saatleri bilgilendirme amaçlı olup Turun gerçekleşeceği tarihte farklılık gösterebilir. Lütfen turdan 1 hafta evvel uçuşlarınızı acentamızdan veya ilgili hava yolunun web sitesinden kontrol ediniz.

Bilgi-2: Grubumuz için 1 pnr oluşturulduğu ve tüm grubun bilgileri bu pnr ‘a yüklendiği için ne yazık ki PNR bilgisi paylaşılmayacaktır. O nedenle belirtilen saatte alanda check-in işlemi yapılabilecektir.
 

 • Lokal Rehberlikler + Şehir Turist Konaklama Vergileri + Check Point + Averio Tekne Turu
 • Kişi Başı: 100,00 EUR. ( 0-2 Yaş Ücretsiz 3-12 Yaş 90 EUR.)
 • ! Tur Esnasında Rehbere ödenecektir.
 • ! Bu bedeller bu turu tamamlayabilmek adına zorunlu bedellerdir.
 • ! Tur tarihine kadar gelebilecek zamlar ön görülemediği için Tur Fiyatına dahil edilememiştir.
 • ! Bu ücretin tabii olduğu girişlerden bir veya daha fazlasının kullanılmaması durumda kısm-i iadesi mümkün değildir.
 • ! Tur tarihine kadar bu bedellere değişiklikler olabilir, lütfen tura çıkmadan 1 hafta önce acentadan güncel rakamı teyit ediniz.
ÇIKIŞ TARİHLERİ VE FİYATLAR
Tarih İki Kişilik Odada
Kişi Başı
Tek Kişi Ek Yatak 1. Çocuk
02.09.2024 - 06.09.2024 899,00 EUR
699,00 EUR
1.099,00 EUR
899,00 EUR
899,00 EUR
699,00 EUR
0 - 2 Yaş 199,00 EUR
3 - 12 Yaş 689,00 EUR
30.09.2024 - 04.10.2024 899,00 EUR
699,00 EUR
1.099,00 EUR
899,00 EUR
899,00 EUR
699,00 EUR
0 - 2 Yaş 199,00 EUR
3 - 12 Yaş 689,00 EUR
21.10.2024 - 25.10.2024 899,00 EUR
699,00 EUR
1.099,00 EUR
899,00 EUR
899,00 EUR
699,00 EUR
0 - 2 Yaş 199,00 EUR
3 - 12 Yaş 689,00 EUR

 

Fiyata Dahil Hizmetler

 • Pegasus Hava Yolları ile İzmir ‘den Aktarmasız Direkt gidiş, Direkt dönüş Ekonomi Uçak Bileti
 • Özel Araçlarla Ulaşımlar ve Programdaki Belirtilen Turlar
 • 2 Gece Lizbon ‘daki Otelde Oda Kahvaltı Konaklama
 • 2 Gece Porto ‘daki Otelde Oda Kahvaltı Konaklama
 • 4 Gece Boyunca Otellerde Alınan Continental Kahvaltılar ( Basit Kahvaltı )
 • Tam Günlük Porto Şehir Turu
 • Tam Günlük Lizbon Şehir Turu
 • 70 Euro Değerindeki Guimares & Braga Gezisi dâhil
 • 40 Euro Değerindeki Fatima Gezisi dâhil
 • 70 Euro Değerindeki Cascais & Estoril & Capo De Roca Gezisi dâhil
 • Alan – Otel – Alan Transferler
 • Otoban ve Geçiş Ücretleri
 • Profesyonel Türkçe Rehberlik Hizmetleri
 • Not: Fiyata Dahil Olan Turlardan herhangi birisine katılmayan misafire kısmi iade söz konusu değildir.

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • Müze Ören yeri, Milli Park Giriş Ücretleri
 • Öğle ve Akşam Yemekleri, Molalar
 • Kaptan Bahşişleri ( Kişi Başı: 5 Eur. Önerilen )
 • Konaklama Şehir Vergileri
 • İsteğe Bağlı Zorunlu Olmayan Aktiviteler ve Ekstra Tur Seçenekleri
 • Seyahat Sigortası İptal ve Güvence Paketi 0-64 Yaş: 15 €
 • Seyahat Sigortası İptal ve Güvence Paketi 65 Yaş Üzeri: 30 €
 • Yurtdışı Çıkış Fonu